Přejít na obsah


Fotka

Geoget - export GPX - Cgeo

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 17:09

Ale ano, API to umoznuje (takze si vlastne muze "kazdy", kdo to opravdu potrebuje a GG to neumi, napsat sam plugin, ktery to udela). Ale fakt nejak nevidim smysl takoveho postupu. Uznavam, ze kazdy sve postupy mame, a neradi se jich vzdavame, ale kdyz ten postup znamena drbani palcem u nohy za uchem, neni na case jej upravit?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 leden 2017 - 17:11

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 23:04

Tak určitě, každej má něco, já se třeba rád drbu levou rukou za pravým uchem a přijde mi to stejný jako pravou rukou.

 

A co se týče finálových souřadnic v poznámce u keše na GC.com, tak je to jednoduchá úvaha : když tam ty souřadnice budou, tak o ně nepřijdu, když se mi zase podělá počítač (ano, jsem lempl a nezálohuju na všechny strany) a přijdu o data z geogetu.

 

Prostě si je geoget i c:geo stáhne a je to. To využívám i teď, ale mám docela dost vyluštěnejch mysterek v geogetu a nechce se mi to ručně ukládat do tý poznámky, takže bych takovou možnost uvítal.

 

Tak asi tak, pluginy neumím, takže to necháme koňovi.


  • 0

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2017 - 7:42

Rekl bych, ze to je ukazka nespravneho pouziti. Mozna tak neprijdes o nekterou vypoctenou finalku, ale prijdes o mraky dalsich veci, ktere v GG muzes mit (poznamky a postup vypoctu, prilohy, ostatni vypoctene body, ...). Takze myslim, ze tvoje cesta fakt neni ta spravna.

 

Jsem rovnez lempl, tak jsem jednou venoval trochu casu a vytvoril "neco", co mi dela automaticke zalohy dulezitych dat. Uz se o to nemusim starat a staci jen sahnout, kdyz je potreba.

 

Mimochodem, data Geogetu (nejen) mam zalohovana na ruznych mistech celkem 4 x :-). A to fyzicky na 4 ruznych mistech, takze kdyz 3 mista najednou lehnou popelem, porad o nic neprichazim. Asi fakt nebudu typicky uzivatel.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2017 - 8:44

Ano, data zálohovaná na 4 místech. A na každém jinak kompletní. Obnovoval jsem z každého něco a stejně jsem to neměl všechno. Pak už jsem si zazálohoval všechno potřebné. A po další katastrofě uvidím, jestli to bylo opravdu všechno a jestli jsem taky aktualizoval průběžně dál. Obávám se, že to správně nebude.

Taky je otázka KAM zálohovat. Dávali jsme všechno na diskety. Úsměvné, tam by se dnes nevešla ani jedna celá fotka. Externí disk mi odešel v záruce, vyměnili mi ho, ale bez dat. Flešky se ztrácí, ulamují nebo i elektricky odcházejí. CD a DVD jsou malé a za pár let často nečitelné. Cloud je pro velké objemy pomalý a závislý na politické situaci, viz Megaupload. Asi jedině to kombinovat. Málokdo si doma je schopen udělat zálohovací server s diskovým polem.

 

Ale co se týče zálohování geogetu, tam problém není. Hlavní databáze má pár giga a nejjednodušší je zazálohovat celou složku s geogetem. A navíc to hlavní, tj. nálezy a logy, se "zálohuje" na Groundspeaku a lze to kdykoli znovu importovat.

A DŮLEŽITÁ data jsou ta, která zrovna potřebuju. Třeba 20 let starý adresář, dávno neaktuální, napsaný v T602, když potřebuju náhodou zjistit, kde někdo známý kdysi dávno bydlel. Nebo nekvalitní fotka domu, který byl zbořen a jiná fotka není. Takže i ta důležitost se časem mění. Člověk by musel být věštec, aby věděl, co bude někdy potřebovat.


  • 1

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2017 - 9:41

Vratme se ale zpatky k jadru problemu... problem je v tom "ony se ty waypointy z poznamky udelaji". Poznamka je nejaky volny text, ne skladiste souradnic!

 

Neexistuje zadny standard, jak do te poznamky zapsat souradnice, aby byly spolehlive vsemi programy spravne pochopeny. Pres to se mi fakt nechce prenaset data, nedej boze je tam zalohovat.


  • 2

#26 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 10:18

Vratme se ale zpatky k jadru problemu... problem je v tom "ony se ty waypointy z poznamky udelaji". Poznamka je nejaky volny text, ne skladiste souradnic!

 

Neexistuje zadny standard, jak do te poznamky zapsat souradnice, aby byly spolehlive vsemi programy spravne pochopeny. Pres to se mi fakt nechce prenaset data, nedej boze je tam zalohovat.

Ahoj, přesunu se ještě víc k jádru. Bylo by pěkné mít k dispozici editor poznámek v GG, pak by se mohl drbat každý jak a kde chce. Pokud vím, tak nyní se poznámka načte při importu, dá se zobrazit, ale nevím o možnosti, jak upravit obsah poznámky a poslat ho ke keši na server GS.


  • 0

#27 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 10:57

Nevis o ni, protoze tam zadna neni,


  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 11:42

On neni problem tu cachenote ziskat, ostatne uz ted se ti dava do tagu.

 

On ani neni problem si to upravit editace tagu funguje. I kdyz by to zrovna na tohle chtelo nejaky lepsi editor.

 

Problem ale je, co pak s tim? API neposkytuje zadne informace o datu zmeny poznamky. Takze ty pak mas v databazi "nekdy" stahnutou poznamku. Tu pak "nekdy jindy" zmenis, a chces nahrat na web. Ale uz nemuzes vedět, jeslti tim nahodou nepremazes nejakou mnohem novejsi verzi na webu.

 

Proto je poznamka koncipovana spise na koukani, nez na nejakou aktivni modifikaci v GG.


  • 3

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 12:48

Poznamka je stejne jako spousta jinych veci udelanych GS ponekud polotovarem. Ne snad sama o sobe ve webovem prostredi, ale ve vztahu k ostatnim nastrojum, ktere GS poskytuje. Treba to API. A jestlize je to nedodelek, tezko to pouzivat plnohodnotne. Podle meho je, pokud pouzivas GG, nesmysl ji pouzivat vubec.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:09

Poznamka je stejne jako spousta jinych veci udelanych GS ponekud polotovarem. Ne snad sama o sobe ve webovem prostredi, ale ve vztahu k ostatnim nastrojum, ktere GS poskytuje. Treba to API. A jestlize je to nedodelek, tezko to pouzivat plnohodnotne. Podle meho je, pokud pouzivas GG, nesmysl ji pouzivat vubec.

Smysl to má, když jsi někde v terénu a zjistíš třeba indicii k nějaké multikeši nebo si chceš poznamenat bonusové čislo atd. Většinou s sebou netahám notebook a Geogetem, ale mám u sebe jen mobil, kde si mohu uložit tu poznámku na web. Nebo zobrazit. Nebo změnit.

Zrovna ta poznámka přes API není zprzněná. Když je možno tu poznámku přečíst, uložit. To v podstatě stačí. Mohlo by to být i sofistikovanější, to je pravda.


  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:18

Pokud mam neco ulozeno v databazi, mel bych vzdy vedet, kdy to bylo zmeneno. U te poznamky to nevim a neni to jak zjisit zadnou z metod, kterou GS poskytuje. Poznamka neni k dislozici ve vsech nastrojich a pristupovych metodach, ktere GS poskytuje. Porad si myslis, ze to neni polovicate?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:19

Smysl to má, když jsi někde v terénu a zjistíš třeba indicii k nějaké multikeši nebo si chceš poznamenat bonusové čislo atd. Většinou s sebou netahám notebook a Geogetem, ale mám u sebe jen mobil, kde si mohu uložit tu poznámku na web. Nebo zobrazit. Nebo změnit.
Zrovna ta poznámka přes API není zprzněná. Když je možno tu poznámku přečíst, uložit. To v podstatě stačí. Mohlo by to být i sofistikovanější, to je pravda.

Poznámku v terénu si zapíšu do logu (Field notes). A doma než ty FieldNotes odešlu, tak z nich zpracuju všechny poznámky (CWG, cestovatele, indicie, keše v bordelu - NM, NA, ...). Nemusím to nikde hledat, utrácet peníze za připojení v zahraničí - doma prostě rovnou pod nos.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#33 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:20

On neni problem tu cachenote ziskat, ostatne uz ted se ti dava do tagu.

 

On ani neni problem si to upravit editace tagu funguje. I kdyz by to zrovna na tohle chtelo nejaky lepsi editor.

 

Problem ale je, co pak s tim? API neposkytuje zadne informace o datu zmeny poznamky. Takze ty pak mas v databazi "nekdy" stahnutou poznamku. Tu pak "nekdy jindy" zmenis, a chces nahrat na web. Ale uz nemuzes vedět, jeslti tim nahodou nepremazes nejakou mnohem novejsi verzi na webu.

 

Proto je poznamka koncipovana spise na koukani, nez na nejakou aktivni modifikaci v GG.

Nějakou sofistiku bych do toho nedělal, stačil by jednoduchý editor, který by zobrazoval a editoval hodnotu poznámky v databázi, navíc s API funkcemi ručně načíst z webu, uložit na web. Teď se při importu stejně nehlídají nějaké změny, to asi nevadí. To by asi nic nerozstřelilo, jen by to udělalo radost poznámkofilům. 


  • 0

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:39

Opravdu si myslim, ze je to zbytecna prace, navic s ohledem na ten cas zmeny nejednoznacna. Pres API si muzes poznamku cist i zapisovat a pokud to opravdu potrebujes, muzes si napsat script.

 

A mylis se, pri importu se hlidaji prave data a casy poslednich zmen jednotlivych prvku pripadne primo hodnoty pres hash obsahu prvku.

 

EDIT: pripadne se hlida nepripisovatelnost WP. On je ten import celkem jasny, protoze prepisovatelne veci mas v podstate jen z webu a tak je taky hodnotou z webu muzes klidne prepsat. Pokud bys mohl menit poznamku kdekoli, tak si taky muzes spravnou hodnotu prepsat hodnotou nespravnou. To v pripade, ze bys z GG psal poznamku na web, prepises si to, cos tam v terenu zapsal.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 04 leden 2017 - 13:47

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 15:01

Opravdu si myslim, ze je to zbytecna prace, navic s ohledem na ten cas zmeny nejednoznacna. Pres API si muzes poznamku cist i zapisovat a pokud to opravdu potrebujes, muzes si napsat script.

 

A mylis se, pri importu se hlidaji prave data a casy poslednich zmen jednotlivych prvku pripadne primo hodnoty pres hash obsahu prvku.

 

EDIT: pripadne se hlida nepripisovatelnost WP. On je ten import celkem jasny, protoze prepisovatelne veci mas v podstate jen z webu a tak je taky hodnotou z webu muzes klidne prepsat. Pokud bys mohl menit poznamku kdekoli, tak si taky muzes spravnou hodnotu prepsat hodnotou nespravnou. To v pripade, ze bys z GG psal poznamku na web, prepises si to, cos tam v terenu zapsal.

Jen jsem se snažil sdělit, že není potřeba nějaká rozhodovací logika, jestli uložit či ne. Uživatel klikne na ikonku a pošle obsah na web. Když neví, co tam je, tak si to předtím může načíst.  

HaLuMa psal, že API nedává informaci o času změny poznámky. Pak tedy nevím, v čem se mýlím, když jsem psal, že se nyní při importu poznámky nehlídají její změny.

Právě proto, nějaké hlídaní času změny poznámky na webu a v databázi je asi zbytečný orloj, který nejde nyní sestrojit.


  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 17:14

Pokud jsi mel na mysli jen import poznamky, pak mas pravdu. Ja chapal import obecne. Tam se kontroly provadeji.

 

Import poznamky je do tagu a je predpokladano, ze je hlavne na koukani a ne na upravu. Proto se importem prepisuje. Byl tu zminen pozadavek na zapis poznamky z GG na server. Pak uz je poznamka menena ze dvou mist a je treba davat pozor na to, aby se neprepsala nova poznamka starou. Jaky mechanismus k tomu vytvoris, to je jina vec. Pomoci casu zmeny je to nejjednodussi. Pokud tu kontrolu nechas na uzivateli (nacte si, zkontroluje, jednu z verzi prohlasi za starou), pak to sice mozne je, ale zakonite jednou dojde k nechtenemu prepisu. Takze proc vytvaret neco tak nejisteho? V tom Halumu naprosto chapu, ja bych to taky nedelal. :-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 astr443

astr443

    Peter

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 14:41

Ahoj, mám nasledujúci dotaz ohľadom exportu dát z GG. V minulosti som na sťahovanie keší používal Geojarry a potom som dáta z GG exportoval do GPS. Teraz, keď má Geojarry problémy a ja som využil PM za polovicu, chcel som vyskúšať legálne postupy, ale narazil som na nasledujúci "problém":

 

U vyriešenej mysterky si editujem súradnice priamo na stránkach GC (pôvodné súradnice prepíšem súradnicami finálky) a chcel by som, aby som ich takto dostal aj do GPS. Cez Geojarry s tým nebol problém, ale teraz je. Keď si stiahnem zoznam kešiek cez GG (Stáhnout kešky a voľba Souhrn kešek), tak súradnice kešky zostávajú nezmenené a pridá sa tam len Final waipoint so súradnicami finálky. OK, možno je to zámer, ale je možné vyexportovať takýto zoznam do GPX tak, aby sa tými Final waypoint-ami prepísali pôvodné súradnice? Mať v GPS kešku s východzími súradnicami a k tomu "niekde" waipoint so súradnicami finálky mi nevyhovuje. Musel by som ich asi v GPS vyhľadávať ručne. Mám Garmin eTrex 30x a tam sa mi kešky a príslušné WPT automaticky "nepárujú" (alebo som to zatiaľ nezistil). Čo s tým?


  • 0

#38 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 14:56

...len Final waipoint so súradnicami finálky. OK, možno je to zámer, ale je možné vyexportovať takýto zoznam do GPX tak, aby sa tými Final waypoint-ami prepísali pôvodné súradnice? Mať v GPS kešku s východzími súradnicami a k tomu "niekde" waipoint so súradnicami finálky mi nevyhovuje. Musel by som ich asi v GPS vyhľadávať ručne. Mám Garmin eTrex 30x a tam sa mi kešky a príslušné WPT automaticky "nepárujú" (alebo som to zatiaľ nezistil). Čo s tým?

Použít Exportní filtr pro "nové" Garminy, tam můžeš hodně věcí nastavit, také ten "přesun" na souřadnice finálky. Mít to tak přímo v databázi je nesmysl, mohlo by se ti to při importu jinou metodou ztratit.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#39 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2017 - 20:15

To je ale spravne, ze se nezmeni souradnice kese a pribude Finl WP. Data maji vypadat prave takto. Co s nimi udelas ve chvili, kdy je exportujes, to uz je uplne jina vec. A to je zalezitost exportnich pluginu co exportuji a jak. Takze tak, jak ti psal Arne1, pouzij vhodny exportni plugin.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#40 VZAL team

VZAL team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 9:07

Podle předchozích příspěvků asi nepoužívám GeoGet a ostatní aplikace optimálně, ale třeba budete umět poradit. Vypočtené finálky ukládám na GC, při importu do GeoGetu se mi načtou (aktualizují) a do c:geo je posílám exportem (v2). Vše funguje na jedničku, kromě textu v poznámce. V exportním souboru prokazatelně je, c:geo jej ale nezobrazí. Pokud dám aktualizovat z GC, poznámka se načte, takže nevím, na čí straně je vlastně chyba.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama