Dobrý večer. Mám následující problém: v geogetu si ukládám finálky mysterek. Při standardním exportu do Oregonu nastane následující situace - keš zmizí ze seznamu a místo ní se objeví pouze waypoint s odkazem na původní umístění keše. Dokud jsem měl Dakotu, zůstávala mi keš v seznamu (měl jsem dostupné informace i listing) a finálka se přesunula na novou pozici i se správnou ikonou. Může mi někdo poradit, kde se stala chyba a co mám udělat?
Chybný export do Oregon 600
#2
Publikováno 18 srpen 2016 - 21:10
Dobrý večer. Mám následující problém: v geogetu si ukládám finálky mysterek. Při standardním exportu do Oregonu nastane následující situace - keš zmizí ze seznamu a místo ní se objeví pouze waypoint s odkazem na původní umístění keše. Dokud jsem měl Dakotu, zůstávala mi keš v seznamu (měl jsem dostupné informace i listing) a finálka se přesunula na novou pozici i se správnou ikonou. Může mi někdo poradit, kde se stala chyba a co mám udělat?
definuj "standardním exportu do Oregonu"
Rumunská anabáze 2009, Eurocaching Tour 2010, Eurocaching Tour 2011, Balt Cache Tour 2011, Oslo Cache Tour 2011, Balkan Caching Tour 2012, Euro Caching Tour 2013, Balkan Caching Tour 2014, Euro Caching Tour 2015, Hajastán 2016, Sakartvelo 2017, Azərbaycan 2018, Transilvania GeoQuest 10 (Alba Iulia 2018), Balt Cache Tour 2019, Expedice Nový Bor 2020, Go East! 2020, Dobytí jižního pólu 2020, Expedice Ísland 2021, Go East 2022, Go West 2022
#4
Publikováno 18 srpen 2016 - 22:15
patrně máš v tom exportním pluginu něco špatně nastaveno, první řádek v menu Pluginy...
Rumunská anabáze 2009, Eurocaching Tour 2010, Eurocaching Tour 2011, Balt Cache Tour 2011, Oslo Cache Tour 2011, Balkan Caching Tour 2012, Euro Caching Tour 2013, Balkan Caching Tour 2014, Euro Caching Tour 2015, Hajastán 2016, Sakartvelo 2017, Azərbaycan 2018, Transilvania GeoQuest 10 (Alba Iulia 2018), Balt Cache Tour 2019, Expedice Nový Bor 2020, Go East! 2020, Dobytí jižního pólu 2020, Expedice Ísland 2021, Go East 2022, Go West 2022
#5
Publikováno 19 srpen 2016 - 6:31
Tohle používám a je to v pořádku, finálka se přesune a na pův. místě je Start waypoint. A při navigování to táhne rovnou na finálku, ale listing je aktivní.
Nemáš třeba špatně nastavený filtr? Třeba Ukazovat jen waypointy? Nebo Ukazovat bez waypointů? Tj. před exportem vidíš v okně všechno, co chceš?
Ale to asi taky nebude ono. Já exportuju bez waypointů (ty pak následně jako POI) a mám to v pořádku. Oregon 450.
Ještě mě napadá něco. Nemáš nějaký filtr zapnutý v navigaci? Třeba že chceš jen mysterky. Ono tohle funguje jen bez zapnutého filtru, protože typy jako Final nebo Start waypoint navigace nezná.
Zkus se podívat (textově) do toho GPX, jestli tam ten bod s listingem máš.
Tento příspěvek byl upraven od mpik: 19 srpen 2016 - 6:46
#6
Publikováno 19 srpen 2016 - 7:03
Na nic jsem nešahal a v Dakotě to fungovalo bez problémů, pokud to teda neudělala nějaká aktualizace. GPX jsem v textu otevřel, ale moudrý z něho nejsem.
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
#7
Publikováno 19 srpen 2016 - 7:44
Já v tom GPX listing vidím. I logy. Takže jestli ho nevidíš v navigaci, hledal bych nastavení tam. Nevyzkouším to, teď tu nemám navigaci a chování různých modelů se může lišit, já mám už nevyráběnou O450.
<groundspeak:type>Final</groundspeak:type> Zkus se opravdu podívat, jestli máš vypnuté filtrování v navigaci. Typ keše Final opravdu nezná. Při vypnutém filtrování to ukazuje všechno.
A z té tvé ukázky smaž pátý řádek, <wpt lat... lon...>, nemusíš prozrazovat souřadnice všem. Já tam nepojedu, ale vidím jasně, kde to je.
#8
Publikováno 19 srpen 2016 - 8:35
Občas se mi to taky stane, že mi zmizí finálky, když si nedopatřením přenastavím filtr v GPSce, stačí resetovat filtr v GPSce a zase se objeví, mám 650tku.
#9
Publikováno 19 srpen 2016 - 9:06
Mimochodem, zrovna u letterboxu to nevidím jako moc přínosné, ten se většinou loví v terénu. Ale u mysterek, které se musí předluštit, u multin, kde znám terén nebo je lovím na několikrát, je to opravdu výhodné. Zrovna jsem luštil jednu a když jsem si chtěl poznamenat FW, zjistil jsem, že už ho tam mám, zapoměl jsem, že jsem si to předluštil už před několika lety. Pochopitelně u dlouho předluštěných je nutná kontrola, mohlo se to změnit. Ale i na to už má GG jakýsi nástroj, zda není FW starší než listing.
A k tomu filtrování. Já ho nikdy nepoužíval, takže mi nevadí, že musí být vypnuté. Ještě je jedna možnost - změnit si exportní plugin, aby exportoval finální body jako něco jiného, třeba webcam, nebo megaeventy, a změnit si v navigaci příslušnou ikonu. Tohle jsem dělal kvůli waymarkům, mám je tam teď místo megaeventů, normálně je mám v nabídce Hledat poklad, ale dotáhnout to až k filtrování v navigaci, se mi nepovedlo. Při zapnutém jakémkoli filtru je to nenabízí.
#10
Publikováno 19 srpen 2016 - 16:50
Prestante premejslet nad tim, kde je v GPX chyba. Je to na milion procent ve filtru v Oregonu - je treba tam vyslovne tuknout, ze chce zobrazit vsechno. Zaklikat vsechny typy kesi nestaci. POkud se filtr vrati do vychoziho nastaveni, tak se tim to "vse" vypne (aspon u me to tak teda funguje).
#11
Publikováno 20 srpen 2016 - 19:35
Tak vyřešeno! Zkusil jsem nakopírovat stejný gpx soubor do prastaré Dakoty a ta se chovala korektně. Oregon jsem tedy resetoval do továrního nastavení a ejhle, funguje to! Musím si ještě vytvořit funkční profily a popřemýšlet, jak změnit ikony nových finálek (místo ikony letterboxu se mi ukazuje ta mizerná truhla od Garminu), ale to je vše podružné. Děkuji všem za pomoc.
#12
Publikováno 20 srpen 2016 - 20:14
Ta truhla se ukazuje proto, že přesunutá finálka je typu Final a tu Garmin nezná. Osobně mi to vyhovuje, snadno odliším vyluštěnou finálku od nevyluštěné.
A tovární nastavení asi nebylo ani nutné, přišel jsi o všechno vlastní nastavení. Stačilo (snad) resetovat ten Quick filtr ve vyhledávání, asi sis ho někde nastavil. Ale jak už jsem psal, mám jiný Oregon. Někdy bývá rychlejší totální reset, než experimentování.
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů