Přejít na obsah


Fotka

Noční odlov - klady a zápory (diskusní téma)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
94 odpovědí na toto téma

#41 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 15:20

Buďte rádi :D Však taky neříkám, že znám úplně všechny, ale zrovna ti, co znám, byli za času Husáka místní mazáci a postupem času si tady vybudovali celkem i oprávněný respekt. To, že toho zneužívaj, už je nezajímá. Ale jinak jde o fajn lidi, jen je potřeba je nenamíchnout. Kolikrát stačí i jedna blbá poznámka a je oheň na střeše.

 

Pro ty, co se cítí být natolik osvícení, že si dovolují používat sarkastické poznámky, obrázky, ba dokonce i videa, mám vzkaz: Já jsem sice v tomhle ohledu vážnej jak Bachova hudba, ale srandičky mě neopouštějí, a trollovat dokážu taky skvěle :) To, že jsem tu novej ještě neznamená, aby se mnou bylo zacházeno jako s dítětem, který se náhodou zatoulalo do hospody. Věřte, že já si na hlavu kálet nenechám, mám vlastní názor a pokud nebude nějaký vážný důvod jej měnit, pak si za tím názorem budu stát. Ukáže-li se, že je mylný, rád své postoje přehodnotím. Ale nebudu skákat podle toho, jak někdo píská. Žijeme ve svobodném světě (alespoň se to říká), takže nehodlám dělat něčího otroka. Na to jsou tu rodiče, aby využívali své potomky ;)


  • -4

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#42 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 15:33

Víš, já jsem asi chápal, co jsi tím svým vláknem chtěl říct, ale nezlob se, na tvůj poslední příspěvek mi nedá nezareagovat (zvýraznil jsem já):

 

... zrovna ti, co znám, byli za času Husáka místní mazáci a postupem času si tady vybudovali celkem i oprávněný respekt. To, že toho zneužívaj, už je nezajímá. Ale jinak jde o fajn lidi, jen je potřeba je nenamíchnout. Kolikrát stačí i jedna blbá poznámka a je oheň na střeše.

 

... Ale nebudu skákat podle toho, jak někdo píská. Žijeme ve svobodném světě (alespoň se to říká), takže nehodlám dělat něčího otroka.

 

Takže žijeme ve svobodném světě, ale oni svého respektu zneužívají a vůbec je to nezajímá. Ty nebudeš skákat podle toho, jak někdo píská, ale my ostatní musíme, protože jde o fajn lidi, jen je nesmí nikdo namíchnout.

 

Musím říct, že tvůj poslední příspěvek krásně ilustruje tvůj rozpolcený přístup k věci.


  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#43 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 15:37

Tohle byli relativne mladi chlapi, do 40 let, takze za Husaka za sebou leda tak tahali kacera. Ze zacatku byli opatrni protoze nevedeli kdo jsme. Jakmile pochopili ze jsme neskodni blazni a ze nas nemusej honit, nebudeme po nich strilet a ze s nima normalne slusne komunikujeme, tak to z nich spadlo a byli uplne v pohode. Proste normalni lidi. Ale samozrejme ne vsichni jsou takhle v pohode a na blbce se narazit da. Kvuli tomu se ale nebudu vyhejbat lesu. Kdybych se mel pred blbcema schovavat, tak to bych vubec nesmel vylezt na ulici.


  • 6

#44 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 16:00

Uznávám, že působím zmateně. A máte vlastně i pravdu. Já nikde ale nepsal, že nesmíte, neberte to ani jako doporučení, spíš jen tak, abyste věděli, že tady je plno lidí, pro který je to prostě španělská vesnice, a bojí se to pochopit. Časem takové obavy od nás vymizí, ale bude to nějakou dobu trvat. Blbci jsou všude, s tím člověk nic neudělá. Blbci jsou i na úřadech a vůbec všude možně na vysokejch místech (dokonce tam jich je víc, než v nejnižších vrstvách společnosti, asi ty ředitelský posty ty blbce nějak zvláštně přitahujou) :D To by se musel člověk zahrabat, aby nepřišel s blbcem do styku :D Ale furt je lepší přijít do styk s blbcem, který se to snaží nějak pochopit, než přijít do styku s blbcem, který má klapky na uších a tvdohlavě si bije svojí.

 

Za svého tátu neručím. Nebudu vám tady kecat do toho, co máte dělat, věřím, že máte svojí hlavu a svůj vlastní úsudek a víte, co děláte. A abych zbytečně nevyvolával hádku, tak od téo chvíle jen toto téma sleduju a odpovědi už směřujte mezi sebe. Do diskuse vstoupím jen tehdy, bude-li nějaký vážný dotaz mířen přímo ku mne či bude-li se vážný dotaz týkat mého okolí.


  • -1

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#45 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 16:05

Když někomu začne vyhrožovat útokem osoba se střelnou zbraní, je asi nejrozumnější se zdekovat a oznámit to na nejbližší služebnu VB, či jak se to dnes jmenuje. Když bude podobných obětí více, tak je rozumné se začít pídit po tom, jak takový labil může mít zbroják.
  • 10

#46 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 16:18

... spíš jen tak, abyste věděli, že tady je plno lidí, pro který je to prostě španělská vesnice, a bojí se to pochopit. ...

 

Jj, něco takového jsem si myslel už u tvého prvního příspěvku. Jenže pak ses do toho začal zamotávat a pořád z toho koukala obhajoba tvého táty (což je principielně v pořádku), minimálně ve formě: s mým tátou není řeč a tak tam radši vůbec nechoďte. Tahle „rada“, byť dobře míněná, nemůže mít šanci na úspěch. A to nejen v geocachingu.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#47 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 18:24

Nojo, jsem moták :D


  • 1

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 18:42

Když někomu začne vyhrožovat útokem osoba se střelnou zbraní, je asi nejrozumnější se zdekovat a oznámit to na nejbližší služebnu VB, či jak se to dnes jmenuje. Když bude podobných obětí více, tak je rozumné se začít pídit po tom, jak takový labil může mít zbroják.

 

A nebo se poptat, je-li ta hrozba zbraní v rámci krajní nouze nebo nutné obrany. V jiném případě zbraň použít nejde.

 

To, že příslušný držitel loveckého lístku a zbrojního průkazu, nemá internet není důvod, aby neznal zákony, které se týkají  používání zbraní.


  • 8

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2016 - 19:22

pro Polda18 :

 

když čtu tady tebou vyvolanou diskuzi, mám pocit že popisuješ a varuješ před lidma co by zbraně do rukou vůbec dostat neměli a měli by se asi zabývat něčím jiným když neznají základní zákony kterými by se měli řídit....

 

a možná by jsi je neměl jen omlouvat ale pokusit se jim vštípit nějaké základní právní povědomí


  • 15

#50 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 10:27

pro Polda 18.

 

Aktuální stav je 18 : 0 .  Tedy 18 příspěvků zde a 0 (!!!) nalezených keší.   Titul " k.t." (kačer teoretik) jsi úspěšně získal  :-)  :-)

 

....venku je hezky, vypni PC, obleč se a vyraz do přírody odlovit nějakou tu keš (ať si zlepšíš skóre) .....a romány piš až v zimě, až bude venku hnusně, napadne 20 cm sněhu a 90% keší bude zasypaných a tím pádem těžko k nalezení. Pak si zatop v krbu, nalej si panáka, zapni PC a pokračuj v psaní románů.  

....teď si užívej sluníčka a přírody.

Hodně nalezených (a časem založených) keší Ti přeje Viktor.    :-)    :-)    :-)    :-)


  • 2

#51 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 10:44

S tím profilem je to docela podivný,..... Moc bych se nedivil, kdyby se za nim ukrýval nějaký zelený mužík.

A získání zbrojního průkazu pro myslivost je, co si pamatuju, ze všech kategorií naprosto nejjednodušší a zvládne to snad "každý zelený mozek".


  • 0

#52 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 12:07

No v noci jsem se myslivcem jeste nepotkal, ale ve dne uz hodnekrat, jednou na mne dokonce miril, ac jsem sel proti nemu po ceste. Kdyz jsem k nemu dorazil, tak mi rekl, ze tu maji hon, Ja to sice vedel, ale videl jsem je cca z 1km jak jdou na druhou stranu nez ja, ale netusil jsem, ze udelaji za 2 hodiny asi 5km obchvat lesa a vpadnou  mi do zad. Tak jsem se zeptal kam uz tutove nepujdou a tam jsem zamiril. Vetsinou se zeptam kam miri, a jak dlouho budou  mit hon a klidim se jim z dostrelu. Jen jednou jsem mel sprsku broku cca 4m nad hlavou, ale to jsem nechapal, neb jsem okolo nich sel po turisticke ceste, videli mne a nic nerekli, tak jsem si rikal, ze je vse vpohode a nebylo. No vzdy to je o tom na koho narazite.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#53 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 12:15

S tím profilem je to docela podivný,..... Moc bych se nedivil, kdyby se za nim ukrýval nějaký zelený mužík.

A získání zbrojního průkazu pro myslivost je, co si pamatuju, ze všech kategorií naprosto nejjednodušší a zvládne to snad "každý zelený mozek".

 

 

No v noci jsem se myslivcem jeste nepotkal, ale ve dne uz hodnekrat, jednou na mne dokonce miril, ac jsem sel proti nemu po ceste. Kdyz jsem k nemu dorazil, tak mi rekl, ze tu maji hon, Ja to sice vedel, ale videl jsem je cca z 1km jak jdou na druhou stranu nez ja, ale netusil jsem, ze udelaji za 2 hodiny asi 5km obchvat lesa a vpadnou  mi do zad. Tak jsem se zeptal kam uz tutove nepujdou a tam jsem zamiril. Vetsinou se zeptam kam miri, a jak dlouho budou  mit hon a klidim se jim z dostrelu. Jen jednou jsem mel sprsku broku cca 4m nad hlavou, ale to jsem nechapal, neb jsem okolo nich sel po turisticke ceste, videli mne a nic nerekli, tak jsem si rikal, ze je vse vpohode a nebylo. No vzdy to je o tom na koho narazite.

Bohužel většina myslivců je s puškou nebezpečná, mám pocit, že na těch honech střílej sami po sobě..


  • 0

#54 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 15:47

Vyrazím v neděli. Doma máme ještě plno práce, předěláváme s tátou žumpu. Navíc se ještě učím na přijímačky do Prahy. Titul k.t. mi nevadí :)

 

Pro ty, co se ptaj - v plánu jsem měl jít už ve středu a pak ve čtvrtek, ale povinnosti jsou povinnosti, takže jsem musel kešky odložit až na neděli. Pak můžu vyrazit klidně s mamkou :)


Tento příspěvek byl upraven od Polda18: 02 září 2016 - 15:49

  • -1

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#55 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 17:20

A pohádku o Karkulce, nebyla by?


  • 0

#56 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 10:15

@see.bee:

Byla :) Pošlu do zpráv ;)


  • 1

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#57 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 12:15

Proč jen mi tak připomínáš shamana4 nebo jaký tu měl nick? B)

Pokud jsi fakt osmnáctiletý kluk, tak doufám, že s věkem dozraješ, podle textu jsem tě nejdřív tipovala tak na dvanáctiletého puberťáka nebo trolla a čekala,co se tu ještě z tebe vyklube. ;)

 

Mno a když ses tak ptal, jestli neznáme nějaké myslivce - kačery, tak si představ, že ze mě jeden dokonce udělal před pár lety "kachnu" = přivedl mě ke geocachingu. Jo a jsem vlastně kanibalka :D , protože nemám problém divokou kachničku pěkně stáhnout a šup do svíčkové :wub: . Divoké maso mám v podstatě ráda všechno, takže s myslivci udržuji přátelské vztahy,  - sama bych zvíře zastřelit zřejmě nedokázala, jak vidím jejich krásné oči.........Jo, přiznávám, že kus divoké flákoty :wub: je pro mě lepší dárek než co jiného, bonboniérou počínaje a kytkou konče.

 

Z eventů znám i další myslivce a nikdo není takový, jak popisuješ ten váš podivný spolek, těm by snad zbraně do ruky ani nepatřily, jak už tu někdo napsal. V lese jsem se s myslivcem párkrát setkala a vždycky to bylo bez nejmenších problémů - pochválila jsem psa, on se podivil, že se v lese sama nebojím a v klidu jsme každý pokračovali svou cestou. Pokud si tedy nevšiml, že nosím prstýnek s grandlí, to už potom bylo na delší debatu.  :) 

 

Být to blíž, tak si snad někde v lese na tvého otce počkám  :D  a otestuji, jestli nás tu moc nehoupeš. ;)


  • 0

#58 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 12:36

Jinak teď mám problém, zamyslela jsem se, s kým já to vlastně chodím na noční keše? S kačery nebo se zajíčky? :D Poldo18, co ty na to?  ;) ( když jsi tak chtěl rozproudit diskuzi )

 

Ale zase chvilku vážně, dodržuji pravidlo, že z hlediska bezpečnosti v noci na keše minimálně ve dvou a uvědomila jsem si, že vlastně všichni mí geoparťáci na nočky byli mladší než já. Docela mě potěšilo, že nedávno jeden v logu podotkl, že konečně po dvou letech jsme se spolu zase někam v noci vypravili -  získala jsem dojem, že na společné odlovy nočních keší se těší, že ví, že nuda rozhodně nebude. :) I když tedy věkem bych mu skoro mohla dělat matku.


  • 0

#59 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 14:30

Tátu už jsem testoval sám, můžu říct, že naštvat ho nechceš :) A jestli se o to chceš pokusit, hodně štěstí :)

 

Na to číslo vůbec nekoukej (stejné mám i na Wikipedii), jedná se jen o jakési bezvýznamné číslo, Polda je má přezdívka, kterou vymysleli spolužáci :) Ve skutečnosti je mi o dva roky víc, než číslo uvádí a v době vzniku tohoto nicku (na Wikipedii) mě bylo dokonce jen 15 let, takže se nedá spoléhat na číslo :D

 

Bezpečnost je hlavní a některé keše ji vyžadují i za dne zvýšenou. Jak už tu dr.vota psal, tak keše by neměly být zakládány poblíž krmelišť a krmelců divoké zvěře v zóně odstřelu, a už vůbec ne přímo u nich. A s tímto pravidlem i souhlasím, nehledě na to, že turisticky atraktivní místo či nějak zajímavé místo to není, aby tam byla keška, takže pokud nechci nějakou díkzabodovku, tak tam ji zakládat nebudu.

 

Sice jsem ještě na žádnou nevyrazil, ale už jsem si vytipoval jedno místo, kam bych ji dal. Ale musím se tam ještě osobně podívat, domluvit se s majitelem/správcem pozemku poblíž, zda by mu v okolí nevadila. Téma kešky už je vymyšlené, návštěvník se dozví něco z historie naší vesnice a vlastně i města, především z doby okolo 50. let ohledně rušení západoevropských rozhlasových stanic. Víc už prozrazovat nebudu, už jsem toho stejně řekl dost :D Jestli se povede, nechte se překvapit :) Předtím ale nějaké odlovím :)


Tento příspěvek byl upraven od Polda18: 03 září 2016 - 14:31

  • 1

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#60 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 14:34


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama