Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:Drake 5.12


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
88 odpovědí na toto téma

#1 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 21:13

S novým školním rokem je tu nová verze.

Hlavní novinky a změny jsou tyto:

 

  • Mapsforge 0.6.1 - odstraňuje některé problémy, vím zejména o výchozím vykreslovacím tématu, které v 0.6.0 zlobilo
  • Rekurzivní vyhodnocení vzorce, např. [[A+B]C[D+E]+26] - dávejte pozor na závorky, pokud se počítá špatně, zkontrolujte si je
  • Počítané proměnné, např. X = A+B+C - píšou se do proměnných, pokud se má nějaká počítaná proměnná použít pro výpočet další, musí být známá její hodnota, to znamená, že záleží na pořadí, jak jsou zapsané
  • Automatické označení navštívených waypointů - pokud je povoleno v nastavení, tak v okamžiku přiblížení (tj. když aplikace pípne) automaticky označí waypoint jako navštívený
  • Vizualizace navštívených waypointů v seznamu - když už to označujeme, je dobré to také vidět
  • Úprava nastavení – nová stránka pro waypointy
  • Aktualizace MTP po exportu fieldnotes
  • Oprava testu existence mapy
  • Oprava tmavého tématu

EDIT: vzhledem k možnosti psát vzorce i k proměnným, je nutné, aby každá proměnná byla na samostatném řádku, už nemůžou být za sebou oddělené jen mezerou.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 25 září 2016 - 7:53

  • 2

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#2 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 21:22

Zatím to na GooglePlay nevidím - tam je v tuto chvíli ještě verze 5.11 z desátého dubna.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 21:23

Jako obvykle to chvíli trvá, než se to na Play objeví. Trpělivost ;)


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 02 září 2016 - 21:24

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#4 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2016 - 22:56

Už je to tady! Už je to tady! :-)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 6:50

Jen se pripominam, ze chyba s mapou z posledni verze trva. Tedy, ze se mapovy podklad posouva, ale ikonky kesi stoji... a trva pak i nekolik vterin, nez se to pak prekresli na spravnych mistech.
  • 0

#6 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 7:38

To mě nedělá. Kvituji naopak pozitivně, že to teď nechce zakládat nový waypoint pokaždé, když chci jen posunout mapu.

Nicméně bych uvítal, kdyby šlo někde vypnout vibrace v případě, že něco z mapy opravdu vybírám.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#7 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 7:49

Díky moc! :-)
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#8 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 9:25

Jen se pripominam, ze chyba s mapou z posledni verze trva. Tedy, ze se mapovy podklad posouva, ale ikonky kesi stoji... a trva pak i nekolik vterin, nez se to pak prekresli na spravnych mistech.


Vím o tom,ale to je na delší čas, zřejmě si to vyžádá větší předělání mapy.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 12:14

Jen se pripominam, ze chyba s mapou z posledni verze trva. Tedy, ze se mapovy podklad posouva, ale ikonky kesi stoji... a trva pak i nekolik vterin, nez se to pak prekresli na spravnych mistech.

 

 

Vím o tom,ale to je na delší čas, zřejmě si to vyžádá větší předělání mapy.

 

Ono asi hodne zalezi na tonm, jakym zpusobem se mapa posouva, jak rychle. Taky se mi stane, ze jsou ikony trvale jinde. Tedy ani po dlouhe dobe se mi nepresunou na spravne misto a musim mapu soupnout o maly kousek vedle a az pak se to srovna.

 

A dekuji za novou verzi.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 03 září 2016 - 12:16

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 12:35

Koukal jsem do nastaveni (chtel jsem se podivat na "Vizualizaci WP") a vsiml jsem si, ze u filtru je ve velikosti kese "Neni zvoleno". To mi pripada trochu nestastna formulace, volim si ja nastaveni toho filtru a ne velikost kese. Radeji bych "Neni urceno" nebo "Neurcena". 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2016 - 9:46

Vyzkoušel jsem a bohužel to vypadá, že zatím padá pořád se stejnou kadencí. :(


  • 0

#12 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2016 - 14:03

Asi se zeptam zbytecne a pro autora zcela nepochopitelne, ale je nejaka sance rozjet verzi 4.22 pod Androidem 6? Diky.

 

Edit: tak uz si muzu odpovedet sam, ANO a beha to vyborne.


Tento příspěvek byl upraven od zzstan: 05 září 2016 - 14:57

  • 0

#13 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2016 - 7:26

LudekV - děkuji Vám, že stále pokračujete na vývoji této skvělé aplikace. Jsme se synem oba maximálně spokojeni.

 

Ano je pravda, že to občas spadne, ale stačí znovu zapnout a jede to dál. Na dovolené mi to při pádu i sebralo celou databázi keší.

To se mi stalo za 2 roky podruhé, ale mám ještě zálohu celé databáze jinde v telefonu a tak se lovilo po chvíli dál :-)


  • 0

Xiaomi Redmi Note 4 Global 4GB/64GB - a:Drake plus - GeoGet


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2016 - 7:34

Ze by pri padu aplikace odesla i databaze, to se mi hodne nezda. Sqlite je proti tomuto druhu poskozeni hodne odolna. :huh:

 

Pravda je, ze se mi adrake uz nekolikrat podarilo dostat do stavu, kdy ukazoval nejake uplne nesmysly, jako by byla databaze poskozena. Ale ustreleni programu, par vterin prodleva a jeho opetovne pusteni vratilo vzdy vsechno do normalu.


  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2016 - 8:05

Mne se to stalo za ty roky jenom jednou a hooodne jsem se divila, jak je mozny, ze aD tu databazi nechce nacist a porad se prepina do API. Vrazdy nepomohly, restarty taky ne, tak jsem si musela pockat, az dojdem domu.

 

Jinak to neposouvani ikon s mapou se mi deje pravidelne taky.

 

Diky za novou verzi, snad se brzo dostanu do terenu, at si s ni muzu vyhrat :)


  • 0

#16 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2016 - 8:44

Stalo se mi to opravdu jen 2x za 2 roky, od té doby mám i zálohu na Google disku + v jiné složce telefonu.

Nepomohlo nic ani opětovný restart telefonu, pouze znovu nakopírovat celou databázi a nastavit celou aplikaci včetně map.

Spadlo to telefon pak šel ihned do restartu a bylo vymalováno :-) a: Drake se celý překlopil do defaultu. Třeba to je i telefonem.

Jinak jsem ale spokojený a mám radost, že LudekV pokračuje dále ve vývoji.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 4 Global 4GB/64GB - a:Drake plus - GeoGet


#17 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2016 - 9:42

U mě aplikace padá (hodně) od verze cca 4, takže jsem jí přestala používat. Každou novou verzi zkusím, a pak zase opustím její využívání.

Ale to "zrušení" databáze se mi stalo několikrát, dokud jsem apku nepřestala používat.  Doporučuji zkusit jako první pomoc, pokud je nutné, vymazat soubor *.db3-journal  - u mě to několikrát pomohlo.

Ale poučená těmito zkušenostmi mám nyní vždy uloženou kopii databáze pod jiným názvem, i když teď používám pro lovení keší Locus. Není nadto skončit na dovolené 300 km daleko bez databáze.


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2016 - 9:52

Pokud to zuchne uprostred transakce, a smazes journal, tak dalsi spusteni programu s velkou pravdepodobnosti databazi zbori! (protoze nedokaze vratit rozvrtanou databazi do konzistentniho stavu pred nedokoncenou transakci.)

 

A pokud to zuchne mimo transakci, pak v journalu neni nic uzitecneho a muze se klidne smazat, ale pritomnost prazdneho journalu nemuze zpusobit nefunkcnost hlavniho databazoveho souboru.

 

Takze se mi to fakt nezda, protoze tak Sqlite opravdu nefunguje! Pricemz pripominam, ze prazdny journal na Androidu nepoznas podle jeho velikosti.


  • 1

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2016 - 10:05

aDrake ma vzdy zurnalovy soubor neprazdny. (GG po ukonceni transakce vzdy prazdny.) Nevim, podle ceho poznat ukoncenou nebo neukoncenou transakci na aD, proto bych zurnalovy soubor nikdy nemazal. Nebezpeci poskozeni databaze je pomerne znacne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2016 - 10:34

Z toho vyplyva jeden dulezity fakt - pokud nahravate do mobilu novou databazi prepsanim puvodniho souboru, pak je nezbytne nutne v telefonu ten journal smazat!

 

Pokud totiz bude v journalu nejaka nedokoncena transakce, treba z predchoziho padu aplikace, pak se nakopirovana databaze pri dalsim pusteni apliakce poskodi! A nemusi se poskodit tak, ze na to hned prijdete...


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama