Přejít na obsah


Fotka

problém s prodloužením PM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2016 - 10:25

Před dvěma týdny jsem zkusil prodloužit PM, použil jsem přímo platební kartu, která má internetové transakce funkční a kterou každý den používám na platby v obchodech. Obdržel jsem pouze e-mail s předmětem "Thank you for being a Premium member!", ale nic se nestrhlo ani neprodloužilo.

 

Včera jsem to zkusil znovu pro změnu přes PayPal - také se nezdařilo, v administraci PayPalu žádnou transakci nevidím.

 

 

Netrpí někdo další podobným problémem?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2016 - 11:39

Nemá to co dělat s tou ... změnou v letos koncem dubna u GS? Všechna PM totiž jsou od té doby jen s automatickou obnovou, a ta obnova se musí případně zrušit. Takže bych podezřívala kombinaci tohohle výmyslu s tím, že karta musí totéž umožňovat, nejen jednorázové platby.


  • 0

#3 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2016 - 13:00

Nemá to co dělat s tou ... změnou v letos koncem dubna u GS? Všechna PM totiž jsou od té doby jen s automatickou obnovou, a ta obnova se musí případně zrušit. 

Kde se dá ta automatická obnova zrušit? Nikde to nevidím. Díky


  • 0

#4 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2016 - 14:11

V bublině u otazníčku čtu:

 

"Recurring memberships are scheduled to automatically renew on this
date. Non-recurring memberships will expire on this date. If
you've cancelled your recurring membership, it will not be
renewed."

 

česky tedy:

 

"Opakující se členství bude automaticky obnoveno k datu expirace.
Neopakující členství vyprší k tomuto datu.
Pokud jste zrušili opakující se členství, nebude obnoveno.
"

 

Dostaneš se tam z veřejného profilu vpravo nahoře editace, předposlední položka.


  • 0

#5 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2017 - 17:47

Dle návodu výše se sice dostanu k infu o členství, ale bohužel nikde nevidím nic o opakování platby a moznost zrušení.
I infu o poslední platbe je, ze se bude opakovat.
Poradi nekdo kde najdu moznost zrušení opakování PM?
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2017 - 17:55

https://payments.geo...membership/edit

 

...dostanes se tam z nastaveni sveho uctu na geocaching.com...


  • 1

#7 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 5:23

To ano, ale nikde tam nevidím nic, kde bych zrušila automatickou obnovu... Asi jsem slepa:(
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 5:27

To obrovské tlačítko "stop recurging membership" tam nevidíš?
  • 2

#9 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 7:56

My tam takové tlačítko taky nemáme. Pouze do kdy platí premium a pak možnost kliknout na obnovit členství. Možná je to podle toho, jakým způsobem sis to premium zaplatil. My jsme si to zatím vždycky objednali v nějakém českém e-shopu.


  • 0

#10 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 8:52

pokud tam tlačítko nevidíš a vidíš pouze to co popisuje Tomas Tubyl, tak máš automatické obnovování vypnuté (proto Ti to nabízí možnost si ho obnovit a informuje o tom, kdy Ti vyprší)....


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#11 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 9:04

Obrazky s obema verzema...

 

https://goo.gl/photo...jhWKtjAdfU6WxL9


  • 0

#12 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 9:12

Jakmile dojde ke zrušení automatické obnovy, tlačítko zmizí. Automatická obnova je nejspíš jen u plateb kartou.


  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 9:34

A já jen doufám, že zrušením automatické obnovy dojde u nich i ke zrušení záznamu o kartě. Nechtěl bych, aby se toto drželo na tak děravém webu. Ale to by člověk nemohl kupovat nikde, kdyby byl tak moc paranoidní.


  • 0

#14 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 9:43

Ja o tom smazani docela vyrazne pochybuju.

 

Clovek dneska musi byt trosku paranoidni, pokud nechce zbytecne prijit o penize. Jakmile jednou kartu zadas, tak uz nemas jistotu, ze ty udaje nekde nezustanou. Z toho duvodu se to resi vypnutim plateb pres internet, potazmo nulovym limitem na platby a povoluje se to jen na provedeni platb. Druhou moznosti je oddeleny uctem pro platby pres internet. Samozrejme lze pouzit paranoidni kombinaci obojiho.


  • 2

#15 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 10:31

Obrazky s obema verzema...

 

https://goo.gl/photo...jhWKtjAdfU6WxL9

To nám to umí mluvit i česky :)


  • 0

#16 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2017 - 12:20

A já jen doufám, že zrušením automatické obnovy dojde u nich i ke zrušení záznamu o kartě. Nechtěl bych, aby se toto drželo na tak děravém webu. Ale to by člověk nemohl kupovat nikde, kdyby byl tak moc paranoidní.

 

Zrovna v našich eshopech je krásný zvyk, že se zpravidla platí přes platební bránu nějaké banky, takže eshop se číslo karty vůbec nedozví. To v zahraničí si s bezpečností moc hlavu nelámou a klidně v potvrzujícím emailu pošlou číslo karty zpět.


  • 0

#17 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 18:47

To tlacitko tam opravdu nevidim. Tak doufam, ze je to vypnute.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 19:05

Jakmile dojde ke zrušení automatické obnovy, tlačítko zmizí. Automatická obnova je nejspíš jen u plateb kartou.

 

Kartou jsem tam nikdy neplatil. Na to mam PayPal, abych takovymhle webum nemusel davat svoji kartu. A ano, i pres payPal to uz delaji jen s tim automatickym obnovovanim. Jeste loni to slo kupovat jednorazove.


  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 6:17

Dost se tomu divím. Všude chtějí silné a ještě silnější heslo, pokud možno ještě s hardwarovým lockem, aby se člověk přihlásil do bankovnictví, ale platební karta je zabezpečena trojmístným kódem, který je na ní dokonce napsaný. U nás platím vždycky s potvrzováním přes telefon, to se k obchodníkovi dostane jen informace, že platba proběhla. Ale v Americe nebo Číně se to nepoužívá. Asi tam nemají zloděje a hackery.


  • 0

#20 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 7:19

Tak zlodeji jsou vsude, ale ta uroven zabezpeceni se proste zveda postupne. Navic pripadne problemy se zneuzitim karty jdou hlavne za obchodnikem. Taky jsem se tomu dost divil, ale je to tak. Prisel jsem na to nahodou, kdyz jsem se snazil prijit na to, jak vydolovat zpet penize z crowfundingoveho projektu. Ja sice neuspel, ale to kvuli tomu crowundingu, kde neni nic garantovane. 

 

Banky to nemaji rady, ale chargeback (https://cs.wikipedia...wiki/Chargeback)je sluzba automaticky poskytovana s debetni platebni kartou. Nevim zda to plati i pro kreditni karty, ale tam zase urcite funguje od cca 100 euro vyse zaklinadlo Section 75 (https://en.wikipedia...wiki/Chargeback).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama