Přejít na obsah


Fotka

Noční odlov - klady a zápory (diskusní téma)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
94 odpovědí na toto téma

#21 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 9:08

Jsem rád za rozproudění debaty :) Tady u nás v Hostovicích a v okolí (Milbohov, Podlešín, Stebno) je myslivců dost, a právě valná většina z nich ani nemá internet. Veškeré dokumenty ohledně lovu, které se musí posílat úřadům, procházejí přes tátu, protože my (asi jedni z mála tady v Hostovicích a okolí) máme internet, takže máme odkud poslat ty dokumenty e-mailem. Všechno jde přes tátu jménem hospodáře mysliveckého spolku (kterým je tátův kamarád). Takže my jsme jediní z mysliveského spolku, kdo má internet (nebo aspoň to tak vypadá, tady v Hostovicích jsme dva).

 

Jak říkám - každej by měl používat hlavu, ať jsou to myslivci, kačeři, nebo nově třeba lovci Pokémonů (taky s mobilem v ruce). Bohužel u té třetí varianty je těch blbců plno, a je to vidět hlavně ve městech. Abych neodbíhal od tématu - vlastně jsem ani nějak nevěděl, že někteří z mých kamarádů kdy vůbec byli kačeři (teď už to někteří z nich nedělaj), o jednom teď vím, že kačeřil. Trochu trhlej, ale jinak v pohodě. Moc kačerů neznám (snad se to změní), takže v této kategorii nemohu soudit. Co se týče myslivců, znám pár od nás, jinak nikoho zvlášť dalšího. Zato já jsem u nich znám u každýho, každej ve vesnici o mě ví, kdo jsem, odkud jsem, zato já o nich nevím vůbec nic. Trochu mě to štve, ale už jsem si na to tak nějak zvyknul :D


  • -1

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#22 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 9:11

@tarmatra:

 

No, tak táta je dost výbušné povahy, takže u něho bych tu třetí možnost nevyloučil. Já jsem teda povahově po něm, ale snažím se ovládat a na věc se dívat s nadhledem. Někdy se nedaří, někdy to ani není vhodné. Odpálkovávat jsem se ale postupně naučil (a stále učím), takže problém bych viděl spíš u táty, který by neváhal vypálit s pěstí. Zabít by asi nedokázal (a ani nechtěl), ale pořádně rozbít hubu, to by uměl...


  • -1

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 9:15

... Já si budu stát za tím, co uznám za vhodné. A v případě táty uznávám za vhodné mu prostě nelézt do zelí, jak se lidově říká...

Víš co? Běž si odlovit pár desítek (stovek...) keší a pak teprve filosofuj...možná to budeš pak vidět trochu jinak.

Takhle je to mlácení prázdné slámy.


  • 3

#24 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 9:32

Dneska se na nějaké chystám v okolí Větruše, nicméně noční odlov zkoušet nehodlám. Zvlášť ne v lese. Potkat bachyni s mladejma, nemám takovou fyzičku, abych co nejrychleji vyšplhal na nejbližší strom. A ve městě se zase u nás v noci potulují jistá individua, která bych tedy v tu dobu potkat nechtěl. S policajty bych ani tak problém neměl, spíš s tou místní elitou čokoládových lidí. Celkově vzato nemám na takovej adrenalin, jako je noční odlov...


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 9:36

Dneska se na nějaké chystám v okolí Větruše, nicméně noční odlov zkoušet nehodlám. Zvlášť ne v lese. Potkat bachyni s mladejma, nemám takovou fyzičku, abych co nejrychleji vyšplhal na nejbližší strom. A ve městě se zase u nás v noci potulují jistá individua, která bych tedy v tu dobu potkat nechtěl. S policajty bych ani tak problém neměl, spíš s tou místní elitou čokoládových lidí. Celkově vzato nemám na takovej adrenalin, jako je noční odlov...

No vždyť to říkám. Mluvíš pořád o něčem, co vůbec neznáš.

A to my se zrovna dnes chystáme na noční...a představ si, že v lese  :)


  • 0

#26 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 9:49

Přeju hodně štěstí :)

 

Hlavně jsem chtěl rozproudit debatu. A i když už tady podobné téma je, není na škodu to probrat znova, po pár letech, kdy se toho jistě dost změnilo. V noci mimo obec, kde není veřejné osvětlení, je (hlavně na vozovce) chodec či cyklista nově povinen mít na sobě reflexní prvky (dříve to bylo jen doporučení). Neuškodilo by ani mít je na sobě v lese, když už na to přijde. Myslivec si kolikrát třeba i posvítí do houští (samozřejmě opatrně, aby nevyplašil zvěř), takže pak uvidí odrazku případných kačerů.

 

Je to všechno o lidech, jak se domluví. Já bych třeba ještě na noční odlov nešel. Za pár měsíců tomu může být jinak, kdo ví, ale teď je to tak trochu ve hvězdách. Normální lidi totiž v noci spěj, nebo brzy ráno vstávají do práce. Mě by za boha nenapadlo dávat kešku na posed nebo kazatelnu, aby tam nějakému myslivci lezli. Normální člověk krmeliště pozná, takže je asi jasné, že tam by keška vadila. Co se týče honů, to je kapitola sama pro sebe, to ať si prodiskutujete sami mezi sebou...

 

Takže debata se rozpoudila, takže díky za reakce :) Je to dost závažné téma, což za debatu stojí ;)


Tento příspěvek byl upraven od Polda18: 01 září 2016 - 9:50

  • -1

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 9:58

.... Mě by za boha nenapadlo dávat kešku na posed nebo kazatelnu, aby tam nějakému myslivci lezli. Normální člověk krmeliště pozná, takže je asi jasné, že tam by keška vadila. Co se týče honů, to je kapitola sama pro sebe, to ať si prodiskutujete sami mezi sebou...

 

Takže debata se rozpoudila, takže díky za reakce :) Je to dost závažné téma, což za debatu stojí ;)

Kdyby sis prostudoval pravidla, tak bys už věděl, že tam je zakázáno dávat keš.

A kačeři v noci nechodí potmě, ale svítí si čelovkami, takže nějaké odrazky jsou irelevantní. Stejně se přitom nechodí mimo obec po silnici, ale většinou lesem...

A my názory myslivců docela známe, nemusíš jim tady dělat advokáta  :D


  • 2

#28 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 10:04

Tak se při nočním odlovu vyhněte oblasti Hostovic, Podlešína, Milbohova a okolí (okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj), zdejší myslivci opravdu moc tolerantní nejsou :)


  • -13

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#29 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 10:20

Tak se při nočním odlovu vyhněte oblasti Hostovic, Podlešína, Milbohova a okolí (okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj), zdejší myslivci opravdu moc tolerantní nejsou :)

 

Toto pomalu zní jako vyhrůžka :-( Kdyby toto zaznělo v době kdy jsme jezdili cca ve čtyřech skoro pořád na vandry tak by to byla výzva - teda jak se dneska říká challenge. Chlapci v lese který roste u vás v okolí by si měli uvědomit, že ten les prostě není jejich. Oni jsou jenom sdružení, ale ne vlastníci. A ani ten to nemůže zakázat. Může omezit vstup na základě něčeho .... .  Takže vo co gou? To že neznají zákony, nejde omlouvat internetem. Taky jsem udělal řidičák a spoustu různých přezkoušení v době, kdy se nám o internetu ani nezdálo.

Rozumný owner na určitá místa kešku nedá. Takže toto nemá cenu řešit. Nebo jsi schopný něčím podložit, že je to jinak?

Vypadá to, že máš potřebu svoje taťku pořád omlouvat, to je do jisté míry správné, ale ocaď - pocaď.

Myslím, že by byla výzva tam udělat noční orientační závod ..............


  • 2
když vidím díru, musím do ni.

#30 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 10:23

Noc je pěkná denní doba, ale mně stačí, když od vlaku dojdu domů. Už jsem lovil večer v lese, dřív jsem se tam prostě nedostal. Na noční keš bych se asi zkusil s někým domluvit, už jen kvůli tomu, že nemám auto.
  • 0

#31 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 10:37

Toto pomalu zní jako vyhrůžka :-( Kdyby toto zaznělo v době kdy jsme jezdili cca ve čtyřech skoro pořád na vandry tak by to byla výzva...

...

Vypadá to, že máš potřebu svoje taťku pořád omlouvat, to je do jisté míry správné, ale ocaď - pocaď.

Myslím, že by byla výzva tam udělat noční orientační závod ..............

 

Samozřejmě, karelbelo, máš pravdu v tom, že každý má ze zákona právo jít do lesa (až na výjimky). Takto pojato je samozřejmě „vina“ na straně těch myslivců.

 

Je tu ale velké ALE.

 

Za prvé, myslivec má zbraň a pokud tě trefí, bude ti asi prd platný, že za to následně půjde do kriminálu a že ty jsi byl v právu (není to tak dávno, co se stal případ, že myslivec zastřelil někoho, kdo spal někde na louce). Troufám si tvrdit, že úmyslně (pokud bude vědět, že jsi člověk) tě žádnej myslivec nezastřelí, ale náhoda je blbec.

 

Za druhé, oni vykonávají právo myslivosti, což je nějakým způsobem zakotveno v zákoně a jistá nadstandardní práva jim to dává. Že si hodně z nich myslí, že les je jejich a nikdo jinej tam nemá co pohledávat, je druhá věc.

 

Za třetí, jediná cesta je najít nějakou společnou řeč, tj. naučit se v tom lese koexistovat, neboli navzájem si nevadit (nebo aspoň co nejmíň). Myslivec si třeba může klidně myslet, že nás v tom lese „toleruje“, i když my víme, že to není pravda, ale když se takhle bude cítit líp, proč ne. Rozhodně ale podobné provokačky jako noční orientační závod nic nevyřeší, naopak situaci jenom zhorší. Taky by se klidně mohlo stát, že právě na základě takovýchto hloupých provokací si myslivecká lobby prolobbuje zpřísnění zákonů a budeme namydlení všichni.


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 11:00

Tak se při nočním odlovu vyhněte oblasti Hostovic, Podlešína, Milbohova a okolí (okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj), zdejší myslivci opravdu moc tolerantní nejsou :)

Ty pořád nechápeš, co je "noční keš", odkaz do wiki jsem ti dal hned k prvnímu příspěvku, ale jak vidno sis ho ani nepřečetl. Tak si to nalistuj.

Jinak jsi ukázkový případ "k.t.", zkratka viz http://wiki.geocaching.cz/wiki/Zkratky a nebo prostě troluješ (a s tím jdi do háje).


  • 0

#33 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 11:07

Samozřejmě, karelbelo, máš pravdu v tom, že každý má ze zákona právo jít do lesa (až na výjimky). Takto pojato je samozřejmě „vina“ na straně těch myslivců.

 

Je tu ale velké ALE.

 

 

Asi moje poslední reakce na toto téma, bo to stejně nemá cenu, oni tu byli dřív než gc: :-)

1) souhlas, naprostý souhlas. Ale prase nebude běhat s čelovkou po lese, nebo více prasat s čelovkami. Bohužel znám některé myslivce, kteří stříli proto, že se tam něco pohlo a ne že něco viděli a to už je o průseru. Hlavně že mají zaměřovače jak AČR.

 

2) právo myslivosti vykonávají, ale nemají nadstandartní práva omezení lidí v lese ze zákona. Pokud ano, ukaž mi prosím tě, kde a máš u mě pivo. Když tak do SZ ať už to tu neplevelíme.

 

3) ano všechno je jenom o domluvě, ale obě strany musí chtít. A neplatí to jenom v tomto případě, ale ve všem ....


  • 1
když vidím díru, musím do ni.

#34 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 11:33

karelbela:

 

Ad 1.: Jak už jsem psal, stejně jako na přechodu ti bude prd platný, když tě smete náklaďák, před který jsi vstoupil v domnění (správném), že máš přednost, tak podobně ti nebude nic platný, až tě někdo trefí. A o tom to celé je.

 

Ad 2.: Rozhodně nebudu studovat ten zákon, je mi to celkem jedno, vycházím jenom z toho, že kdyby ten zákon jim nedával nějaká nadstandardní práva, tak by asi nebyl potřeba. Já neříkám, že mají právo někoho někde omezovat, kdy se jim zlíbí. Ale přece jenom v tom lese budou mít v určitých situacích vyšší práva než běžný návštěvník (ať už kačer, tremp, houbař nebo obyčejný turista).

 

Ad 3.: Pokud budeme trvat na tom, že s domluvou musí začít druhá strana, tak se nikdy s nikým nedohodneme. Je jasné, že pokud ta druhá strana nebude chtít, k dohodě nedojde. Ale myslet si, že ji k ochotě přimějeme úmyslnými provokacemi, urážkami a arogantním chováním, tak to taky ani náhodou.

 

Takže pokud někde v lese narazím na myslivce, který bude mít potřebu se mnou o čemkoliv diskutovat, budu se snažit s ním mluvit nejprve slušně a zvážit, jestli buď nemá pravdu, nebo ten ústupek, který bych případně udělal, abych mu vyhověl, nepovede k lepšímu výsledku, než kdybych si neústupně trval na svém. Teprve pak se s ním mohu začít případně přít. To neznamená, že si musím za každou cenu nechat kálet na hlavu, ale ono na „Co tady děláte?!“ odpovědět „Co je vám do toho!“ taky není úplně nejlepší začátek domluvy.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 11:38

Když to tu čtu, trochu se divím, jak se u severu Čech hádají myslivci s lesáky, kteří se starají o ten samý les... Osobně docela často komunikuji s jedním hajným (kvůli eventům na místě, které založil pro turisty), kde nechal vzniknout i pár kešek. Chtěli jsme tam udělat i noční keš, ovšem požádal nás, abychom to nedělali, protože by nemuseli být myslivci rádi, protože to je honitba, tak jsme to respektovali (i když nám to bylo líto, sice nabídl lokalitu, kde by se to dalo dělat, ale ta se nám nezdála tak vhodná).

Když jsme se o tom bavili, přišlo mi že ti myslivci mají les "v nájmu", že tu mohou vykonávat právo myslivosti, lesáci se pak starají o les z lesnického hlediska. Co jsem pochopil, tak alespoň zde spolu spolupracují (určitě si nedělají naschvály) a tak by to mělo být. Jestli pokud to nefunguje není problém v lidech :-(


  • 0

#36 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 11:44

@Polda - vy nemáte dneska školu, nebo co? :)


  • 1

#37 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 12:23

@schmar:

Já už mám po matuře, za týden dělám přijímačky na vejšku :) Samotná škola pak začíná až v říjnu :)

 

@dr.vota:

Já jsem sice srandista, co by si nejradši dělal šprťouchlata, ale v tomhle jsem vážnej jak Bachova hudba, takže spíše ten k.t. :)

 

@ostatní:

Problém je vždycky v lidech. Pokud se obě strany dohodnou, tak no problem. Zákony nikdo moc nečte, protože jsou moc dlouhý, příliš mnoho paragrafů, slovíčkaření, a nikdo pak pořádně ani neví, co tím bylo myšleno. Navíc velká část zákonů prochází schvalováním tiše bez účasti médií, takže se veřejnost kolikrát ani nedoví, že vůbec vyšel v platnost nějaký nový zákon nebo vyhláška. Argumentace, že si to mohou přečíst na internetu (ne každý má internet), nebo na okresním či krajském soudu/úřadě (ne každý má chuť pořád cestovat do města, aby se podíval, jestli je nová vyhláška), je dost scestná. Zákony se porušují někde neustále a viník často nebývá dopaden. Navíc každá pravidla jsou od toho, aby se dala porušovat (a tedy aby mohlo vůbec existovat nějaké kárné řízení). Souhlasím s tím, že slušná konverzace je základ. Ale slušně se musí domluvit obě strany. Zdejší myslivce znám, a s těmi bych vám nepřál dostat se do sporu. Něco jinýho je odmítnou nabízenýho frťana, něco jinýho je odpálkovat ho, když se mu nelíbí, že někdo šmejdí v noci v lese. U mě teda flinta budí dost respektu, takže vidět v noci chlápka s flintou na zádech, radši se pakuju.


  • -3

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#38 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 12:28

....ale v tomhle jsem vážnej jak Bachova hudba,...

 


  • 0

#39 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 12:38

@schmar:

Já už mám po matuře, za týden dělám přijímačky na vejšku :) Samotná škola pak začíná až v říjnu :)

...

Vždycky jsem si přál mít takového studenta. Gratuluji šťastné instituci.

The_Sarcasm_Misunderstanding_by_ThePlotT

 

 

A to si buď jistý, že my tady ty zákony máme nastudované docela dobře. Běž radši dělat osvětu mezi ty myslivce.


  • 3

#40 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 12:39

Tak se při nočním odlovu vyhněte oblasti Hostovic, Podlešína, Milbohova a okolí (okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj), zdejší myslivci opravdu moc tolerantní nejsou :)


Tak zrovna u Milbohova na nás asi před rokem dva chlapci s fintama přišli. Do lesa, v noci. A vse proběhlo naprosto v pohodě. Kdyz pochopili ze nejsme pytláci, tak jim nakonec nevadilo ani ze jim lezem na kazatelnu. Chvíli jsme pokecali, poprali si vzajemne hodně štěstí při lovu a v míru jsme se rozešli. Ani neměli tendenci nás z lesa vyhanět, jen se divili co tam blbnem. Evidentne jsme nenarazili na tvého otce
  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama