Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Dvojí život TB?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 yaroushek

yaroushek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 7:51

Myslel jsem si, že fungování trackovatelných předmětů je mi jasné, ale ukazuje se že asi ne :) .

 

Našel jsem kešku GC6B1V9, která je mikro a má v inventáři 5 TB. Což je už samo o sobě fyzicky kravina.

Když se podívám do logů k jednotlivým TB, neexistuje log, kterým by je tam někdo vložil, třeba TB11YZ5, ale přesto mají "Současnou pozici" v této keši. A pak existuje kačer (mima128), který tyto TB protahuje dalšími keškami.

 

Kde je zakopaný pes? To může mít jeden a ten samý TB současnou pozici v nějaké keši bez toho, aniž by jej tam někdo vložil a zároveň jej může mít nějaký kačer ve svém inventáři a protahovat jej keškami?


  • 0

#2 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 8:41

Koukal jsem na to - vždyť ty TB nemají další log po 27.3. Discover nepočítám. Takže byly "vloženy", log smazán a nastala současná situace.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 8:43

Myslel jsem si, že fungování trackovatelných předmětů je mi jasné, ale ukazuje se že asi ne :) .

 

Kde je zakopaný pes?

Tobě to možná jasné je, ale tomu patlalovi mima128 určitě ne. A v tom bude ten pes zakopán.

Když bylo povoleno pouze "vkládání" a "vyzvedávání" z kešek, tak to šlo, když se přidalo "protahování", tak v tom někteří dělají pěkný guláš. Takovéto věci vznikají záměnou typu logu a následnou snahou o nápravu, kdy platí Murphyho zákony, hlavně pokud se neloguje chronologicky.

Třeba u TBGG2K je to jasné - místo protažení dal vložení a pak log smazal, takže je virtuálně v kešce, ale fyzicko ho má u sebe

PS: tak jsem byl pomalejší, to mám z toho, že se s tím taky tak "patlu".


  • 0

#4 yaroushek

yaroushek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 12:13

...no když už je tedy povolené smazání logu (vím, že ne všechny logy jsou smazatelné, tohle asi jde), mělo by to být "reverzní", tak bych logicky viděl kompletní návrat TB zpět do stavu před to smazání logu, ne? takže je to spíš programátorská nelogičnost...

Jo, člověk se má pořád čemu učit ;)


  • 0

#5 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 22:12

TB jsou jen "přídavek" ke hře a logy k nim se vztahující nepodléhají žádné kontrole ani zásahům ze strany GS. Když neřeší mnohem zásadnější nelogičnosti ve vázání dat v tabulkách, třeba u obrázků, tohle řešit nebudou v žádném případě.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2016 - 22:50

...no když už je tedy povolené smazání logu (vím, že ne všechny logy jsou smazatelné, tohle asi jde), mělo by to být "reverzní", tak bych logicky viděl kompletní návrat TB zpět do stavu před to smazání logu, ne? takže je to spíš programátorská nelogičnost...
Jo, člověk se má pořád čemu učit ;)


Tady se musím Zeměplku zastat. Návrat na stav před smazáním logu není "programátorská nelogičnost" - tam jsou rozpory mnohem hlubší a spíše filozofické. Jde o obdobu cestování v čase. Těžko dohlédnout, co vše můžeme ovlivnit svým zásahem do minulosti. Viz třeba https://cs.m.wikiped.../Časový_paradox
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 2:14

Třeba u TBGG2K je to jasné - místo protažení dal vložení a pak log smazal, takže je virtuálně v kešce, ale fyzicko ho má u sebe

PS: tak jsem byl pomalejší, to mám z toho, že se s tím taky tak "patlu".

To mi povidej, stačí se ukliknout, já si minulý týden vložil do malé keše svého živého nicméně trackovatelného psa  :D a taky jsem pak chvíli zmatkoval, než jsem si ho vyndal zpátky!


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 10:09

Ty chodíš s jorkšírem a lovíš jen large?


  • 2

#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 11:23

Ty chodíš s jorkšírem a lovíš jen large?

https://coord.info/TB47A1T


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 11:34

Jedno z nejkrásnějších TB, které jsem kdy viděla , byť bez logu :) .


  • 2
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#11 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 20:23

Co když vám někdo grabne nálepku na autě? A ještě se bonzne, že je blond :-) https://coord.info/TLMW6QTH

 

Edit: Tak jsem si ji grabnul zpět. Otázka zní, co znamená "zamknout" TB? Budu ho pak moct protahovat a budou ho moct ostatní objevovat? Aneb bylo by to vhodné opatření proti grabům?

 

Edit2: A odpovím si opět sám: Nebylo, protože pak se nebude logovat nikdo, podle toho co se píše zde.  


Tento příspěvek byl upraven od Whyski: 25 říjen 2016 - 21:52

  • 0

#12 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 20:40

... tak v tom někteří dělají pěkný guláš. Takovéto věci vznikají záměnou typu logu a následnou snahou o nápravu, kdy platí Murphyho zákony, hlavně pokud se neloguje chronologicky.

To se mi podařilo nedávno. Vložil jsem TB do keše u jezera Milada, ale omylem jsem zalogoval jeho vložení do své keše poblíž. Problém byl v tom, že jsem vložení logoval ze svého inventáře a papírek s kódem TB jsem dávno vyhodil. Takže když jsem chybu objevil, tak jsem už kód neznal. Tak jsem psal omluvné logy a žádosti, aby to nálezce uvedl na pravou míru (graboval ho) a jiný aby se nedivil, že v mé keši fyzicky není, ale papírově ano... Nakonec jsem se do toho tak zamotal, že jsem radši vzal kolo, na  Miladu z Teplic dojel a kód si opsal.  Ještě že ten TB tam ještě byl a bylo hezké počasí...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 25 říjen 2016 - 20:41

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 21:20

Tak tohle se mi stalo taky. Omylem jsem GC místo protažení vložil do jedné mikrovky v Brně (kam by se nevešel) a za 14 dní ho vložil do jedné škatule u Písku. A zjistil jsem to až doma. Číslo jsem pochopitelně neměl. Napsal jsem do logu, ať ho někdo grabne a stalo se to tentýž den. A pak jsem to udělal ještě jednou, to ale na eventu a věděl jsem, kdo si ho vzal, tak jsem mu napsal o číslo. Jinak doporučuju dávat pozor, nebo si čísla opisovat, př. fotit.


  • 0

#14 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 21:32

A pak se mi v jiném vlákně diví, že v době elektronické používám na keškování notes. A do něj si kromě nálezů píšu i své poznámky k logování a mj. i čísla cestovatelů které najdu, vložím či vyzvednu.
  • 2

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2016 - 21:59

Jeden můj kolega elektrotechnik říkal, že návrhy plošňáků rozlišuje na předpočítačové a počítačové. Ty druhé vždycky ještě někde najde. Asi bych to zobecnil na všechny poznámky a psané materiály. Disk se prohledává lépe, než šuplík, případně celý byt. Ale někdy je to taky těžké. Takže podle sebe doporučuju čísla fotit, nebo rovnou do něčeho datlovat, třeba do navigace jako poznámku ke keši. Ovšem když si spletu O a nulu, př. K a X, C a G, Z a 2, tak mi psaná poznámka nepomůže. A občas jsou na TB takové blechy, že si ani nejsem jist, co tam je.


  • 1

#16 Doldal

Doldal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 8:59

Whyski : kolekce je řešení...TB jde pak logovat jen "visited" nebo " discovered" .

 

sorry ale v tomhle prohlížeči mi nejde vložit citace příspěvku.


Tento příspěvek byl upraven od Doldal: 26 říjen 2016 - 9:00

  • 1

#17 chemik1

chemik1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 20:06

Čtu již delší dobu o TB tady na fóru i jinde na netu, ale fakt z toho nejsem moudrý... Narazil jsem na nějakou kačerku která jich svých měla přes 300 u sebe. K čemu je to dobré? Dnes jsem narazil na tenhle(IMHO) rozpor - vysvětlí mně to někdo?

https://gyazo.com/56...b71d735b87873c3

https://gyazo.com/3c...bf7f8dc7408bb60


  • 0

#18 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2016 - 21:14

Prostě se jí geocoiny libí, tak si jich pár koupila, samozřejmě jde o to, že "pár" znamená pro každého něco jiného. :)

Na těch obrázcích žádný rozpor nevidím, vysvětli.


  • 0

#19 chemik1

chemik1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2016 - 18:11

Proč jsou na dané kešce zalogované TB, a ne nálezy?


  • 0

#20 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2016 - 18:28

Proč jsou na dané kešce zalogované TB, a ne nálezy?

To jsou TB a GC které někdy keškou prošly (ať už byly do kešky vložené, nebo zalogovány "navštíveno") a ten datum v tvém screenu je datum, kdy ten který poutník byl zalogován naposled. Ale ne zalogován v té konkrétní keši ze které máš screen, ale kdekoliv jinde. Pochopil?


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 27 říjen 2016 - 18:28

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama