Přejít na obsah


Fotka

Mission GC - suvenýry a šifry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
256 odpovědí na toto téma

#181 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 12:07

Mám vyluštěno, a v podstatě se to dalo čekat.

Jo, zrovna o minulém víkendu jsem přemýšlela, jestli si nějakou tuhle keš nenechat na ten další, protože se to opravdu dalo čekat :)

Ale ten kód mi došel až dost dlouho poté, co se tady začalo objevovat jak je to jednoduché. Ne že by nebylo.

 

Malá nápověda: Nepřemýšlejte nad jednotlivými fotkami, prolistujte je rychle za sebou.


  • 0

#182 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 12:08

Tentokrát je to fakt jednoduché. Mohli by dávat těžší mise. Třeba odlovit určitou kombinaci T/D, nebo typů kešek.
  • 0

geowest.png


#183 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 13:41

Jo, zrovna o minulém víkendu jsem přemýšlela, jestli si nějakou tuhle keš nenechat na ten další, protože se to opravdu dalo čekat :)

Ale ten kód mi došel až dost dlouho poté, co se tady začalo objevovat jak je to jednoduché. Ne že by nebylo.

 

Malá nápověda: Nepřemýšlejte nad jednotlivými fotkami, prolistujte je rychle za sebou.

to by mi asi nepomohlo, spíš zavzpomínat na dobrodružné knížky :)


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#184 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 15:18

Opravdu jednoduché. Kdo jezdil na tábory, či působil celoročně v nějakém, dnes bychom řekli outdoorovém, oddíle. :-)
  • 0

#185 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 15:19

No,pro me bylo nejtezsi prijit na to, jak se tomu, cim se heslo lusti, vlastne spravne rika :-) Pak uz to bylo raz-dva!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#186 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 16:15

Jo, prolistoval jsem to, vzpomněl si na Kaštany z Plzně a bylo to tam. Dokonce je na to apka v češtině ;-)
  • 0

geowest.png


#187 nika411

nika411

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 18:03

Tak tohle bylo opravdu jednoduché. :)
  • 0

#188 opice a pes

opice a pes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2016 - 18:45

Tak jsme to taky dali, teď ještě nezapomenout  :)


  • 0

#189 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 19 srpen 2016 - 19:18

Super stačilo vylovit tatkovu starší knížku :D jen druhý obrázek jim teda moc nesedí ;) dalo se očekávat, chtělo to něco těžšího :D


  • 0

#190 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 7:56

Na luštění toho bludiště tady koukám jako blázen. Mám jednu takovou kešku, kde jsem dodnes správnou cestu nenalezl a většina logujících píše, jak to bylo jednoduché. Když mě většinou použití počítače nenapadne, každou šifru si vytisknu a pak do ní s tužkou zírám.


  • 0

#191 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 16:59

Neni, kesku pro prvni suvenyr jsem logoval po tydnu a bez problemu jsem ho obdrzel.

Jj v pátek se na naší kešce zalogoval hledač, který údajně lovil minulou sobotu https://coord.info/GLP0FJR7 a vůbec mu nebylo blbý, že zrovna náhodou jsem tu neděli v podvečer kontroloval logbook, psal jsem o tom do logu a ještě přidal fotky loogboku a co myslíte, byl tam podepsanej, no nebyl, ale suvenýr ten jo, ten je doma

https://coord.info/GLNZ1H1Q

https://www.geocachi...4a-931cce7baa0b


  • 0

#192 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 17:56

Bohužel je tohle dá se říci běžný. Zrovna včera jsem měl v ruce logbook z jedné keše. V něm byly tou dobou zalogováni tři lidé v určitý den a ne netu jich bylo sedm. Ti zbývající čtyři byly v logbooku zalogování dva -  tři dny předtím. Že by to bylo nedopatřením si nemyslím.


  • 0

#193 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 17:58

Tak já jsem tu Krasotoulku zalogoval sice skoro o týden později, ale přijejím lovu jsem tu zanechal dost velký stopy ve správný den :D


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#194 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 20:55

Ono nevadí, když jí na netu zaloguješ později a zadáš datum kdy jsi jí opravdu našel. Spíš je smutný, že mnozí záměrně na datum logu v keši nekoukají a logují na netu tak, aby třeba získali suvenýr, vyplnili si prázdné políčko v tabulce, atd.


  • 0

#195 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 20:57

K tomu nenalezení v logbooku - dnes jsem byla s neteřemi na procházce za okolními keškami. Všechny jsem měla už odlovené, byla jsem jen jako doprovod a dohled. A nepodařilo se mi najít svůj vlastní podpis v jednom z logbooků, přitom jsem se tam minulý nebo předminulý týden podepisovala. Loguje se tam z obou stran a to ještě chvíli jen liché strany, chvíli i ty sudé. Majiteli kontrolu opravdu nezávidím.

Byla to trochu jiná varianta nenalezení vlastní keše :)

Ve fyzickém logbooku jsem teď pro jistotu dvakrát, holky můj podpis v keši kontrolují přísněji než majitelé.
  • 0

#196 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 9:23

Tak já jsem tu Krasotoulku zalogoval sice skoro o týden později, ale přijejím lovu jsem tu zanechal dost velký stopy ve správný den :D

 

Nikdo neřiká, my se taky kolikrát logujem i po delší době. Né že by jsme to nezvládli, ale není třeba najednou taková chuť, zápal. Až se dostaví, logujeme.

 

 

 

Ono nevadí, když jí na netu zaloguješ později a zadáš datum kdy jsi jí opravdu našel. Spíš je smutný, že mnozí záměrně na datum logu v keši nekoukají a logují na netu tak, aby třeba získali suvenýr, vyplnili si prázdné políčko v tabulce, atd.

 

To nějak odmítám řešit, spíš je to takové až  trapně drzé, že to plácne klidně den před kontrolou, kdy každý vidí foto všech logů a ví, že je za vocasa. Když zjistím, že tam zapsán opravdu jse i když pozdeji, řešit je nebudu, pokud nebude zalogován vůbec, budem nemilosrdní.
 

 


  • 0

#197 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 9:29

To nějak odmítám řešit, spíš je to takové až  trapně drzé, že to plácne klidně den před kontrolou, kdy každý vidí foto všech logů a ví, že je za vocasa. Když zjistím, že tam zapsán opravdu jse i když pozdeji, řešit je nebudu, pokud nebude zalogován vůbec, budem nemilosrdní.
 

 

Souhlas. Ono to nějak ani řešit nejde. Jsou prostě zapsáni v LB a GS to, aby se shodoval datum v LB s datem na netu, nepožaduje. Lépe řečeno nepožaduje datum v LB vůbec. A toho tihle podvodníci zneužívají.


  • -1

#198 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 10:03

Ono to nějak ani řešit nejde.

 

Hlavně to v tomto případě nemá smysl. Protože úpravou data či smazáním logu o suvenýr nepřijde.


  • 2

#199 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 10:07

Jj v pátek se na naší kešce zalogoval hledač, který údajně lovil minulou sobotu https://coord.info/GLP0FJR7 a vůbec mu nebylo blbý, že zrovna náhodou jsem tu neděli v podvečer kontroloval logbook, psal jsem o tom do logu a ještě přidal fotky loogboku a co myslíte, byl tam podepsanej, no nebyl, ale suvenýr ten jo, ten je doma

https://coord.info/GLNZ1H1Q

https://www.geocachi...4a-931cce7baa0b

Dotyčnému bych poradil, ať si suvenýr vytiskne a nalepí nad postel, jestli z něj má tak velkou radost.


  • 2

#200 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 10:21

Tohle jsou naprosté drobnosti. Jestli někdo není ve fyzickém logbooku, to problém je, ale tohle? No tak získal navíc nějaký suvenýr. Má z něj radost? Určitě. Já jsem třeba tohle léto suvenýry vůbec neřešil a byl jsem příjemně překvapený, že jsme nějaké získali. A když loguju razítkem, už jsem dost často líný napsat datum. Tedy pokud nejde o vyplnění kalendářového políčka, to datum píšu.

 

Už jsem s datumy zažil i situaci (nebudu jmenovat konkrétní nicky), že šli do jedné oblasti ve stejný den dva kačeři na výlet na finálky (protože kdyby to všechno procházeli, nešlo by to stihnout), logovali jedním razítkem vždy do volného místa v logbooku bez datumu (prý aby šetřili místo). Bylo to asi 30 keší různých typů. Jeden z nich logoval univerzálním logem v daný den a druhý si to rozložil na různé dny do asi 3 měsíců. Všiml jsem si toho vlastně náhodou kvůli tomu, že ten druhý mi logoval keš v den, kdy na místě rozhodně nebyla, protože se pár dní předtím ztratila. Má cenu to řešit? Ani ne, ale když jsem pak četl jeho logy, docela jsem se bavil.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 22 srpen 2016 - 10:22

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama