Přejít na obsah


Fotka

Jakou aplikaci na čtení NFC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 10:24

Konečně mám taky chytrý telefon a chci se zeptat, co doporučujete na čtení NFC. Snažil jsem se zde na na fóru hledat NFC, ale nic mi to nenašlo, což mi přijde divné. Takže prosím o radu, co používáte za aplikaci.
  • 0

#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 10:41

Mám v telefonu dvě:

NFC TagInfo - ta je jednodušší a myslím, že jsem ji používal častěji.

NFC TagInfo by NXP (opravdu se jmenuje téměř totožně) - ta je komplexnější.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 12:28

Pravděpodobně už v telefonu stejně nějakou aplikaci od výrobce předinstalovanou máš.

Zkus NFC aktivovat, telefon k tagu a uvidíš...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#4 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 12:55

Číst i zapisovat na NFC tagy umí i Locus. Když jsem si s tím před časem doma hrál, tak to fungovalo uspokojivě a neměl jsem potřebu zkoušet jinou aplikaci.
Ale na keši jsem se s NFC zatím nesetkal.
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 13:57

Pravděpodobně už v telefonu stejně nějakou aplikaci od výrobce předinstalovanou máš.

Zkus NFC aktivovat, telefon k tagu a uvidíš...

 

To je fakt, kamarád zkoušel přečíst NFC tag bez čehokoliv explicitně nainstalovaného a zobrazil se mu.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 14:27

Díky za rady - já zrovna nemám žádný NFC tag na kterém bych to mohl vyzkoušet, ale chci být připravený na http://coord.info/GC69ZB1
abych si nedojel na start a tam nezjistil, že to z telefonu nedostanu. Jinak jestli jsem dobře koukal do Locusu, tak ten umí číst NFC jen v placené verzi PRO, kterou nemám.
  • 0

#7 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 15:54

Nepises co mas za telefon, tak snad umi NFC :)... ja na Androidu pustil Googlay play (ci jak se to jmenuje, proste Obchod ), dal hledat NFC a naslo to mraky programu. Tak jsem nainstaloval 5 nahodnych a pak tu u kese vyzkousel, se kterym se mi nejlepe pracuje... zatim je to NFC Reader.
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#8 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 17:10

Jednoduchá čtečka NFC je již součástí Androidu. Přes léto jsem si postupně odlovil pěknou mysterko-multinu v Mostě a telefon mi zobrazil souřadnice i s dalším textem ukryté v tagu. Je pravdou, že se jedná jen o čistě textovou čtečku a není možné od ní očekávat bůhví co, ale zase mi přišla velmi rychlá. :)
  • 0

#9 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 13 prosinec 2016 - 17:38

NFC v telefóne prečíta aj bezkontaktnú platobnú kartu. Ak takú máš, zapni NFC pošúchaj mobilom po karte a zistíš či ti to zareaguje. Potom už len stiahneš appku (v princípe jedno aký redaer to bude) a prečítaš to. Bohužiaľ niektoré telefóny majú ten NFC chip len na vykonanie platby a nefunguje v režime čítačka.

 

Osobne vyskúšané pred nejakým časom: SAMSUNG - NFC išlo ako čítačka, HTC nešlo.


  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 22:27

U keše Červená Třemešná jsem měl problémy s čtením NFC Tagu. Vestavěná čtečka mi text vůbec nezobrazila. Nakonec jsem použil aplikaci "NFC Tools". Ta fungovala bez problémů a zobrazila mi i spoustu dalších informací o Tagu i hodnotu tagu. Ovšem dovolila i zapisovat ten tag...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama