Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Sledovač nakeškovaných kilometrů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 20:29

Ahoj všem.

 

Po těch pár letech, co jezdím za keškami, jsem si uvědomil, že by mě velice zajímalo, kolik při této zábavě nacestuji kilometrů. Moje představa je, mít nějaký travel bug (nebo něco jiného s trakovacím číslem) a logovat jeho návštěvy v každé krabce jako navštívené, a pak jej na konci dne lognout v domovských souřadnicích (jestli to ale je nějak možné nevím) nebo v nějaké nejbližší keši. Obdobně, když jsme na vícedenním zájezdu, tak tam jako poslední dát zase místo pobytu v hotelu. Chtěl bych tím předejít tomu, aby se nepočítaly jen kilometry mezi krabkami, ale i ty cesty domů za zaslouženým odpočinkem.

Možná máte ale vymyšlený nějaký lepší způsob, popř. je to třeba možné získat z nějakého pomocníka - myslím tím Geoget ap. 

Protože jsem jen BM, žádný z dalších programů (pomůcek) nepoužívám a má počítačová gramotnost se blíží limitně k nule, prosím případné rádce, aby na to brali ohled  :)

 

Za případné rady, tipy nápady předem děkuji.

 

Roman-tik


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#2 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 20:37

http://project-gc.co...cs/ProfileStats

 

Docela mě překvapilo, že dám v průměru přes 1000 km za měsíc nebo něco přes 37 km od keše ke keši.


Tento příspěvek byl upraven od Vláček: 12 prosinec 2016 - 20:43

  • 0

#3 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 20:52

Díky za statistiku, ale tohle podle mého mínění právě ten případ, který nebere v potaz dojezd domů, ale jen od keše ke keši.

Pro příklad o co mi jde. HC = Pardubice, 1. den pojedu Svitavy (=cca 70 km) a 2. den Litomyšl - což je na stejné trase (=cca 50 km), takže od jedné keše k druhé dle statistik 20 km, ale ve skutečnosti 120 (Svitavy - Pce, Pce - Litomyšl)


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 21:20

Nevypínej GPS a schovávej si tracklogy (to umí GPS i automaticky). Pospojovat je určitě např. v Mapsource jde a budeš to mít na metr přesně. I s několikakilometrovým blouděním na místě při neúspěšném hledání.


  • 2

#5 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 21:27

No, to by celkem asi šlo (myslím tím nevypínat GPS), ale jak z ní dostat tracklog (předpokládám, že je to uložený záznam prošlé/projeté cesty) a pospojovat to v něčem, co neznám, netuším  :( Moje GPS je DAKOTA 10.


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 21:29

Dlouhodobe si takto pocitam pesky nachozene kilometry (tedy ani ne tracklog, ale jen to koncove cislo z nej). Pouzivam Geoget (ale je dost mozne, ze to umoznuji i ostatni podobne aplikace) a u posledni kesky kazdeho dne si poznacim pocet kilometru. Ty pak do statistiky sectu. (Koukni na muj profil, zalozka Kesky v prostoru a case, hned prvni tabulka a pod ni graf.)

 

Muzes si tak zapisovat najete kilometry nebo treba oddelene najete a naslapane, ... Jak te jen napadne.

 

POchopitelne muzes pouzivat i excel, Gogle Document a podobne nastroje.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 12 prosinec 2016 - 21:30

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 21:48

S tím zapisováním čísla z tracklogu to není špatný, jen kdyby ta moje hlava dala vždycky pokyn k zapnutí GPS před výjezdem. Většinou na fotomapě dopředu zjistím kde to je a jak to tam vypadá a někdy ji ani nestačím zapnout na místě pro dohledání a už ji mám (to není vychloubání - jsem prostě tak šikovný  :D ).

Stejně bych ale raději něco jednoduššího - automatického v tom smyslu mého vlastního traveláče (jak jsem psal na začátku)


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 21:52

To ale nebude pravdive cilo, protoze to bude merit vzdalenost vzdusnou carou, skutecnost muze byt velmi odlisna. Navic asi nebudes tim zpusobem zohlednovat vychozi a finalove souradnice, stage, ...

 

Ale i tvuj pristup jde celkem snadno realizovat. Rekneme, ze kazdy den k posledni kesce zapises, kde jsi zacal a skoncil (protoze nemusis zacinat nebo koncit doma nebo na stejnem miste). Pak neni problem spocitat vzdalenosti vzdusnou carou z vychoziho mista pres vsechny kese toho dne do ciloveho mista.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:08

To, že vzdálenost mezi kešemi bude vzdušná (my doma říkáme letecká) mi bylo jasné (a z toho důvodu se mi líbí ten nápad s konečným číslem z tracklogu), spíš jsem měl problém s těmi souřadnicemi startovními a cílovými - jak je tam nacpat. Takže to ale v každém případě vypadá na ruční práci  :(  - a já mám tak rád, když toho jde co nejvíc samo...

No nic, sokolíci, neumdlévejte ve svých nápadech, třeba někdo vymyslíte na toto téma program (který by i takový počítačový analfabet jako já dokázal využít)


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:11

Tracklogy jsou normální GPX soubory, vytvářejí se automaticky ve složce GPX a názvy mají logické, tj. např. "Prošlá trasa_28-ZÁŘ-12 104826.gpx".

Ale musíš si to v navigaci zapnout, zaznamenávat trasu, je tam volba Po zaplnění paměti, nebo Každý den. Doporučuju Každý den. Tedy, tohle je pro Oregon, Dakota to bude mít podobně, právě proto nepíšu, kde se to v menu zapíná.

A zobrazení té trasy buď v Mapsource nebo Basecampu (program, který jsi určitě dostal s GPS), nebo nejjednodušeji ten soubor přetáhnout do okna s otevřenou mapou ze Seznamu. A je mnohem víc programů a webů, které to umí zobrazit (GoogleEarth, google mapy, arcgisonline, Keškomapa, atd.).


  • 0

#11 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:17

A k čemu je ti to dobrý? Mi stačí, jaký číslo uvidím v GG nebo na Project, to se vynásobí bulharskou konstantou a získáš, tu správnou vzdálenost.

Navíc - někam jdeš nebo jedeš a cestou se zastavíš někde u keše. To znamená nejdeš pro konkrétní keš tam a zpět. To chceš počítat jak? Z toho vyplývá, že ať to spočítáš jak chceš, nikdy nedojdeš ke správnému výsledku  :wacko:

--------

Poznámka pod čarou:

- jen za letošek jsem tomu věnoval přes 30000 km a to v drtivé většině za keškama  :o


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 12 prosinec 2016 - 22:21

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:19

Osobně používám raději tracklog GPSky. Ovšem abych to měl přesněji, tak to doháním k "dokonalosti" tím, že si trasy občas ještě čistím (promazávám jasné blbosti třeba při pobytu v budově).

A hlavně si to rozděluji - na pěší, kolo, auto, takže mám celkem dobrou statistiku, kolik toho jakým způsobem nacestuji ;-).


  • 0

#13 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:20

Že jsou v GPS uložené trasy jsem už zjistil a dokonce ten pokyn k uložení umím. Ale to vytažení a přesun někam budu muset nacvičit.

Navigace byla bazarovka bez čehokoliv, pořizoval jsem si ji na turistiku (na základě malého bloudění v polských Tatrách) a že existuje nějaký GC a jdou s tím lovit nějaké keše jsem zjistil až později.


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#14 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:23

já mám tak rád, když toho jde co nejvíc samo...

 

To samo, ať je to cokoliv, asi těžko bude vědět, kde jsi zrovna spal.


  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:23

To, že vzdálenost mezi kešemi bude vzdušná (my doma říkáme letecká) mi bylo jasné (a z toho důvodu se mi líbí ten nápad s konečným číslem z tracklogu), spíš jsem měl problém s těmi souřadnicemi startovními a cílovými - jak je tam nacpat. Takže to ale v každém případě vypadá na ruční práci  :(  - a já mám tak rád, když toho jde co nejvíc samo...

No nic, sokolíci, neumdlévejte ve svých nápadech, třeba někdo vymyslíte na toto téma program (který by i takový počítačový analfabet jako já dokázal využít)

 

Sokoliku, ono to bude chtit nejakou tvou aktivitu. Nejjednodussi mi pripada to zapnuti GPS a poznaceni hodnoty. Vsechno ostatni, pokud by to melo mit nejakou vypovidaci hodnotu (rozumej nejakou slusnou presnost), uz bude jen narocnejsi - treba to urcovani odkud kam. Napred si to budes muset promyslet a pak to dodrzovat :-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:26

N.o.e.: Nešlo mi o přesná čísla, jen abych měl představu. Navíc si mohu na služebních cestách sem tam něco odlovit, takže primárně nejedu na keše, ale pracovat.

Roman_Jaroměř: nojo, to motání mě nenapadlo, když jsem tuhle obcházel jedno místo asi 20 minut, tak to by byla asi zajímavá pavučina.


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#17 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:30

Však jsem taky žádný přesný číslo neuváděl. Tohle je jen vlastní povoz. Na druhé straně je to výsledek toho, za čím jsem tento rok šel. Jindy to nebývá tak drsný  B)


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#18 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:31

Nějak jste se rozepsali, nestačím reagovat  :)

Vláček: Právě proto jsem myslel, že by nějak existovala možnost vkládat na závěr dne svoje HC (nemyslím hockey club) - většinou fakt spím doma (má drahá to může potvrdit)

Gord: je vidět, že bez práce (asi fakt) nebudou koláče, resp. spočítané kiláče. Zamyslím se nad svým lenošivým přístupem  :D


  • 0
Roman-tik = za keš dík :-)

#19 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:39

Nešlo mi o přesná čísla, jen abych měl představu.

 

Představu o čem? A chceš to zpětně nebo dopředu? Mimochodem, v autě existuje tachometr.

Já osobně sleduji délku svých výletů pěšky nebo na kole (bez ohledu na kešky), což dělám tak, že zaznamenávám trasu výletu (případně si to naklikám do mapy), večer zapíšu ušlé či ujeté kilometry do kalendáře a na konci roku sečtu.


  • 1

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 22:40

No, tak predne si ujasni, jak nepresne cislo ti staci. +-50 procent? To by mohlo byt to od kese ke kesi vzdusnou carou. Ale podle me je to blabol. Trochu presnejsi bude, kdyz k tomu pridas pocatecni a koncove souradnice. Dost presne bude zaznamenani celkoveho cisla podle GPS a velmi presne bude stejne cislo po vyhazeni "ustrelu".

 

Az si ujasnis toto, tak pak prijde na radu rozhodnout, jak to budes delat, v jake aplikaci. Podle me mas na vyber aplikace na kesovani (ja zna podrobne jen GG, ale dle meho to pujde podobne i v jinych) nebo nejake univerzalni nastroje (tabulkove, pripadne jeste cloudove, procesory, nebo treba i databaze - opet lokalni nebo webove).

 

EDIT: a jeste to, co zminoval Roman - jak zachazet s castmi, ktere absolvujes ruznymi dopravnimi prostredky nebo pesky.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 12 prosinec 2016 - 22:42

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama