Přejít na obsah


Fotka

kdy si zalogovat earthcache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#81 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 8:15

Co je za problémy s barvami? Každý IT kačer přece ví, že je to např. #FFDEAD (Navajo white). Je takový problém, nosit na EC vytištěnou tabulku (na kalibrované tiskárně) a kalibrovanou baterku s bílým světlem 6000K, aby nedocházelo ke změnám odstínů? A pozor, tu tabulku ne na lesklém papíře, horniny lesklé nebývají a pak se to jeví jinak. Nejlepší by byl přímo měřák na kalibraci monitorů pro grafická studia. Problém je, když je skála flekatá, to by se muselo průměrovat z větší plochy.


Problém je, že kdo není barvoslepý snadno si všimne, že ten RGB prostor nepokrývá všechny existující barvy (viz celá věda okolo správy barev, rgb vs cmyk vs lab vs přímé barvy atd).
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#82 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 9:02

Problém je spíš, že mnoho přítomných pánů si asi v životě nevšimlo, jakou barvu má broskev :D :D :D !


  • -1

#83 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 9:24

Problém je, že kdo není barvoslepý snadno si všimne, že ten RGB prostor nepokrývá všechny existující barvy (viz celá věda okolo správy barev, rgb vs cmyk vs lab vs přímé barvy atd).

 

No pokud zvládneš rozeznat 16 miliónů barev, tak to fakt máš super oči :) Realita je trochu někde jinde. Ano, modely zcela nepokrývají vše, ale ne všude je to problém. Jen pro zajímavost dva odkazy pro vysvětlení.

Rozlišení oka

RGB vs CMYK

 

Jinak třeba na broskvové barvě není nic špatného. Vždycky si můžeš vzít broskev na porovnání, s lososovou barvou by to bylo horší  :) A mimochodem, bere se barva šupin nebo masa?


  • 0

#84 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 9:24

Já jsem si všiml, že broskev má spoustu různých barev. Navíc ani nevim, zda se bavíme o vnitřku nebo vnějšku.
  • 2

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#85 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 9:31

Problém je spíš, že mnoho přítomných pánů si asi v životě nevšimlo, jakou barvu má broskev :D :D :D !

Pravá broskev je krásně oranžovožlutá. Ty co rostou u nás jsou zelené.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#86 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 9:39

Pravá broskev je krásně oranžovožlutá. Ty co rostou u nás jsou zelené.

 

No tak je to jasný. Chlapi nemají problém v rozpoznávání barev, ale ženy prostě dostatečně nespecifikují, jestli má brát broskev zralá nebo nebo nezralá a místní nebo z dovozu. Pak se v tom samozřejmě nelze vyznat  :D a každý ty barvy chápe jinak.


  • 2

#87 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 9:49

Problém je spíš, že mnoho přítomných pánů si asi v životě nevšimlo, jakou barvu má broskev :D :D :D !

Pánové si barvy všímají, ale záleží to na tom, na kom ty broskvičky vidíš.... :wub:


  • 2

#88 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 19:14

Co je za problémy s barvami? Každý IT kačer přece ví, že je to např. #FFDEAD (Navajo white). Je takový problém, nosit na EC vytištěnou tabulku (na kalibrované tiskárně) a kalibrovanou baterku s bílým světlem 6000K, aby nedocházelo ke změnám odstínů? A pozor, tu tabulku ne na lesklém papíře, horniny lesklé nebývají a pak se to jeví jinak. Nejlepší by byl přímo měřák na kalibraci monitorů pro grafická studia. Problém je, když je skála flekatá, to by se muselo průměrovat z větší plochy.

1) na skálu položit bílý papír

2) vyfotit

3) na počítači zkalibrovat barevnou teplotu podle toho papíru

4) na zbytku fotky odečítat barvy

;-)

 

K tomu rozdílnému vidění žen a mužů: ženy mohou mít tzv tetrachromatické vidění, tedy čtyři typy čípků. Viz National Geographic, ZeSkrine (tam umístěnému testu nevěřte, podle něj mám tetrachromatické vidění, což je nesmysl, když nejsem žena), Epocha a další. Proč právě ženy? gen pro barevné vidění jedné barvy (myslím, že psali o zelené) je na chromozomu X, který mají ženy dva, my jen jeden. Tudíž ženy mohou mít dva různé  a tedy o jeden typ čípků víc.


  • 1

#89 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 21:46

To jsem netušila, co tu nevinnou zmínkou o problému s určením barvy skály vyvolám, ale královsky jsem se pobavila... :-))
  • 6
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#90 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2016 - 7:14

Tetrachromatické vidění prý mají ryby, obojživelníci, ještěři a ptáci. Cítíte se tak?


  • 0

#91 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2016 - 7:53

Ryby mají i pentachromaticke vidění i víc :) a někteří korýši mnohem víc. A tetrachromat může být i chlap, jednak i chlap může mít dva X chromozomy (XXY jedna z mála chromozomálních vad, o které nositel často ani neví, způsobuje sníženou plodnost), druhak se gen může například zduplikovat i na jednom chromozomu.
  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#92 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2016 - 10:50

A pak se máme bavit o nějakém barevném prostoru RGB, CMYK, když každý vidí jinak. A většinou si to ani neuvědomí, pokud tedy není barvoslepý úplně, jako např. Fr. Bílek, který se radši věnoval sochařině, než malbě.

Můj kolega dělal zvukaře a až po letech zjistil, že na určité frekvence je na jedno ucho úplně hluchý. Nevadilo to jemu ani posluchačům. Tak dokud si člověk neplete na semaforu červenou se zelenou, je to asi jedno.


  • 1

#93 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2016 - 0:55

A pak se máme bavit o nějakém barevném prostoru RGB, CMYK, když každý vidí jinak. A většinou si to ani neuvědomí, pokud tedy není barvoslepý úplně, jako např. Fr. Bílek, který se radši věnoval sochařině, než malbě.

Můj kolega dělal zvukaře a až po letech zjistil, že na určité frekvence je na jedno ucho úplně hluchý. Nevadilo to jemu ani posluchačům. Tak dokud si člověk neplete na semaforu červenou se zelenou, je to asi jedno.

 

A proto kdykoliv se u EC ptám na barvu, stačí mi rozdělení na základních 8 typů barev.


  • 2

#94 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2016 - 6:49

Také trochu mimo téma, z dob nedávných...
U očaře:
"Pane doktore je černá barva?" "Samozřejmě."
"A bílá, bílá je také barva?" "No jasně."
"Tak to vidíte a žena mi pořád nevěří, že máme barevnou televizi!" :-D.
P.S. Těch zmiňovaných osm typů barev je na mě moc ;-).
Honza.
  • 0

#95 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2016 - 8:04

No a už se začneme věnovat tomu k čemu byl tento thread založen.


  • 0

#96 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2016 - 9:43

Stejně mám ale otázku (na kterou jsem myslel, že vlákno odpoví): S jakým datumem logujete EC?

  1. s datumem okamžiku, kdy jsem byl na místě,
  2. s datumem kdy jsem našel všechny odpovědi,
  3. s datumem, kdy jsem poslal odpovědi CO. 

Dovolím si tedy ještě jednou malé shrnutí z mého pohledu.

Názory i praxe jsou různé, a v podstatě jsou možné všechny tři možnosti, jak bylo v diskuzi zmiňováno.

 

U fyzické kešky je okamžik nálezu daný zápisem do logbooku. Který okamžik při lovu earthcache tomu odpovídá? Názory mohou být různé. Já kvůli statistikám i jednoduchosti v logování (tj. v případě logování on-line nebo pomocí přenosu dat z GPS) upředňostňuji datum a čas návštěvy místa, tj. bod 1. Další názor je, že eartcache je "nalezená" až v okamžiku zjištění odpovědí na otázky, tj. bod 2. Pro lov earthcache si vždy nosím s sebou vytištěný listing, tedy tu část s úkoly. Je to i z prostého důvodu, že do mé starší GPS se dlouhatánské listingy celé někdy nevejdou, a otázky bývají většinou na konci, který někdy v přístroji chybí. Pokud to tedy úkoly dovolí, na místě zjistím potřebné, zapíši na papír, a nepovinně udělám fotky. Takže bod 1 odpovídá bodu 2. Ale co v případě, že je potřeba udělat něco, co nejde na místě? Přičemž pomíjím, že podle současných pravidel by to už nemělo být. Pokud to stihnu ještě ten samý den, tak je to v pohodě. Ale občas to může trvat v případech jako: zjisti, jak se jmenuje zkamenělý živočich, změř pH (jde udělat v terénu, ale tam na to někdy nejsou vhodné podmínky), zjisti, kde jinde je něco podobného a pod. Takže datum zjištění odpovědí už neodpovídá datu návštěvy místa, pokud mi to trvá déle, třeba když jsem někde na vícedenním výletě mimo internet (ano, i taková místa existují). Bod 3 pak je datum odeslání odpovědí. Většinou to stihnu ještě týž den, pouze ve zmíněných případech je to ve stejnou chvíli jako je zjištění odpovědí, jen zcela výjimečně se může stát případ, že jeden den navštívím místo, další den zjistím odpovědi, a ty pošlu ještě až jiný den. Jak už jsem ale uvedl, tak kvůli statistikám beru vždy datum návštěvy místa. Pokud někdo loguje jiný den, tak je to většinou taky kvůli statistikám, aby si třeba zalogoval nález ve dni, ve kterém se mu to hodí. V tomto případě se pak posílají odpovědi v potřebný den a loguje se podle bodu 3. Schválně bych měl jít na svoji earthcache hlídat, až se bude dávat suvenýr, kolik logujících tam skutečně ten den přijde.

 

PS: K těm odpovědím

- Odpovídám na všechny zaslané odpovědi, většinou ještě týž den, takže v takovémto případě by ještě mohl existovat bod 4. "s datumem zaslání odpovědi ownera".

- Pokud je odpověď aspoň částečně správná, uznám a podám vysvětlení.

- Pokud tam jsou úplné blbosti, podám vysvětlení a požaduji doplnění, ale takové případy jsou velice zřídkavé a doplňujících odpovědí se vždy dočkám, takže jsem nikdy log nikomu nesmazal, i když poslal odpovědi třeba i později, než zalogoval.

 

A naopak i já občas napíši odpověď, kterou si vycucám z palce, a i když je to někdy blbost, tak se mi nikdy nestalo, že by mi owner smazal log, ale taky většinou podá správné vysvětlení.


  • 2

#97 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2016 - 11:25

Já jsem byl v té Kutné Hoře posledního října, vyfotil jsem se tam. Odpovědi jsem poslal o měsíc později. Zalogován jsem k poslednímu říjnu.
Jednou jsem v Jihlavě pořídil fotku a získal odpovědi, ale měl jsem to nějakou dobu doma bez odeslání, tak jsem tam šel ještě jednou. A získal přesnější odpovědi. Ale nevím, jestli jsem dělal novou fotku, nebo tam dal tu starou.
Edit: no a tam jsem zalogoval datum té druhé návštěvy.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 03 prosinec 2016 - 11:28

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama