Přejít na obsah


Fotka

Keš dostupná jen po určitou dobu - nápady


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 21:32

....... U názoru kolegy mi spíš přišel srandovní ten způsob vyjádření ve stylu: "keš, která nesedne mně, je automaticky špatná keš".

 

Jacko, ale tak to nebylo myšleno. Byla to spíš odpověď na otázku hned pro zakladatele příspěvku. Pro mě jako "cizince" je tato keš opravdu nelovitelná nebo těžko lovitelná a o tom GC zase není a není to o tom, že je to automaticky špatná keš, ale já už se o tom nedozvím. Pokud je event na určitou hodinu tak ano, ale ne keš. A tak si myslím, že by to mělo - mohlo zůstat. A netahejme do toho noční kešky :-)


  • 2
když vidím díru, musím do ni.

#22 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 21:59

Mě se omezení času odlovu finálky taky nelíbí, přesně ze stejného důvodu.
Ale což takhle z toho udělat pětkovou keš - tedy minimálně obtížností - a umožnit odlov jen 10 minut kolem astronomického poledne na místě finálky? Taková s terénem 1 nebo 5 by se mohla hodit do matrixu a skalní kačeři by mohli mít co lovit. Jen ten počet pokusů o dobytí se do keše hrubou silou bych nechtěla vidět.
A ne, nemyslím ten nápad vážně.
  • 0

#23 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 22:34

Technicky vzato můžeš. Jeden zde na fóru již nepůsobící owner má zalogováno jako nalezené padesát svých keší - a nejsou adoptované.

Kdyby si nekdo nezasvecenej rozkliknul nejčastějsi lovce tvejch kesi, tak by se asi taky nestacil divit :D :D tak nejak me to napadlo, když to tu ctu :D Ale u tebe je jasny, cim je to dany :D

A k tematu: proc ne, klidne takovou kes udelej, aspon to bude neco neobvyklyho. Tot muj nazor, zbytek jiz napsali ostatni.
  • 0

#24 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2016 - 23:45

Keška GC58ZRM je taky akorát pro zlost. Stage má po 20 hodině odvysílat zprávu. Ale funguje to? Ne. Už půl roku si to owner nebyl stavu zprovoznit. Akorát, aby to bylo jakože lovitelný, zveřejnil zprávu na svým webu a jinak na to dlabe.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 6:06

Něco podobného vymyslel už Karel Čapek v jedné své povídce. Lupa přidělaná na trám tak, aby o hospodářových narozeninách v pravé poledne podpálila chalupu. Šlo by to i jednodušeji, např. hledat indicie u stromu, kam padá stín od osamělého stromu v pravé poledne - to je ale nelovitelné při zatažené obloze a poměrně snadno se to dá brutnout. A pozor na letní čas a na posun pravého slunečního poledne během roku.

Ještě mě napadá varianta Ludvíka Součka na Cestu do středu země, kde měl být vstup do jeskyně tam, kam padne stín vrcholu hory v polede v určitý den. On to brutnul tak, že si zjistil úhel, kde má být slunce v tu dobu a s nastaveným sextantem chodil tak dlouho, až pod tímto úhlem viděl vrchol hory.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 26 září 2016 - 6:58

  • 0

#26 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 7:58

Tak zrovna na výpočet polohy stínu od daného objektu v určitý den a hodinu je celá řada nástrojů. Sám jsem už několik takových keší lovil...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 9:10

To je alternativní způsob luštění. Kdo přijde v danou dobu, má to na místě, kdo jindy, musí si to víceméně složitě spočítat. Je to sice něco jiného, než to z počátku chtěné (keš dostupná JEN v určitou dobu), ale smysl to dává.


  • 0

#28 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 18:38

 

Ještě mě napadá varianta Ludvíka Součka na Cestu do středu země, kde měl být vstup do jeskyně tam, kam padne stín vrcholu hory v polede v určitý den. On to brutnul tak, že si zjistil úhel, kde má být slunce v tu dobu a s nastaveným sextantem chodil tak dlouho, až pod tímto úhlem viděl vrchol hory.

Omyl, to je mysterka od Julese Verna (resp Arne Saknussema). Souček (resp. MUDr. Gudmundur Bjelke) ji jen brutnul.


  • 1

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 19:31

A že to nenapadlo trpaslíky a Bilba, když čekali na prahu až poslední paprsek Durinova dne dopadne na skálu. Asi ještě neměli sextanty a příslušné tabulky.


  • 3

#30 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2016 - 13:45

Tak inspiraci muze byt treba GC2ABVC (7. z 80)  - za 80 dni kolem sveta. Serie 80 (+1 final) mysterek kolem Mnichova, kazdy den se ukaze postup k reseni jedne kese takze resit se muze 4x za rok. Lovit se muze kdykoliv.


  • 1
MaFa

#31 .eastcz

.eastcz

    Re-Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2016 - 16:53

Též jeden z těch skvělých nápadů: GC2WC79...


  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2016 - 16:55

Tak inspiraci muze byt treba GC2ABVC (7. z 80)  - za 80 dni kolem sveta. Serie 80 (+1 final) mysterek kolem Mnichova, kazdy den se ukaze postup k reseni jedne kese takze resit se muze 4x za rok. Lovit se muze kdykoliv.

A Google náhodou nekešuje? Já jen že se snad dá nějak vytáhnout stránka z historie. Nevím jak a nezkoušel jsem to, i když mnohokrát by se to hodilo, když nějaký zdroj informací náhle zdechne.


  • 0

#33 waldi.cz

waldi.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 10:33

Já mám u své keše: https://www.geocachi...ktroenergeticka nejprve kvíz, kdy se dozvíš místo, odkud lze vidět potřebný signál k získání finálních souřadnic. U keše je hned v úvodu červeně napsáno, že jde o noční keš a potřebné souřadnice se vysílají denně od 20:00 do 06:00. A i když trochu dělám do elektroniky, tak se stejně stalo, že v čase publikace vysílání nefungovalo  :) (i když předtím fungovalo tři týdny nepřetržitě).

Osobně bych vysílání do pole raději nedával, protože vždy může něco selhat a není nic horšího, než banda nas...štvaných kačerů... :o 

 

Nicméně např. jinou keš https://www.geocachi...YQ_bluegeo-zlin mám na baterii venku pod betonovým blokem i v mrazech. Spotřeba baterie je ale tak nízká, že je životnost vypočtena na 30 let, takže i v mrazu očekávám, že cca 10 let vydrží. 

 

A teď chystám další elektronickou keš napájenou baterií. Bude to orientační běh, kdy dojdeš na úvodní souřadnice a tam na stromě stiskneš tlačítko. Vypípá se morseovka a Ty se dozvíš finální souřadnice, na které se musíš co nejrychleji dostat. Zároveň se odešle signál k finálce prostřenictvím LoRa technologie (přenos na vzdálenost cca 3 km) a až doběhneš k finálce, stiskneš druhé tlačítko a zapíše se Ti čas, který pak bude na webu.

 

Takže jsou vlastně bateriové keše v poli dobrý nápad  :D


  • 1

#34 2škodíci

2škodíci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2017 - 13:06

Díky všem za rady a zkušenosti. Nechtěl jsem tu rozpoutat tak bouřlivou diskuzi :D Ne každý kačer loví tak dlouho, jako mnozí z vás a toto byl jen teoretický nápad. Myslím, že je lepší se na blbost zeptat tady, než aby ji člověk založil a pak se přišlo na to, že to prostě nefunguje :D Pár zajímavých nápadů tu bylo, třeba že by indicie mohly být na internetu odlovitelné pouze po určitý čas nebo tak. Děkuji za ně mockrát! :)


  • 0

#35 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2017 - 20:54

Jedna taková tu byla a podle nových pravidel ji zařízli. Moje obílbená GCKYF0


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 6:57

Nebo indicie zjistitelné jen v nočním podniku, nebo z noční linky MHD. Ale naopak - při jedné táborové hře se mělo vyrazit až při rozednění. Stačilo instrukce napsat modrou propiskou na černý papír. Do rozednění je to nečitelné. Ale děti neměly baterky a mobily tehdy ještě nebyly.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama