Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6 - mapy?

android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

Anketa: Mapy v a:Drake (81 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jakou mapu používáš (chceš používat)?

  1. Vektorovou (MapsForge) (56 hlasy [26.92%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 26.92%

  2. Open Street Map (OSM) (28 hlasy [13.46%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 13.46%

  3. Google základní (7 hlasy [3.37%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.37%

  4. Google letecká (21 hlasy [10.10%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 10.10%

  5. Mapy.cz základní (16 hlasy [7.69%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 7.69%

  6. Mapy.cz turistická (46 hlasy [22.12%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 22.12%

  7. Mapy.cz letecká (27 hlasy [12.98%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 12.98%

  8. Jiná (můžeš specifikovat v textu příspěvku v diskuzi) (7 hlasy [3.37%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.37%

Připravuješ si rastrové offline mapy předem?

  1. Ano (33 hlasy [40.74%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 40.74%

  2. Ne, načítám je online v trénu (20 hlasy [24.69%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 24.69%

  3. Nevím / je mi to jedno (4 hlasy [4.94%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 4.94%

  4. Rastrové mapy nepoužívám (24 hlasy [29.63%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 29.63%

Jak ukládáš rastrové mapy?

  1. Do filesystému (spousta souborů ve složkách) (3 hlasy [3.70%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.70%

  2. Do databáze (jeden velký soubor) (29 hlasy [35.80%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 35.80%

  3. Nevím / je mi to jedno (23 hlasy [28.40%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 28.40%

  4. Rastrové mapy nepoužívám (26 hlasy [32.10%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 32.10%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2016 - 10:02

Osobně využívám OSM čím dál tím víc, ale pár věcí v ní krutě chybí. Nejvíc skutečný tvar terénu, který je k dispozici jinde. Ano, jsem vděčná za vrstevnice které se tam přidávají, ale data po 20 metrech v určitých místech nejsou to pravé a občas je to o ústa. V souvislosti s tím chybí také zakreslení strží,

 

Pokud v aDrake pouzivas vektorovku od osm.paws.cz, tak tam mas vrstevnice po 10m.


  • 1

#22 sparrow

sparrow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2016 - 10:26

Osobně jsem to vyřešila stažením samotného stínování terénu, které má geoportál a kdyby se mi podařilo stáhnout jen jejich vrstevnice ze ZM, bylo by to ideální.

Vrstevnice ze ZABAGEDu - viz odkaz


Tento příspěvek byl upraven od sparrow: 20 říjen 2016 - 10:28

  • 0

#23 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2016 - 13:40

Mapy z mapy.cz bych rád používal, ale neumím je offline do aDraku dostat. Používám tedy pro celou ČR mapy z cykloatlas.cz (stažené přes MOBAC) a pro pár oblastí pak používám detaily ZM10. Pro zahraničí (Itálie, Rakousko) jsem si stáhnul vektorové mapy. Těm začínám přicházet na chuť, ale třeba téma z osm.paws.cz mi v aDrake nezobrazí mapu tak pěkně (subjektivně), jak je ta samá mapa zobrazena defaultním tématem v LOCUSu.


  • 0

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2016 - 18:11

Pro zahraničí (Itálie, Rakousko) jsem si stáhnul vektorové mapy. Těm začínám přicházet na chuť, ale třeba téma z osm.paws.cz mi v aDrake nezobrazí mapu tak pěkně (subjektivně), jak je ta samá mapa zobrazena defaultním tématem v LOCUSu.

Speirs na těch tématech právě intenzivně maká. Já jsem před nějakou dobou zjistil, že vyhovující jsou "Elevate 2" pro Locus, jen nevím zda je rozdíl odkud to je, už si zdroj nepamatuju. Ale podpis tam je:
Mapsforge map style for Openandromaps
by Tobias Kuehn
Contact: [url=http://www.eartrumpet.net/contact/]http://www.eartrumpet.net/contact/[/url]

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 30 říjen 2016 - 18:11

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#25 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2016 - 18:57

Speirs na těch tématech právě intenzivně maká. Já jsem před nějakou dobou zjistil, že vyhovující jsou "Elevate 2" pro Locus, jen nevím zda je rozdíl odkud to je, už si zdroj nepamatuju. Ale podpis tam je:

Mapsforge map style for Openandromaps
by Tobias Kuehn
Contact: [url=http://www.eartrumpet.net/contact/]http://www.eartrumpet.net/contact/[/url]

Tady je zdroj: http://www.openandro...tain-hike-theme


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#26 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2016 - 21:29

Mapy z mapy.cz bych rád používal, ale neumím je offline do aDraku dostat. Používám tedy pro celou ČR mapy z cykloatlas.cz (stažené přes MOBAC) a pro pár oblastí pak používám detaily ZM10. Pro zahraničí (Itálie, Rakousko) jsem si stáhnul vektorové mapy. Těm začínám přicházet na chuť, ale třeba téma z osm.paws.cz mi v aDrake nezobrazí mapu tak pěkně (subjektivně), jak je ta samá mapa zobrazena defaultním tématem v LOCUSu.

 

Mapy.cz už nějakou dobu používají stejný systém jako ostatní, takže stačí vzít MOBAC a vložit do něj správné URL. Pokud ho neznáš, podívej se do nastavení map v GeoGetu (tedy doufám, že tam není nějaký zádrhel, osobně jsem to nezkoušel).


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#27 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2016 - 21:47

LudekV - Dík za info o mapy.cz, nějak jsem nezaregistroval, že už zase přes MOBAC jdou stahovat, paráda, zkusím. Před pár lety to šlo a pak změnili nějak systém a dlouho to nešlo.

Arne1 a Solim - Taky dík, zkusil jsem to, ta témata Elevate 2 mi v a:Drake 5.12 nejedou, ale fungují ty Elevate 4. Nicméně v ČR nerozlišují barvy turistických stezek, v tom je téma "osmarender_gccz.map.xml" o něco dál. Jenže to má ty turistické trasy zase moooc tlusté. To vestavěné téma v Locusu mi nějak připadá příjemnější, nemůžu si pomoci. Bohužel se asi nedá vypreparovat, protože není mezi ostatními tématy.

Přesto dík všem za pomoc.


  • 0

#28 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2016 - 17:58

Jak na mapy.cz v MOBACu mi teď osvětlil tenhle příspěvek:

http://www.trekbuddy...p?p=58684#58684

Fakt to funguje :-P


  • 0

#29 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2017 - 13:59

Mapy z mapy.cz bych rád používal, ale neumím je offline do aDraku dostat. Používám tedy pro celou ČR mapy z cykloatlas.cz (stažené přes MOBAC) a pro pár oblastí pak používám detaily ZM10. Pro zahraničí (Itálie, Rakousko) jsem si stáhnul vektorové mapy. Těm začínám přicházet na chuť, ale třeba téma z osm.paws.cz mi v aDrake nezobrazí mapu tak pěkně (subjektivně), jak je ta samá mapa zobrazena defaultním tématem v LOCUSu.

Naprostá pravda. Default v Locusu je zatím nejlepší.


  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2017 - 14:05

Tak iniciative se meze nekladou. Kdokoliv muze vyrobit nejake mnohem lepsi super uzasne tema pro vektorove, ktere pak mohou pouzit vsichni.


  • 0

#31 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2020 - 11:52

Stáhl jsem si a:Drake, ale stále mám černou mapu. Zkoušel jsem online osm, mapy.cz, Google, ale nic.
Mám Xiaomi Mi 9T Pro, MIUI 11, Android 10.
  • 0

#32 Jirka O.

Jirka O.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2020 - 13:13

Stáhl jsem si a:Drake, ale stále mám černou mapu. Zkoušel jsem online osm, mapy.cz, Google, ale nic.
Mám Xiaomi Mi 9T Pro, MIUI 11, Android 10.

Shodu okolností to od pátku také trápím a mám to úplně stejně. A stejný telefon.


  • 0

#33 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2020 - 18:16

Mám jiný telefon (Samsung Galaxy S10) s Androidem 10 a online mapy mi v A:Drake také nefungují, jak jsem před časem psal na http://www.geocachin...-mapy-v-adrake/. Zdá se tedy, že minimálně na Androidu 10 online mapy v A:Drake nefungují. S offline mapami jsem problém nezaznamenal.


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#34 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2020 - 18:45

Mám jiný telefon (Samsung Galaxy S10) s Androidem 10 a online mapy mi v A:Drake také nefungují, jak jsem před časem psal na http://www.geocachin...-mapy-v-adrake/. Zdá se tedy, že minimálně na Androidu 10 online mapy v A:Drake nefungují. S offline mapami jsem problém nezaznamenal.


Mam android 6 a mapy funguji skvele.
Zda se že problem je v novem androidu 10.
  • 0

#35 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 7:08

No, ono uz od Android 8 zacal byt s a:Drake docela problem. Od te doby vlastne nefunguje korektne GPS na pozadi. Ted od A10 online mapy!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#36 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2020 - 17:31

Tak jsem zkusil použít offline vektorové mapy MapsForge a tam mi problikávaly dlaždice, ovšem to se spravilo zapnutím v nastavení "Použít starý systém map", takže aspoň takto.


  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2020 - 7:37

Tak se mi nedaří zprovoznit ani jednu online mapu, ty offline jdou bez problémů, takže mi to prozatím stačí. Na mapy.cz můžu přepnout do jejich aplikace, totéž na google, na navigování ke keši mi stačí OSM. Ale jde to teď někomu? Xiaomi redmi 8, A9, MIUI11


  • 0

#38 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2020 - 9:39

Tak jsem zkusil použít offline vektorové mapy MapsForge a tam mi problikávaly dlaždice, ovšem to se spravilo zapnutím v nastavení "Použít starý systém map", takže aspoň takto.

Mně to zase jede spolehlivěji se zakázaným starým systémem map


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#39 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2020 - 10:03

Docela by me zajimalo, jak to vypada s vyvojem a:Draku. Koukal sem, ale update byl naposledy minuly rok. Ze zacatku jsem byl spokojeny, ted jsem z neho takovy rozpacity!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2020 - 11:06

Já si zase říkám Nehrabat do něčeho, co funguje. I když např. editor map bych vylepšený uvítal. Ale není to třeba, postup není triviální, ale existuje, tedy pokud opravdu funguje. Uvítal bych třeba možnost přidat online WMS, ty jsou veřejné a někdy by se hodily. Možná to jde, jen nevím jak. Ale není to třeba, ty offline mi stačí.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama