Přejít na obsah


Fotka

nové ikony keší v mapě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
153 odpovědí na toto téma

#61 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 0:23

A teď dotaz na plénum: existuje nějaká možnost napsání nějakého skriptu, kterej by mi zobrazoval starý ikonky? A zároveň je tu někdo, kdo by ho v případě kladné odpovědi na předchozí otázku byl schopen a ochoten vyrobit? Já tohle prostě nechci. Předem dík.

 

Bohužel se obávám, že toto nepůjde. Ikony keší nejsou vykreslovány po jedné, ale jako dlaždice (stejně jako mapa). Takže se nejedná o žádné prosté nahrazení ikonky jinou, ale musela by se překreslit celá dlaždice a s tím se nikdo programovat nebude...


  • 1
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#62 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 1:52

Chjo. Platim PM uz 8 let a porad jim pisu na forum nic nemente, respektive nechte zvhled a reste funkcnost, rychlost odezvy mapy, rychlost a stabilitu nacteni kese a nic. porad predelavaji vzhled a funkcnost ne. Ale bohuzel prestat platiti jim to nemuzu, jsem zvyklůej na PQ download.... :(


  • 1

#63 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 6:46

.... a reste funkcnost, rychlost odezvy mapy, rychlost a stabilitu nacteni kese a nic....

 

No jo, je to asi jako kdyby si mne někdo zavolal, že se mu zasekává PC, já přijel, změnil mu vzhled ikonek na ploše, rekl mu, že teď je to OK a nechal si to zaplatit.


  • 5

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#64 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 7:36

Taky si, člověče, nepamatuju za ty roky co si chodím zahledat (pět let), že by se něco zlepšilo. Ale několikrát se zvedla cena PM, to zas jo!

 

 

 Dělám to o chvíli déle než ty a PM stojí stále stejně 30$. I když tedy pro Evropu to nedávno změnili na 30€. Ale je fakt, že pamatuji dolar pod 18kč. 

Takže zdražení pro nás je jen změnou kurzu $ (€)/ kč


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 07 prosinec 2016 - 7:40

  • 1

#65 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 7:52

Tak se mi zdá, že změn bylo víc (možná už dříve, nevím). Zkusil jsem se odhlásit. Jako nepřihlášenému se mi vůbec neukáže mapa, dřív se ukázala s údajně znepřesněnými ikonami (ve skutečnosti s přesnými, vč. PMO). Jako nepřihlášeného mě to vlastně vůbec nepustí do hry. Ale když si jako nepřihlášený najdu keš googlem, vidím celý listing, ale bez souřadnic a bez prokliků na mapu. Ale ta vrstva se všemi kešemi, neklikatelná, dosud existuje a nějak se dá zobrazit.


  • 1

#66 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 7:53

Líbí se mi to. Mapa je přehlednější, řekl bych, že i rychlejší, dobře se s ní pracuje na tabletu a hlavně to vypadá, že konečně odstranili problém s rozklikáváním keší.
  • 4

#67 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 7:59

No, taky mi přijde, že je rozklikávání keší je spolehlivější. Jen jednou mi to selhalo jako dřív, včera nad Uherským Brodem. :) Tak jen ať to vydrží.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#68 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 7:59

No od 3 km je tradička stejná jak vlastní založená.

A jakej že je problém si skrýt vlastní keše? 2 (slovy DVA) kliky 


  • 1

#69 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 8:19

Líbí se mi to. Mapa je přehlednější, řekl bych, že i rychlejší, dobře se s ní pracuje na tabletu a hlavně to vypadá, že konečně odstranili problém s rozklikáváním keší.

Mně ne. Dřív se dalo orientovat i podle tvaru ikonek a odlovené a vlastní byly snadno rozeznatelné (já vím, že se dají vypnout). Teď je tam spousta stejně velkých puntíků, které se pletou i s ne-geo objekty a např. barvoslepý člověk bude mít smůlu.

 

Připadá mi, že skuteční vývojáři už z GS utekli a současná garnitura umí tak akorát zprasit změnit vzhled :angry: .


  • 1

#70 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 8:29

Líbí se mi to. Mapa je přehlednější, řekl bych, že i rychlejší, dobře se s ní pracuje na tabletu a hlavně to vypadá, že konečně odstranili problém s rozklikáváním keší.

 

Taky mám dojem, že to překopali celý. Info o keši se ukazuje hodně svižně, neměl by tedy nastávat problém, že "keš nejde rozkliknout". Zkuste si oddálit mapu, až bude nahusto pokrytá kolečky, a jezdit po ní myší. Tooltipy se furt bleskově ukazují...


  • 1

#71 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 8:51

Asi jak kdy a jak komu. Teď to jde bleskově. Včera večer na jiném stroji jak šnek, tooltipy vůbec, některé ikonky mrtvé a jen rozkliknout něco na stránce (nick, abych se dostal na svůj profil) bylo na dlouho, tj. dlouho se to tvářilo jako že to vůbec odkaz není (zatoulaný Ajax?). Ale pokud to bude fungovat lépe, nějaká změna ikonek mi nevadí. Navíc po půl roce už ani nebudeme pamatovat, že byly jiné.


  • 1

#72 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 9:05

Mě nejvíc vadí stejná barva pro mysterky, wheriga a letterboxy. A mezi výraznými barvami keší se ztrácejí earthky, které jsou naopak nevýrazné.


  • 1

#73 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 10:22

Já se včera koukal do Plumlova, co udělali s ikonkou Maze. Jako nejčastější podklad mám nastavené OSM. Přejdu do Plumlova a koukám, že zmizelo. Tak ho jdu hledat přes web, abych zjistil, kde přesně je a kde chybí. Až poté jsem zjistil, že jsem tu šedou ikonku na šedym podkladu prostě neviděl. Možná jsem slepej, ale sakra, když jsem to dřív viděl, tak proč to ted musí bejt takle naprd? Totéž disblovaný keše zanikaj prostě...

To kulhal: No mě to přehlednější nepřijde. Pokud bude fungovat rozklikávání ikonek, tak budu rád a za to GS chválím (včera mi to teda na jednom místě zlobilo, ale ted se to tváří funkčně).

To mirek454: Pro BM členy to problém je. Oni totiž tu možnost nemají. Další věc je ta, že jsem zvyklej se na mapě kochat vlastníma kešema. Který vypadaly aspon barevně podobně jako nalezený. Nebo možná ta ppdobnost taková nebyla, ale vsugeroval jsem si jí. Totéž jsem se rád kochal těma smajlíkama. Těma novejma se kochá dost blbě, když se mi prostě nelíbí.

To phrkt: to slovo zprasit jsi fakt škrtat nemusel...

To Smrk: Jo, to mi taky vadí, i když logiku tohoto kroku jsem ochotnej pochopit.

 

Jo a ještě jedna věc, který jsem si ted všimnul. Podle mapy nemáte u nalezených keší šanci poznat, že je disablovaná... To sice asi zajímá málokoho, ale mě třeba jo.

 

Jo a mám oficiálně potvrzený z GS, že je to proto, aby ikonky aplikace a webu byly stejný. A byl jsem ujištěn, že v příštích týdnech se můžeme ještě těšit na další změny


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 07 prosinec 2016 - 10:27

  • 2

#74 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 10:32

Taky mám dojem, že to překopali celý. Info o keši se ukazuje hodně svižně, neměl by tedy nastávat problém, že "keš nejde rozkliknout". Zkuste si oddálit mapu, až bude nahusto pokrytá kolečky, a jezdit po ní myší. Tooltipy se furt bleskově ukazují...

 

Já tam mám prodlevy. Rozhodně bych to rychlostí blesku nenazval.

 

Dotaz do pléna: nestává se vám, že mapy GC způsobují zamrznutí prohlížeče? Většinou se to děje při posunu mapy, ale někdy i při otevření keše nebo přímo při pohybu v listingu. Takhle mi to zamrzne i několikrát denně a zamrzá to na všech třech počítačích, které mám k dispozici. Objevilo se to někdy v září, když byly problémy s výkonem serveru a od té doby pořád čekám, že to nějak opraví a pořád nic.


  • 2

#75 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 10:50

Ve Firefoxu na WIN7 se mi to stává v poslední době docela častu a pomůže jen nucené ukončení prohlížeče.

V linuxu ve Vivaldi a Chromiu se mi to nikdy nestalo.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#76 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 10:50

Podle mapy nemáte u nalezených keší šanci poznat, že je disablovaná... To sice asi zajímá málokoho, ale mě třeba jo.

 

To už jsem tady psal včera. I mě to vadí, poněvadž občas mám TB či GC, které nemám kam dát z důvodu velikosti a chodím s nimi do odlovených keší, které velikostí odpovídají (dnes jsem ti do jedné tvé dal TB)


  • 2

#77 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 11:20

Co se týče nového vzhledu - začínám si zvykat.

To, že rozklikávání jde daleko lépe (zatím jsem nenarazil na problém, ovšem jen jsem to párkrát zkoušel, poslední dobou nemám čas keškovat a stejně většinou na plánování používám GeoKuk a mapu jen když potřebuji ověřit aktuální stav). Za to jsem moc rád.

 

Co do té funkčnosti - od oddálení stejně nefunguje ani filtrování vlastních keší ani nalezených (ale to myslím nefungovalo ani předtím). Dokonce je to ani nezobrazí, což je ale důsledek zobrazení keší pomocí "dlaždic". Bylo by lepší, kdyby se zobrazovali, ale chápu, že je to v zájmu rychlosti zobrazení té spousty keší.

Šedá opravdu není moc vidět, stejně jako některé ikonky na některých podkladech, ale zase nezdá se mi to tak hrozné, většinou jen někde. Možná je to i tím, že nepoužívám google mapy (ty mi vždy přišly divné).

 

Takže za mě ta změna po chvíli není zase až tak k špatnému, spíš bych řekl, kdybych měl známkovat možná nastejno (kvůli té změně rozklikávání, což byla hlavní vada staré mapy).

Ještě by mohli opravit to, co zkazili - nezobrazování PM keší, disablovaných odlovených keší atp. a pak by to byl krok lepšímu...

 

 

 

I když jsem PM, tak mne docela zajímá která keš náhodou není PMO. Protože PM loguju trochu jinak a nedávám jim favority.

 

Osobně to dělám taky tak. Nemám rád kastování a často BM co zakládají dělají pro hru daleko více (a občas i utratí) než např. PM co jen platí a jezdí po PWT, takže se mi nelíbí existence PM keší a "snižování" návštěvnosti touto cestou. Takže u mne taky pokud je keš PM musí být opravdu lepší, aby dostala stejné hodnocení... Proč by ti BM měli být trestaní, že nepotřebují platit za rozšířené služby GS.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 07 prosinec 2016 - 12:01

  • 1

#78 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 11:51

PM mají nějakou specifickou afinitu k PWT? Jsem asi nějaká anomálie :)


  • 3

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#79 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 12:31

Me mapa zamrzava prohlížeč poslední asi 2 tydny
Jsem PM a největší serie, kterou jsem kdy lovil, mela 42 kousku
  • 0

#80 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2016 - 12:53

No jo, ikonka Maze je skoro neviditelná.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama