Přejít na obsah


Fotka

Skladování GC

doporučení geocoin

Nejlepší odpověď elduno , 21 prosinec 2016 - 14:28

Děkuji za názory, sám se také kloním k nějakému albu, ale budu muset ty své "milášky" někdy vzít s sebou do obchodu a pěkně si to tam přeměřit.

 

To see.bee: Ano, rozumím, ale taky jsem měl kolegu, který si koupil Oregona a tvrdil, že to má jen na navigaci a cache hledat nebude. Neznáš ho náhodou? :) Nikdy neříkej nikdy... ;)

Pokud se rozhodneš pro albové listy Numis, není třeba dlouhého měření, stačí sbírku rozdělit na tři velikosti. Všechny mince do 1,75" se vejdou do listů po 12 ks (píšou max. 44 mm, ale i 45 mm se tam narve), co se nevejde, to se vejde do dělení po šesti - např. dvoupalcové coiny. A na pár největších macků pořídíš dělení po čtyřech. Do jednoho alba se vejde šest listů plných coinů, sedm už prohýbá kazetu alba a blbě se to vytahuje.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 9:19

Ač by moje partnerka nesouhlasila, jsem člověk pořádkumilovný a tak bych si po letech rád udělal pořádek ve své minisbírce geocoinů. Proto se vás (hlavně lidí s desítkami a stovkami GC) chci zeptat: jak přehledně skladujete svá kousky? Napadla mě sbírková kniha podobná jako mají numismatici, ale obávám se, abych se s tak velkými mincemi do obalů vešel.

 

Prosím, držte se tématu - chápu, že poslat je po krabičkách je regulérní cesta, nicméně v tuto chvíli mnou nepreferovaná. A taky trochu nepřehledná... ;) Budu rád za respektování tohoto pravidla.


  • 0

#2 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 9:54

Já mám numismatické kufříky do kterých se vejde 6 plat na mince, na netu se dají koupit platíčka na různé velikosti mincí.


  • 0

#3 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 9:55

Clovek aby se bal do tohohle vlakna napsat, aby mu pak nechodily vyhruzne zpravy, ze?:))

 

Ja mam geocoinu v radu desitek a kdyz jsem uvazoval o jejich skladovani, tak jsem vybral numismaticke krabicky na mince. Pan v numismatice zkusene zmeril vsechny velikosti mych coinu a objednal mi ruzne velikosti vyplne. Predpokladam, ze i v ramci sbirkovych knih jsou ruzne velikosti. Ono nektere pametni medfaile jsou mnohem vetsi nez ty nase geocoiny. 

 

Jinak system krabicek neni zas tak moc prehledny, ale mne se libi:)


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#4 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 10:32

Já používám tato alba Numis a s vnitřkama jsem nikdy neměl problém aby se mi tam mince vešly. https://www.lovecpokladu.cz/numis samozřejmě že se ty alba dají sehnat i jinde a i více vnitřků které se dají kupovat samostatně, tenhle odkaz je jen pro představu


  • 1

#5 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 10:58

Já používám tato alba Numis a s vnitřkama jsem nikdy neměl problém aby se mi tam mince vešly. https://www.lovecpokladu.cz/numis samozřejmě že se ty alba dají sehnat i jinde a i více vnitřků které se dají kupovat samostatně, tenhle odkaz je jen pro představu

Zeptá se možná blbě, tak se omlouvám, připadá mi, že coiny bývají těžké.. Jakou výdrž má ta vnitřní vložka alba? Neurve se to v těch kroužcích u hřbetu?


  • 1

#6 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 12:33

Zatím jsem s tím žádnej problém neměl a drží to dobře


  • 0

#7 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 12:35

Zatím jsem s tím žádnej problém neměl a drží to dobře

Díky za info.. Jen, jak dlouho to máš takto řešené?


  • 0

#8 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 12:40

15380621_10212033562139600_4405448882149

 

Nevíte kde sehnat takovýhle stojánek?


Díky za info.. Jen, jak dlouho to máš takto řešené?

Asi 2 roky


  • 0

#9 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 13:15

to martinracek26 díky za Tvojí odpověď.
  • 0

#10 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 16:00

Ten stojan ka GC je fakt skvely lapac prachu. S manzelkou mame par GC / TB, ktere jsme porizovali s rozmyslem. Nejak si nedokazu osobne predstavit, ze bych jich mel nekolik desitek......


  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2016 - 18:42

Mám známého, který tvrdí, že sbírat se dá všechno. Proč tedy ne GC? Ale jediná možnost, jak to mít na očích a přitom pořád neutírat prach, je skleněná vitrína.

Mimochodem, žádný GC nemám, ale jinak mám krámů až až.

A kapsičky do pořadačů se dělají i na fotografie, tam by se vešly ty největší placky. Menší do kapsiček na mince, viděl jsem to kdesi v papírnictví. A něco s průměrem kolem 35mm by šlo i do pořadačů na CWG, ty se dělají tak, aby šly do normálních A4 fólií do šanonů.


  • 0

#12 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2016 - 6:41

Kapsicky na fotografie a cwg jsou nesmysl, ty pocitaji s vahou papiru, takze se brzo vytrhnou. Odhadem 5 let pouzivam Numis a ten je bez problemu. Nejhrubsi deleni co jsem pouzil bylo na 4 casti (geocoiny z ME Nebilovy), obcas na 6 dilu (velke geocoiny), nejcasteji 12 dilu (bezne geocoiny) a nejmensi co jsem pouzil je 20 dilu (micro geocoiny a pathtagy).


  • 1

#13 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2016 - 9:58

Děkuji za názory, sám se také kloním k nějakému albu, ale budu muset ty své "milášky" někdy vzít s sebou do obchodu a pěkně si to tam přeměřit.

 

To see.bee: Ano, rozumím, ale taky jsem měl kolegu, který si koupil Oregona a tvrdil, že to má jen na navigaci a cache hledat nebude. Neznáš ho náhodou? :) Nikdy neříkej nikdy... ;)


  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2016 - 11:03

Jsou kapsičky z tvrdýho a měkkýho plastu. Ty tvrdý by možná držely. Jen bývají plný změkčovadel, takže fotka se do nich za rok přilepí a výtisk z laserovky se přenese z papíru na tu fólii, takže vyndat se to už nedá. Ale myslím, že numismatici mají skladování vyřešené.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 20 prosinec 2016 - 11:04

  • 0

#15 elduno

elduno

    El Důňo

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 14:21

Používám mincovní boxy Leuchtturm MB, s různými formáty dělení. Jsou stohovatelné a dobře to vypadá. Jen krycí plexisklo boxu je náchylné k poškrábání a je potřeba opatrná manipulace. Boxy ukládám do kufrů Cargo MB 10 stejného výrobce. Někteří kolegové používají menší Cargo MB 5 kvůli nižší hmotnosti plného kufru. Dříve jsem používal alba Numis s kazetou od stejného výrobce jako píše výše kolega martinracek26. Kdyby měl někdo zájem ještě mi 4 albumy vínové barvy zbyly, nepoškozené - vyměním např. za geocoiny.


  • 0

#16 elduno

elduno

    El Důňo

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 14:28   Nejlepší odpověď

Děkuji za názory, sám se také kloním k nějakému albu, ale budu muset ty své "milášky" někdy vzít s sebou do obchodu a pěkně si to tam přeměřit.

 

To see.bee: Ano, rozumím, ale taky jsem měl kolegu, který si koupil Oregona a tvrdil, že to má jen na navigaci a cache hledat nebude. Neznáš ho náhodou? :) Nikdy neříkej nikdy... ;)

Pokud se rozhodneš pro albové listy Numis, není třeba dlouhého měření, stačí sbírku rozdělit na tři velikosti. Všechny mince do 1,75" se vejdou do listů po 12 ks (píšou max. 44 mm, ale i 45 mm se tam narve), co se nevejde, to se vejde do dělení po šesti - např. dvoupalcové coiny. A na pár největších macků pořídíš dělení po čtyřech. Do jednoho alba se vejde šest listů plných coinů, sedm už prohýbá kazetu alba a blbě se to vytahuje.


  • 1

#17 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 20:33

Pokud se rozhodneš pro albové listy Numis, není třeba dlouhého měření, stačí sbírku rozdělit na tři velikosti. Všechny mince do 1,75" se vejdou do listů po 12 ks (píšou max. 44 mm, ale i 45 mm se tam narve), co se nevejde, to se vejde do dělení po šesti - např. dvoupalcové coiny. A na pár největších macků pořídíš dělení po čtyřech. Do jednoho alba se vejde šest listů plných coinů, sedm už prohýbá kazetu alba a blbě se to vytahuje.

 

Tak tohle byl jeden z nejužitečnějších příspěvků, co jsem tu kdy četl - ohromně mi pomohl. Děkuji!


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení, geocoin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama