Přejít na obsah


Fotka

Výměna CWG ve vlastní keši


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 12:58

Jacko, tohle jsem nemyslel. Mě zajímal odkaz na případné pravidlo, které ti umožňuje z tebou vlastněné keše si vzít cokoliv bez zásad fair trade.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#22 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 13:03

Viz edit předchozího postu.


  • 0

#23 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 13:12

Jacko, to je ale pouze TVŮJ pohled na věc, o kterém můžeme třeba diskutovat, ale není to pravidlo. Tady se radí začátečníkovi. A myslím si, že bychom mu měli radit jenom to, co je prokazatelně správné. Co takové není, tak mu radši neradit vůbec anebo uvedené tím, že to je jenom můj názor, který nemusí být správný.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#24 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 13:16

Mimochodem, taky by se dalo argumentovat tim, ze co neni zakazano je povoleno.

 

Ale vzhledem k tomu, ze se mi dneska nepodarilo najit ani to, ze cestovatele nejsou predmetem obchodu (u toho by to totiz mohlo byt zmineno) nebo vseobecne pravidlo o trade, tak toho radsi necham a budu delat neco uzitecnejsiho...


  • 1

#25 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 13:23

Dotaz zněl, zda si někdo může ve vlastní keši vyměnit 5 různých CWG za 5 vlastních

1) předpokládám, že někdo, kdo má vlastní keš, není zas až takový začátečník

2) pokud se v jeho keši ocitlo 5 cizích CWG, dostaly se tam zřejmě výměnou za ownerova CWG, CWG jiných kačerů, kteří si je vyměnili za ownerova CWG nebo výměnou za jié předměty na výměnu dle stejného principu. Z čehož plyne, že owner na začátku do keše dal předměty v minimální ceně, odpovídající pěti CWG a tudíž si těch 5 CWG klidně může vzít výměnou za ty věci, co tam už dal. Naprosto to odpovídá pravidlu o fair trade. Jaké další pravidlo na to, prosím tě, ještě hledáš? Nějaká dodatečná pravidla o maximálně dvou rúzných CWG za dvě stejná a podobné věci, co tu padly, nemají v pravidlech oporu vůbec žádnou. I někdo jiný než owner tam za těch 5 CWG klidně může dát třeba tři klíčenky a dva plyšáky.


  • 5

#26 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 13:37

A ve vlastní keši, tam už si člověk může klidně vzít cokoliv včetně CWG i bez výměny, protože ta keš je jeho majetkem.

 

Tak na podporu tohohle tvrzení bych rád viděl odkaz na nějaké oficiální pravidlo, ze kterého to přímo vyplývá. Mně se to totiž moc nezdá.

 

Jaké další pravidlo na to, prosím tě, ještě hledáš?

 

Jenom potvrzení tvého tvrzení, že ve vlastní keši si owner může vzít cokoliv bez výměny. Nic víc, nic míň.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#27 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 13:51

Jacko, ještě že takhle nepřemýšlí většina kačerů. Každá keš je někoho a kdyby to každý dělal tak jak tady nadhazuješ, není nikde nic. A vyhazovat z keše věci co se zrovna tobě nelíbí je taky docela smutné.
  • 0

#28 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 14:19

Kterýkoliv předmět na výměnu v keši se tam nachází proto, že ho tam buď dal na začátku owner a nebo byl vyměněn za jiný předmět, který byl v keši před tím. To znamená, že owner přece za předmět, který by si eventuelně z keše vzal, už dal do keše předmět na výměnu dřív, tak proč by tam za něj musel něco dávat podruhé?

 

Neplatí to 100%, já třeba kolikrát do cizí keše něco dám, ale obvykle si nic neberu. Takže obsah keše se může navyšovat i bez přičinění ownera. Na druhou stranu už jsem taky z keše ukradl žvýkačky, když jsme na ně měl chuť a neměl jsem nic na výměnu. A několikrát jsem omylem ukradl tužku. On si to každý musí srovnat se svým svědomím, pokud nějaké má.


  • 2

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#29 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 14:38

Žvýkačky jsi nečórnul. Potraviny všeobecně do keše nepatří. :-)
  • 4

#30 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 15:03

 A vyhazovat z keše věci co se zrovna tobě nelíbí je taky docela smutné.

Proč by to mělo být smutné? Je to moje keš a já mám svou představu o úrovni, jakou by měla mít. Včetně věcí, který do ní dávám na výměnu, případně i jako dárky bez výměny (pak je to na nich napsáno). Nevím, proč bych tam musela nechávat např. ošoupaný bábovičky na písek nebo kindršrot. Ostatně než zrovna tuhle keš začali vykrádat místní bezstresově vychovaní haranti, nacházela jsem v ní několik CWG celkem pravidelně, ač sama jsem tam nikdy žádný nedala - evidentně je lidi měnili i za jiný věci nebo nechávali jen tak na poděkování.


  • 6

#31 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 15:52

Je to smutné a říkej si na to co chceš. Předně jsem reagoval na tohle tebou napsané:

 

Já třeba běžně a bez výměny ze svých keší vyndávám věci, které sice nějakou hodnotu asi mají, není to vyloženě smetí, ale v mojí keši je mít nechci, protože se mi nelíbí.

 

Ono to co nemá hodnotu pro tebe, může mít hodnotu pro někoho jiného.


  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 21:15

Já jsem taky párkrát z keše něco vyhodil. Třeba jednou zapalovač, ale několikrát bonbóny. Někdy už pěkně rozteklé.


  • 2

#33 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 22:11

To je v pořádku, to do keše jak víme, nepatří.


  • 1

#34 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 23:04

Tohle už se fakt nedá číst - jasně, že Jacka má ve všem pravdu. Keš je ownera a může si s ní dělat, co chce. Při archivaci ji má dle pravidel odnést z terénu a nikde se nepíše, že obsah má poslat poštou na GS, nebo co...


  • 5

#35 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2016 - 23:11

Proč by to mělo být smutné? Je to moje keš a já mám svou představu o úrovni, jakou by měla mít. Včetně věcí, který do ní dávám na výměnu, případně i jako dárky bez výměny (pak je to na nich napsáno). Nevím, proč bych tam musela nechávat např. ošoupaný bábovičky na písek nebo kindršrot. Ostatně než zrovna tuhle keš začali vykrádat místní bezstresově vychovaní haranti, nacházela jsem v ní několik CWG celkem pravidelně, ač sama jsem tam nikdy žádný nedala - evidentně je lidi měnili i za jiný věci nebo nechávali jen tak na poděkování.


Ciste teoreticky, pokud vyhazujes veci, tak by se ti mohlo stat, ze vyhazujes veci v hodnote vic, nez jsi do kese dala pri zalozeni/doplneni. Ja si myslim, ze pravo na to vyndavat ze sve kese veci (ktere se ti nelibi) mas. Je to tva kes a ma byt dle tvych predstav. Ale i tak bys mela postupovat dle fair trade.

Absurdne vylozeno by se dalo rict, ze duvod, proc v kesich nic neni, jsou sami owneri :)))
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#36 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 7:52

Tohle už se fakt nedá číst - jasně, že Jacka má ve všem pravdu. Keš je ownera a může si s ní dělat, co chce. Při archivaci ji má dle pravidel odnést z terénu a nikde se nepíše, že obsah má poslat poštou na GS, nebo co...

 

Vidíš ten rozdíl?

 

Ty: Při archivaci ji má dle pravidel odnést z terénu a nikde se nepíše, že obsah má poslat poštou na GS, nebo co...

 

 

 

Jacka: A ve vlastní keši, tam už si člověk může klidně vzít cokoliv včetně CWG i bez výměny, protože ta keš je jeho majetkem, jak už taky bylo řečeno.

 

 

 

 

 

 

 


  • 1

#37 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 8:07

Ona taková vymetená pěkná čistá krabička s čistým a suchým logbookem může kolikrát víc potěšit, než ta s nejrůznějším bordelem. Takže já se přikláním také k tomu, že owner může s obsahem krabky dělat co chce. Je na něm jestli chce mít fajn kešku a nebo ne a podle toho taky má zpětné reakce od nálezců.


  • 8

#38 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 8:57

Jasně, že obsah kešky je majetkem autora, koho taky jiného? (Ano, s výjimkami typu TB, občanský průkaz, platební karta, apod.) Když tam každý druhý nálezce vloží tisícovku, tak si je s naprosto čistým svědomím budu chodit vybírat.:-)


  • 1

#39 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 12:35

Ahoj,

 

pokud v jedné ze svých keší najdu například 5 pěkných CWG a všech 5 vezmu a místo nich dám 5 mých, tak jak byste se prosím dívali na takového ownera?

Já se vrátím k původní otázce a odpovídám:

 

Pokud by se mi náhodou stalo, že v mé keši najdu 5 pěkných CWG (ale obávám se, že s výskytem všudypřítomných "CWGžroutů" to nehrozí), vzala bych si je a za ně bych vložila 2 CWG moje +  1 CWG Rakovnické kačerstvo + několik (klidně 5) CWG "duplicitních" (chápej jako ty, které mám již ve své sbírce a tudíž jsou mi "k ničemu").

 

K tomuto ještě musím přidat poznámku, že bych tuto situaci chtěla někdy zažít  :)  :)   :) a pokud jí někdo zažívá, tak mu závidím   :)   :)  :)


  • 5

#40 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2016 - 14:41

My musíme sem tam nějaký to kolečko i ubrat, protože pak je krabka už tak nacpaná, že jde špatně zavírat a mohla by prasknout. :D 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama