Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Oprava Oregonu

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 dolep

dolep

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2016 - 19:13

Zdravím, na Oregonu 450t mám na displeji šedé pruhy. Některý servis nabízí výměnu displeje, Garmin tvrdí, že se tento displej už nedováží. Řešil jste někdo podobný problém v poslední době nebo máte doporučení? Mám v přístroji mapy Lifetime po dobu životnosti přístroje a nerad bych o ně přišel


  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 6:58

Displej mají na Aliexpresu, ale za 85 dolarů. Tj. ještě ti napočítají DPH a asi i clo a jsi na 2500Kč. To už se asi ani nevyplatí. S rizikem, že to musíš rozebrat a vyměnit sám.

Můžeš zkusit jestli třeba na ebay by nebyl levnější, ale bude to podobné.


  • 0

#3 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 8:11

Nebo se zkus podivat po nejakym bazarovym kousku, kde nefunguje neco jinyho (mohl by byt levny) a prehodit to. Samozrejme netusim, jak moc technicky narocna to je operace a jestli by nebylo snazsi z toho tveho vykuchat mapy a dat je jinam.


  • 1

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 8:24

Když už budeš kasat rukávy, zkus před sháněním nového displeje jeden zoufalý pokus. Displej je spojen se základní deskou plochým páskem a zaklapávacím pidikonektorem. Najdi si na webu videonávod na výmenu displeje a zkus displej odpojit, opatrně očistit pásek a vrátit zpět do konektoru. Za pokus to stojí...

 

P.S.

Jen upozorňuji, že zrovna práce s konektorem dipleje vyžaduje větší než malé množství zručnosti a trpělivosti. Dodneška si tuhle část operace výměny digitizéru na Oregonu 300 živě pamatuji. :)


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 8:33

Vykuchat mapy znamená je hacknout, protože jsou blokované na ten jeden konkrétní kus. Ne že by to nešlo a když je mám koupené, není to krádež, ale legální to pochopitelně není. Asi tak jako mapy koupené na SD kartě a blokované na tu jednu kartu, když potřebuju větší.

A s tím očištěním kontaktů - to opravdu může být příčinou. Takovéto displeje jsem nikdy neopravoval, ale digitálky, budíky apod. už několikrát, to bývá kontaktováno vodivou gumou a tu stačí umýt v lihu a ošoupat třeba jen papírem. Ovšem demontáž a montáž Oregona bude piplačka sama o sobě.


  • 0

#6 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 9:54

Taky bych zacal vycistenim konektoru. Pravdepodobne to bude tim.

jako druhou vec bych vyzkousel sehnat nekde oregona na nahradni dily a pouzit display z neho (pripadne vydrazit nejakou akci - ted jedna zrovna bezi)

 

piplacka je to rozhodne mensi, nez kdyz jsem menil baterku a display u Iphona. Tam jsou tak maly sroubecky, ze jsem se nemohl ani trefit do dirky:
viz video: https://www.youtube....Bs&spfreload=10


  • 0

#7 dolep

dolep

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 14:14

Díky všem za názory, v servisu mi zkontrolovali kontakty a zjistili, že je skutečně vadný displej. Budu tedy používat, dokud bude čitelný a pak uvidím. Garmin údajně provádí opravu výměnou za jiný přístroj cca za 2600 Kč.


  • 0

#8 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 15:05

Jak u navigace Garmin Vista, tak u Sony Nex se mi vyplatilo počkat. Ceny náhradních dílů se bohužel přibližují bazarovým cenám přístrojů, ale s určitou trpělivostí se dá najít někdo, kdo má rozbité právě to, co Vám funguje a pak to jen seskládáte dohromady. Na Youtube jsou k nalezení i mnohé videonávody na svépomocné opravy.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#9 skorec

skorec

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 20:30

Taky jsem řešil opravu Oregonu 300, kus za kus. V ceně 2600 jsem obdržel nový Oregon 450. Možná by to stálo za úvahu. :)


  • 0

#10 dolep

dolep

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 20:58

Díky za příspěvek, možná dostanu taky novější typ, doufám, že i se stávající mapou lifetime.


  • 0

#11 maskacp

maskacp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 11:10

Scháním plíšek co drží sd kartu v oregonu 550.Jestli někdo má ten plíšek třeba v nepoužitelném garminu,rád odkoupím :) .


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama