Přejít na obsah


Fotka

Open street mapa export do Garmina


Nejlepší odpověď HaLuMa , 08 září 2016 - 21:01

https://sites.google.../site/sherco40/

 

nevydes se Francouzu, program umi mluvit i anglicky.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2016 - 8:56

PS: A pokud chce nekdo vrstvenice i mapu v jednom, tak si to muze mergnout v Basecampu nebo Mapsourcu.


A to v basecampu udelas jak? Jak udelas, abys v basecampu videla dve ruzne mapy najednou, vykreslene pres sebe?

 

Umi to jen pri nahrani do GPSky, ale to je porad vice samostatnych map v jednom mapovem souboru, coz byla nutnost pro stare GPSky, nez se garmin aucil brat mapy z vice ruznych souiboru. Nedochazi ale k tomu, ze by se dve mapy spojily v jednu.

 

Tady opravdu jde o to, ze mapu si lze prohlizet i jinde nez v GPSce, treba bezne v pocitaci... a tam je ta mapa proste neuplna. A proc? Proc ty vrstevnice neprida rovnou do mapy? Neni to technicky problem, jini to preci bezne delaji. Tak proc to je, no boze, tady problem?


  • 0

#42 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2016 - 10:27

Vim, ze uz to tu zaznelo, ale mapygarmin.wz.cz jsou fakt dobry. A ze to nema integrovany vrsstevnice? Boha, to je tragedie, kdyz budu mit vrstevnice v extra souboru. Pouzivam je na Oregonu uz drahne let a porad jsem spokojena. Aktualizace jsou ted asi po ctvrt roce, ale porad je to vickrat nez topo jednou za uherskej rok. 

PS: A pokud chce nekdo vrstvenice i mapu v jednom, tak si to muze mergnout v Basecampu nebo Mapsourcu.

 

Mapa neni spatna, mas pravdu. Chvili jsem s ni take chodil. Ale krom toho, ze mi pripada trochu malo kontrastni (predchozi verze byly rozhodne kontrastnejsi), autor ji dela pro sebe zejmena pro cyklistiku a tomu mapa odpovida. Vsiml jsem si napr. ponekud zmateneho pouzivani barev a hlasil to autorovi jako chybu. Ke svemu prekvapeni jsem se dozvedel, ze autor barvou vyjadruje jejich sjizdnost na kole. Takze ackoli treba hneda by mela byt v nasich turistickych mapach vyhrazena orografii (terenni urvary, vrstevnice, ...), tady se ponekud pletou vrstevnice s pesinkami a ne vzdy je to na prvni pohled zrejme.

 

Asi by nebylo na skodu, jak zminil Haluma, vytvorit (a udrzovat!) mapu podobnou Spairsove, ale pro Garmina. Ale chce to cas, diskovy a vypocetni prostor a prinejmensim v prvnii etape nemale mmnozstvi prace na vyladeni data a vzhledu. (Mam to uz nejakou dobu napsane ve svem ToDo, ale nepredpokladam, ze bych se k tomu v dohledne dobe dostal. :-))


Tento příspěvek byl upraven od gord: 11 září 2016 - 10:29

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#43 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2016 - 20:14

Ahoj, tak jsem udělal typko, podobné mapám.cz Je v příloze. Jedná se o typ Topo czech pro 2015. Screen viz příloha. Garmin nemá tak věrné barvy (vypada to hoodne chladne), tak se obávám, že to nikdy úplně 100% nebude. V basecampu je to temer super.

Nicméně, upravil jsem velikost tur. stezek a jejich barvy + velikost a barvu cyklostezek. Pak další různé úpravy, jako je sirka cest a barva vrstevnic.

Vše viz příloha.

Prosim o jakoukoliv zpetnou vazbu. Diky

Přiložené miniatury

  • Bez názvu.png

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od TerZdeK: 13 září 2016 - 21:23

  • 0

#44 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2016 - 9:47

Tady je pak jen TYP s úpravou kontur, cyklostezek a tur. stezek. Bez úpravy barev lesa. Mapa je jen živější a trochu přehlednější.

Přiložené miniatury

  • aaaaa.jpg

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama