Přejít na obsah


Fotka

problém s prodloužením PM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 20:00

Myslel jsem že 3D secure (ověřování telefonem a platba přes platební bránu) je záležitost banky, která vede můj účet. Evidentně to tak není a někteří obchodníci mohou inkasovat jiným způsobem, bez ověření. Což není jen Groundspeak, ale třeba i Aliexpres.


  • 0

#22 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2017 - 8:43

Docela se divim, ze se tolik lidi boji platit kartou. Kdyz se to dela rozumne (limity, eshopy), tak si myslim, ze je to bezpecne. Navic je jasne, ze nebudu platit kartou od uctu, kde mam vetsi obnos penez. Ale pouzivam ucet, ktery mam jako tzv. spotrebni. Proste tam necham vzdy jen cast vyplaty na nakupy. Zbytek jde na slozenky a sporeni. Ani neznam nikoho, koho by diky placeni na internetu okradli. Naopak moji kartu jednou v Bulharsku zkopirovalo zarizeni nastrecene v bankomatu. A ten bankomat byl umisten u vchodu do banky. Ale moje banka pozdejsi pokus o vyber zablokovala. Takze z meho pohledu je vetsi riziko pouzivat bankomat.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2017 - 15:31

Neříkám, že se bojím platit kartou. Ale říkám, že se divím tomu velice chatrnému zabezpečení. Protože číslo karty, jméno i bezp. kód je napsán na ní. Jako by se nikdy nepsalo upozornění Nikdy si nepište heslo na papírek. Nevím, proč se při placení kartou na netu nepoužívá třeba pin, nebo nějaké další heslo, použitelné jen pro toto. No ono se používá, to potvrzování přes SMS je dost silné zabezpečení. Ale jak je vidět, jde to jen u obchodníků, kteří to používají. Taky pochopitelně na běžném účtu nemám větší sumu.


  • 0

#24 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2017 - 15:48

Jo to asi jo. Ale kartu nikomu nepujcuju. A kdyz ti ji ukradnou, tak plati banka.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#25 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2017 - 19:29

Jo to asi jo. Ale kartu nikomu nepujcuju. A kdyz ti ji ukradnou, tak plati banka.


Už jsme hooodně OT, ale na tohle bacha- platí možná banka, ale jen částečně a v případě, že je na to karta pojištěná a ztráta nahlásená - tohle má každá banka jinak, nejde to takto zobecňovat....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#26 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2017 - 6:46

No ono se používá, to potvrzování přes SMS je dost silné zabezpečení. Ale jak je vidět, jde to jen u obchodníků, kteří to používají.

T.j. 3Dsecure ... Když tvoje banka podporuje 3Dsecure, ale obchodník ne, platí, že důkazní břemeno má obchodník. Pokud budeš platbu reklamovat a on nedokáže, že platba je OK, má smůlu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama