Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Úprava nicku na geocaching.com

pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 bobkul

bobkul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2016 - 15:14

Ahoj geopřátelé,

mám otázku, která zazněla i ve starších poradnách, nicméně ty diskuse byly už hodně starší (četl jsem je), tak se chci zeptat, zda máte někdo zkušenost s úpravou nicku na geocaching.com, nejlépe, zda pro tuto problematiku existují nějaká pravidla, která bych rád přesně dodržel. Chtěl bych ke svému nicku přidat dodatek "- team" nebo "- family", neboť jsem pro geocaching získal :-) i členy své rodiny.

Nevím však, zda taková úprava (byť nick zásadně neměním) nemůže způsobit ztrátu logů nalezených keší (kterých mám už přes 2000) nebo jiné těžkosti. Pokud se nemýlím, tak technicky změnu udělám jednoduše úpravou profilu kliknutím na "veřejný profil", kde změním "Přihlašovací jméno". Pak to pravděpodobně nějakou dobu bude trvat (nevím zda v řádu hodin nebo dní).

Budu rád za jakoukoli informaci či radu.

Předem díky, bobkul  


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2016 - 15:55

Neboj, o keše nepřijdeš. Pokud nick změniš radikálně, tak můžeš mít eventuálně problém s některými ownery, kteří striktně vyžadují v logbooku přesný nick.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2016 - 16:08

Spíš jen poznámka k tomu společnému nicku - dobře promysli, jestli není lepší, aby ostatní členové rodiny logovali samostatně.

Pod společným nickem jsme odlovili pár keší, jenže pak si chtěl každý člen týmu zalogovat sám. Vzhledem k tomu, že těch kešek bylo opravdu pár a to rozmyšlení padlo dost brzo, logovala jsem ještě jednou s prosbou, ať to dětem majitel keše uzná. Sama jsem si ty kešky oběhla ještě jednou.

Obě možnosti - společný nick i samostatné logování mají svoje výhody i nevýhody. Takže u nás má samostatný nick připravený i nejmladší neteř.


  • 6

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2016 - 16:11

Ano, znám několik rodinných týmů. Každý to má řešeno jinak. Jeden například do každého logu poctivě píše zkratky těch, kteří u toho byli. Ale to je spíše výjimka. Osobně si také myslím, že jednotlivé je lepší.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 galrin

galrin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2016 - 16:22

Zrovna nedávno jsem také řešil změnu nicku a nakonec jsem to vzdal.

Nevím, od kdy se to stalo, protože jsem to nikdy dříve neřešil, ale jakékoliv znaky typu (-) (+) (&), prostou mezeru a všechny ostatní obdobné znaky na klávesnici mi to odmítlo umožnit s tím, že jméno obsahuje nepovolené znaky.

Jediná možnost, jak vložit oddělení jednotlivých slov, je podtržítko (_) a to rozhodně nechci. Nechápu, proč je to nyní takle, znám spoustu kačerů, kteří tyto dnes nepovolené znaky ve svých geo jménech mají :(

Pokud je problém mezi židlí a klávesnicí, budu rád za radu, ale obávám se, že problém je na straně GC. Zkoušel jsem změnu nicku ze dvou PC a jednoho mobilního zařízení, pokaždé jiný prohlížeč a výsledek stejně negativní.


  • 0

#6 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2016 - 16:41

Na fóru geocaching.com jsem našla zmínku o tom, že jsou v současnosti zakázané znaky .*+/-!&$  

Ještě že jsem i ten poslední nick zaregistrovala už loni v létě. Ale pravda je, že nová geojména šla s těmi znaky občas do extrémů...


  • 1

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2016 - 20:04

Nick změnit můžeš, všechno se ti překlopí do nového. Taky jsem o tom uvažoval, můj nick je nouzový, jaký jsem dával do diskusí, kam jsem už nechtěl přispívat, jen jednorázově. Původně jsem se zaregistroval jen na zkoušku, hledat jsem začal až po půl roce, když jsem zjistil, že to jde i bez GPS. Ale podepsal jsem se takto do spousty logbooků, už mě tak zná spousta lidí, nechám to tak. Když jsem začínal, šlo nick změnit jen pomocí mailu do Groundspeaku.


  • 2

#8 bobkul

bobkul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2016 - 14:17

Děkuji moc geokolegové za Vaše rady a zkušenosti. Předložím všechna pro a proti rodinné radě a zařídíme se. Ještě jednou díky a krásné geoléto! bobkul


  • 1

#9 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2016 - 20:08

Spíš jen poznámka k tomu společnému nicku - dobře promysli, jestli není lepší, aby ostatní členové rodiny logovali samostatně.

Pod společným nickem jsme odlovili pár keší, jenže pak si chtěl každý člen týmu zalogovat sám. Vzhledem k tomu, že těch kešek bylo opravdu pár a to rozmyšlení padlo dost brzo, logovala jsem ještě jednou s prosbou, ať to dětem majitel keše uzná. Sama jsem si ty kešky oběhla ještě jednou.

Obě možnosti - společný nick i samostatné logování mají svoje výhody i nevýhody. Takže u nás má samostatný nick připravený i nejmladší neteř.

 To je asi pripad od pripadu, u nas na muj nock lovim ja, manzelka, sestra a obcas rodice, protoze jsou proste vsichni lini logovat. Resim to soukrome tak, ze na konec logu vypisu cleny, kteri danou kesku lovili.


  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2016 - 6:55

Osobně si myslím, že to není tolik práce a že je lepší se logovat jednotlivě.

Připadá mi divné, když jeden bude mít nalezeno něco, druhý třeba něco jiného a týmový nick vše, co má některý z členů týmu. Krom toho pro každého je to pak unikátní historie kde byl.

To už spíše chápu, když logují jednotlivě a ještě jako tým, když tu keš navštíví společně.


  • 1

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2016 - 8:03

Už jsem mnohokrát viděl, kdy někdo dologovává stovky nálezů s textem Nalezeno v týmu xxx, po rozdělení týmu píšu vlastní nálezy. K rozdělení týmu dochází osamostatněním dětí, kdy začínají hledat samy a logovat za sebe, nebo třeba i rozvodem, měli jsme to tu v našem městě taky, dologovávání stovek keší pod novým nickem. Jsou taky opačné případy, samostatný nick pro nemluvně. Osobně se mi víc líbí samostatné nicky a logovat každý za sebe. Už proto, že i ve stabilním týmu nehledají vždycky všichni najednou, i tam si někdy něco najde jednotlivec sám.


  • 2

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2016 - 8:12

Jen osobně nemusím logování za nemluvňata... Až si malej rozhodne, že bude chtít logovat, tak bude moct :-).


  • 7

#13 Luciferdaxy

Luciferdaxy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2016 - 8:53

Take jsme menili jmeno protoze jsem zacinala sama a pak se ke mne pridal pritel,tak jsme dali zkratku nasich jmen,neprisli jsme o zadne kesky drive odlovene a ani zadne logy nebyli smazany.Jedina domluva v paru je ze lovime spolecne a bez druheho nemuzeme
  • 0

#14 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 7:45

... Nechápu, proč je to nyní takle, znám spoustu kačerů, kteří tyto dnes nepovolené znaky ve svých geo jménech mají :(.

 

všechno se vyvíjí, jména s exotickými znaky jsou historická. Dnes už přišli v GS na to, že to v některých případech může dělat potíže, proto přišla restrikce


Tento příspěvek byl upraven od r6ak: 10 srpen 2016 - 7:46

  • 1

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#15 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 9:09

Jen osobně nemusím logování za nemluvňata... Až si malej rozhodne, že bude chtít logovat, tak bude moct :-).

 

Souhlas, logování za nemluvňata mi přijde magořina :-) - uvidíme, co na to Smrk :-)


  • 0

#16 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 11:31

Co na to Smrk je mi celkem ukradené, spíš by mě zajímal názor Franišiška a Borové Lady......:-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#17 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 11:38

Osobně bych do téhle změny na hromadný nick taky nešel, chuť keškovat se může každému členu postupně měnit.
Pokud třeba žena ( že zdravím :-)) začne chodit na jiné kešky nebo je sbírat, kdyz nebudete zrovna spolu, zacnou se na společném nicku hromadit kešky, na kterých si nebyl a to by mi asi vadilo, ze jsem si ji nenašel sám :-)
EDIT: jinak co se týká samotné změny, také si myslím, že jiné těžkosti nezpůsobí. Těch ownerů, co ti smažou log, protože bude jiný nick nez v logbooku, si myslím bude minimum a asi bych je holt oželel, pokud ti nejde o "body"

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 10 srpen 2016 - 11:42

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 12:49

Jen pokud budete mít oddělené nicky a jeden počítač, budete se muset střídavě odhlašovat a přihlašovat při logování. Ale takových situací je víc, kdyse musí měnit identita, třeba mailové adresy, aj.


  • 0

#19 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 13:28

Jen pokud budete mít oddělené nicky a jeden počítač, budete se muset střídavě odhlašovat a přihlašovat při logování. Ale takových situací je víc, kdyse musí měnit identita, třeba mailové adresy, aj.

to je pravda, ale pak je i na zvážení, jestli mít na PC víc účtů (loginů), a přihlašovat se na úrovni operačního systému. Pak mám ve svém loginu možnost mít trvale (nebo opakovaně) přihlášený nejen gc.cz, gc.com, wherigo, ... ale i třeba poštu (web nebo klienta) a mám jistotu, že mi do toho nikdo neleze. Třeba i ne ve zlém úmyslu :)

Divide et impera! ;)


  • 1

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#20 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2016 - 13:37

Jen pokud budete mít oddělené nicky a jeden počítač, budete se muset střídavě odhlašovat a přihlašovat při logování. Ale takových situací je víc, kdyse musí měnit identita, třeba mailové adresy, aj.

A nebo, na jednom účtu, může každý používat svůj prohlížeč.


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama