Přejít na obsah


Fotka

Borůvky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2016 - 19:40

Hlásím neskutečné množství borůvek v lesích kolem Mácháče. A brusinek tam bude také dost.


Tento příspěvek byl upraven od TARATARATA: 04 červenec 2016 - 19:41

  • 4

#2 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2016 - 21:52

A směrem na Doksy nebo Kummer?


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2016 - 21:02

Všude. Mířili jsme tam právě za borůvkami (a nějakou tou keškou) a tohle vlákno nás utvrdilo, že co se týče borůvek, míříme dobře. Fakt jsou jich mraky. Skoro jsme ke keškám nedošli, protože ty mrchy modrý furt lákaly ke sbírání. Někde bylo víc borůvek, než lístečků na borůvčí...  :)


  • 1

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2016 - 13:53

Zrovna jsem se vrátil z lesa, kde v minulých letech bylo modro. Přinesl jsem hrstičku. Borůvčí je dost, ale bez borůvek. Podívám se ještě jinam. Třeba včera kolem Prachatic jich bylo dost, to jsem ale nesbíral.


  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2016 - 21:59

Kolem silnice jsem viděl nabízet spousty. Náchodsko.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 10:19

Oznamuji plno borůvek u Bechyně - poprvé jsem byla před dvěma týdny a to nebyly ještě všechny zralé a až tak velké jako po posledních deštích. Včera jsme si daly sraz se Zvěřincem a během chvíle jsme nasbíraly na koláče. :wub: Modro všude, ani jsme se nemusely nikam přesouvat, nasbíraly jsme kousek od aut na malé ploše. Petry komentář, že některé jsou jak kanadské, byl naprosto oprávněný. :)  

Konkrétně jsme byly v lese mezi Bernarticemi a Raděticemi - jen při mém štěstí silnice na Rataje je momentálně uzavřená, právě se asfaltuje a tak moje vytvořená mapička s místem parkování byla na nic, lehce jsme improvizovaly. Pokud by byl někdo v okolí, určitě si poradí jako my. :)


  • 1

#7 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 12:15

Hlásím, že okolo Českých Budějovic, resp. tam kde se nejčastěji pohybuju, to je nějaké divné. Do soboty jsem měla za to, že není nikde ani borůvka. Pak jsem jednou prošla druhou stranou kopce než obvykle a téměř doslova vedle posledních baráků u lesa jich bylo poměrně dost. O necelý kilometr vedle, zhruba ve stejné výšce přitom není ani ťuk a o další kilometr nebo dva dál, na dalším kopci, neroste taky nic.

 

Doufám, že na Kaprovi borůvek bude dost, chystám se tam někdy příští týden alespoň na část trasy.

 

V úterý při cestě na Lipno jsme zahlídli dost prodejců kolem cesty, takže jsou. Přímo na Lipně na maríně známá hlásila, že kolem Lipna rostou dost (a jsou zralé minimálně o týden dřív než jindy).


  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 12:47

Lipno překvapuje, v roce 2013 jsem je tam trhala ještě 13.srpna cestou ke keši GC32C4X Poustevna.


  • 0

#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 12:50

V úterý při cestě na Lipno jsme zahlídli dost prodejců kolem cesty, takže jsou. Přímo na Lipně na maríně známá hlásila, že kolem Lipna rostou dost (a jsou zralé minimálně o týden dřív než jindy).

… mi připomíná silnici na Bialystok, tedy skrz borové lesy k polsko-litevské hranici: HOUBY (převážně lišky) - BORŮVKY - DĚVKA - HOUBY - BORŮVKY - DĚVKA a tak to bylo asi 100 km  :D


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 13:12

… mi připomíná silnici na Bialystok, tedy skrz borové lesy k polsko-litevské hranici: HOUBY (převážně lišky) - BORŮVKY - DĚVKA - HOUBY - BORŮVKY - DĚVKA a tak to bylo asi 100 km  :D

 

 

To znám, člověk aby se tam bál zastavit.

 

Přiložené miniatury

  • ccc.jpg

  • 1

#11 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 13:56

Oznamuji plno borůvek u Bechyně - poprvé jsem byla před dvěma týdny a to nebyly ještě všechny zralé a až tak velké jako po posledních deštích. Včera jsme si daly sraz se Zvěřincem a během chvíle jsme nasbíraly na koláče. :wub: Modro všude, ani jsme se nemusely nikam přesouvat, nasbíraly jsme kousek od aut na malé ploše. Petry komentář, že některé jsou jak kanadské, byl naprosto oprávněný. :)  

Konkrétně jsme byly v lese mezi Bernarticemi a Raděticemi - jen při mém štěstí silnice na Rataje je momentálně uzavřená, právě se asfaltuje a tak moje vytvořená mapička s místem parkování byla na nic, lehce jsme improvizovaly. Pokud by byl někdo v okolí, určitě si poradí jako my. :)

Je furt premyslim, kam vyrazit v sobotu a ted je jasno, ze musim lustit a lustit, ach jo :angry: . No alespon se svezu Elinkou :wub: . Dik za tip.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 14:08

Jestli chceš luštit sérii J jako Jára, tak doporučuji vzít i košík na houby. Letos jsem tam sice ještě nebyla, ale je tam hodně pestrý les, kde to bývá na kosu. 

Pokud bys chtěl souřadnice na borůvky, dám ti je do SZ nebo do mailu.


  • 0

#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 14:45

… mi připomíná silnici na Bialystok, tedy skrz borové lesy k polsko-litevské hranici: HOUBY (převážně lišky) - BORŮVKY - DĚVKA - HOUBY - BORŮVKY - DĚVKA a tak to bylo asi 100 km  :D

A co jsi tam tedy vlastně sbíral :D ?


  • 0

#14 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 22:23

V České Kanadě taky plno borůvek...


  • 0

#15 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2016 - 8:54

Oznamuji plno borůvek u Bechyně - poprvé jsem byla před dvěma týdny a to nebyly ještě všechny zralé a až tak velké jako po posledních deštích. Včera jsme si daly sraz se Zvěřincem a během chvíle jsme nasbíraly na koláče. :wub: Modro všude, ani jsme se nemusely nikam přesouvat, nasbíraly jsme kousek od aut na malé ploše. Petry komentář, že některé jsou jak kanadské, byl naprosto oprávněný. :)  

Konkrétně jsme byly v lese mezi Bernarticemi a Raděticemi - jen při mém štěstí silnice na Rataje je momentálně uzavřená, právě se asfaltuje a tak moje vytvořená mapička s místem parkování byla na nic, lehce jsme improvizovaly. Pokud by byl někdo v okolí, určitě si poradí jako my. :)

Potvzuji, jsou tu. Jen se musi vedet kde presne, neb 1km jsou a pak 3km ani boruvci.

 

Borůvčí:

P7091420.JPG

 

Čučoriedky:

P7091437.JPG

 

Jinak na Bechynce mezi stanicemi Všechlypy a Sudoměřice u Bechyne přistupovali lide podezřele zbarveni do fialova a kazdy tahl sebou kybl od remalu. Ze by tu nekde prodavali fialovy remal  :D ???


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2016 - 21:23

Včera jsem našel pěkné naleziště na nejvyšším vrcholu Českomoravské vysočiny, na Javořici - mapa .

Je tu cache Javorice a k finale se musíte prožrat přes borůvky, jinak to nejde.

Ale překvapivě borůvky rostou jen na vrcholu a pod 810 m.n.m. už nic neroste. Že by na ně měl vliv digitální signál DVB-T z místního vysílače?

 

Borůvky

P7161504.JPG

Vysílač

P7161501.JPG

 

A co teprve až se začne vysílat DVB-T2, to pak asi budou ty borůvky FULL HD.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 17 červenec 2016 - 21:27

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2016 - 8:54

Hlásím borůvky v Jesenikách kousek od Skřítka, mapa odkazuje na malé parkoviště pro cca 2 auta a hned v lese jsou borůvky.

Přiložené miniatury

  • 20160721_1244271.jpg

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#18 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2016 - 9:00

Hlásím borůvky v Brdech okolo nové lesní dálnice mezi Prahou a Malým Tokem: mapa

 

ale tady jsou borůvky všude a zdá se mi, že o ně nikdo nejeví zájem.

 

Borůvky:

P7231597.JPG

 

Lesní dálnice:

P7231594.JPG


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#19 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2016 - 16:19

Potvrzuji Náchodsko. Na Ostaši se obzvláště urodilo.

Přiložené miniatury

  • FB_20160726_17_18_11_Saved_Picture.jpg

  • 1

#20 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2016 - 14:14

Na Čihátku a Rumpálu v Křivoklátských lesích, ale vypadá to že letos rostou všude.

 

Toto je z Čihátka

P7301670-001.JPG

P7301671.JPG

 

Toto je z Rumpálu

P7301682-001.JPG


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama