Přejít na obsah


Fotka

BaseCamp


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Geokarel

Geokarel

    BoHla

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2016 - 18:45

Ahoj všem. Prosím o radu. Rád by jsem se sblížil s BC, Dlouho jsem se mu víceméně vyhýbal, ale chtěl by jsem ho využít k plánování tras po keškách. Připadá mi to strašně složité a nepřehledné, ale třeba na to jdu ze špatné strany. Jednoduše tedy. Moje představa je vytvořit trasu zkopírováním jednotlivých souřadnic z GC (možná to jde jednodušeji), tuhle trasu (pravděpodobně v GPX) přesunout do Garmina a vyrazit. Díky za jakoukoliv pomoc a trpělivost. Třeba i jiný sw.


  • 0

#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2016 - 8:17

Osobně používám už od dob MapSource funkci kreslení "prošlé trasy". Po exportu do GPSky se ti ta trasa nezmění. Ovšem pozor, spousta GPSek má omezení jen 500 bodů prošlé trasy a víc bodů ti "zkrouhne" a u některých GPSek musíš dát v nastavení prošlých tras tyto prošlé trasy zobrazit.

U "Tras" si klikáš některé body a ty se ti automaticky spojují "routováním". Zde však pozor. Každá mapa routuje jinak a je pak možné, že GPSka ti spojí body jinak, než basecamp v PC. Proto si raději trasy (hlavně pro pěší a cyklo s množstvím cest mimo silnice) plánuji přes ty prošlé trasy, kde mám jistotu, že se to nezmění...

Tam pak stačí 

Pokud ti stačí vytvořit "trasu" tak to lze udělat z označených bodů jednoduše pravým tlačítkem myši a zvolením volby pro vytvoření trasy z vybraných bodů (občas je nutné nějaké body trochu poskládat, aby nebyly na přeskáčku).


  • 1

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2016 - 8:40

A pokud plánuješ trasu nejen za keškami, zkus si ji naplánovat na mapy.cz a exportovat to jako GPX. Osobně jsem to ale nezkoušel v navigaci, jen naopak, záznam trasy z navigace zobrazit na mapách.cz.

A pokud náhodou používáš Geoget, existuje tam plugin Keškomapa a v něm se dá kreslit hodně i exportovat, já to ale moc nevyužívám (tedy využívám to denně, ale ne tu funkci Track - kreslení). A lze to pustit i bez geogetu, dokonce tam mohou i v tomto případě být ikony keší, ale bez možnosti je rozkliknout.

Ale plánovat cestu jen jako spojnici bodů (keší) nedává moc velký smysl, je třeba to plánovat v pořadí, jak se tam dá dostat, např keše na přeskáčku na pravém a levém břehu řeky bez mostu, keše přes pole, atd. Tj. smysluplnější se mi jeví plánování po cestách. Seznam to umí i po turistických cestách, ale zdaleka ne všechny schůdné cestičky má routovatelné, nejspolehlivější je to naklikat ručně.


  • 0

#4 Geokarel

Geokarel

    BoHla

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2016 - 8:40

Ahoj. Díky za reakci. Dokážu naplánovat trasu přímým zadáním souřadnic zkopírovaných z GC ? Moc nerozumím pojmu "kreslení "prošlé trasy".  B) 


  • 0

#5 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2016 - 18:31

Na "kreslení" trasy slouží v BaseCampu nástroj s ikonkou dvou stop na liště. Tím si prostě v mapě klikas body které se ti spojují primkou. Vyzkoušej a uvidis.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#6 Geokarel

Geokarel

    BoHla

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2016 - 18:54

Ahoj. Rád by jsem trasu vytvořil přímým zadáním souřadnic zkopírovaných z gc. A to právě nevím jak.


  • 0

#7 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2016 - 21:12

To pokud vim nejde. Ale jde udělat to, že si z těch souřadnic uděláš v Basecampu body a když je máš všecky co chceš, vybereš je všechny a pod pravým kliknutím na ně najdeš něco jako "vytvořit trasu z vybraných bodů", udělá se ti trasa v rámci routingu mapy a ty si potom mužeš ty body v itineráři seřadit tak jak tobě vyhovuje (itinerář najdeš po vytvoření trasy dvojklikem na tu vzniklou trasu).


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 18:59

BaseCamp software version 4.7.1

https://www8.garmin....ils.jsp?id=4435


  • 0
VSA

#9 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2021 - 16:56

Měl bych prosbu, jestli mi někdo poradí, jak gpx soubor s cestou vytvořený na mapy.cz naimportuji do BaseCampu. Koukám na volby v BaseCampu a nic kloudného jsem tam nenašel, ani přetažení gpx souboru na mapu nefunguje.


  • 0

#10 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2021 - 5:40

Nejsem u compu. Tady je nejaky navod primo od Garminu. https://support.garm...XVT5MrRD4cLY4k9
  • 0

#11 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2021 - 8:38

Mockrát díky, doma vyzkouším.


  • 0

#12 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2021 - 15:01

Mockrát díky, doma vyzkouším.

Jednoduše vyexportovat z mapy.cz (gpx, kml) a v Base Camp v menu Soubor - Importovat do "Moje sbírka" (Ctrl+I)

Přiložené miniatury

  • BaseCamp.jpg

  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama