Přejít na obsah


Fotka

Lab keše pro ME Génius český

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 10:17

Ahoj, součástí nedělního pražského megaeventu věnovaného Járovi Cimrmanovi GC6K0DQ budou i labky, a rádi bychom dali k dispozici funkční GPX soubor tak, aby si ho zájemci mohli stáhnout před eventem. Nemáte někdo popis potřebných úprav GPX? Případně - a to by mi pomohlo ještě víc - nebyl by někdo ochotný toto GPX připravit? Můžu samozřejmě poskytnout veškerá data.


  • 2

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 10:50

Hlavně aby byl "cesky" a ne "česky", protože písmenka s diakritikou v LABkách u Groundspeaku zcela zmizí...

 

P.S. legrační je, že zrovna v Geogetu pracuji na usnadnění importu toho nedomrlého GPX s Labkami, aby nebylo potřeba nic upravovat, akorát to termínově cílím na Skořápky. Kdybych byl býval tušil, že i Cimrman chce mít taky labky, víc bych s sebou hodil...


  • 1

#3 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 11:58

no já bych ho mohl zkusit připravit - ručně si zadám potřebné údaje do GeoGetu a pak z něj nějaký gpx vyexportuji - takže jestli chceš pomoct, tak mi údaje pošli na k8@kreteni.cz


  • 1

#4 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 12:54

A můžete to sem hodit? Nebo kde to najdu? Upravovat to nepotřebuju.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 14:28

Ahoj, díky všem za nabídky pomoci. Jako první se přihlásil Jazzlinka a rád mu tento úkol svěřím. GPX bude ke stažení na megaeventovém webu www.geniuscesky.cz od zítřejšího (sobotního) rána od 9:00 aby ti, kdo chtějí lovit labky offline, na to měli dost času. Labky samotné však budou fyzicky na místě až od neděle 9:00. Od stejného okamžiku bude možné je logovat. Na zalogování bude pak 14 dnů.


  • 4

#6 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 15:39

O víkendu na to právě už čas není. Čas jsem měl teď.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#7 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 17:13

O víkendu na to právě už čas není. Čas jsem měl teď.

Asi jsi nepochopil tu základní definici labek: jsou to kešky, které jsou odlovitelné jen a pouze po dobu konání megaeventu. Tedy dnes ne, až v neděli.


  • 0

#8 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 18:23

mirek454:  to máš pravdu, ale například i já se na víkend připravuji už dnes a do své Dakoty bych si je rád nahrál v předstihu - jinak mi nezbývá než si je ručně a pracně vložit do navigace až v neděli na místě (tak jsem to zatím dělal vždy)


  • 1

#9 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 10:40

Ahoj, díky všem za nabídky pomoci. Jako první se přihlásil Jazzlinka a rád mu tento úkol svěřím. GPX bude ke stažení na megaeventovém webu www.geniuscesky.cz od zítřejšího (sobotního) rána od 9:00 aby ti, kdo chtějí lovit labky offline, na to měli dost času. Labky samotné však budou fyzicky na místě až od neděle 9:00. Od stejného okamžiku bude možné je logovat. Na zalogování bude pak 14 dnů.


Potvrzuji funkčnost a srdečně děkuji!
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 11:16

Jen jsem trochu nestastny ze zvoleneho zpusobu vyrobeni falesnych identifikatoru LAB kesi, ktere mohou byt jednou v kolizi s jinou budouci normalni kesi.

 

Proto uz od prvnich Labek v Geogetu pouzivame konvenci <ID rodicovskeho eventu>-<poradove cislo>. Takze misto GC6K0DQA bych ja volil GC6K0DQ-0. Misto GC6K0DQB bych dal GC6K0DQ-1. Atd.

 

Ale nevadi, LAB importovac hned v pristi verzi Geogetu se s tim popere! ;)


  • 2

#11 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 12:22

Jen jsem trochu nestastny ze zvoleneho zpusobu vyrobeni falesnych identifikatoru LAB kesi...


Dovolím si reagovat na podobu identifikátoru. Od prvních LABek z Adventních skořápek 2013 jsem při tvorbě kompatibilního GPX ctil schéma, které udělal HaLuMa, a sice GC kód megaeventu, pomlčku a číslo 0-9. Toto naráží na limit deseti LAB keší, který ale zatím pokaždé dostačoval, navíc by číselná řada mohla pokračovat písmeny A-Z.
Letos jsem GPXko ladil pro co nejvíce programů a stejně jako vloni jsem narazil na problém v GPSkách Garmin, konkrétně s logováním přes fieldnotes, kdy všechny identifikátory byly "GC6K0DQ-". Pořadové číslo pravděpodobně kvůli nějakému délkovému limitu ve firmware chybí (Garmin Oregon x50). A právě kvůli tomuto jsem tentokrát zažité schéma opustil, i když lidí logujících LABky v Garminu a následně přetahujících fieldnotes do GeoGetu / GSAKu bude asi málo.
Případná kolize s nějakou budoucí keškou mě napadla, ale myslím, že se tohoto hned nedočkáme. Pokud svým rozhodnutím o identifikátoru způsobuji lidem problémy, omlouvám se, řešením je ruční úprava.
  • 1

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 12:41

Ciselnou radu po 9 pokracuji A,B... a dalsi pismenka presne dle konvence pouzivanych pismen v identifikatorech Groundspeaku. Tedy do te jedne cifry nacpu az 31 labek. Kdyby to nestacilo, prechazim do dvouciferneho, coz uz dava neco pres 900 kombinaci.
  • 0

#13 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 12:50

Tak jsem si stáhl labky (Génius_český.gpx), importoval do Geogetu a tam je nevidím. V dialogu po importu jsou všude nuly. Kde by mohla být chyba ?


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 12:54

Tak jsem si stáhl labky (Génius_český.gpx), importoval do Geogetu a tam je nevidím. V dialogu po importu jsou všude nuly. Kde by mohla být chyba ?

A odkud? Ten oficiální soubor se jmenuje labCimrman.gpx


  • 0

#15 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 13:14

Odtud: https://labs.geocach...33-288d8a65b558


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#16 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 13:15

Aha. Tak už stahuji ten druhý. :)  Díky za nápovědu.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#17 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 13:17

Tak jo. Teď už to je správně. 


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 14:26

Provedl jsem testy na mem Oregon600, a ten rozhodne ID zobrazuje tak jak jsou, vcetne napriklad GC6K0DQ0123456789.

 

Do fieldnotes to ale orezava na 9 znaku, takze muj styl kodu GC6K0DQ-1 tam je cely a v poradku. Problem by nastal, az kdyz by bylo vice jak 31 Labek k jednomu eventu.

 

Takze ja bych jeste chvili zustal u zabehnute konvence.

GPX s moji konvenci je tady: http://geoget.ararat...abCimrmanGG.gpx


  • 3

#19 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 16:02

no muj Garmin labky nezobrazoval - musel jsem si z nich udělat tradičky, nebo je chyba jinde?
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 17:31

Nebyl jen problem ve filtru? Muj je normalne ukazal, sice s vychozi modrou vlajeckou, ale ukazal.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama