Přejít na obsah


Fotka

PM od J.K.M. něco nového?


Nejlepší odpověď J.K.M. , 16 srpen 2017 - 18:20

Dobrý den všem,

 

Jsem J.K.M., tedy tedy, který vás připravil o čas, peníze, ..ten, který Vám přidělal starosti.

Nejen Vám, ale hlavně i sobě, ale to už bohužel nejde vrátit. Čas se vrátit nedá..

 

Dohnala mne spravedlnost (a svým způsobem se mi ohromně ulevilo, neboť žít s tíhou svého jednání bylo každým dnem horší..), celou věc řeší PČR a já jim poskytuji maximální součinnost.

Sebral jsem tedy odvahu a ačkoliv mi je jasné, že to nebude jednoduché, přišel jsem sem, mezi vás.

 

Ne, nechystám se tady obhajovat, nebo se z něčeho vykecávat, toho už bylo na jiných místech dost..

Přišel jsem, abych ke svému jednání řekl veřejně pár slov a pro začátek se alespoň omluvil.

 

Vězte, že mé jednání nebyl účelově připravený podvod, nechtěl jsem aby to takto dopadlo.. mělo to být jinak.

Vše samozřejmě bylo legální, tak, jak jsem uvedl zástupci ČAGeo, který se mne na to na začátku vyptával.

 

Jenže..v důsledku tíživé a emočně vypjaté situace se to celé pos***o a já v tom začal lítat... Nepostavil jsem se k tomu jako (tehdy skoro) třicetiletý chlap, ale zachoval jsem se jako totální idiot a nejen že jsem v důsledku toho zahodil svoji kačerskou kariéru (od r. 2008, měl jsem těsně před tisícovkou nálezů a tešil jsem se na jublilejní cion..), ale ještě jsem dosti lidem ublížil, připravil je o cenný čas, který mohli trávit jinak, ale přidělal jsem vám i spoustu starostí. Upřímně toho lituji - a nejsou to jen prázdná slova, myslím to vážně.

 

Pro ty, kterých se to osobně týká, tedy poškozené, bude jistě brzy možnost nahlédnout do spisu, kde se doví jak a proč to přesně bylo - nechci to tu rozebírat veřejně - stejně by mi (pochopitelně) nikdo nevěřil.

V současné době je proti mne vedeno trestní řízení - v úterý jsem byl na prvním výslechu - ke všemu jsem se doznal, vše podstatné je v zápisu o podání vysvětlení, který bude jistě součástí spisu..

 

Další věc je ta, že bych se chtěl s vámi, poškozenými, samozřejmě vyrovnat a proto vás všechny prosím o sdělení čísla účtu, kam můžu Vaše peníze vrátit (PM na toto fórum - nick, jméno, číslo účtu, nebo údaje pošlete @Whyskimu, to je policista a vyšetřovatel této kauzy). Nezávisle na tom, jak dopadne soud, chtěl bych peníze začít vracet ihned.

Vhzledem k tomu, že moje finanční situace je taková, jaká je, ale peníze budu vracet postupně (3-4 platby měsíčně). Dnes jsem odeslal první platbu jednomu z vás.

 

Přijměte, prosím, moji upřímnou omluvu a ..dejte mi, prosím, šanci dokázat, že celá tato záležitost byl jeden velký zkrat a přešlap. Nejsem takový hajzl, jak jsem se prezentoval.. Své jsem si prožil, a dost problémů mě ještě čeká - oprávněně, uznávám, a jsem připraven nést za to zodpovědnost.

 

PS:

Manželka, ani nikdo jiný v tomto zapojený nebyl, za všemi zprávami jsem stál jen a pouze já. Je to jen moje vina a chyba.

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
176 odpovědí na toto téma

#161 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 23:35

Osobne si myslim, ze j.k.m. zpytuje svedomi jen proto, ze ted uz musi, resp. se mu to hodi. Takze bych se ho nezastaval. Sory. Tenkrat jsem s nim kvuli pm komunikoval, vysvetlil mne i princip, ale nakonec jsem nekoupil.
  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#162 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 6:58

U soudu se tomu co J.K.M. provozuje říká "účinná lítost" a má to, občas, vliv na výšku trestu. Takže svého "nedopatření" lituje každý, kromě naprostých magorů.

Takže to, že někdo spáchal čin pod trestní sazbou a teď se snaží, aby případný flastr byl menší, to není rozhodně důvod k obdivu. Není to neúmyslný trestný čin, není to nedbalostní trestný čin !

No, jednak si myslím, že obdiv není to samé co uznání, že se sem jkm vrátil a omluvil (i když i já osobně jsem stále na pochybách, jestli to myslí vážně) . A možná jsem naivní, ale věřím, že pro soud by to v tomto případě byla ú č i n n á lítost až ve chvíli, kdy dojde k vrácení peněz ještě před trestem a pak je samozřejmě nižší výše trestu logická a správná.
V tomhle případě je jediné, co se počítá, okamžité vrácení peněz a myslím, že další příspěvky by se měly a mohly týkat už jen tohoto...

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 19 srpen 2017 - 7:00

  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#163 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 7:11

Presne tak, plavciku - neni treba, aby tu kazdej psal, ze to JKM moc nezere a mysli si to a to. To se tu pak uzitecny info ztrati raz dva. Ted uz se tu vesmes opakuje porad to samy, to je jak psat porad dokola, ze obloha je modra a trava zelena :)


  • 8

#164 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 7:59

Nicméně aspoň pro mě je to velmi poučné sledovat, jak zkratkovitě se utvářejí názory přispěvatelů internetových diskuzí. A jaké neodolatelné nutkání mají jejich autoři je neustále vystavovat.
  • 9

#165 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 9:02

Když se někdo dokáže nechat pohřbít, kvůli pár tisícovkám, tak tomu už slova lítosti bude těžko někdo veřit. Takže snad jen, dobře ti tak.
  • 1

#166 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 9:40

Nicméně aspoň pro mě je to velmi poučné sledovat, jak zkratkovitě se utvářejí názory přispěvatelů internetových diskuzí. A jaké neodolatelné nutkání mají jejich autoři je neustále vystavovat.

Velký omyl. Pro řadu lidí je dost smutné dlouhodobě vidět, jak někdo opakovaně zneužívá fórum pro svůj prospěch a ještě mu k tomu pár naivů nahrává nebo tleská. Proto se několik lidí ozvalo s náměty k přemýšlení, ale je to marný, je to marný...

 

PS: Psychologii studovalo dost lidí, co tu třeba jen čtou a radši komunikují jen přes maily. ;) Takoví se zmanipulovat nedají a vidí...


  • 0

#167 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 10:10

Jak psala Peťulinka, opakování názorů, ať už pro, nebo proti, je zbytečné, teď musí přijít na řadu činy. Bylo by dobré, kdyby se pak ozvali ti, kterým se peníze vrátí, aby bylo jasné, že to J.K.M. , myslel vážně a netahá je za fusekli.
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#168 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 10:28

Jak psala Peťulinka, opakování názorů, ať už pro, nebo proti, je zbytečné, teď musí přijít na řadu činy. Bylo by dobré, kdyby se pak ozvali ti, kterým se peníze vrátí, aby bylo jasné, že to J.K.M. , myslel vážně a netahá je za fusekli.

 

Ano, bylo by to fajn, ale ANI JEDEN tak bohužel dosud neučinil..


  • 0

#169 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 10:44

Tak to se hodně přimlouvám, pokud sem ti lidičky chodí, tak aby napsali. Myslím, že by to bylo fér.
  • 4
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#170 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 11:22

Velký omyl. Pro řadu lidí je dost smutné dlouhodobě vidět, jak někdo opakovaně zneužívá fórum pro svůj prospěch a ještě mu k tomu pár naivů nahrává nebo tleská. Proto se několik lidí ozvalo s náměty k přemýšlení, ale je to marný, je to marný...

 

PS: Psychologii studovalo dost lidí, co tu třeba jen čtou a radši komunikují jen přes maily. ;) Takoví se zmanipulovat nedají a vidí...

Je marný, je marný, je marný se tu snažit některé přesvědčovat, že lidské duše jsou trochu složitější než se zdají být podle těch jednoduchých vzorců.
A vzhledem, že je to marný, tak s tím přesvědčováním končím. Všecko se to tu (včetně mě) opakuje.


  • 12

#171 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 14:31

Tak pry "zneuzivam forum pro svuj prospech".. OK, tak tedy nebudu.
Toto jsou posledni slova, ktera tu verejne pisi. Vse podstatne jiz bylo vyrceno a jen se to tu neustale opakuje.

Kdo chce, uveri (kdyz se budou ozyvat lide, kterym postupne budu vracet penize), kdo nechce, stejne verit nebude.

Zainteresovane osoby dostaly mail od vysetrovatele + budou moci nahlednout do spisu. Pro ostatni jsem tu prisel, verejne se priznal, omluvil..a sdelil jak se vec ma. Ostatni ponecham na policii a soudu.

SE ZAINTERESOVANYMI OSOBAMI SAMOZREJME I NADALE BUDU KOMUNIKOVAT SOUKROMYMI ZPRAVAMI a nadale plati vyzva, aby zaslali sve udaje (nick, jmeno a CISLO UCTU pro vraceni platby) a to me, nebo @Whyskimu. Dekuji za pozornost.

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 19 srpen 2017 - 14:34

  • 1

#172 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 17:47

Opakování je sice matkou moudrosti, ale zde to k mému pochopení celého problému pořád nestačí..
Prolouskat se tímto vláknem je totiž oříšek.
Cože to J.K.M. vlastně spáchal? Přepadl některé kačery, či jim dokonce vyvraždil rodiny?
Anebo "postižení" pouze zareagovali ve vidině ušetřených pár korun na lživou reklamu, se kterou se setkáváme denně, dokonce i ve veřejnoprávních médiích a teď se za své "hlupáctví" stydí?
A protože pozadí celé "kauzy J.K.M." neznám tak jako řada ostatních neseznámených, ale "chytrých" diskutujících, mám také jednu radu:
Na pranýř s ním a pak..
Pověste ho vejš ať se houpá, pošetilci.
Honza.
  • -11

#173 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 20:46

pansy1:

Honzo, promiň, ale tvůj příspěvek je, mírně řečeno, "mimo mísu". Navíc se dopouštíš určité formy demagogie (možná neúmyslně, ale přece), kterou nemám rád, a proto reaguji.

J.K.M. nikoho nepřepadl ani nepovraždil, "jenom" provedl podvod a okradl určitý, mně neznámý počet lidí o celkovou částku, která už zřejmě spadá pod trestný čin. To je pouhé konstatování faktu a to je potřeba mít pragmaticky na zřeteli při jakémkoliv hodnocení.

Ve svém příspěvku jeho čin bagatelizuješ (co tak hrozného udělal, nikoho nezavraždil, jen dělal "lživou" reklamu, jako spousta jiných inzerentů), zatímco přesouváš minimálně část viny (ale skoro celou) na okradené (ve vidině ušetření pár korun reagovali na tuto lživou reklamu).

Je rozdíl mezi "lživou" (přesněji asi klamavou) reklamou a podvodem. Navíc si myslím, že i tu klamavou reklamu lze trestat.

Ačkoliv si myslím, že snažit se ušetřit 200 Kč za roční PM je hloupost, ti dotyční k tomu měli své důvody a nedopustili se žádného protiprávního jednání, pouze zareagovali na veřejnou nabídku, kterou koneckonců zaštítilo i ČAGeo, které představuje pro část kačerů určitou záruku, na což bychom neměli zapomínat. Snažit se ušetřit není nic špatného, zatímco snažit se někoho okrást ano.

Navíc J.K.M. podvedl kačery hned dvakrát. Kromě zcizení peněz i fingoval své úmrtí, čímž ve spoustě z nich vyvolal účast a soucit nad jeho "tragickým osudem". To je možná pro některé větší prohřešek než samotná krádež.

Nechci J.K.M. nijak soudit, k tomu je příslušný soud, tomu se bude J.K.M. zpovídat. Není potřeba ho nijak zvlášť pranýřovat, na druhou stranu ale nemohl očekávat, že ho za to bude někdo chválit. Nelíbí se mi však ani druhý extrém, tj. snažit se přehodit vinu na poškozené. A to jsem z tvého příspěvku cítil.
  • 13
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#174 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2017 - 22:50

Jj, presne, fingovat vlastni smrt a jeste se nechat litovat. K zbliti. Osobne nechapu. A ano je to porad dokola. Ale to je tady ve vsech starsich vlaknech ne? O tom forum vetsinou byva. To by se tu muselo zamknout snad vse.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 19 srpen 2017 - 23:07

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#175 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 8:37

J.K.M. je dokonce tak ubohý ze mi smazal log na svém trackovatelném půllitru se kterým se chlubil na eventu z něhož pocházejí fotky v tomto vlákně.
Předpokládám že důvodem je to, jak jsem kdysi reagoval na to, že ho znám.

 

Edit: přišlo mi dnes v 8:21:

Your log for Mírův GEOpůllitr :-) has been deleted by J.K.M..


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 20 srpen 2017 - 8:49

  • 0

#176 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 9:23

Koukam, ze po dobrym to nejde. Takze zamek. Pokud by mel nekdo zajem zverejnit navraceni penez, necht se ozve nekomu z moderatoru, doplnime to sem.


  • 0

#177 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 10:57

Ad mirek454: J.K.M. smazal všechny logy u dvou svých TB, které nosil u sebe. Takže bych to nebral tak osobně.

Viz:
https://www.geocachi...aspx?id=2420223
a
https://www.geocachi...aspx?id=2699671
 


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama