Přejít na obsah


Fotka

kdy si zalogovat earthcache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 18:23

Taky nesouhlasim.:-) Dva dny je proste malo na to, aby ocekaval reakci. A i kdyby normalne reagoval v tekovemto terminu, nevis proc ted nereaguje. A cose tyka te benevolence, tak jen z pozadavku napred schvalena odpoved, pak logovat nelze usuzovat na to, zda v tomto konkretnim pripade, "kdy nestihl reagovat v kratkem case", bude nebo nebude log tolerovat. Jsou to jen spekulace. Ja chtel upozornit opravdu jen na to, ze dva dny nejsou nic a ani datum posledniho pristupu k serveru nemusi byt pravdive.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 28 listopad 2016 - 18:23

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 18:43

O čem je tahle diskuse? Až se mu neozve týden či dva, je to moc nebo málo?? Má ten kačer čekat jak dlouho? Když autor požaduje něco tak blbého, má reagovat obratem nejpozději následující den...Jak komfortně by se logovalo, kdyby tohle dal do listingu každý?
  • 4

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 19:14

Tak jeste jednou: neobhajuji pozadavek na logovani az po odsouhlaseni. Takova podminka mi nepripada ani rozumna ani smysluplna. Vy vite, jak rychle reagoval na vsechny ostatni odpovedi? Ja ne, proto tu prodlevu nehodlam kritizovat.

 

Reagoval jsem jen a pouze na ty 2 dny bez reakce (obecne) a na poznamku o navsteve profilu, z ktere nejde usuzovat vubec na nic.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 21:02

Psát Write note a pak to měnit na FI není moc dobré. Ownerovi přijde mailem jen to první. I když možné to je, stejně mu odpovědi posíláš mailem extra. Ale pokud si někdo štosuje maily, tak tam tvůj FI prostě nemá.


  • 0

#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 22:21

Já myslím, že by na to měli v předstihu otevřít novej obor na právnický fakultě - aby byli včas připraveni na nastalé situace! Podám podněk k projednání záležitosti v EU.

Rozhodně by to byla smysluplnější studia nežli komiks a gender - či co se to dá dneska taky vystudovat.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 8:16

Může se vám nelíbit co chce, ale owner tu keš vlastní a chce, aby se logovalo až po odsouhlasení.


  • -1

#27 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 9:00

Jenže 80% ownerů nereaguje a co pak? Jaké máme páky na to ho donutit? Zkrátka, pošlu odpovědi, dám FI k datu nálezu. Stalo se, že jsem měl špatnou odpověď a owner se ozval a opravil jsem. A pokud jsem udělal tak velkou chybu, že mi odpověď owner neuzná, moje blbost a FI mažu


  • 0

#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 9:09

Podle me to moc hrotite. Owner neco chce. A co ma bejt? Lovec taky neco chce. Owner svoje odpovedi dostal, kacer evidentne ferove odlovil. Nikdo nemuze cekat okamzitou reakci na mail, ani nemuze nikdo cekal ze logujici bude kvuli potvrzeni donekeonecna cekat s logem. Tak proste se poslou odpovedi, kes se zaloguje FI a vic bych se tim nezabejval, dokud se nestane neco dalsiho. Jako treba ze by owner ten log smazal. Ale pokud je aspon trochu soudnej, tak nez smaze log, precte si co ma v mailu za odpovedi. Kdyz to bude spravne, nema duvod neco namitat. Kdyz to bude spatne, furt jeste nema duvod zpochybnovat log, staci kdyz se ozve mailem a s lovcem si to vyjasnej a vzhledem k tomu ze odlov je OK (aspon to od zacatku predpokladame), neni duvod aby se nedomluvili.

 

Ja mam odloveno >100 EC a ze by owner mel tuhle podminku v listingu pamatuju jen u par pripadu a mam pocit ze to spis byly starsi EC, ze dnes uz se to nedela. Obecne se snazim prani owneru u kesi respektovat pokud to jde a pokud to ma smysl, ale tady bych na to zvysoka kaslal. At je v listingu napsano cokoliv, posilam napred odpovedi a pak okamzite i FI log. Pak owner dostane ty maily oba soucasne a ve spravnem poradi, takze kdyz cte mail sekvencne tak to ma hned za sebou a nemusi dohledavat co k cemu patri. Takze i pro nej je to v pohode a zadny kmplikace mu nepridelavam. A nikdy jsem s logovanim EC nemel zadnej problem, dokonce ani v tech par vyjimecnych situacich kdy nejaka z odpovedi nebyla uplne spravne.

 

Proste doporucuju predpokladat ze na druhy strane je normalni soudnej clovek (vetsinou to tak je), postupovat racionalne abych mu nic nekomplikoval, odlovit to poctive, zamailovat, zalogovat, pripadne pridat nepovinnou fotku (davam u EC vzdy) ktera tomu logu doda duveru a zadnej problem nebude. Aspon ja ho nikdy nemel.


  • 11

#29 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 10:07

Podle me to moc hrotite. Owner neco chce. A co ma bejt? Lovec taky neco chce. Owner svoje odpovedi dostal, kacer evidentne ferove odlovil. Nikdo nemuze cekat okamzitou reakci na mail, ani nemuze nikdo cekal ze logujici bude kvuli potvrzeni donekeonecna cekat s logem. Tak proste se poslou odpovedi, kes se zaloguje FI a vic bych se tim nezabejval, dokud se nestane neco dalsiho. Jako treba ze by owner ten log smazal. Ale pokud je aspon trochu soudnej, tak nez smaze log, precte si co ma v mailu za odpovedi. Kdyz to bude spravne, nema duvod neco namitat. Kdyz to bude spatne, furt jeste nema duvod zpochybnovat log, staci kdyz se ozve mailem a s lovcem si to vyjasnej a vzhledem k tomu ze odlov je OK (aspon to od zacatku predpokladame), neni duvod aby se nedomluvili.

 

Ja mam odloveno >100 EC a ze by owner mel tuhle podminku v listingu pamatuju jen u par pripadu a mam pocit ze to spis byly starsi EC, ze dnes uz se to nedela. Obecne se snazim prani owneru u kesi respektovat pokud to jde a pokud to ma smysl, ale tady bych na to zvysoka kaslal. At je v listingu napsano cokoliv, posilam napred odpovedi a pak okamzite i FI log. Pak owner dostane ty maily oba soucasne a ve spravnem poradi, takze kdyz cte mail sekvencne tak to ma hned za sebou a nemusi dohledavat co k cemu patri. Takze i pro nej je to v pohode a zadny kmplikace mu nepridelavam. A nikdy jsem s logovanim EC nemel zadnej problem, dokonce ani v tech par vyjimecnych situacich kdy nejaka z odpovedi nebyla uplne spravne.

 

Proste doporucuju predpokladat ze na druhy strane je normalni soudnej clovek (vetsinou to tak je), postupovat racionalne abych mu nic nekomplikoval, odlovit to poctive, zamailovat, zalogovat, pripadne pridat nepovinnou fotku (davam u EC vzdy) ktera tomu logu doda duveru a zadnej problem nebude. Aspon ja ho nikdy nemel.

 

Owner může v listingu psát, co chce, ale dnes platí pravidla popsaná na https://support.grou...=kb.page&id=688. Je nutné poslat odpověď a není potřeba čekat na povolení od ownera. Navíc pravidla pro vytváření EC popsaná na https://support.grou...=kb.page&id=296 ještě říkají, že vyžadování fotografií jako důkazu návštěvy místa není dovoleno (netýká se úkolů) a staré keše s tímto požadavkem to také nesmí vyžadovat. Stejně tak hledání na Internetu, úkoly se mají vztahovat na konkrétní místo a nemají být zjistitelné bez návštěvy místa. Ale umístění fotky k logu je jasným potvrzením, že tam kačer byl a leckdy to usnadňuje komunikaci s ownerem v případě ne zcela správně zodpovězených otázek. Takže nejrozumnější postup je přesně takový, jako píše Modrak. Poslat odpovědi a ihned poté log. Owner přesně uvidí spárování odpovědí a logu. Jiné postupy, například velká prodleva mezi logem a odpovědmi, případně nejdřív log a druhý den odpovědi, komplikují ownerům život. Většina ownerů je rozumných, takže nemá důvod vám komplikovat život nebo mazat log, pokud je zřejmé, že jste na místě opravdu byli. Což u některých kačerů není pravidlem. Ale třeba znají tajemství teleportace  :)


  • 6

#30 Klaye

Klaye

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 13:32

Nejlíp si myslím, že to shrnul Modrák.

 

Už jsem se s pár EC, kde bylo vyžadováno předchozí odsouhlasení odpovědí, setkal. A ačkoliv vím, že to už není podmínka, v rámci výše zmíněné slušnosti k CO se snažím chvíli počkat s FI logem. Jen jednou jsem musel čekat pár dní, ze stejného důvodu jako zakladatel vlákna (loguju kešky postupně). Po pár dnech jsem poslal FI log a nestalo se nic. Otázka totiž také je, kdy tam owner napsal tu podmínku. Třeba to je před lety a hrál to dost aktivně. Dnes už ho to tolik nebaví (listing neupravil) a už to nemusí tak striktně vyžadovat (i proto, že už se to vyžadovat nemá, samozřejmě).

 

Moc jsem nepochopil výhodu posílat FI a odpovědi u sebe, aby si to mohl CO spárovat. Jde to přeci vždycky spárovat přes nick, ne? Občas se snažím to ulehčit tím, že do odpovědí napíšu i kdy jsem tam byl a kdy jsem logoval (zvlášť pokud loguju po pár dnech/týdnech). 

 

Stejně mám ale otázku (na kterou jsem myslel, že vlákno odpoví): S jakým datumem logujete EC?

  1. s datumem okamžiku, kdy jsem byl na místě,
  2. s datumem kdy jsem našel všechny odpovědi,
  3. s datumem, kdy jsem poslal odpovědi CO.

Samozřejmě za předpokladu, že to jsou tři různé dny. Já dávám 1, protože když navštívím místo, tak v tom okamžiku by měla EC "obohatit moje geologické já" nejvíc :-). To že mi pak třeba trvá pár dní, než přložím cizojazyčné odpovědi z info tabule, a pak zformuluju odpověď nic nemění na tom, že jsem tu keš "našel" v den, kdy jsem byl fyzicky na souřadnicích EC. 


  • 1

#31 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 13:41

Stejně mám ale otázku (na kterou jsem myslel, že vlákno odpoví): S jakým datumem logujete EC?

  1. s datumem okamžiku, kdy jsem byl na místě

Taky tak. Pokud chci zalogovat kešky odlovené později, a zatím jsem neposlal odpovědi, dám WN, kterou pak změním na FI.


  • 0

#32 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 13:52

Samozřejmě 1.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#33 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 14:12

Taky tak. Pokud chci zalogovat kešky odlovené později, a zatím jsem neposlal odpovědi, dám WN, kterou pak změním na FI.

 

Aha, a k čemu to je dobré logovat earth-cache na Write Note? 


  • 0

#34 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 14:18

Aha, a k čemu to je dobré logovat earth-cache na Write Note? 

Protože se jmenuji Mirek Dušín, a dokud nepošlu odpovědi, nemohu si přece zalogovat FI B)


  • 0

#35 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 14:36

Protože se jmenuji Mirek Dušín, a dokud nepošlu odpovědi, nemohu si přece zalogovat FI B)

 

No to je v pořádku, ale proč vůbec log WN píšeš? Proč prostě nepošleš odpovědi a pak nezaloguješ 


  • 0

#36 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 14:41

Protože třeba chci mít logy přesně v pořadí, v jakém jsem lovil a ještě nemám pokupě všechny odpovědi (neodeslal jsem je) nebo se mi nechce čekat na odpověď ownera.


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#37 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 14:44

No to je v pořádku, ale proč vůbec log WN píšeš? Proč prostě nepošleš odpovědi a pak nezaloguješ 

A jsem taky sklerotik, tak abych na to nezapoměl. 


  • 0

#38 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 14:46

Protože třeba chci mít logy přesně v pořadí, v jakém jsem lovil a ještě nemám pokupě všechny odpovědi (neodeslal jsem je) nebo se mi nechce čekat na odpověď ownera.

 

 

Aha, to mě nenapadlo. A víš o tom, že earth-cache je odlovená ve chvíli, kdy splníš úkoly a ne ve chvíli, kdy jsi na místě byl?
Také úplně nechápu, proč odpovědi nepošleš rovnou, všechny by si měl znát ihned na místě.


A jsem taky sklerotik, tak abych na to nezapoměl. 

 

Tak on pokud vím seznam WN nikde není, takže na tu sklerózu to asi moc nepomůže. Spíše ale nechápu, proč se nepošlou odpovědi rovnou. Všechny by si měl přeci znát po návštěvě místa.


  • 0

#39 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 14:49

Kdepak na místě, u některých EC jsem musel krutě googlit a stejně jsem to asi moc dobře neměl. A o kousek výš v tomto vlákně se diskutuje, kdy je okamžik odlovu a tak nějak se zatím diskutující shodli, že je to datum bytí na místě.


  • 2
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#40 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2016 - 14:52

Také úplně nechápu, proč odpovědi nepošleš rovnou, všechny by si měl znát ihned na místě.


Tak on pokud vím seznam WN nikde není, takže na tu sklerózu to asi moc nepomůže. Spíše ale nechápu, proč se nepošlou odpovědi rovnou. Všechny by si měl přeci znát po návštěvě místa.

Tahám si nálezy kvůli statistikám do GG, takže tam mám přehled. A u některých složitějších earthcachí mi pár dní trvá, než najdu odpovědi. A třeba mi trvalo dva týdny, než jsem sehnal lakmusové papírky na změření pH vzorku, co jsem odebral. Takže ty WN logy jsou výjimečné.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama