Přejít na obsah


Fotka

Kamera do outdooru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 KryštofJ

KryštofJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 13:28

Ahoj, mám dotaz, používáte někdo akční kamery při geocachingu? Celkem přemýšlím, že bych nějakou koupil, ale nevim jestli to neni zbytečný.


  • 0

#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 14:52

jako že bys natáčel unboxing videa? případně cesty k finálkám? Nějak mě nenapadá rozumné použití tohoto výkřiku moderní techniky v geocachingu....možná proto, že ji nemám


  • 0

#3 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 18:31

KryštofJ: Ahoj, já si natáčím i na keškách. Na kanálovkách, nočních, podzemních atd... Můžeš mrknout sem:  http://www.vitablond...jimavejsi-kese/  Něco tam najdeš třeba pro inspiraci...:-))

Ale točím si i jiné věci než kešky:-))


  • 0

#4 Onygzz&Pudinka

Onygzz&Pudinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2016 - 19:38

Já používám na T5ky, kanálovky, podzemní a jiný adrenalinový odlovy kamerku Mobius. Má, nebo ještě před nějakým časem měla vynikající hodnocení, je neporovnatelně levnější než GoPro, a hlavně má oproti GoPro stokrát lepší design (naplocho). Stačí suchým zipem přilípnout k přilbě nebo k čelovce a jedeš ;-)
  • 0

#5 KryštofJ

KryštofJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2016 - 10:54

Já jsem to právě myslel, že bych se třeba mohl pochlubit, kam až sem kvůli ní vylezl :D. Prostě jen na frajeřinku :3 nebo obecně na záznam tý cesty a tak :).


  • 0

#6 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2016 - 14:14

Mám Xiaomi Yi, následně z Aliexpress spoustu držáků, obalů apod. Více jí používám na focení a stejně jí nakonec nevyužívám tolik, jak jsem si původně myslel. Mám několik hodin materiálu jenom z kešek (T5ky apod), ale nějak se nemám k tomu to sestříhat, ona to není taková sranda, jak si člověk myslí. Takže pokud máš zkušenosti se stříháním a chodíš na nějaké dobrodružnější keše často, tak se klidně koukni po Gopro kamerách apod, ale pokud jsi v tom začátečník a občas jí vezmeš s sebou, tak asi stačí Xiaomi Yi (či jiná z datartu apod), protože jinak budeš po pár měsících litovat, že jsi si koupil kamerku za 10K+ a skoro jí nepoužíváš.


  • 0

#7 KryštofJ

KryštofJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2016 - 14:54

Právě 10k se mi za to moc dávat nechce, koukal jsem na kameru lamax, na heurece je dobře hodnocená, tak možná nakonec vemu ji.


  • 0

#8 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2016 - 15:14

Já mám GitUp Git2, je to jeden z mnoha "klonů" gopro (podobně jako ten lamax) za relativně slušný peníz. Nepoužívám ji na kešky ale spíše na turistiku, ferraty, canyoning a podobně. Krom toho jako kameru do auta a nově si hraju s časosběry. Zatím plná spokojenost.

Různých srovnávacích videí všemožných made-in-china kamer najdeš na youtubu nespočet a leckdy jsou na tom s kvalitou obrazu srovnatelně i lépe než několikrát dražší GoPro.


  • 0

#9 vlastan

vlastan

    vlastan

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2016 - 16:17

Také mě to nedávno chytlo, tak jsem si v sobotu odpoledne objednal Lamax action x7 + 32GB kartu a v poledne v neděli jsem si už s ní hrál, to za necelých 3 000 Kč. Co všechno umí si můžeš na Alze přečíst, GoPro není zrovna moc levná, má je víc reklam.


  • 0
vlastan

#10 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2016 - 7:51

Mám několik hodin materiálu jenom z kešek (T5ky apod), ale nějak se nemám k tomu to sestříhat, ona to není taková sranda, jak si člověk myslí.

 

Mimo téma: to mi připomnělo, jak jsem před lety asi půl roku stříhal video z vlastní svatby. Ke konci už jsem znal nazpaměť každou vteřinu a tak se mi znechutilo, že jsem při jeho pouštění známým musel vždy odejít do jiné místnosti.


  • 0

#11 KryštofJ

KryštofJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2016 - 10:23

Také mě to nedávno chytlo, tak jsem si v sobotu odpoledne objednal Lamax action x7 + 32GB kartu a v poledne v neděli jsem si už s ní hrál, to za necelých 3 000 Kč. Co všechno umí si můžeš na Alze přečíst, GoPro není zrovna moc levná, má je víc reklam.

 Takže seš spokojenej? Já už mám objednáno od včera X8.. dneska by měla dorazit tak jsem zvědavej..


  • 0

#12 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2016 - 17:41

kvalitou srovnatelna s GoPro ale o 50 % levnejsi je magicam s71, sice jsem kameru vytopil v 10 m (asi sem neco skripnul pri zavirani pouzdra) ale pred tim vse ok i v 50 m, libi se mi, ze muzu pri nahravani soucastne fotit - to se hodi. je pravda ze ma az moc cupliku ale da se na to zvyknout. skoda ze nema nejakou zakladni vodotesnost i bez pouzdra 


  • 0

#13 KryštofJ

KryštofJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2016 - 10:36

kvalitou srovnatelna s GoPro ale o 50 % levnejsi je magicam s71, sice jsem kameru vytopil v 10 m (asi sem neco skripnul pri zavirani pouzdra) ale pred tim vse ok i v 50 m, libi se mi, ze muzu pri nahravani soucastne fotit - to se hodi. je pravda ze ma az moc cupliku ale da se na to zvyknout. skoda ze nema nejakou zakladni vodotesnost i bez pouzdra 

jj tu má kámoš, ten jí používá i na downhill a obecně extrémní sporty, jemu se to vyplatí, ale pro mě je to trošku jiná cenová kategorie :D, ale stejně už je pozdě, od včera mám tu X8 a první dojmy jsou dobrý.. v krabici hafo příslušenství a dokonce 2 baterky, což je super :).


  • 0

#14 vlastan

vlastan

    vlastan

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2016 - 17:20

 Takže seš spokojenej? Já už mám objednáno od včera X8.. dneska by měla dorazit tak jsem zvědavej..

Jen jednu radu, při jízdě na kole si navol v "orientace obrazu" normálně, při atomaticky, se na teréní nerovnosti obraz rozklepe. Jinak jsem 70 letý laik, ale jsem moc spokojený. Na delší jízdu připojuji power banku.


Tento příspěvek byl upraven od vlastan: 09 listopad 2016 - 17:25

  • 0
vlastan

#15 KryštofJ

KryštofJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2016 - 10:47

Dík za tip, na kole budu zkoušet spíš až na jaře, teď se připravuju pomalu na zimu a jsem zvědavej jak obstojí na lyžích a zimních tůrách po horách :D.


  • 0

#16 jiri1117

jiri1117

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2016 - 18:52

Ahoj, mám GitUp 2 a naprostá spokojenost. Mohu doporučit.


  • 0

#17 KryštofJ

KryštofJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 10:54

Díky za reakci, ale už je pozdě :D už mám doma jinou :).


  • 0

#18 jiri1117

jiri1117

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 13:15

jj, všiml jsem si, ale už jsem to nechtěl mazat.


  • 0

#19 KryštofJ

KryštofJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 13:43

V pohodě :D ale i tak díky za tip, i když trošku pozdě :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama