Přejít na obsah


Fotka

Prázdninový Geoget 2.9.7

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
66 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 10:13

Když ten start trval tak dlouho - měnil si GeoGet něco v datovém adresáři ? Něco co by se mělo nějak poměnit v dalších profilech ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 10:34

nemenilo, jen aktualizace asi trech skriptu, ktere se znova prelozily, ale to nemuze trvat tak dlouho.


  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 11:24

nemenilo, jen aktualizace asi trech skriptu, ktere se znova prelozily, ale to nemuze trvat tak dlouho.

A v dalších profilech se to udělá jak ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 11:56

coze?


  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 12:45

No nemám jen jeden datadir, momentálně je jich šest, některé sice jen k příležitostnému použití když dotyčný něco potřebuje vyřešit.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 27 červenec 2016 - 12:45

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 13:01

Pri spusteni, ze vzdycky provede jednocestna synchronizace z distdata do aktualniho datoveho adresare. Pokud se ptas na tohle.


  • 0

#27 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 15:25

Mapa pro kleslení v polygonu - jen Starting map, verze je 769

 

Referenční bod, výběr z mapy - totéž. Také verze GG 769.

Při otevření souboru mapeditdebug.html chybová konzole Firefoxu hlásí ReferenceError: L is not defined, řádka 277.

 

Pro jistotu jsem ukončila Geoget, ručně vymazala celý adresář mapedit, z geoget.ini také část mapedit, čerstvě stáhla instalačku a přeinstalovala Geoget. Po nastartování stále totéž, v ini je jen řádek [mapedit] maptypeid=google.maps.MapTypeId.ROADMAP

 

Otevření mapedit.html ve Firefoxu - chyba LAYER_osm is not defined, řádka 279

 

Při tom otevírání těchhle stránek zároveň běží GG, kdyby to mělo dělat nějaký rozdíl.

 

Zkoušela jsem změnit prohlížeč na IExplorer, stále stejné, jen tady netuším jak se dostat k chybové konzoli, protože IE už léta nepoužívám.

92

  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 15:39

Definice mapovych vrstev tam neni, ta se generuje dynamicky z weboveho serveru uvnitr geogetu. Takze poustet to bokem nebude fungovat, kus byde chybet!

 

Zkus misto:

maptypeid=google.maps.MapTypeId.ROADMAP

 

do toho ini zapsat:

 

maptypeid=osm


  • 0

#29 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 16:53

Tak jsem trošku pokročila, ale netuším zda to vede nějak k cíli. Problémem se zdá geoget.ini (ne ta část mapedit, to nemá žádný efekt) a hlavně proxy.

Mám instalaci "portable", takže jsem celý adresář přepsala a nainstalovala GG znovu. Na nové instalaci se mi s vytvořeným (nebo smazaným geoget.ini a po novém nastavení) daří mapu otevřít, jen se žádná nenačte. Zároveň se mi nedaří z GG připojit na internet (nikde), nastavení na geocaching.com jsem dělala přes externí prohlížeč. Při snaze o připojení z GG přímo to hlásí chybu, zdá se, že se nebere proxy port 8080, ale jen 80. Navíc se mi po restartu již několikrát stalo, že se v nastavení přepíše u proxy portu číslo portu proxy adresou.

Při přepsání geoget.ini tím původním a startu mapedit se objevuje ta hláška "Starting map".

Ta původní instalace po vymazání geoget.ini se chová stejně.

 

Později to zkusím ještě na druhém počítači - nastavení by mělo být stejné, s jedinou výjimkou - nepřipojuje se přes proxy. Ještě se večer ozvu.


35

  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 17:00

Dobre, strategicka otazka - kdyz vidis to "Starting map...", je tam kolem uplne ciste okno, nebo vidis mapove ovladaci prvky bez mapoveho podkladu?

 

To je dulezite, protoze pokud tam jsou ty ovladaci prvky (zoom, prepinako map, atd.), pak se stranka mapy nacetla a spustila, jen se nedari nacist z internetu mapove podklady. Pak muze byt problem s proxy.

 

Pokd je ale stranka cista, pak se vubec javascript na strance nepovedlo spustit, pravdepodobne kvuli syntakticke chybe - odkazu na neexistujici mapu. Mapove vrstvy jsou ukladany jinak nez drive. A cast kodu, ktery to generuje, jsem zcela prepsal. Zkus prave vydanou verzi 770.

 

Pokud ani to nefunguje, pak bude pravdepodobne problem v samotnem integrovanem prohlizeci, pak by ale nechodila ani mapka v predchozi verzi, tohle se fakt nemenilo.


  • 0

#31 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 17:24

Tak přeinstalováno a vyzkoušeno.

Původní geoget.ini - hláška Starting map... - na kompletně čisté obrazovce.

Nový geoget.ini nebo vymazaný a nové nastavení - naskočí ovládací prvky včetně seznamu map, ale není načtená mapa, po zmáčknutí odkazu "leaflet" vpravo dole se objeví hláška "proxy server nereaguje" a adresa proxy s portem 80 místo správného 8080.

 

Závěrem - u mě zůstalo nějaké špatné nastavení z předchozí či nějaké historické verze. I u ostatních je pak řešení vymazat geoget.ini a znovu nastavit GG.

 

Jen nyní přibyl problém s proxy, které nefunguje dobře - ani jako "nastavení proxy ze systému", ani jako "ruční nastavení proxy".

Není to ale jen u mapy, je to i u vnitřního přihlášení na geocaching.com. Ale např. seznam nálezů se mi po ručním nastavení proxy a přihlášení přes prohlížeč podařilo, daří se i stáhnout pár kešek. Jen musím těsně před tím zkontrolovat (a případně přepsat) ručně nastavený port proxy, protože se do nastavení už poněkolikáté místo portu přepsala adresa. Přitom ini bylo při startu správně.


61

  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 17:38

Urcite neni treba mazat cele ini, staci pravdepodobne jen upravit zaznamy o proxy. Problem s proxy nikdo nehlasil, tak to zatim opravene neni.
  • 0

#33 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 19:10

Tak ještě poslední hlášení, jak slibováno, jiné instalace a užití bez proxy, složka data totožná u obou.

Po update a restartu hláška "Starting map", stejně jako na tom druhém počítači.

 

Kroky k nápravě - vymazání geoget.ini a složky mapedit - nepomohlo, složka mapedit byla podle mě nainstalována správně (data souborů zůstala po přeinstalování stejná jako před vymazáním).

Další krok - vymazání adresáře temp a mapdef v "data" a "distdata", instalace znovu - běží v pořádku.

 

Bohužel jsem si neudělala výpis souborů z těch adresářů z datem vytvoření, ale zkrátka tenhle krok pomohl. Takže netuším, který ze souborů zůstal "zaseknutý" a kde.

 

Ještě jednou díky za pomoc a za práci, kterou tomu věnuješ.

 

P.S. To proxy blbne jen, pokud si ho program znovu někde načítá - pokud se neodhlašuje z geocaching.com a jen stahují kešky, není to problém, zůstane správně. Keškomapa se otvírá v prohlížeči a bere proxy odsud, mapa keší GG totéž. Jediné další místo jsem našla, pokud se nastavuje bod (waypont, ref. bod) podle mapy.


  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 22:36

Nejak se mi ta proxy chova normalne. :-o Budu to muset podrobit podrobnejsimu zkoumani, ale to musi pockat, az bude vic casu. :mellow:


  • 0

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 23:38

771:
Zajímavé, 769 při instalaci původní verzi ukončila, tahle jen zařvala že je GeoGet spuštěný. Asi to záleží na nějaké random hodnotě. edit: možná je to tím, že byl spuštěn dvakrát.

Start mapy - nahodila se bez problémů, a to i v profilech kde nebyla 769 použita. Jenom - ty čtverečky jsou příšerně obrovské, nedokážu si představit že bych s tímto dělal nějaké další polygony pro hranice správních celků.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 27 červenec 2016 - 23:39

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#36 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 23:49

Tam nejde nástřel...?

Nerozumím otázce


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#37 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2016 - 7:16

Jestli v tom seznamu zemí nejde nastřelovat psaním. Pak by opakovaná volba nebyla tak problematická...


  • 0

#38 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2016 - 7:24

Pří úpravě polygonu ve filtru se tento smaže ... respektive je prázdný bez souřadnic vymezující polygon.


  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2016 - 7:27

Velke polygony v tom ani editovat nesly, protoze to nestihalo. Ted to ale zvladne vic.
Ctverecky jsou velke, protoze knihovna nejak usoudila, ze je na mobilnim zarizeni, tak aby ses do tohovtrefil prstem. Nevim proc, asi kvuli malym rozmerum prohlizece. Budu si s tim jeste hrat, a taky to neni finalni verze knihovny.
  • 0

#40 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2016 - 13:41

Nerozumím otázce


Klikneš do políčka, stiskni "D" objeví se Dánsko a nad ním máš CZ :-)

Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 28 červenec 2016 - 13:42

  • 2

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama