Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Hromadný export kešek do gps


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 tukan100

tukan100

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationLouny

Publikováno 05 srpen 2016 - 14:22

Ahoj kačeři

Potřebuji poradit ohledně hromadného exportu kešek i s listingem do gps pro PM.ted nedávno jsem si aktivoval PM členství vytvořil Pocket Query a stáhnul gpx soubor do gps etrex 30 do cílového souboru gpx.Ale v navigaci se mi nic neobjevilo

Díky za radu


  • 0
tukan100

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 17:02

A jak jsi to tam nahrával? A kam? eTrex30 neznám, ale do Oregona se to dává do složky Garmin/GPX/ a je jedno, jestli ta složka je v Oregonu, nebo na kartě. Myslím, že to bude stejné, nebo podobné. Kdyby to jinak nešlo, nahraj to do Mapsource (Basecampu) a odtud dej export do připojené navigace. Takhle se to nahrávalo do starých eTrexů.


  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 17:05

Ano, je to stejne! Jen etrex30 takhle dokaze pojmout celkem max 2000 kesi. Nemas tam jeste jine GPX soubory, ktere by v souctu tenhle limit prekrocily?


  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 17:29

Zajímavé, když jsem limit u Oregona překročil, vše fungovalo, jen jsem nemohl přidat Next stage k multině. Tedy mohl, ale táhlo mě to pořád na úvodní. Musel jsem si pomoci navigováním na Coordinates. A asi jsem neviděl všechny, ale ty co jsem zrovna hledal, jsem viděl. Že bych neviděl nic, to se mi nestalo. Pravděpodobnější se mi zdá, že si to GPX nahrál jinam. Ale možná se eTrexy chovají jinak.


  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 18:00

Tak znova, tahle rada eTrexu se chova stejne jako Oregony stejne generace. (tedy pred prichodem GGZ)


  • 0

#6 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 18:41

Napadlo mě, jestli to nebude stejný "problém" jako u O600. Od místa kde jsem jsou v seznamu keší vidět jen keše do určité vzdálenosti.
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 18:55

Na kontrolu dat nahraných v GPS se dobře hodí BaseCamp. Ten ukáže ty keše kdekoliv a pokud je nějaká chyba v souborech, tak i to je vidět.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 tukan100

tukan100

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationLouny

Publikováno 05 srpen 2016 - 19:01

Děkuju za radu

 ale nevím jakým způsobem naimportovat soubory gpx do Basecampu ze souboru mě to nepustí na otevření souborů na disku k dispozici je jenom vytvoření dobrodružství


  • 0
tukan100

#9 tukan100

tukan100

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationLouny

Publikováno 05 srpen 2016 - 19:44

Když stahuju ručně tak mi to stáhne včetně listingu ale pomocí pocket queries se neukáže ani bod at to nainstaluju přímo na přístroj nebo na kartu v přístroji


  • 0
tukan100

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 20:11

Děkuju za radu

 ale nevím jakým způsobem naimportovat soubory gpx do Basecampu ze souboru mě to nepustí na otevření souborů na disku k dispozici je jenom vytvoření dobrodružství

 

Já připojím GPS k počítači a pustím BaseCamp. Pokud je GPSka správně připojená, program si ji najde a načte data z karty i úložiště.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 tukan100

tukan100

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationLouny

Publikováno 05 srpen 2016 - 20:32

S načtením GPS nemám problém spíš mi není jasné jak mám stáhnout gpx soubory z GC do base campuvčetně všech dat.Taky je zajímavý že jediný způsob jak dostat data do gps z GC.com je přes internet explorer jedině tam funguje komunikace od garmina


  • 0
tukan100

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 20:37

Já do BaseCampu nic nestahuji, pracuje s daty, co mám v GPS.

 

A pokud připojím GPS k počítači, tak se mi v PC objeví další dva disky, jeden je vnitřní paměť, jeden je datová karta v GPS. A na ně to jde nahrát jako soubor.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 20:41

teoreticky opravdu staci vzit ty PQ GPX soubory (samozrejmne rozzipovane!) a placnout je do toho /garmin/gpx. To by fungovat melo. (Rikam melo, protoze ackoliv tuto GPSku mam, nikdy jsem tam takto kesky nedaval... davam si je tam jako POI body, ale to je na delsi povidani.)

 

V praxi zjistis, ze ta originalni PQ GPX nejsou uplne to nejlepsi na to, jak kesky v GPSce zobrazovat. Proto existuji vsechny ty programy na spravu geocachingu, jako napriklad Geoget nebo GSAK, protoze do nich ta PQ naimportujes, nechas prechroustat, a v mirne upravene podobne vyexportujes jako GPX urcene pro tvoji GPSku. Muzes si tak volit, co treba chces mit zobrazene jako nazev kesky, atd. Ani te pak neprekvapi, ze ti treba kus listingu chybi, nebo ze je listing spatne citelny. A kdyz se rozhodnes, muzes si to z toho manageru nechat vyklopit jako ty zminene POI body.

 

Na svatecni loveni je to asi jedno, ale pokud zacnes delat geocaching vice, doporucuji se na nejaky ten manager podivat.


  • 0

#14 tukan100

tukan100

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationLouny

Publikováno 05 srpen 2016 - 20:43

To souhlasí já to zkoušel jak na vnitřní pamět tak na pamětovou kartu a nic . Na vnitřní paměti se ty ručně ukládaný stahují na garmin-gpx ,ale jakmile to extrahuju z winraru na to samý uložiště tak se to sice uloží ale v gps se to nijak neprojeví


  • 0
tukan100

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 20:51

A když tu GPS vypneš a zapneš, načítá si ta data ? Můj Oregon si je zpracovává a teprve pak se zobrazí úvodní obrazovka. Ten eTrex by to asi měl dělat podobně, ale přesně to bude vědět HaLuMa.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 20:54

tady nabiha zizalka...


  • 0

#17 tukan100

tukan100

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationLouny

Publikováno 05 srpen 2016 - 20:54

Jo občas to trvá i 3 minuty asi moc dat


  • 0
tukan100

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 21:10

Ještě jednou. Nahráváš je do podsložky GARMIN/GPX? A když se na tu složku podíváš v PC, jsou tam? Případně jsou tam nějaké jiné GPX soubory, které se tam dostaly dříve? Mohou tam být i jiné GPX soubory, třeba s naklikanými trasovými body nebo se záznamem trasy. Ty jsou alespoň u mě pojmenované tak, že je jasné, co to je.

Co se týká vzdálenosti, tuším, že keše vzdálenější než cca 100 km se neukazují, nedají vyhledat. Takže pokud si připravuješ něco v zahraničí, musíš se tam nějak dostat. Např. najít nějaký bod poblíž, když je navigace bez signálu (v místnosti) a pak když se zeptá, tak se přemístit na ten bod, bez dalšího hledání signálu. Možná je toto nesrozumitelné, ale funguje to. Pokud je to tak, že máš vše vzdálené, zkus si stáhnout něco poblíž místa kde jsi, jestli se to ukáže.

GPX je vlastně XML. Dá se otevřít i v prohlížeči (např. Firefox), sice jen textově, ale pokud je v něm chyba, prohlížeč to oznámí.

Narazil jsem také na zprasený listing, který se neukázal, byly v něm chyby. Keš samotná ale ano, jen listing nešel. Stažený přes PQ. Mě ten samý listing šel, protože jsem ho generoval z Geogetu a ten něco opraví. Např. vyháže zbytečné tagy, které navigace stejně neumí zobrazit.


  • 1

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 21:13

A když dáš GPS na okno, aby si chytla satelity a pak koukneš, jestli vidíš okolní keše, jsou tam ?

 

Mimochodem, zkusil bych přesunout všechny GPX soubory jinam a pracoval bych jen s jedním,


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 tukan100

tukan100

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationLouny

Publikováno 05 srpen 2016 - 22:11

Tak jsem zkusil GSAK super program ale něktéré keše mi nectějí ukázat listing prý pro prémiové členy :angry: tak nevim


  • 0
tukan100




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama