Přejít na obsah


Fotka

dvojice sportovec a nesportovec


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2016 - 17:57

Geopřátelé, jdu si pro radu 

Jsme pár. Přítel vášnivý cyklista a kopcolezec. Já toho kvůli zdravotnímu stavu zas tolik neufuním. Problémem je, jak jeho vášeň a mojí neschopnost skloubit dohromady tak, aby on nelezl sám po horách a já na něj jen nečekala v údolí (kešovat sama se synkem mě moc nebaví). Napadlo mě dát dohromady partu několika lidí, kteří to mají stejně a rozdělit se tak na dvě aktivní jednotky. Půlka by lezla po horách/jela dlouhou štreku na kolech a druhá půlka by tvořila doprovodné vozidlo a pohodově kešovala po okolí. Večer by se obě poloviny sešly, povyprávěly o zážitcích a tak.... myslíte že by to mohlo fungovat? Dala by se taková parta dohromady? 


  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2016 - 22:10

Myslím, že normálnímu kačerovi by bylo líto, že nemá zalogované ty pohodové kešky v údolí.


  • 2

#3 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 7:09

Myslím, že normálnímu kačerovi by bylo líto, že nemá zalogované ty pohodové kešky v údolí.

Myslíš? :)

 

Partu bych asi hledala na regionálním fóru nebo mezi známými. Také hledám, ale mudloznámé kešování nebaví, zdržuje, takže už si ani netroufám (třeba na společných dovolených) a všeobecně i s kačery občas bývá vzhledem k šíři zájmů, rodin a pod. problém sladit kalendáře... A hlavně moje děti kešování nebaví :(. Držím palce při hledání...


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 17 říjen 2016 - 7:10

  • 0

#4 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 7:41

Tak pokud se "normalni kacer" vyda na tyden lozit po horach tak predpokladam se je smiren s tim ze si odlovi pet vrcholovek a paradnimi vyhledy, adrenalinem a paradnimi zazitky a  tech 50 pohodovych kesi v udoli ho mrzet nebude.


  • 5

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 8:00

Já si zas myslím, že třeba jízda na kole je pohodová aktivita pro kdejaký dřevo (osobně vyzkoušeno), a pokud manžel netrvá na tom, že trasu absolvuje průměrnou rychlostí 30 km/h a nepojede se většinou lesem přes pařezy po spádnici dolu a korytem potoka nahoru, tak to je jen záležitost trochy tréningu, kdy trochu delší trasu zvládneš taky. Takže bych na tvým místě začala tím, že budu hodně často, nejlíp denně, jezdit aspoň trošku, i půlhodinka a 8 km po rovný cestě má význam. A pak, až tě přestane po 30km bolet zadek, už s manželem budete schopný vytvořit nějakou rozumnou kompromisní trasu, kdy např. pojedete 20km společně a pak ty si ujedeš dalších pohodovejch 10km údolím, zatímco on si vyjede na nejbližší kopce a po 30km se k tobě připojí v domluvené hospodě a budete pokračovat v krasojízdě. Jestli máte děti, tak taky dost pomůže mu je zavěsit ve vozíku nebo "baby-tandemu" za kolo, to ho kapku zbrzdí :D. Případně další varianta je na ktratší projížďky tobě opatřit elektrokolo. Připadá mi to lepší než za ním jezdit autem, byť i s kamarádama.


  • 2

#6 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 9:05

Případně další varianta je na ktratší projížďky tobě opatřit elektrokolo. 

 

K doporučení elektrokola jako vyrovnávače sil se můžu jen připojit. Oba mí drazí rodičové důchodového věku si nechali vcelku nedávno nadělit elektrokola, resp. přestavbu jejich stávajícího povozu - tedy nejprve máma, otec se tomu bránil. Ovšem poté, co ho do té doby funějící, nadávající a případně stávkující drahá polovička začala v kopci předjíždět za zvuku elektromotoru, rychle změnil názor a do měsíce objednával díly taky. A jako první udělali důkladné testy na všech kopcích a kopečcích v okolí a pak se vydali na 50km trasu, což bylo do té doby nemyslitelné.

 

Jediná nevýhoda je teď pro mě - zatímco dřív pokud jsme udělali hromadný výlet, mi ujížděl jen brácha (provokatér jeden mladej), teď mě do kopečků uženou i naši důchodci.

 

//tomy.22: příspěvky týkající se elektrokol odstraněny. Opravdu to sem nepatří. Neříkám, že to není zajímavé, ale hledat to zde nikdo nebude. Pokud chcete, založte si na elektrokola nový samostatný thread.


  • 2

#7 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 10:50

Časově a místem sladit víc jak dva lidi je téměř nadlidský výkon. To jsem za ta léta vypozorovala. Proto většinou chodíme kamkoli ve dvou (teda teď ve třech) a jsme rádi, když se s kamarády potkáme někde mimo domov tak dvakrát za rok. Výkonostně jsme naštěstí doma docela srovnaní. Překvapilo mě, jak málo ženských třeba lyžuje, jezdí na kole, ale to je teď vedlejší.

Když se potkáme s kamarádem, kterému to na kole šlape mnohem lépe, posíláme jej dopředu a on si ten kopec vyjede/sjede třeba dvakrát a ještě je rád. :wacko: Případně jej vyšlu dopředu pro kešku (ač není kačer), ideálně opět na kopec, skálu apod. Pak k němu přifuníme a jen se zapíšeme. 

Elektrokola jsou pro lidi starší nebo se zdravotním omezením super. Potkáváme je čím dál víc a to se pohybujeme především po nezpevněných cestách. 


  • 1

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 15:26

Pro vyrovnání výkonu u cyklistů bych osobně dala přednost spíš motokolu než elektro. Benzín z kanystru nebo menší nádoby jde dolít kdekoliv, kdežto dobít kolo cestou už je problém. Na jaře jsem okukovala kolegy kolo, existují s několika výkony motoru a cena kolem 20 tisíc, takže s postupujícím věkem uvažuji tímhle směrem.

Jinak to vidím podobně jako Bubo_CZ, už sladit volný čas dvou lidí je občas problém ( Zvěřinec by mohla potvrdit, kolikrát do roka jsme schopné se sejít ). A tady by si navíc měli "sednout" minimálně dva kopcolezci/cyklisti a další údolní minimálně dvojka s dětmi - to nevidím moc reálně. Spíš se na výpravě podobného typu domluví lidi, co už se znají a ví, co koho baví a jak jsou schopni kompromisu než někdo "na inzerát".
Sama mám ráda improvizované spontánní poeventové výpravy, sem tam něco dopředu domluveného s různými známými ( ne stále stejná společnost ) nebo sólo cesty.

 

//tomy.22: příspěvky týkající se elektrokol odstraněny. Opravdu to sem nepatří. Neříkám, že to není zajímavé, ale hledat to zde nikdo nebude. Pokud chcete, založte si na elektrokola nový samostatný thread.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 17 říjen 2016 - 16:52

  • 0

#9 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 17:01

Aktualne nikoho konkretniho nehledam kdyz bude zima. Jen me zajimalo jestli by tohle reseni mohlo fungovat. 


  • 0

#10 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 18:04

Proč nezkusíš dotaz na regionálním webu? Třeba by se někdo ozval. Roční období nehraje až takovou roli, i na podzim a v zimě chodí většina ven, obzvlášť s dětmi.
Dřív jsem právě díky juniorce byla venku podstatně víc než teď.....
  • 0

#11 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 18:15

Aktualne nikoho konkretniho nehledam kdyz bude zima. Jen me zajimalo jestli by tohle reseni mohlo fungovat. 

To poznáš, až vyzkoušíš...

 

Já mám vícero skupin známých, do kterých "sahám", když hledám společnost :). Reálně jsem schopná se s někým na větší výlet nebo akci domluvit tak 1x měsíčně; ale znám i lidi, kteří skupinově podnikají různé věci každý týden...  Je pravda, že to bude mmj i tím, že se zbytkem rodiny svoje koníčky tak úplně nesdílíme, děti začínají mít i svoje akce a zájmy, kde funguji minimálně jako řidič, atd.


  • 0

#12 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 19:17

Zvedavko prekvapujes me, vis jaka je situace a co me k tomu vede a odkazujes me abych to zkoumala na regionalnim webu? Za blbce mi staci byt jednou. Radejii se ptam tady abych dostala objektivni odpovedi. Opravdu me zajima jestli to tak ma taky nekdo doma a pripadne jak to resil. 

 

Jen aby bylo jasno o cem konkretne se bavime. Napriklad tyden v Tatrach, na kole az k mori, delsi vyjizdky na kole terenem a sviznym tempem, vyslap na nejakou tu alpskou horu, ...

 

a ne, elektrokolo to opravdu nevyresi. Ja na nektere takove aktivity proste nemam a nechce se mi sedet doma na zadku zatimco draha polovicka si bude sama vyletovat. Jen se snazim najit nejake reseni abychom byli spokojeni oba dva.


Tento příspěvek byl upraven od Aichah: 17 říjen 2016 - 19:24

  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 20:08

A opravdu si nemůžete sem tam udělat trasu, abys ty jela např. 60 km podle řeky a on 100 km se zajížďkami na okolní kopce? Abyste šli v horách ráno spolu  výšlap 15 km a odpoledne ses rekreovala na vyhlídce a on si dal další výšlap? atd.... Podle mě je to o kompromisech.


  • 1

#14 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 20:41

Tak pak jedině promluvit si o tom doma... :ph34r:, ono sladit různé potřeby a preference není nikdy jednoduché... Držím palce.


  • 0

#15 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2016 - 21:26

Aichah:
1) každá odpověď bude subjektivní
2) pokud bys hledala společnost pro vytvoření party, jak jsi psala v úvodním příspěvku, tak by bylo logické hledat mezi rodiči s podobně velkými dětmi a tudíž poblíž domova
3) vyznělo to jako hledání společnosti na výpravy = výlety na jeden den a to se asi nebudeš dávat dohromady s někým z Ostravy
4) myslím si, že nejdřív si s někým budete rozumět a teprve následně se s ním vydáte na nějakou vícedenní akci - jinak je dost velké riziko problémů a nespokojenosti
5) tudíž bych začala obráceně - ze známých okolí bych si vytipovala, s kým si budeš rozumět ty a partner, budou si spolu hrát děti a po nějakých jednodenních akcích bych teprve zkoušela týden

PS: Taky mám doma kopcolezce a cyklistu, ale ani při rizikovém těhotenství jsem neměla problém ho přesvědčit, aby vedle mě neseděl doma, ale aby v klidu odjel se svou partou na kola do Švýcarska - sanitku si můžu zavolat sama. Zrovna tak ho nenutím, aby se mnou jel k moři, jedu se svými známými. Nevídím problém trávit část volného času každý se svými letitými známými.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 17 říjen 2016 - 21:30

  • 0

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2016 - 6:41

PS: Taky mám doma kopcolezce a cyklistu, ale ani při rizikovém těhotenství jsem neměla problém ho přesvědčit, aby vedle mě neseděl doma, ale aby v klidu odjel se svou partou na kola do Švýcarska - sanitku si můžu zavolat sama. Zrovna tak ho nenutím, aby se mnou jel k moři, jedu se svými známými. Nevídím problém trávit část volného času každý se svými letitými známými.

 

Vzhledem k tomu, že s Danou (manželkou) máme zájmy jako je turistika, cykloturistika, geokešing společné, snažím se být co nejvíce s rodinou, takže raději než jezdit někam sám na hory, kam by nemohla Dana s malým se mnou, jedu někam, kam můžu s nimi :-). Ale vše je to o kompromisech. I já se občas chci vylézt na nějakou skalku, odběhnout na nějakou zajímavost, tak Dana s malým prostě počká na odbočce. Nebo si chci nafotit ve vesničce zajímavosti, tak zatím malého hlídá na hřišti. Prostě jen teď neděláme takové fyzicky náročné věci, jako dřív, i když ne z důvodů, že to jeden z nás nedává, ale protože musíme brát ohledy na malého:-). Jen toho prostě nestihneme tolik, co dříve. Vše je o kompromisech. I když samozřejmě pokaždé mi je líto, že toho nestihneme daleko více :-).


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama