Přejít na obsah


Fotka

PM od J.K.M. něco nového?


Nejlepší odpověď J.K.M. , 16 srpen 2017 - 18:20

Dobrý den všem,

 

Jsem J.K.M., tedy tedy, který vás připravil o čas, peníze, ..ten, který Vám přidělal starosti.

Nejen Vám, ale hlavně i sobě, ale to už bohužel nejde vrátit. Čas se vrátit nedá..

 

Dohnala mne spravedlnost (a svým způsobem se mi ohromně ulevilo, neboť žít s tíhou svého jednání bylo každým dnem horší..), celou věc řeší PČR a já jim poskytuji maximální součinnost.

Sebral jsem tedy odvahu a ačkoliv mi je jasné, že to nebude jednoduché, přišel jsem sem, mezi vás.

 

Ne, nechystám se tady obhajovat, nebo se z něčeho vykecávat, toho už bylo na jiných místech dost..

Přišel jsem, abych ke svému jednání řekl veřejně pár slov a pro začátek se alespoň omluvil.

 

Vězte, že mé jednání nebyl účelově připravený podvod, nechtěl jsem aby to takto dopadlo.. mělo to být jinak.

Vše samozřejmě bylo legální, tak, jak jsem uvedl zástupci ČAGeo, který se mne na to na začátku vyptával.

 

Jenže..v důsledku tíživé a emočně vypjaté situace se to celé pos***o a já v tom začal lítat... Nepostavil jsem se k tomu jako (tehdy skoro) třicetiletý chlap, ale zachoval jsem se jako totální idiot a nejen že jsem v důsledku toho zahodil svoji kačerskou kariéru (od r. 2008, měl jsem těsně před tisícovkou nálezů a tešil jsem se na jublilejní cion..), ale ještě jsem dosti lidem ublížil, připravil je o cenný čas, který mohli trávit jinak, ale přidělal jsem vám i spoustu starostí. Upřímně toho lituji - a nejsou to jen prázdná slova, myslím to vážně.

 

Pro ty, kterých se to osobně týká, tedy poškozené, bude jistě brzy možnost nahlédnout do spisu, kde se doví jak a proč to přesně bylo - nechci to tu rozebírat veřejně - stejně by mi (pochopitelně) nikdo nevěřil.

V současné době je proti mne vedeno trestní řízení - v úterý jsem byl na prvním výslechu - ke všemu jsem se doznal, vše podstatné je v zápisu o podání vysvětlení, který bude jistě součástí spisu..

 

Další věc je ta, že bych se chtěl s vámi, poškozenými, samozřejmě vyrovnat a proto vás všechny prosím o sdělení čísla účtu, kam můžu Vaše peníze vrátit (PM na toto fórum - nick, jméno, číslo účtu, nebo údaje pošlete @Whyskimu, to je policista a vyšetřovatel této kauzy). Nezávisle na tom, jak dopadne soud, chtěl bych peníze začít vracet ihned.

Vhzledem k tomu, že moje finanční situace je taková, jaká je, ale peníze budu vracet postupně (3-4 platby měsíčně). Dnes jsem odeslal první platbu jednomu z vás.

 

Přijměte, prosím, moji upřímnou omluvu a ..dejte mi, prosím, šanci dokázat, že celá tato záležitost byl jeden velký zkrat a přešlap. Nejsem takový hajzl, jak jsem se prezentoval.. Své jsem si prožil, a dost problémů mě ještě čeká - oprávněně, uznávám, a jsem připraven nést za to zodpovědnost.

 

PS:

Manželka, ani nikdo jiný v tomto zapojený nebyl, za všemi zprávami jsem stál jen a pouze já. Je to jen moje vina a chyba.

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
176 odpovědí na toto téma

#61 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 13:18

Prave ten smazal sam pisatel.

To druhy byl prispevek od whyiskiho nebojaksetopise :)


  • 0

#62 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 13:19

Ok, už je to trochu zamotané.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#63 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 15:25

Daku dávala dohromady poškozené, tak by to už mohla mít zkompletované a nechalo by se tedy podat trestní oznámení. Poté, co sem mirek454 napsal je to vážně dost divný


  • 0

#64 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 19:56

Pokud by dědické řízení proběhlo ještě než se s pohledávkami přihlásíte, tak je vymožení dluhů ještě problematičtější. Myslím si, že tam asi bude nějaká lhůta, po které mají všichni věřitelé smolíka.

Loni jsem nechala otevřít dědické řízení, které proběhlo před několika lety. Takže to jde, ale musí se najít notář, který to zpracovával. Což zde by nebyl problém. U mě to trvalo cca 9 měsíců, celé to vyřídit. Jakmile se to uzavřelo, umřel následný dědic, takže sedmým měsícem čekám na konec dalšího dědického řízení (zdá se, že dědicové jsou pouze manželka a děti). Já řeším majetek v hodnotě několika set tisíc.
Pokud bych se měla přihlásit o pár stovek, tak se na to vykašlu. I v případě trestního oznámení a hromadnou žalobou. Podávat žalobu je kapitola sama pro sebe.
  • 1

#65 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 20:04

No to jsem rád, že se můj příspěvek vrátil. :) Přemýšlel jsem, čím tak asi mohl vadit, a říkal jsem si, že asi tím, že strkám nos do cizích záležitostí a navrhuju snad pro někoho příliš radikální řez. Přitom ten příspěvek jsem psal proto, abych vám pomohl ten problém nějak rozetnout.

 

Je třeba si uvědomit, že trestním oznámením už ničemu neuškodíte, nikomu neublížíte. V nejlepším případě ho to samo o sobě přiměje peníze vám vrátit, v druhém nejlepším případě mu to nařídí trestní soud, v třetím nejlepším (druhém nejhorším) případě se to odloží protože se třeba nezjistí jeho totožnost nebo to policie neposoudí jako tr. čin (i to je možné) v nejhorším případě se to odloží, jelikož je pachatel po smrti.

Jiná možnost je ještě se spoléhat na pana "Dvořáka", ale to si musíte holt sami rozmyslet, jestli to má verk.

Přihlašovat se do dědictví je asi fakt docela peklo, do kterého bych se nepouštěl.


  • 4

#66 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 20:42

Vážení, protože náhodou řeším podobný problém tak pár postřehů. To, že jste někomu dali peníze na něco a nic se neděje není trestný čin a policajti vás po právu vymetou. Vy musíte dát podání k soudu, sami to nezvládnete takže právník, dál musíte zaplatit za podání, od září je to vyšší a pak ještě zaplatit nějakou jistinu soudu myslím že 4 procenta žalované částky. Takže na samém začátku jste v tom tak za pět litrů. Hodinové sezení u advokáta a sepsání holého návrhu mě stáli 3900. To jenom pro informaci. Protože postižení nejsou z jednoho města tak další ztráta času, ověřování a jeden zoufalec to musí za všechny ostatní oběhat. Držím vám palve.
  • 4

#67 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 20:58

... To, že jste někomu dali peníze na něco a nic se neděje není trestný čin a policajti vás po právu vymetou....

to je odvážné tvrzení

 

 

 

§ 209Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

...

(6) Příprava je trestná.


  • 0

#68 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 21:02

Vážení, protože náhodou řeším podobný problém tak pár postřehů. To, že jste někomu dali peníze na něco a nic se neděje není trestný čin a policajti vás po právu vymetou. Vy musíte dát podání k soudu, sami to nezvládnete takže právník, dál musíte zaplatit za podání, od září je to vyšší a pak ještě zaplatit nějakou jistinu soudu myslím že 4 procenta žalované částky. Takže na samém začátku jste v tom tak za pět litrů. Hodinové sezení u advokáta a sepsání holého návrhu mě stáli 3900. To jenom pro informaci. Protože postižení nejsou z jednoho města tak další ztráta času, ověřování a jeden zoufalec to musí za všechny ostatní oběhat. Držím vám palve.

To, že někomu někdo dá peníze na něco a to se neděje, to je buď podvod nebo zpronevěra. Neříkám, že to policajti 100% kvalifikují jako trestný čin, ale alespoň se zjistí, jak se věci mají.


  • 1

#69 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 21:35

§ 209Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

...

(6) Příprava je trestná.

No jo, ale co je škoda nikoli nepatrná

§ 138 - (1) Škodou nikoli nepatrnou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 5000 Kč. 


  • 0

#70 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 21:52

No jo, ale co je škoda nikoli nepatrná

§ 138 - (1) Škodou nikoli nepatrnou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 5000 Kč. 

myslím, že poškozených je více než 8


  • 1

#71 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 22:04

Někde tu padlo nějakých 10000 Kč. S tím já od začátku počítám...


  • 0

#72 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 22:21

Přesně tohle jsem si myslel, když jsem šel na policii. Tam mě vyvedli z omylu a chtěli po mě, abych dokázal, že to bylo úmyslné a posléze mě odkázali na soud. Zkusil jsem nejdříne takovou tu bezplatnou právní poradu, ale byly to jenom kecy okolo a tak jsem šel k normálnímu advokátovi. Za 390 korun mě vyslechnul, potvrdil, že policie má pravdu dal mi seznam věcí co si mám přinést příště a bylo to. Já se v zákonech vůbec nevyznám a právě proto jsem sem napsal reálný, 14 dnů starý příběh abych vám poskytnul nějakou informaci. Když jsem viděl ten administrativní vopruz, tak jsem docela zvědavej, kdo dá dohromady poškozené, plné moci, doklady o kominikaci s dotyčným výpisi z účtú atd ... a hlavně, kterej s odpuštěním vůl se toho ujme a bude to vyřizovat samozřejmě v pracovní době, platit poplatky za každé uprdnutí. Od kompu je to pohoda pokecat si s lidma, ale na policii jsem seděl ještě s dvouma lidma tři a půl hodiny, než jsem se dostal k podání a pak jsem za další půl hoďky odešel s prázdnou. A i ta varianta dědického řízení je pofidérní. Opět se musí dát všichni dohromady, zase tam musí být ten jeden V... ale hlavně musíte prokázat oprávněnost vašeho požadavku. A opět budete platit poplatky. Možná jsem pesimista, ale kdyby mi nešlo o skoro padesát litrů, ale o šest stovek, tak si řeknu že se mnou pěkně vyjebal a jdu od toho.


  • 7

#73 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 22:40

A fakt nechcete nejdriv prachproste zjistit, jestli vubec nejake dedicke rizeni existuje?
  • 12

#74 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2016 - 22:54

Přesně tak, čili nejdřív identita, s kterou asi už pomohl kulhal a další. Potom PČR lehce řekne, jestli daná osoba zemřela a kdy. Podle toho se můžete domluvit na dalším postupu.
Problém se podle původního vlákna asi bude týkat podstatně víc lidí než se tady přihlásilo.
  • 0

#75 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 7:16

Tak identita je známá, když se ví jméno a adresa + číslo konta, ne?


  • 0

#76 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 8:20

Jednoduché to nebude, lubbez to docela vystihl. A pokud je identita známá, tak policie sice velmi snadno zjistí, jestli dotyčný zemřel, ale nerada to někomu bude sdělovat, pokud k tomu nebude mít důvod a tím je právě to oznámení.


  • 0

#77 Susinamax

Susinamax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 20:08

no,  právnické vzdělání bych měl.... takže v tom problém nevidím... jako zástupce poškozených se neoznačuju, což jsem i panu Dvořákovi psal.

 

na soud jsem napsal sám za sebe, ale zatím odpověď nepřišla.

 

na net tak často nechodím, takže jsem se v té diskuzi těžko orientoval... nejvíc mě teda zaráží příspěvek mirka454...

 

já osobně jsem teda spíš optimista a pozitivně naladěný člověk, takže v lidech se snažím vidět to lepší a tudíž policii bych do toho zatím tahat nechtěl, ale pokud se do toho někomu chce, případnou součinnost poskytnu


  • 1

#78 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2016 - 8:16

Dej, prosím vedět, až příjde odpoveď. Díky :-)


  • 1

#79 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2016 - 13:16

Tak mi to nedalo, jen tak cvičně jsem zavolal na soud v Benešově, že mi to řeknou po telefonu. Řekli a co myslíte?

Žádné dědické řízení ani Miroslava Klimeše, ani Terezy Klimešové, neprobíhá......

Samozřejmě, mohli se překouknout nebo ti lidé měli trvalé bydliště někdy jinde..... -_-. Ale jestli někdo vážně o ty peníze za PM stojí, měl by asi zintenzivnit úsilí....


  • 4

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#80 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2016 - 14:19

Protože mě ten případ zajímá, pokusil jsem se sepsat všechna dosud známá fakta. Vyplynuly mi z toho zajímavé souvislosti. Kdo chcete, můžete se podívat: http://gc.i-mh.net/content/jkm


  • 20
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama