Přejít na obsah


Fotka

Noční odlov - klady a zápory (diskusní téma)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
94 odpovědí na toto téma

#1 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 20:32

Zdravím. Toto není dotaz, spíš jakési vážné zamyšlení: klady a zápory nočního odlovu.

 

Mám tátu myslivce, který krmí v lese zvěř. Má trochu radikálnější názory a ohledně krmeliště by neváhal případnou kešku odtamtud vyhodit. Takže s ním by se asi kačer nedohodl.

 

Je jasné, že nejen nálezce, ale hlavně také owner musí při zakládání keše používat hlavu a brát ohled také na myslivce a jejich revíry. Táta už se s pár takových kačerů při nočním odlovu sčuchnul, když jeli pro pytláky, ze kterých se nakonec vyklubali lovci kešek, že mají noční odlov. Dle mého by noční odlov neměl probíhat někde v lese, kde je nebezpečí střetu s divokými prasaty a někdy také s myslivci, kteří takové lidi v noci v lese rádi nevidí. Ve městě zase noční odlov vzbuzuje podezření z páchání nějakého trestného činu (například krádeže), takže také nic moc.

 

Kdyby se náhodou někdy objevila keška na mapě, kde je krmení (zásadně používám jak klasickou mapu, tak mapu fotografickou/satelitní, a krmení z leteckého snímku poznám, vím jak to tam vypadá), musel bych vážně napsat majiteli takové kešky (logem Needs Maintenance), aby jej dobrovolně sám raději přesunul, než aby o kešku přišel (s tím, že nezná mého tátu a s ním by se o umístění kešky zaručeně nedomluvil).

 

Jaké máte vy zkušenosti s nočním odlovem? Střetli jsme se někdy s myslivcem? Došlo někdy k nedorozumnění ze strany mudlů? Co si případně myslíte o umístění kešek v lese, kde je zóna odstřelu divoké zvěře? Tedy v podstatě každá vesnice s okolním lesem? Jak takovou kešku označit, aby kačeři nevypadali jako pytláci při nočním odlovu?

 

Věřím, že spousta kačerů při lovu kešek používá hlavu a ví, kde vlastně hledají, nicméně jsou i tací, kteří si ani neuvědomují, že svou přítomností budí pozornost právě u myslivců/strážníků, kteří si myslí své (pytlák/zloděj), a tak dochází k nedorozumnění. A takoví jsou i u nás. Jedná se zejména o turisty, kteří o dané oblasti, kde hledají, nevědí příliš mnoho podrobností, a dostávají se tak do křížku s místními rodáky, z velké části mudly...


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 20:43

No tak třeba noční keše se ve dne loví blbě... http://wiki.geocachi...iki/Noční_cache

 

Měl by sis nejdřív nějaké keše sám odlovit...a taky pročíst zdejší starší diskuse...

 

P.S. použij vyhledávání, Luku...


  • -1

#3 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 20:46

Jejej, to sis ale naběhl :D  Tohle je špatný server na politování myslivců ;)


  • 10

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 20:56

Jen tak namátkou  :D http://www.geocachin...29204-myslivci/

 

Bohužel někteří myslivci trpí utkvělou představou, že les je tu jen pro ně a lidi tam nemají co dělat, v noci ani ve dne.

 

Ani nebylo třeba dnes zakládat na to další vlákno.


  • 2

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 20:57

Mám známého myslivce, který vyprávěl historku, jak se divil, jaký blázen mu pobíhá večer s baterkou pod posedem... A když přišel domů zjistil, že přišel o FTF, které mu ten s baterkou vyfoukl :-)

 

A pak taky zážitek s myslivcem, který při zkracování cesty na kole po lesní cestě večer (ještě nebyla tma, jen se stmívalo) na nás vylítl, co tam máme co dělat, ať koukáme táhnout pryč. Přitom jsme jeli po lesní cestě, kde asi po padesáti metrech dál stálo jeho SUV.


  • 0

#6 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 21:33

Já myslím, že myslivci maj prsty i v tomhle :

Přiložené miniatury

  • IMG_0293.PNG

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 31 srpen 2016 - 21:34

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 21:37

Já myslím, že myslivci maj prsty i v tomhle :

v mé aplikaci nic takového není, takže já můžu být v klidu a bezpečí  :)


  • 1

#8 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 21:59

Zdravím. Toto není dotaz, spíš jakési vážné zamyšlení: klady a zápory nočního odlovu.

 

Mám tátu myslivce, který krmí v lese zvěř. Má trochu radikálnější názory a ohledně krmeliště by neváhal případnou kešku odtamtud vyhodit. Takže s ním by se asi kačer nedohodl.

 

Je jasné, že nejen nálezce, ale hlavně také owner musí při zakládání keše používat hlavu a brát ohled také na myslivce a jejich revíry. Táta už se s pár takových kačerů při nočním odlovu sčuchnul, když jeli pro pytláky, ze kterých se nakonec vyklubali lovci kešek, že mají noční odlov. Dle mého by noční odlov neměl probíhat někde v lese, kde je nebezpečí střetu s divokými prasaty a někdy také s myslivci, kteří takové lidi v noci v lese rádi nevidí. Ve městě zase noční odlov vzbuzuje podezření z páchání nějakého trestného činu (například krádeže), takže také nic moc. .......

 

Sice jsem dneska pár mínusů schytal, ale ......

Pokud je táta myslivec, neznamená automaticky, že je les jeho, pokud kešku vyhodí,  nevím jak by to bylo u výbušnějších kačerů, ale budiž.

To že vyrazili na pytláky a byli to kačeři - jenom dobře i v lese je třeba všímavé lidi.

Ale pokud zná zákon o užívání lesů v současném znění tak je tam třeba toto "Každý má právo vstupovat do lesa na vlastní nebezpečí"

a není psáno kdy. Takže ja i on jsme si v podstatě rovni ............


  • 10
když vidím díru, musím do ni.

#9 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 22:20

v mé aplikaci nic takového není, takže já můžu být v klidu a bezpečí :)


A v te druhé při novém přihlášení ? :-) :

Přiložené miniatury

  • IMG_0292.PNG

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 31 srpen 2016 - 22:24

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#10 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 22:36

Nebo si dovolme trochu parafrazovat :-):

"Mám tátu kačera, co má v lese pár kešek. Má trochu radikálnější názory a v případě rizika zničeni krabky by neváhal případného myslivce odtamtud vyhodit"

"...ale hlavně také myslivec musí při lovu používat hlavu a brát ohled také na kačery a ostatní lidi v lese"
  • 8

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#11 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 22:42

K lesu se uz kolegove vyjadrili. Ve meste muze byt nocni lov vyhodou z hlediska mensi ci dokonce nulove zamudlenosti. Ja mam treba kes venovanou zeleznicnimu mostu, je to prakticky na cyklostezce. Pres den tam jezdi dost cyklistu a faktem je, ze si kaceri musi obcas docela pockat na vhodnou chvili. Kdyby tam sli ted (23:41), na 99% ulovi kes naprosto bez problemu.
  • 0

#12 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 23:09

Pro začátečníka bych ještě zdůraznil, že noční odlovy (s výjimkou oněch nočních keší) se dějí skoro výhradně při FTF lovu po publikaci. Později už zcela výjimečně.

FTF lovce (mne nevyjímaje) těžko přesvědčíš, že v noci má právo být v lese jen myslivec a nikdo jiný. Doba se mění. Matrixu a reviewerovi neporučíš... :D
  • 4

#13 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 23:18

Jak takovou kešku označit, aby kačeři nevypadali jako pytláci při nočním odlovu?
 
Věřím, že spousta kačerů při lovu kešek používá hlavu a ví, kde vlastně hledají...


Označovat kešku je blbost. Kačeři označení jsou - mají čelovky. Od zvěře i pytláků jsou tak myslím celkem dobře k rozeznání. :)
  • 8

#14 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 23:29

Jediné že by to byl jednooký srnec. Ten má taky jen jedno světlo.....
  • 3

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#15 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 0:04

Pro začátečníka bych ještě zdůraznil, že noční odlovy (s výjimkou oněch nočních keší) se dějí skoro výhradně při FTF lovu po publikaci. Později už zcela výjimečně.

FTF lovce (mne nevyjímaje) těžko přesvědčíš, že v noci má právo být v lese jen myslivec a nikdo jiný. Doba se mění. Matrixu a reviewerovi neporučíš... :D

No tak s timhle bych tak uplne nesouhlasil. Ja mel dost dlouhy obdobi (mozna tak 2 roky) kdy jsem lovil vetsinou v noci. Ve dne jsem byl v praci, pak bylo potreba se starat o maly deti atd. Takze volno bylo az kdyz vsichni spali. bezne jsem vyjizdel mezi devatou a desatou a vracel se tak v jednu. To jsem nejezdil deleko, v podstate Praha a nejblizsi okoli. Musim rict ze to byla nadhera. Nikde zadni mudlove, zajet a zaparkovat se dalo i na mista kam bych ve dne nemohl, tma mi nijak nevadila, s dnesnima silenejma LED se da udelat svetlo skoro jak ve dne. Navic se dalo efektivne delat na streaku, stacilo odlov pretahnou pres pulnoc a mel jsem splneno na 2 dny. Byly samozrejme ruzny komicky situace, napriklad kdyz na me nekdo zavolal policajty ze v tom lesejku u Pocernic urcite zakopavam mrtvolu. V noci jsem daval i ty orientaky v Krci a Klanovicich, to bylo taky vyborny. Zvykl jsem si na to a neresil vubec jestli je den nebo noc. Pak ale prisly i horsi momenty. Narazit na bezdomovecky doupe v noci je jeste mnohem mene prijemne nez ve dne. Kor kdyz jsem sam, coz bylo vzdy. Vrchol asi byl kdyz na me nekde na Vidouli kdosi koho jsem nechtene v lese vzbudil vytahnul kudlu. Na Kladne mi cikani malem rozbili hubu, to bylo fakt o fous. Blbe jsem v noci zaparkoval auto, nedohlidnul jsem riziko, pockali si u nej na me a dodnes nechapu jak jsem se z toho dostal. Naopak nadhera byla kdyz se slo v noci v zime na cerstvym snehu. Delo se leccos dobryho i spatnyho, ale jediny s cim snad nikdy nebyl problem byl hajnej nebo zvire. Zvire zdrhne a i s nejblbejsim hajnym je porad lepsi domluva nez s bezdakem, cikanem, nebo smazkou. Zacatecnikovi bych asi tohle nedoporucil, ale bylo obdobi kdy jsem v noci lovil cca polovinu kesi a prislo mi to naprosto normalni. Dnes uz to moc nedelam, pac blizko HC skoro nelovim a na vetsi vzdalenosti to v noci moc nema smysl, takze po nocich spis lustim a nocnich odlovu uz mam mnohem min. Ale to nocni obdobi bylo vyborny.


  • 7

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 6:37

Já se s myslivcem, i když ne osobně, setkal jednou. Pověsil jsem kešku na strom, pod který ten myslivec sypal žrádlo pro divoká prasata a pak je z nedalekého posedu střílel. Když tam pak na jednu skupinu kačerů narazil, vysvětlil jim, kde ta keška visí, oni mi to napsali a já ji přesunul o půl kilometru jinam.


  • 1

#17 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 8:55

Díky všem za reakce. Pokusím se nějak odpovědět: Táta nijak moc zákona znalý není (i když si to myslí), ale vysvětlovat mu, co je špatně, to je nadlidský úkol. To mi věřte. S ním byste se hádat nechtěli.

 

Jasně, že táta překračuje hranice, ale v případě kešky u jeho krmeliště se ho musím zastat. Tady v lese máme problém s pytlačením a tátovi na krmeliště chodí individua, která mu tam dělají bordel, pohazují odpadky, močí mu tam na plac, kde krmí, takže tam pak zvířata nejdou, navíc kolikrát se zvěř vyplaší, když jde někdo třeba jen na houby v noci. Být tam keška, situace by se ještě zhoršila. Proto bych musel ownerovi napsat, ať kešku přesune tak o kilometr dál. Já bych jí třeba mohl navštívit, protože tam občas zajdu nakrmit, ale ostatním kačerům bych to nedoporučoval, obvzlášť v noci. Důvodem je také pachová stopa. Kde zvěř cítí člověka, tam prostě nejde. Také máme problém s lesáky, kteří v oblasti provádějí těžbu a krmeliště nám těžbou systematicky "na protest" ničí. Takhle nám už dvě krmeliště lesáci zničili. Třetí máme zpět na místě prvního, ale už to tam nevypadá, jako dřív. Navíc se nám tam kolikrát potulují zloději a kradou, co jim přijde pod ruku. Takhle už jsme přišli o řadu lampiček, dokonce i i fotopast, která byla zamčená v kleci. Aby tam zloděj našel kešku, to se pak může owner s tou keškou rozloučit, páč už tam zřejmě nebude. Zloděj se nerozmýšlí, co v ní je, na místě, ale vezme si jí prostě domů, kde ji pak v klidu prozkoumá. Pokud v ní najde něco cenného, zpeněží to v zastavárně. Ostatní si třeba nechá jako suvenýr.

 

Taky si uvědomte, že existují lidi internetem nepolíbení, takže někteří třeba ani neví, co to vlastně je za hru, třebaže o ní vědí, a prostě ty lidi nechápou. Já třeba neznám jediného myslivce, který by vůbec o GC věděl, natož pak, jak se to hraje. Pro ně jsou lidi s gpskou v noci v lese prostě magoři. A táta, bohužel, spadá také do této kategorie. A vysvětlovat mu můžete co chcete, s ním se nedomluvíte. Kompromisy jsou u něj na bodu mrazu, takže nejlépe se s ním do křížku vůbec nedostat, a když už, co nejdříve mu vyhovět. Toť můj postoj na problematiku. Netvrdím, že tak je to správné, ono není. Vždycky by mělo být nejlepší najít nějaký kompromis, ideálně takový, který by vyhovoval oběma stranám. Ale tvrdohlavost tomu jaksi brání. Jsou prostě lidi, kteří si budou tvrdohlavě stát za svým. Já si budu stát za tím, co uznám za vhodné. A v případě táty uznávám za vhodné mu prostě nelézt do zelí, jak se lidově říká...


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#18 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 8:56

Soused je myslivec, tak jsem s ním keškování v lese probíral. Pokud má návštěvník lesa čelovku (kačer, běžec, pejskař), tak obecně nebývají problémy. Pokud ji nemá, tak je tu riziko u myslívců,kteří pálí po v šem ve směru kde čekají kance. Zvěř o nás ví mnohem dřív než my o ni,zvláště s tou čelovkou. Pokud omylem nespadnete do místa kde má bachyně mladý (propad křovím a za ním sráz), tak o zvěři ani nevíte. Dobré je dělat aspoň nějaké zvuky. Bavit se, mít na batohu rolničku. U nás v Polabí naštěstí bezďácké osady nejsou, takže lesní a noční odlovy zvládám bez větších problémů. Myslivce jsem potkal jen jednou u Kerska, tak jsem jim řekl, že jsem byl na procházce,sednul do auta a odjel.... Osobně mívám v noci největší problém s houštinama, často v nich ztrácím orientaci a zpět je většinou obcházím...


  • 1

#19 Martin-CZ-PE

Martin-CZ-PE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 8:58

Tak já se na kešky vydávám převážně v noci. Je to mnohem zajímavější. A když to vezmu u sebe:cca 15000 nachozených kilometrů v noci krajinou tzn. Stovky hodin - někdy po keších, někdy jen tak. 5x potkaný myslivci - 2x jsme se jen slušně pozdravili, 1x docela dlouho a pěkně popovídali 1x jsme si ve vší slušnosti vyměnili názory (každej z nás měl jinej) a 1x docela brutálně zhádali. Takže já bych z toho nedělal kovbojku.
Ale zase chápu, že když někdo dá keš na krmeliště nebo pod posed, tak logicky myslivce nasejří. Stejně tak, když má někdo potřebu jezdit autem po lesních cestách, jenom pro to aby nemusel udělat nedejbóže o pár kroků ke keši víc.
A co se ftf lovců týče.... škoda mluvit.... Je to už pár let co si to šinu v jednu ráno pěšky lesem a najednou pět aut valí přes les šterkovou lesní cestou přes zákaz jak hovada. Ráno jsem doma zjistil, že to byli kačeři na ftf honu.
Vědět to v noci, tak scháněli po okolí ventilky a domů jeli za hodně dlouho.
  • 3

#20 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 9:00

V tom případě mu přeju ať potkává jen slušné lidi. Pro dost lidí může být magor (s prominutím) on a pokud potká někoho stejně nekompromisního z druhého tábora (kačeři, pytláci, běžci,pejskaři...) tak bude rád, pokud následně vše skončí jen na policii a ne ve špitále nebo nedej bůh u havranů

 Pro ně jsou lidi s gpskou v noci v lese prostě magoři. A táta, bohužel, spadá také do této kategorie.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama