Přejít na obsah


Fotka

PM od J.K.M. něco nového?


Nejlepší odpověď J.K.M. , 16 srpen 2017 - 18:20

Dobrý den všem,

 

Jsem J.K.M., tedy tedy, který vás připravil o čas, peníze, ..ten, který Vám přidělal starosti.

Nejen Vám, ale hlavně i sobě, ale to už bohužel nejde vrátit. Čas se vrátit nedá..

 

Dohnala mne spravedlnost (a svým způsobem se mi ohromně ulevilo, neboť žít s tíhou svého jednání bylo každým dnem horší..), celou věc řeší PČR a já jim poskytuji maximální součinnost.

Sebral jsem tedy odvahu a ačkoliv mi je jasné, že to nebude jednoduché, přišel jsem sem, mezi vás.

 

Ne, nechystám se tady obhajovat, nebo se z něčeho vykecávat, toho už bylo na jiných místech dost..

Přišel jsem, abych ke svému jednání řekl veřejně pár slov a pro začátek se alespoň omluvil.

 

Vězte, že mé jednání nebyl účelově připravený podvod, nechtěl jsem aby to takto dopadlo.. mělo to být jinak.

Vše samozřejmě bylo legální, tak, jak jsem uvedl zástupci ČAGeo, který se mne na to na začátku vyptával.

 

Jenže..v důsledku tíživé a emočně vypjaté situace se to celé pos***o a já v tom začal lítat... Nepostavil jsem se k tomu jako (tehdy skoro) třicetiletý chlap, ale zachoval jsem se jako totální idiot a nejen že jsem v důsledku toho zahodil svoji kačerskou kariéru (od r. 2008, měl jsem těsně před tisícovkou nálezů a tešil jsem se na jublilejní cion..), ale ještě jsem dosti lidem ublížil, připravil je o cenný čas, který mohli trávit jinak, ale přidělal jsem vám i spoustu starostí. Upřímně toho lituji - a nejsou to jen prázdná slova, myslím to vážně.

 

Pro ty, kterých se to osobně týká, tedy poškozené, bude jistě brzy možnost nahlédnout do spisu, kde se doví jak a proč to přesně bylo - nechci to tu rozebírat veřejně - stejně by mi (pochopitelně) nikdo nevěřil.

V současné době je proti mne vedeno trestní řízení - v úterý jsem byl na prvním výslechu - ke všemu jsem se doznal, vše podstatné je v zápisu o podání vysvětlení, který bude jistě součástí spisu..

 

Další věc je ta, že bych se chtěl s vámi, poškozenými, samozřejmě vyrovnat a proto vás všechny prosím o sdělení čísla účtu, kam můžu Vaše peníze vrátit (PM na toto fórum - nick, jméno, číslo účtu, nebo údaje pošlete @Whyskimu, to je policista a vyšetřovatel této kauzy). Nezávisle na tom, jak dopadne soud, chtěl bych peníze začít vracet ihned.

Vhzledem k tomu, že moje finanční situace je taková, jaká je, ale peníze budu vracet postupně (3-4 platby měsíčně). Dnes jsem odeslal první platbu jednomu z vás.

 

Přijměte, prosím, moji upřímnou omluvu a ..dejte mi, prosím, šanci dokázat, že celá tato záležitost byl jeden velký zkrat a přešlap. Nejsem takový hajzl, jak jsem se prezentoval.. Své jsem si prožil, a dost problémů mě ještě čeká - oprávněně, uznávám, a jsem připraven nést za to zodpovědnost.

 

PS:

Manželka, ani nikdo jiný v tomto zapojený nebyl, za všemi zprávami jsem stál jen a pouze já. Je to jen moje vina a chyba.

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
176 odpovědí na toto téma

#141 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 13:11

Na tenhle podvod je založen spis. Poškození mají možnost do něj nahlédnout a nemyslím si, že je dobré to zde zveřejňovat. J.K.M.provedl pitomost, ponese si za ní zodpovědnost. A pokud by zde zveřejnil to co je ve spisu, dovedu si živě představit, co by se zde začalo dít.
  • 1

#142 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 14:37

Asi by stálo za to zamknout tohle vlákno a zúčastnění nechť komunikují přes SZ nebo mailem.

Nemá cenu to tu dál rozmazávat.


  • 3

#143 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:04

Ještě bych dodal, že snad není třeba teď j.k.m. deptat a dávat mu to sežrat ve chvíli, kdy sebral odvahu a vrátil se sem.
Přimlouval bych se za něco jako "podmínečné odpuštění".
Ostatně teď je v situaci, kdy je nucen své sliby začít plnit nikoli pod hrozbou vašich nadávek (které by skutečnému padouchovi beztak byly ukradené), nýbrž pod hrozbou přísnějšího trestního postihu.

 

Deptat J.K.M. snad  nikdo nechce, ale pár poškozených i dalších možná zapřemýšlí nad otázkou, proč se tu J.K.M. se  sypáním popela na hlavu objevil zrovna v době, kdy začalo jeho trestní stíhání. Čili jestli mu jen právník nebo někdo práva elementárně znalý neporadil,  aby  projevil tzv. "účinnou lítost", která mu pomůže k  nižšímu trestu. Přeloženo jestli se tu J:K:M:neobjevil opět především ve vlastním zájmu a  nebude  chtít to, co tu napsal, použít především u soudu ve svůj prospěch.

 

Je mi líto, ale kdo si pamatuje, co všechno tu nalhal, asi mu těžko bude věřit, že jeho pohnutky jsou jen takové, jak tvrdí. 


  • 0

#144 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:11

Zvědavko + ostatní, nikdo nemusí mít obavy, že bych se z toho snažil vykroutit..

K výslechu jsem přišel sám, bez přípravy, bez kontaktu s právníkem apod., a budu v tom pokračovat.

 

Už tak jsem zaměstnal více než dost lidí, a ještě právníka (na kterého stejně nemám)..kdepak. své následky si ponesu výhradně sám.


  • 0

#145 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:28

OK. K probíhajícímu vyšetřování by stejně nikdo nic zveřejňovat do jeho ukončení neměl - viz. poučení, kterého se jistě  zúčastněným od  PČR dostalo  nebo dostane. 

 

Ale  nevidím důvod, aby se vlákno zamykalo - bude jen dobře, když tu poškození potvrdí spolupráci s PČR a postupně vrácení peněz. To  bude určitě nejen pro mě potvrzení, že J.K.M. sliby konečně plní a věc je na dobré cestě k dořešení a uzavření.

 

Když se poprvé objevil "whyski", řada z nás ho považovala za další z fiktivních postav vytvořených J.K.M. .  ;)  Za jakým účelem někoho možná napadne  - doba promlčení. Takže důvěřuj, ale prověřuj a proto hlasuji po NEZAMYKÁNÍ VLÁKNA.

Proti J.K.M. osobně nic nemám, ale důvěryhodná osoba pro mě prostě není - to říkám na rovinu.


  • 3

#146 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:40

OK. K probíhajícímu vyšetřování by stejně nikdo nic zveřejňovat do jeho ukončení neměl - viz. poučení, kterého se jistě  zúčastněným od  PČR dostalo  nebo dostane. 

 

Ale  nevidím důvod, aby se vlákno zamykalo - bude jen dobře, když tu poškození potvrdí spolupráci s PČR a postupně vrácení peněz. To  bude určitě nejen pro mě potvrzení, že J.K.M. sliby konečně plní a věc je na dobré cestě k dořešení a uzavření.

 

Když se poprvé objevil "whyski", řada z nás ho považovala za další z fiktivních postav vytvořených J.K.M. .  ;)  Za jakým účelem někoho možná napadne  - doba promlčení. Takže důvěřuj, ale prověřuj a proto hlasuji po NEZAMYKÁNÍ VLÁKNA.

Proti J.K.M. osobně nic nemám, ale důvěryhodná osoba pro mě prostě není - to říkám na rovinu.

Ano, je to přesně tak. Jediné, co nás všechny přesvědčí o pravdivosti J.K.M tvrzení je to, že se zde dozvíme, že poškození své peníze dostali zpět.

 

Souhlasím i s tím, co píše Zvědavka, když se objevil Whisky také jsem ho považovala za další J.K.M. fiktivní a novou postavu (... a kdo ví? - tím se v žádném případě nechci Whiskiho dotknout, jak jsem psala výše, jestli to dotáhl až do fáze PČR vyšetřování, tak klobouk dolů).

 

Takže také hlasuji pro NEZAMYKÁNÍ VLÁKNA, abychom my, kteří jsme tiše přihlíželi (a je nás jistě dost) se dozvěděli, že je vše splaceno a vyřízeno - PAK UVĚŘÍM (resp. my všichni UVĚŘÍME).


  • 2

#147 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:46

Souhlasim ze zvedavkou, TOTO vlakno (a jako jedine) bych nechal otevrene a to prave kvuli tomu, aby se zde dal probirat dalsi vyvoj teto kauzy.

Za co bych se ale primlouval, je zamceni ostatnich vlaken s touto tematikou (sledovat a komunikovat o tom lze zde) a poprosil bych o odstraneni uverejnenych fotografii v teto kauze nezucastnenych osob - zejmena me manzelky, ktera v tomto zadnym zpusobem nefiguruje a popravde ani o tom nema tuseni. Nerad bych totiz aby si ji nekdo nasel a .. jakymkoliv zpusobem ji do toho zatahoval. "Provinila" se jen tim, ze jsem jeji muz, tot vse. Vse ostatni je pouze moje "prace", vcetne falesnych jmen apod.

Lidi, PROSIM, pral bych si jedine - vyrovnat se s vami (dle fin.moznosti, ktere nejsou zrovna "ruzove", to nebude hned, ale posilat budu pravidelne kazdy mesic 3-4 platby a to nezavisle na tom, jak dopadne soud - prvni platba odesla velcera, treba to dotycny prijemce potvrdi, kazdopadne doklad o tom ma vysetrovatel, Whyski) a zacit opet zit, ne jen prezivat.

Ac je to velky paradox, jsem rad za vasi aktivitu, i za aktivity Whyskiho, protoze zivot s tihou toho co jsem udelal, byl cim dal tezsi. S policii v tomto kontextu nemam vubec zadne zkusenosti a sesil jsem se dne, kdy si pro me prijdou domu.. Nastesti prisel "jen" mail.
Nasledne jsem se prihlasil a dal uz to znate, byt ne zatim podrobne.
  • 0

#148 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:55

zirafko, Whyski je, nemusite se bat, opravdu policiata, komisar a vysetrovatel meho pripadu.
Zni to paradoxne, ale jsem rad ze se to dostalo az k nemu (na policii) protoze zit s tim bylo hrozne a odvahu "priznat barvu" bych asi nenasel.
Kdyby se to to vsichni vykaslali a nechali to byt, bylo by to pro mne horsi nez to, co se deje ted - katdodenni cekani, kdy si pro me prijdou, bezesne noci..ale nemohl jsem se premocia jit s tim ven. Zacarovany kruh.

Ne ze bych ted byl v pohode, to urcite ne (kdo by take byl, kdyz mu hrozi to, co hrozi) ale spadlo to ze me.
Dle moznosti vse vratim, odpykam si trest a .. snad zacnu novy zivot. Klidny zivot.

Jen s keskama je asi konec, a to jsem lovil od r. 2008. Pos..kazil jsem si to sam, sam si to take "vyzeru". Bez pravnika, ani jineho poradce.
  • 0

#149 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 16:38

J.K.M., buď tak hodný a podívej se, jak dlouho se kauza táhne - měl jsi dost času začít splácet třeba jen jednu dlužnou částku měsíčně a byl by ses vyhnul soudu.... Kdyby ses tady přiznal rovnou tehdy, myslím si, že postižení by ti sice vynadali a chtěli peníze zpátky, ale nedošlo by to tak daleko jako když jsi spoléhal, že tě nenajdou.

Takže pozor, ať zase nebájíš - kdyby tě to tak trápilo, dávno jsi něco podnikl k nápravě. Přišel jsi sem pět minut po dvanácté.


  • 0

#150 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 16:43

Whyski je opravdu vyšetřovatel, byl jsem jim kontaktován, byl jsem na vyslechu.
Po zprave, kterou jsem od nej dnes dostal (a davat ji sem nechci, to at udela bud J.K.M. nebo Whisky), nemam duvod neduverovat. Vic se k tomu vyjadrovat nebudu, jeste tak sem napisu, ze mam zpet sve penize, az se tak stane, ale taky nemam potrebu to tu nejak rozmazavat.
  • 5

#151 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 16:44

J.K.M., buď tak hodný a podívej se, jak dlouho se kauza táhne - měl jsi dost času začít splácet třeba jen jednu dlužnou částku měsíčně a byl by ses vyhnul soudu.... Kdyby ses tady přiznal rovnou tehdy, myslím si, že postižení by ti sice vynadali a chtěli peníze zpátky, ale nedošlo by to tak daleko jako když jsi spoléhal, že tě nenajdou.
Takže pozor, ať zase nebájíš - kdyby tě to tak trápilo, dávno jsi něco podnikl k nápravě. Přišel jsi sem pět minut po dvanácté.

Ja myslim ze si to vyzral dost a netřeba ho tu dal poucovat coby kbyby, myslim, ze sam to vi nejlip
  • 9

#152 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 16:56

...

Když se poprvé objevil "whyski", řada z nás ho považovala za další z fiktivních postav vytvořených J.K.M. .  ;)  ...

Zrovna toho znam osobne, zvedavko (jakoze whyskiho) :) Takze fiktivni by byl jedine jako muj imaginarni kamarad. A kdyby jo, tak bych mela o jeden velkej problem min :)

 

 

Jinak prosim vsechny, aby tu co nejmin spekulovali - jde hlavne o naslednou prehlednost vlakna (kdo se ma prokousavat nepravdivejma spekulacema o tom, co asi bylo). Chapu, ze je to na ho..uslicky, co se stalo, a a ze z toho nema nikdo radost, ale pak tu z toho vznikne akorat hromada bludu a pravda se ztrati. Diky

 

PS: "Vyznani" jsem zvyraznila, at se neztrati


  • 3

#153 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 17:02

@MiroslavRouta:

Diky, ano, sam vim nejlip co a jak. Bohuzel, clovek nekdy udela kravinu, do ktere se pak zamota a ve snaze vse vyresit to pos**e jeste vic.. Presne muj pripad.

Pravdu ma ale i zvedavka - priznat barvu vcas, asi by vas to nanastvalo, ale treba by se dalo dohodnout i bez policie a hlavne mareni vaseho casu.. jenze to uz se opet vracime na zacatek, k tomu co jsem psal v predchozim odstavci.

Situace je takova, jaka je, cas se vratit neda, tak ted musim opravnene nest nasledky.

Krome toho bych rad vse co nejdrive zaplatil, vsem vse vratil a .. tohle uzavrit.
  • 0

#154 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 17:41

Já jen přidám. Jakmile se toto vlákno zvrhne v třeba napadání ostatních, nepodloženým spekulacím a podobné věci, vlákno zamykám. 


  • 3

#155 Jirka O.

Jirka O.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 19:09

Dovolím si přidat svůj pocit. Je to hloupá kauza, ale nevzpomínám si, že bych kdy zažil, že dojde k takovému posunu v nějaké podobné, o které jsem slyšel. Pokud jsou nyní poslední informace pravdivé, tak za mne musím říci, že J.K.M. si i přes to co udělal zaslouží obdiv za to, že, byť po delší době, došel k tomu, že se zde omluvil a chce své činy napravit. Jen to hlavně nevzdej a nepokaž. Určitě máš šanci dokázat, hlavně sám sobě, že se to dá napravit.

A Whyski má moje uznání za to, že se do této kauzy pustil a evidentně to chce dotáhnout. Jen vydrž. Kéž by takto dopadaly i jiné kauzy.


  • 20

#156 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 3:21

Jirko, DIKY.
Ted to jiz je, a nadale bude, jen pravda.
Diky za podporu, a i kdyz "on je kocka a ja mys", diky i Whyskimu.
  • 0

#157 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 9:11

U soudu se tomu co J.K.M. provozuje říká "účinná lítost" a má to, občas, vliv na výšku trestu. Takže svého "nedopatření" lituje každý, kromě naprostých magorů.

 

Takže to, že někdo spáchal čin pod trestní sazbou a teď se snaží, aby případný flastr byl menší, to není rozhodně důvod k obdivu. Není to neúmyslný trestný čin, není to nedbalostní trestný čin !

 

A celá tahle kauza je jen potvrzení toho, že když je něco velmi výhodné, tak něco nesedí. Pro spoustu lidí to byla hodně drahá úspora na nákupu PM. A zkušenost.


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#158 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 9:41

S keškama končit nemusíš, za chvíli z toho bude pěna dní. Navíc v lese u kešek nikdo není. :-)


  • 7

#159 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 12:19

U soudu se tomu co J.K.M. provozuje říká "účinná lítost" a má to, občas, vliv na výšku trestu. Takže svého "nedopatření" lituje každý, kromě naprostých magorů.

Takže to, že někdo spáchal čin pod trestní sazbou a teď se snaží, aby případný flastr byl menší, to není rozhodně důvod k obdivu. Není to neúmyslný trestný čin, není to nedbalostní trestný čin !

A celá tahle kauza je jen potvrzení toho, že když je něco velmi výhodné, tak něco nesedí. Pro spoustu lidí to byla hodně drahá úspora na nákupu PM. A zkušenost.


Po 14 letech služby si dovoluji podotknout, že psychologie některých delikventů je trochu složitější.
Opakuji, že v tomhle případě zde nebudu žádné rozbory činit.
Až to bude jednou všechno za námi a potkáte mě třeba u piva, možná se rozpovídám. Ale možná taky ne.
Moje žena by mohla vyprávět, co všechno jsem jí o svojí práci neřekl. :-)
  • 14

#160 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 14:29

Já myslím, že kravinu člověk za život může udělat, ať chce nebo nechce. Důležité je, že člověk má snahu věci dát zpět do pořádku. Sice to neučinil J.K.M sám ze své dobré vůle, ale i tak budiž. Za dva roky zůstane už jen blbá vzpomínka.

Nikdy nevíme, kdy my sami neúmyslně způsobíme škodu.

Sledovala jsem, co se dělo od začátku a měla jsem pocit, že ten příběh je tak blbě vymyšlený, tolik náhod, že nemůže být pravda. 

Whyskimu díky za jeho čas, kterého máme všichni tak strašně málo.


  • 3




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama