Přejít na obsah


Fotka

Geoget - export GPX - Cgeo

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 waldi.cz

waldi.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 7:54

Zdravím, 

 

trápím se s následující věcí (viz obrázek):

 

V GeoGetu si uložím mystery chache. Přidám si k ní waypoint s finálkou.

Exportuji do GPX v 2 a ten pak importuji do telefonu s C:geo. 

 

Vše je v pořádku a funguje, ale když tuto cache v C:geo aktualizuji (v seznamu - Možnosti - Aktualizovat vše) nebo obnovím (u cahce kliknu na Obnovit) smaže se mi ten finální waypoint. 

Aktualizuju celý seznam z důvodu toho, že v něm mám keše v okolí, které jsou občas Disable a když jdu lovit za nějakou dobu, tak si je obnovím všechny a vidím, kde jsou již aktivní. 

 

Zjistil jsem, že když si ten waypoint uložím v C:geo ručně, tak se mi při aktualizaci/obnovy nesmaže. To je sice dobré, ale když měním telefon, tak o waypointy příjdu. 

 

Můj dotaz: Nevíte jak udělat, aby se z GeoGetu exportovaly waypointy tak, aby je c:geo při aktualizaci nesmazal?? 

Díky za námět, Waldi

Přiložené miniatury

  • Untitled.png

  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 8:02

Geogeti priznak o neprepisovani plati jen pro geoget. Leda ze by autori c:gea se naucili tento priznak importovat z Geogetiho rozsireni GPX formatu.

 

Jinakl je to spise dotaz na c:geo, co udelat, aby se to neprepsalo.


  • 0

#3 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 8:27

c:geo tohle neumí, primárně totiž je stavěné na online datech. Takže "jeho" řešení je jakýkoli změněný/přidaný finální waypoint přímo v c:geo nahrát jako "corrected coordinates" na server geocaching.com, takže při aktualizaci keše se samozřejmě stáhne tenhle, a ten původní jako dodatečný skrytý waypoint. 

 

Takže bohužel momentálně jediné řešení je u neodlovených, ale vyřešených keší to na webu opravit ručně, alespoň podle mého.

Pokud někdo jiný zná cestu, jak to udělat automaticky, ráda se přiučím.


  • 0

#4 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 8:31

Riesenie spociva v tom ze si finalne umiestnenie kesky ulozis do databazy groundspeaku - bud klasicky cez web alebo pomocou programov ako je mozigo,mozilive a mozno aj ine.

Potom ak si aktualizujes data z webu a je jedno ci do c:geo alebo iného sw tak si nacitas prave te upravene data do mobilu alebo PC.


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 8:32

A co treba nepouzivat c:geo? kdyz mam Data v Geogetu, je pro mne mnohem vyhodnejsi pouzit Adrake nebo Locus, kteri oba umi pracovat primo s geogeti databazi. netreba pak zadnych exportu a importu, jen do telefonu nahraju jeden soubor databaze, a mam tam po ruce uplne totez, co mam v Geogetu. A oboje pak umi v terenu aktualizovat z online dat, kdyz na to prijde.


  • 4

#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 8:51

Pokud jsi BM, tak ovsem narazis na problem s omezenima API. Mozna proto ma cgeo...


  • 0

#7 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 9:01

Pokud jsi BM, tak ovsem narazis na problem s omezenima API. Mozna proto ma cgeo...

Přesně. Ač primárně používám Locus (Adrake mi nefachá, můj historický mobil to neunese), párkrát jsem c:geo potřebovala. Ačkoli šlo o keše, které jsem nahrané měla, z nějakého důvodu se mi nezobrazily. A ani api nepomohlo. A za zadkem natěšená káčata...

Mohla bych sice přes web, ale s mými omezenými daty (a třeba i kvůli kvalitě signálu u Červené Lhoty) bych u těch keší čekala ještě teď. To c:geo to - sice po delší době - ale stáhlo. Ušetřilo se hlavně na offline mapě a tom, že se opravdu stahovaly jen ty dvě kešky a nic jiného...


141

  • 0

#8 waldi.cz

waldi.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 9:26

Ono řešení v podobě zápisu souřadnic přímo na GC.com není špatné. Do Cgeo se po obnově stáhnou upravené souřadnice, jenže do Geogetu nikoli (omezení na 3 kusy). Je třeba být Premium Member :-/ 


  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 9:38

To neni tak uplne pravda, zmenene souradnice by mely jit ziskat i bez toho, aniz by se ziskaval cely listing, tedy bez omezeni. V Geogetu to primo implementovano neni, ale da se na to napsat pomerne jednoduchy plugin. Mozna nekdy neco takoveho do GG zabuduji...


  • 0

#10 waldi.cz

waldi.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 12:26

Hm... zajímavé. Já myslel, že to jde jen přes GeoJarry.

A nešlo by (ehm... prosím o zvážení) do GeoGetu přidat možnost, aby se souřadnice přepisovaly na GC.com? Stejně, jako to jde v Cgeo? Tím by se mi vyřešil výše popsaný problém a bylo by to nejlepší řešení (přidávat finální souřadnice v GeoGetu a pak jen nahrát do Cgeo). 


Tento příspěvek byl upraven od waldik: 03 srpen 2016 - 12:33

  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 12:39

Kdyř to co umí web GC je šíleně omezené. Můžeš si tam udělat jednu korigovanou souřadnici a jakýsi komentář. Co s tím, když potřebuješ těch souřadnic více ? A nejlépe u každé komentář! Nahrávat nějaké korekce na GC je cesta do pekel.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 15:18

Hm... zajímavé. Já myslel, že to jde jen přes GeoJarry.

A nešlo by (ehm... prosím o zvážení) do GeoGetu přidat možnost, aby se souřadnice přepisovaly na GC.com? Stejně, jako to jde v Cgeo? Tím by se mi vyřešil výše popsaný problém a bylo by to nejlepší řešení (přidávat finální souřadnice v GeoGetu a pak jen nahrát do Cgeo). 

špatný nápad, rozhodně ne  :(


  • 2

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2016 - 17:42

Do Geogetu si zadavame ponekud vice informaci, nez je schopen web pojmout. Proto tudy ne. A uz vubec ne jen kvuli tomu, ze je c:geo blbej, a vesele si prematla existujici finalku. Spravne reseni je tlacit na c:geo, aby se choval ohleduplne k offline datum, a zadny problem neni.


  • 5

#14 PetrAJana

PetrAJana

    PetrAJana

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 16:35

Take se pripojim do debaty. Take pouzivam web GC, Geoget a c:geo ... to co je popisovano, se da elegantne resit. Ano, muzete k tomu mit vyhrady, .... ale kazdemu dle chuti.

 

Lustim mysterku (napr), vylustim, a upravim si souradnice na webu GC. Mam nainstalovano send2cgeo, tak si tu danou poslu do c:gea. Pak pokud chci, si ji sosnu do GG a pak je vse OK. Pokud tedy jedu na dovolenou (jako treba ted co jsme byli), tak si stahnu treba z mapy.cz GPX, pres GG naplanuju trasu, stahnu kesky po ceste do db, GG a pak si je vyexportuju do GPX a naimportuju do c:gea. A az odlovim, loguju pres foun, tak max udelam na webu korekce, a pak GG a generovat statistiku.

 

Co se tyce waypointu, ten si upravim primo v mobilu, a pridavam si ho jako novy bod a nepremaze se mi, pac c:geo ho nezna. Pak kdyz mam treba multinu vylustenou, zadam si tam finalni souradnice, ty si updatnu na web i zaroven do c:geo a muzu na ni jit a zase kolecko s logovanim atd ....

 

Nemam za par let s timhle zadny problem. Pokud jsme na wifi, tak si update kesek udelam v c:geo bez nutnosti dat, a pokud jsem v terenu, tak dulezity je GPS signal. A pokud nekdo planuje vylet nebo cestu, tak send2cgeo je super, naklikat a importovat do founu .... takze zadny problem a omezeni nevidim.

 

Snad me nekdo za tohle neukrizuje, ale funguje to ;)

 

Jeste edit: no a c:geo mam osm offline mapy ... takze narocnost na baterku minimalni ;)

 

Petr


Tento příspěvek byl upraven od PetrAJana: 31 srpen 2016 - 16:40

  • 1

#15 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2017 - 23:25

Nebylo by lepší, kdyby se dal finální waypoint, teda souřadnice z Geogetu nahrát na GC.com do poznámky, místo přepisování souřadnic ?

 

C:geo si ze souřadnic v poznámce umí vytvořit waypoint a je to.

 

Tahle možnost by se myslím docela hodila.


  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 12:43

Pokud jsou v poznamce u kese na webu souradnice, tak to pochopitelne Geoget umi - udela z nich WP. Problem je, kdyz je ta poznamka o hodne slozitejsi nez jen pouhe souradnice. O tom je diskuse v jinem vlakne.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 12:54

Pokud jsou v poznamce u kese na webu souradnice, tak to pochopitelne Geoget umi - udela z nich WP. Problem je, kdyz je ta poznamka o hodne slozitejsi nez jen pouhe souradnice. O tom je diskuse v jinem vlakne.

on to asi chce opačně


  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 12:57

Z tech poslednich dvou vet mi to tak nepripada. To je tak, kdyz se nekdo neumi jednoznacne vyjadrit :-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 16:10

To mi hlava nebere... proc bych exportoval nejaky existujici waypoint (finalkovy) do poznamky od kese, kdyz ho muzu vyexportovat rovnou jako waypoint v GPX? Nebo ono c:geo neumi importovat kese a waypointy v GPX? :o


  • 0

#20 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 17:01

Různí lidé pracují i se stejnými věcmi různě a jsou zvyklí na svoje postupy  ;)

 

Možná to je tak, že doma používá GeoGet, ale nechce z něj nic exportovat přímo do telefonu. Raději by si svoje finální WP poslal do poznámky na gc.com a venku při odlovu by si to C:geo stáhlo a vytvořilo waypoint (takže by gc.com sloužilo jen jako úložiště dat).

Obecně vzato to úplně špatný nápad není (spojení opravdu aktuální databáze a uživatelských dat).

Jde to samozřejmě obejít tím přímým exportem GeoGet -> telefon, ale to už je změna pracovního postupu (a změny jsou špatné). Také nevím, jak se C:geo staví k různým zdrojům dat.

Zásadní otázkou bude, jestli to API vůbec umožňuje. Předpokládám že přečíst poznámku ano, ale měnit jí? Tak nějak o tom pochybuji, ale třeba se mýlím...


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 02 leden 2017 - 17:02

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama