Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Filter kesi podle "Found by" AND "Found Date"


Nejlepší odpověď gord , 08 červenec 2016 - 20:47

Pouze pomoci gc.com to sice asi jde take, ale pohodlne to urcite nebude. Spis bych se otocil na nejake aplikace.

 

Stahnout logy nekoho jineho umi Geoget a urcite i GSAK. Spolecne s MoZiGo jsou to aplikace pro spravu kesi a vse, co s tim dal souvisi. Kdyz vezmu Geoget, ktery pouzivam ja, tak by nemel byt problem vybrat kese jen z urciteho data nebo rozmezi dat. Z toho pak muzes udelat seznam nebo cokoli dalsiho. Predpokladam, ze u zbylych dvou aplikaci to bude dost podobne.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 petasek5

petasek5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 16:46

Ahoj borci, 

 

resil jsem pred chvili jeden problem, ktery me docela zaujal. Situace je jednoducha. Stravili jsme s kolegou jeden den mega-keskovani, kde jsme nasli >230 kesi (za jeden den). A problem je ten, ze neco jsem mel nastahovane a dokazal jsem tak sledovat, kde jsme co nasli, ale v dobe, kdy se mobil dobijel na powerbance, jsem prehled samozrejme ztratil. Pak samozrejme situace, ze mobil v ruce, ale sit na h..., takze je clovek rad, ze chyti max. Edge, kdyz uz ne pouze GPRS... tedy, kdyz jsme byli v miste, kde neni signal, tak se ani nepodivam, co ze jsme to sebrali...

 

No proste a jednoduse otazka zni, jak/kde/s cim rozumne vyfiltrovat, ktere kesky kolega nasel ("Found By" - lze treba primo na geocaching.com, nebo prolezt jeho posledni nalezy), problem ale nastava s tim, ze jsem nikde neprisel na zpusob jak rozumne k tomuto dotazu pridat i konkretni den... :-(

 

Workaround: 

  • vylistovat si jeho posledni nalezy a tech 12 stranek nalezu si postupne postahovat do .loc a ty spojit do jednoho filu a naimportovat do c:geo. [toto jsem momentalne pouzil, ale neni to prakticke... co kdybych to same chtel udelat pro datum pred rokem... - pozn. pro stourali: jasne dojedu v listech kam potrebuji a postahuji stejnym zpusobem, ale...]
  • alespon pro vizualni porovnani by slo treba pouzit Map compare na project-gc, tam lze pridat filter na logdate, ale problem, ze jako neplatici useri budu tyden cekat, nez se stats zauktualizuji...

 

Uvazujme rovnez situaci, ze "papir a tuzka" sice existuji, ale osobne preferuji "klavesnici" :-D rovnez budiz podminkou fakt, ze kolega odmita udelat list, ktery bych si jednoduse naimportoval. Zobecneni meho problemu ale muze mit i realnejsi podstatu, treba: "Hele Franto, minuly rok DD.MM.YYYY jsme byli tamhle v Prdelovich a sli jsme tam uzasnou serii ABC kesek. Stahni si, co jsme ten den prosli, a urcite tam vyrazte."

 

Tedy se ptam, jak jednoduse (i klidne sloziteji, ale automatizovane) na to? Idealne nejaky script, ci request, atd. Nedohledal jsem. 

 

Diky moc.

 

 

 


  • 0

#2 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 17:09

Cez mozilive by som to riesil nasledovne...

1.stiahnut nalezy kesera ktoreho zaznamy chcem pouzit pre moje logovanie

2. Nechat si zobrazit tieto nalezy na hlavnej stranke v poradi akom to on logoval

3. zo zoznamu kesiek na hlavnej si cez import nechat vytvorit umelo geocache_visit.txt

4. podla tohto zoznamu treba este zadat datum a cas prveho logu a casovy posun medzi logmi a zalogovat to ako powertrail cez log ktory samozrejme napises len raz

Ak je daco nejasne rad vysvetlim...


  • 1

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#3 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 18:20

to bude zas kvalitnich logu :D


  • -1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#4 petasek5

petasek5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 20:27

Kvalitu logu at posoudi owneri ;-) kdyz si vzpomenu, vzdy rad pripojim specificky log k tomu hromadnemu... tohle bych tu nechtel resit.

 

Spis jsem zkousel mrknout na zdrojovy kod pres co se dotahuji dotazy typu: https://www.geocachi...spx?ul=petasek5

Ale jsou to .aspx, tedy server-side kod, kdy bych tak minimalne potreboval hacknout servery gc, abych videl, co volaji za tim... nijak se mi seznam nepovedlo omezit (napr. pridanim &lastfound=<ruzne tvary, ktere me napadly>). Hledam tedy neco takovehoto. 

 

Rozhodne neni predmetem teto diskuze jak zalogovat 1000 kesek jednim logem. 

 

MoZiLive neznam a asi ani zkouset nebudu, ale zaujal me prvni bod:

1.stiahnut nalezy kesera ktoreho zaznamy chcem pouzit pre moje logovanie

 

 

@klama, vidim, ze ten plugin propagujes. Jsi vyvojar? :-) Pokud ano, zajimalo by me jaky request lze vyuzit pro vylistovani nalezu daneho kacera, idealne pokud lze ovlivnit i pocet odpovedi v response (nejake start=...&count=... apod.). A idealne format odpovedi, ktera pujde rozumne zpracovavat - .xml, .json, ne si to sosat z html :-) Pokud bych ziskal alespon toto, tak si zbytek klidne nejak dopisu (casem). 

 

Diky


Tento příspěvek byl upraven od petasek5: 08 červenec 2016 - 20:28

  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 20:47   Nejlepší odpověď

Pouze pomoci gc.com to sice asi jde take, ale pohodlne to urcite nebude. Spis bych se otocil na nejake aplikace.

 

Stahnout logy nekoho jineho umi Geoget a urcite i GSAK. Spolecne s MoZiGo jsou to aplikace pro spravu kesi a vse, co s tim dal souvisi. Kdyz vezmu Geoget, ktery pouzivam ja, tak by nemel byt problem vybrat kese jen z urciteho data nebo rozmezi dat. Z toho pak muzes udelat seznam nebo cokoli dalsiho. Predpokladam, ze u zbylych dvou aplikaci to bude dost podobne.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 20:50

Groundspeak poskytuje vyvojarom cez tzv LiveAPI rozne funkcie a jedna z nich umoznuje stiahnut logy podla nicku odkedy  dokedy, tieto funkcie su dostupne len programom, ktore ziskali z Groundspeaku kluce ktore sa pouzivaju pre komunikaciu s ich datovym serverom.

Mozilive nie je plugin, je to samostatny program ktory je vyvoji uz trocha dlhsie:)

Myslel som, ze si chces naozaj pomoct pri logovani PT - prave preto je tato funkcnost naprogramovana do mozilive. Usetreny cas sa da vyuzit prospesnejsie.


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#7 petasek5

petasek5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 21:19

@Kub4 nesnesl moji kritiku jeho odpovedi, a tak dava palec dolu, to me bavi... :-D jeste jeden palec sem, diky! ;-)

------------

 

Ano, o LiveAPI jsem se docetl a zpusob komunikace je mi jasny (i to, ze mi takovy klic nikdo nevyda, momentalne i nejak udelovani pozastaveno... :-) @klama, omluva za plugin, videl jsem par obrazku a pripadalo mi to tak, vice jsem to nestudoval.

 

Geoget jsem pred hodne dlouhou dobou narychlo zkousel (na win), ale jsem spise linuxar. Treba nekdy vyzkousim i pres wine. Diky!


  • 0

#8 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2016 - 21:37

Nikoliv nesnesl kritiku, ale prostě s tebou nesouhlasím. Ty hromadné logy jsou děs a logovat keše, když mám problém zjistit, kde jsem vlastně byl... ale hraj si to jak chceš, já se tím bordelem nějak proberu :)


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 08 červenec 2016 - 21:37

  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2016 - 0:18

Občas podobný problém řeším, sice z jiného důvodu (problémy s nefungujícím připojením jsou mi vzdálené protože jsem zásadně offline a loguju v terénu jen tak že chystám data pro generování fieldnotes). V GeoGetu celkem jednoduchá operace. Stáhnout logy toho prvního kačera, vybrat příslušné časové období a tyto keše vyexportovat do formátu FieldNotes. Tento souborek pak použiju pro logování toho druhého kačera. Ještě mezitím třebas odstranit ty keše, které už jsou zalogované - záleží na situaci.

Zrovna asi před 14 dny jsem takhle pomohl dologovat staré nálezy kačerovi, který lovil vždy buď se mnou nebo s jiným dalším kačerem a na logování kašlal. Naše logy jsem v GeoGetu vygeneroval do fieldnotes, příkazem FIND (to je prográmek pro příkazový řádek který je ve Windows stále obsažený, podobá se unixovému grep) vybral jen ty logy kde byl jeho nick (já i ten druhý zásadně píšeme s kým jsme byli). Pak jsem v tom vyfiltrovaném změnil jeho nick na svůj aby ten zápis měl smysl, a tento soubor jsem pak pod jeho účtem nahrál na gc.com. Zbylo jen to odklikat...

mimochodem, proč ti nefunguje mobil když je připojený na powerbanku ? Já ho takhle připojený používám skoro pořád, powerbanku mám velikosti přibližně stejné jako je mobil a tak se to dobře drží... Znám jiné, kteří nechtějí mobil držet a raději obětují značnou část nabíjecího proudu - mobil mají na dlouhém kablíku a powerbanku v kapse nebo v ruksaku.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 09 červenec 2016 - 0:22

  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#10 petasek5

petasek5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2016 - 0:27

@Arne1, diky za info. Geoget na toto ocividne vypada jako spravna volba. (find/grep znam velice dobre). Co se tyce pwbanky, tak problem byl v tom, ze nebyla moje, ale kolegy. A nemel jsem ji v ruce, ale v batohu... ono uz tak jsme vcera (predevcirem) behem dne najeli 100 km na kolech a z toho tak minimalne 60 km s mobilem v ruce :-) Drzet u toho jeste (cizi) pwbanku v ruce uz moc neslo ;-)


  • 0

#11 petasek5

petasek5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2016 - 0:55

@Kub4, tak za prve si myslim, ze ty se zadnym "bordelem" probirat nebudes muset. Zadnou kesku jsi jeste ani nezalozil. Za druhe, nevim, co tu resis takovyhle kraviny, kdyz jsem se ptal na uplne jinou vec. Priste (pokud vubec) hodim otazku do plena jednou vetou a ti co treba budou znat odpoved, tak odpovi. Ostatni se alespon nebudou zapojovat, kdyz odpoved nevi... a akorat resi blbosti kolem. A za treti, pamatuju si kazdy z... krovi, kterym jsem prolezl a kde jsem se odrel a pokud s tim mas ty nejaky problem, nebo si myslis, ze jsem tam nebyl, tak se tam nejprve zajet podivat, jestli jsem tam opravdu zapsany (v logbooku!). A kde nebudu zapsany, tak pak neco pindej. Sorry, ale v okoli je mraky kesi! To je ten hlavni problem. Samotne logovani, ktere jsem vazne nedelal stylem one-click, mi uz par hodin zabralo (tohle je informace hlavne pro tebe, i kdyz ti to muze byt vazne vis kde...) a fakt, ze jsem v dobe, kdy jsme u kesky stali, nebo hledali jeji indicie, nevedel jakej puntik na mape to byl (tohle byl hlavni duvod me otazky! abych nemusel proklikavat 100 bodu v okoli), dle meho nerika absolutne nic o kvalite logu, ktery k tomu clovek muze napsat. Jinak mimochodem rad si prectu tve logy, az najdes pres 150 shodnych PET krabicek v jednom dni, vsechny prisroubovane ke kmeni stromu. Good luck! Tim nechci jakymkoliv zpusobem snizovat "narok" ownera na kvalitni log, kterym by ho clovek potesil, ale vetsinou owner sam vi (kdyz neco takoveho zalozi), ze mu nikdo kazdy strom zvlast komentovat nebude (kdyz treba krabicka zrovna nechybi) a sam zada uvadet podstatne info hlavne k 1. kesi v serii.

 

To je za me asi tak vse ke tvym komentarum tykajicich se kvality logovani! Zbytek mi pis radeji jako PM pres profil, pokud ti muzu objasnit jeste nejake dalsi veci, jak to hraju ja... Diky


  • 2

#12 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2016 - 3:52

@petasek5 - no zdá se mi, že jsi kritiku neunesl ty, no ne? :D o tom co jsem já založil nebo nezaložil, nevíš nic... a 150 stejnych krabicek v jednom dni pravdepodobne nenajdu nikdy, nejak nevim, proc bych to delal


  • -2

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#13 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2016 - 4:36

petasek5  Koukal jsem na tvé logy a nejsou špatné. Otázkou je spíš zda ti owner keší  logy nesmaže. Píšeš v nich že jsi logoval cituji:

 

Pro logovani jsme pouzivali zkratku TKP. Nekde jsem pouzil i PTK a nejsem si jist, zda nahodou i jinou kombinaci techto pismen :-D

 

 

Owner keše má totiž v tomhle případě právo logy smazat. Tvůj nick je petasek5 a ten v logbooku podle toho co píšeš není. Ale to jen pro zajímavost.


  • 2

#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2016 - 8:07

Panove (petasek5, Kub4) nechte laskave toho nonsensu. Hlavne Kub4 by moh prestat provokovat. Kazdej si loguje po svym. Nazory jste si vymenili.


  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2016 - 8:09

Jinak k GG - na pod wine beha dost dobre. Jo, obcas to trochu zahapruje, ale to kazda apka, kdyz ji das trochu vina ;)

A jestli mas PM, tak bych doporucila zkusit spis aplikace, co ziskavaj data legalne a offline kesovani - dost to usetri baterku. Vyzaduje to ovsem trochu pripravu na lov.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama