Přejít na obsah


Fotka

Filtry v GeoGetu

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 d3jv

d3jv

    d3jv

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2016 - 20:18

Ahoj kačeři.

Potřeboval bych prosím poradit s vyhledáváním keší v dané oblasti v GeoGetu (s filtrem). Řídím se podle návodu přímo na stránce GeoGetu, ale když při vytváření filtru kliknu na Načíst, nic se nestane. Co dělám špatně?

Přiložené miniatury

  • Výstřižek96.PNG

  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2016 - 20:29

a máš je v databázi?


  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2016 - 20:30

Z toho obrazku nikdo nic nepozna. Obecne bych rekl, ze mas ve filtru, na kterekoli zalozce, nestavene takove podminky, ze jim nevyhovuje zadna keska v databazi.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2016 - 20:36

Tohle jsem nikdy nepoužíval, ale zkusil jsem to. Chová se to skutečně podivně. Když zadám jeden bod, neukáže filtr nic. Když dám dva body nebo víc (klidně metr od sebe), už to funguje. Když chci editovat a nějaký bod smazat, smaže se jiný, než na který jsem kliknul. Zřejmě nějak posunutý index v poli.


  • 1

#5 d3jv

d3jv

    d3jv

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2016 - 20:55

Z toho obrazku nikdo nic nepozna. Obecne bych rekl, ze mas ve filtru, na kterekoli zalozce, nestavene takove podminky, ze jim nevyhovuje zadna keska v databazi.

Mám tam defaultní nastavení, takže skoro všechno ignoruje. Je tam vybraných víc obtížností a terénů, ale ty nejdou zaškrtnout jako "Ignorovat"


  • 0

#6 d3jv

d3jv

    d3jv

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2016 - 20:56

Tohle jsem nikdy nepoužíval, ale zkusil jsem to. Chová se to skutečně podivně. Když zadám jeden bod, neukáže filtr nic. Když dám dva body nebo víc (klidně metr od sebe), už to funguje. Když chci editovat a nějaký bod smazat, smaže se jiný, než na který jsem kliknul. Zřejmě nějak posunutý index v poli.

I když vyberu dva body, furt nic


  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 6:48

Tema presunuto do spravne sekce.


  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 7:38

Začni to ladit obráceně, vezmi default filtr a zkus načíst obsah databáze. A postupně přidávej další volby, až zjistíš, kde je zakopaný pes. A to nastavení si neukládej, ať si nepřepíšeš ten výchozí filtr. Ulož to, až budeš vědět, že je to dobře a pod nový název.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 8:27

Přesně takhle jsem to zkoušel. Vzal jsem výchozí, přidal Blízkost, vytvořil bod v blízké vsi (psalo mi to Uložit polygon), použil ho a NIC. Editoval jsem to v mapce, přidal několik bodů, uložil to a šlo to. Odmazal jsem body z mapy (mazal se vždy jiný, než na který jsem kliknul), nechal jeden, a zase nic.

Mám to na XP, takže IEXP asi v.8, vyšší už nejde. Normálně ho nepoužívám, ale předpokládám, že toto okno jede přes jádro IEXP. Nebo se to dá změnit na Mozillu?

Teď jsem na jiném stroji, nevyzkouším to.


  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 8:34

pokud chceš vzdálenost jen od jednoho bodu, tak proč nepoužiješ normálně referenční bod?


  • 3

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 8:36

Já používám polygony a nebo filtruji do vzdálenosti kolem nějaké keše. To co zkoušíš Ty, to jsem snad ještě nepoužil ...


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 970 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 9:18

Pokud používáš "polygon", který je ale definován pouze jedním bodem, tak může být problém právě v tom. Nevím jak přesně funguje ten výpočet vzdálenosti od polygonu, ale je možné, že tam není ošetřena situace, kdy je polygon definován pouze jedním bodem....


  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 9:18

No právě. Taky jsem neměl důvod to používat, protože si vždy z nějaké keše udělám dočasný referenční bod (pravým klikem na myši) a setřídím podle vzdálenosti. Ale když tady ta otázka padla, zkusil jsem to a zjistil, že se to chová divně. Nic víc. Když se to tak bude chovat dál, nic se pro mě nezmění.

Spíš je mi divná ta situace, kdy se maže jiný bod, než na který jsem kliknul.

A když nad tím přemýšlím - pokud ta záložka Blízkost má používat polygony - jak se definuje vzdálenost od polygonu? Od středu, od vnější hranice kolmo ke spojnici,... A proč když zadám 4 body, vidím v mapě 4 body a ne čtyřúhelník?

Prostě mi tohle připadá nedotažené a vcelku i zbytečné, dá se bez toho dobře obejít, což je vidět na tom, že jsem to dosud nepoužil. Ale někomu se to hodit může.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 07 červenec 2016 - 9:23

  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 9:25

Přesně takhle jsem to zkoušel. Vzal jsem výchozí, přidal Blízkost, vytvořil bod v blízké vsi (psalo mi to Uložit polygon), použil ho a NIC. Editoval jsem to v mapce, přidal několik bodů, uložil to a šlo to. Odmazal jsem body z mapy (mazal se vždy jiný, než na který jsem kliknul), nechal jeden, a zase nic.
Mám to na XP, takže IEXP asi v.8, vyšší už nejde. Normálně ho nepoužívám, ale předpokládám, že toto okno jede přes jádro IEXP. Nebo se to dá změnit na Mozillu?
Teď jsem na jiném stroji, nevyzkouším to.

Chápu to tak že od bodů zakreslených do mapy a uložených jako polygon chceš vybrat keše v okolí ? To asi nepůjde, polygon ohraničuje prostor UVNITŘ kterého se hledá. Na to okolí si vem referenční bod (nejjednodušeji nějakou keš ale klidně i bod co uděláš v mapě) a kolem něho můžeš vybrat kolečko o libovolném poloměru. Pro úplnost, ještě je tam volba trasa, ta by dělala přibližně to cos psal.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#15 d3jv

d3jv

    d3jv

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 9:31

Pořád nic nefunguje, nebo to dělám blbě. Potřeboval bych to přeložit do mojeho jazyka.  :D


  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 9:57

Neblbnete s polygonem, ten se tam opravdu nepouziva, jen je tam spatne popisek v tom dialogu, co se pta na nove jmeno sady bodu.


  • 0

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 10:00

Pořád nic nefunguje, nebo to dělám blbě. Potřeboval bych to přeložit do mojeho jazyka.  :D

pokud pořádně nepopíšeš, čeho chceš dosáhnout a co přesně děláš...tak těžko radit


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 10:02

Proste to udelej tak, jak pise MPIK. Kdyz das do filtru Blizkost jen jeden bod, tak ho to nejakou chybou asi ignoruje. Dej si vedle toho bopdu jeste jeden, a bezi to normalne. Ted jsem to vyzkousel.

 

Co jsme tam zvrtal, to se muzu podivat az vecer.


  • 0

#19 d3jv

d3jv

    d3jv

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 20:30

Proste to udelej tak, jak pise MPIK. Kdyz das do filtru Blizkost jen jeden bod, tak ho to nejakou chybou asi ignoruje. Dej si vedle toho bopdu jeste jeden, a bezi to normalne. Ted jsem to vyzkousel.

 

Co jsme tam zvrtal, to se muzu podivat az vecer.

Do toho filtru jsem dal ne dva body, ale dvě sady bodů, ve kterých byl v každé jeden bod. Teď to teda funguje, ale když jsem si nastavil filtr Blízkost se vzdáleností 20 km, našlo mi to 14 kešek, přitom v okolí Boskovic je jich minimálně 3x tolik. Potom nevím jak mám kešky co mi to najde stáhnout, protože tlačítko na to nemůžu najít. 


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2016 - 20:43

To funguje naopak, tohle ti filtruje jen z tech kesi, ktere uz mas stazene. Tohle nejsou filtry od groundspeaku, ale nad tvymi vlastnimi daty ve tve vlastni databazi. Tu databazi si ale musis pred tim naplnit, a az pak se v ni muzes prehrabovat.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama