Přejít na obsah


Fotka

Legalizace komerčních cachí?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 12:37

Zdravím,

mám pocit, že Sopdet právě legalizoval komerční cache...

 

jedná se o cache https://coord.info/GC6P3A2

 

kdy se sice v listingu o ničem komerčním nepíše, ale na FB je komerční reklama přímo s odkazem na tuto cache, s tím, že je k ní vázaná nějaká soutěž.

 

Když jsme to napsali do logu, tak nám reviewer logy smazal s tím, že podle něj je to v pořádku.

 

https://www.facebook...071982042857084

 

tak by mě zajímalo, jak se na tohle dívají ostatní reviewři.

 

Protože to že v listingu sice nic komerčního není, ale v zápětí si na FB zaplatím reklamu i s odkazem na cache mi přijde jako obcházení pravidel. Což by asi revieweři tolerovat neměli... proto mě překvapila reakce Sopdeta.

 

Předem díky za komentáře.


  • -3

#2 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2016 - 13:50

Ahoj,

Dle mého názoru je listing v této podobě publikovatelný. Pojednává o historii výroby oplatek a to je přijatelné. Jsou kešky u pivovarů i dalších výrobců nápojů, výrobců automobilů, apod. To vše může za určitých podmínek být.

 

Soutěž na facebooku. Mno, ale ani to neporušuje žádné pravidlo geocachingu. Informace z listingu, ani souřadnice kešky, nejsou zveřejněny na externím webu a to, že firma použila keš k nějaké soutěži nic neznamená. Je spousta keší, které jsou zapojeny do různých soutěží o více či méně hodnotné ceny. Pokud to nevadí ownerovi, nikomu jinému to vadit nemusí.

 

Groundspeak zajímá pouze to, aby nebyla reklama v listingu keše (dokonce vím, že v keši samotné už jim nevadí). A pak to, aby nebyly informace o keši zveřejněny na externím webu jinak, než formou odkazu na stránky www.geocaching.com, nám známé coord.info... . Kešku ani nezaložil speciálně zřízený nick oplatkárny. Pokud je toto splněno, vše je z hlediska stávajících pravidel v pořádku. A zde je zveřejněný jen název kešky na facebooku, nic jiného jsem nikde nenašel.

 

Takže z hlediska pravidel opravdu není u kešky co řešit a postihovat.


  • 4

Tobias Reviewer
ExReviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama