Přejít na obsah


Fotka

GeoZemě.cz - nová hra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#21 GeoZemě.cz

GeoZemě.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 7:41

Nechtěl jsem to sice psát sem, ale chybí mi na stránkách nějaký kontaktní mail, kde by se mohly psát nějaké drobné postřehy z natáčení  :), i když je možné, že se jen blbě koukám...

 

Ahoj,

 

na webu v sekci "Přidej se!" je formulář k odeslání zprávy. Jinak v manuálech jsou odkazy na mail geozeme2017@gmail.com.


  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 7:48

Malá technická. Tradičky mohou být jen ty základní, obecní. Okresní, krajské a celostátní už musí být mysterky.

Podle mě, vylovit celý okres už je moc. A myslím si, že za tu dobu některé obce zaniknou a jiné vzniknou, i když teď už se to moc neděje.

A jen obce, to může být i zavádějící. Nejsem si jist, píšu to z hlavy, ale Budňany x Karlštejn, Nedvědice x Pernštejn, Borovany x Trocnov, spousta obcí má známější části. A třeba Pelhřimov má pod sebou vesničky v okolí 5 km, možná i víc. Což bohužel znamená, že lidi bydlí papírově ve městě (daně, poplatky), ale mají problém se dostat domů autobusem. Nebo dokonce bydlí ve městě, kam se jede přes jinou samostatnou obec (Kaliště a Třebotovice u Budějovic, Dobrá Voda se osamostatnila).

Sám za sebe: Cíleně to určitě hledat nebudu, ale budu to brát jako ostatní krabičky, tj. najdu a zaloguju si je, když budou v mém dosahu. Už teď je spousta krabiček obecních, jsou i pěkné série po malých regionech (Blata, apod.) Dost se obávám, že ve spoustě míst vzniknou krabičky o ničem a naopak někde takováto rychlokrabička zabere místo nějaké zajímavější, která by tu mohla být. Ale to je tak už dávno a Geozemě na tom nic nemění, jen že to chce dělat masivněji.


  • 2

#23 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 7:55

Neřešilo se to tu náhodou nedávno, že se nemůže dělat bonus z bonusů?

Jinak je mi to fuk, jen faktická poznámka...


  • 3

#24 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 8:03

Další okres, kde má svou keš poměrně hodně vesnic jsou Strakonice - ownera série z hlavy nevím, ale lehce si najdete. .-)

Ty série obcí Strakonicka jsou zralé tak na archiv. Mají nevhodné krabičky a většinou rozmočené logbooky, dost často nevhodné umístění, občas je některá i ztracená, odezva od ownera a údržba momentálně žádná :-( Pokud se nepletu, owner je žák ZŠ.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 22 prosinec 2016 - 8:17

  • 1

#25 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 8:25

Ty série obcí Strakonicka jsou zralé tak na archiv. Mají nevhodné krabičky a většinou rozmočené logbooky, dost často nevhodné umístění, občas je některá i ztracená, odezva od ownera a údržba momentálně žádná :-( Pokud se nepletu, owner je žák ZŠ.

Ale dobře se na nich sbírají body :D .

Nicméně představa, že je budu objíždět znovu (když se tvůrci geozemě nějak domluví s ownerem) kvůli nějakému kódu mě vůbec neláká.


  • 2

#26 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 8:40

Já vidím kapku problém v tom, že spoustu obcí už svou kešku má z dřívějška, to znamená, že buď budete dublovat témata a nebo se pokusíte domluvit s ownery, ale v tom případě mi přijde dost přehnaný požadavek, aby kvůli vám měnili názvy keší jen proto, aby zapadly do vašeho systému.

kraj Jihočeský, okres Jindřichův Hradec, Horní radouň- Bukovka - mám tam keš, klidně tam bonusové číslo dám, ale měnit název? to se mě moc nechce.....


  • 1

#27 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 8:56

Něco podobného tu už bylo. Známe to snad všichni: SPORE Cache Brno. V jakém je to stavu a jak to nadále žije nevím, ale je tam v současnosti na 257 keší (ne všechny jsou aktivní a založené) a běží to přes 5 let.

Taky je to o ochotě založit keš v nějakém systému. Dle toho usuzuji, že tady to do důchodu celý nebude  B)


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 22 prosinec 2016 - 8:57

  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#28 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 9:04

Další otázkou je, kolik z té pyramidy musíš mít nalezeno, aby jsi se dostal do dalšího levelu. Pokud bude stačit jedna či dvě krabky, ty ostatni jsou odsouzené a jejich návštěvnost bude záležitostí místních. Pak tedy zatím nechápu rezervace GC KODU REPUBLIKOVÉ KEŠE, protože ta za života zakladatelů nikdy nebude.  :o


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#29 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 9:10

Ahoj,

 

na webu v sekci "Přidej se!" je formulář k odeslání zprávy. Jinak v manuálech jsou odkazy na mail geozeme2017@gmail.com.

Oki, tohoto mailu jsem si všiml, ale domníval jsem se, že slouží pouze pro toho, kdo se právě chce přidat, ne pro věcné připomínky. Díky za vysvětlení...


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#30 GeoZemě.cz

GeoZemě.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 9:28

K dotazům a připomínkám:

 

1/ ano, obce tam jsou jen ty, které eviduje ARES, tj. seznam obcí v ČR, nejsou evidovány ty dílčí osady atd., jak píšete. To by bylo krabiček už opravdu hodně. Pro účely hry tedy platí ten seznam, který je nastaven.

 

2/ ano, zatím se počítá s tím, že okres půjde odlovit až tehdy, když budou založeny všechny keše v daném okrese. Na toto téma jsme dostali do e-mailu hned několik připomínek a zřejmě toto ještě přehodnotíme s tím, že v okrese bude stačit odlovit X kešek, nikoliv všechny.

 

3/ posledním tématem je přejmenovávání - od toho upustíme na obecní úrovni.

 

Díky za reakce, nápady, tipy. Kdo píše na mail, prosíme o strpení, neodpovíme do minut, spíše do hodin tak, aby každý dostal odpověď úplnou, ne jen odkaz na pravidla :)

 

GZ


  • 1

#31 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 9:43

K dotazům a připomínkám:

 

1/ ano, obce tam jsou jen ty, které eviduje ARES, tj. seznam obcí v ČR, nejsou evidovány ty dílčí osady atd., jak píšete. To by bylo krabiček už opravdu hodně. Pro účely hry tedy platí ten seznam, který je nastaven.

 

2/ ano, zatím se počítá s tím, že okres půjde odlovit až tehdy, když budou založeny všechny keše v daném okrese. Na toto téma jsme dostali do e-mailu hned několik připomínek a zřejmě toto ještě přehodnotíme s tím, že v okrese bude stačit odlovit X kešek, nikoliv všechny.

 

3/ posledním tématem je přejmenovávání - od toho upustíme na obecní úrovni.

 

Díky za reakce, nápady, tipy. Kdo píše na mail, prosíme o strpení, neodpovíme do minut, spíše do hodin tak, aby každý dostal odpověď úplnou, ne jen odkaz na pravidla :)

 

GZ

ad 1) ares je registr ekonomických subjektů - ne db obcí, když už něco s obcema, tak asi raději RUIAN (http://www.cuzk.cz/ruian/RUIAN.aspx)

 

No, přijde mi, že to je neudržitelný bez cca 13-14 (minimálně) zaměstnanců na fulltime. :)


  • 2
:)

#32 GeoZemě.cz

GeoZemě.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 9:49

ad 1) ares je registr ekonomických subjektů - ne db obcí, když už něco s obcema, tak asi raději RUIAN (http://www.cuzk.cz/ruian/RUIAN.aspx)

 

No, přijde mi, že to je neudržitelný bez cca 13-14 (minimálně) zaměstnanců na fulltime. :)

 

ARES toho umí víc: http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/obce/ares_obce.html.cz


  • 0

#33 minaya

minaya

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 11:41

Ahoj,

maličko se také jako nováček (zde na foru, nikoliv v geocachingu) zapojím do diskuze. Projekt se mně líbí, ale má dle mého spoustu slabých míst. S #GZ je docela fajn komunikace, přesto buď všechny informace a pravidla ještě nejsou finalizovány, anebo zveřejněny.

 

Zkusil jsem si to rozebrat a analyzovat z různých pohledů - pracovní úchylka:). A navrhnout systém, který by byl obecně "odolnější". Jak mně totiž bylo od #GZ potvrzeno, jedna jediná dosud nezaložená, chybějící, anebo archivovaná keš na obecní úrovni zapříčiní nemožnost odlovu daného okresu, kraje a republiky. Bez všech založených obecních nemůže vzniknout keš okresní, atd.

 

MŮJ NÁVRH

------------------

 

OBECNÍ KEŠE

- do hry bych vpustil všechny, které ve svém názvu mají název jakékoliv obce (třeba Výhled od Budějc, Tábor, Bechyňský rybníček, ale už ne Výhled od borovice, Vysílač atd.)

- do hry bych vpustil keše jakéhokoliv typu mimo event - proč se omezovat jen na tradičky? Každý ať hledá, co je mu bližší.

- taktéž bych nedělal pravidlo na obtížnost D/T

- nedělal bych určitě podmínku, že ve hře musí být každá obec z nějakého fixního seznamu

- nedělal bych podmínku, že jedna obec může být zahrnuta v seznamu pouze jednou (klidně ať větší město nebo kačersky aktivnější oblast má "započitatelných" keší víc)

- neumisťoval bych žádná bonusová čísla do keší

- doporučené, ale dobrovolné označení v listingu, že keš je zařazena do hry

- žádná další podmínka nebo povinnost pro ownery obecních keší

 

OKRESNÍ KEŠE

- když přijmu myšlenku "geostarostů" - každý starosta by si založil vlastní keš

- byla by pouze jedna okresní krabka na okres

- při vzniku keše by owner vyhlásil, kolik ulovených "obecních" je minimum pro ulovení okresky

- souřadnice by byly tajné, bez jejich poslání ownerem přímo "kačerovi" by nebyla keš lovitelná

- neexistoval by vzorec pro výpočet

- owner by měl povinnost po kačerovi požadovat seznam nebo bookmark jím odlovených obecních keší v okrese a sám by na základě toho vydal - poslal souřadnice okresky

- owner by měl povinnost na webu zveřejnit nicky těch, kterým poslal informaci o okresce

- owner by měl povinnost smazat/neuznat všechny logy na své keši, kde nick není na jeho seznamu - tj neposlal mu osobně informaci o okresce - odříznutí těch, kteří souřadnice získali jinou než regulérní cestou (např. výměnou za jiný okres, stažením kdesi...)

 

KRAJSKÉ KEŠE

- jedna keš na kraj

- podmínka odlovu všech okresních v kraji

- opět poslání souřadnic přímo vlastníkem keše po kontrole v seznamu nicků vedených u okresních keší - kačer nic nedokazuje, jako důkaz splnění slouží veřejný seznam od okreskářů na webu

- owner by něl povinnost zveřejnit na webu nicky těch, kterým poslal informaci o kraji

- owner by měl povinnost smazat/neuznat všechny logy na své keši, kde nick není na jeho seznamu - tj neposlal mu informaci o kraji. To jsou ti, kteří souřadnice získali jinou než regulérní cestou

 
REPUBLIKOVÁ KEŠ

- samozřejmě jen jedna keš - vlastník GeoZemě

- podmínka odlovu všech krajských

- opět poslání souřadnic přímo vlastníkem keše po kontrole v seznamu nicků vedených u krajských keší

- owner by něl povinnost zveřejnit na webu nicky těch, kterým poslal informaci o republice

- owner by měl povinnost smazat/neuznat všechny logy, kde nick není na jeho vlastním seznamu - tj neposlal mu informaci o republice. To jsou ti, kteří souřadnice získali jinou než regulérní cestou

 

 

Výhody

- nemusím znovu navštěvovat obecní keše, které jsem už dříve lovil

- nemusím navštívit absolutně vše na obecní úrovni abych se dostal k okresce - stačí určitý počet keší. Složení navštívených keší je na každém z lovících kačerů

- nemusím si poznamenávat žádná bonus čísla, pak je znovu hledat :) a vypočítávat žádné vzorce

- nelze "kšeftovat" s bonus čísly - neexistují

- transparentnost hry pro všechny - každý vidí, jak na tom on sám a i jakýkoliv další kačer s odloveností je

- lze snadno identifikovat nepoctivce - souřadnice vyšších keší vydává pouze vlastník keše a nelze k nim dojít alternativní cestou (výměna s jinými kačery, stažení na finálkách atd)

- jedna nebo více chybějících/disablovaných/archivovaných obecních keší neohrozí nijak chod hry - obecních keší bude vždy díky volným pravidlům nadbytek oproti požadavku na počet odlovených

- owneři obecních keší jsou "bez práce" navíc (komunikace s kýmkoliv, psaní bonus čísla do keše,...)

- owneři obecních keší nemusí měnit názvy svých keší, ani se do systému nijak hlásit

 

Nevýhody

- kačeři si musí vést nějaké ověřitelné seznamy anebo bookmarky svých odlovených keší jako podklad pro získání okresek

- zátěž ownerů okresek - musí ověřovat, že bookmarky kačerů splňují podmínku pro vydání souřadnic, vydávat souřadnice a vést seznamy nicků, jimž souřadnice vydali

 

 

No a to je asi vše. Netvrdím, že je to "neprůstřelné", lepší nebo hodnotnější než původní navržený systém a pravidla. berte to jako soubor myšlenek a úvah pro inspiraci a další debatu:)

 

Minaya


  • -1

#34 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 11:48

 

- souřadnice by byly tajné, bez jejich poslání ownerem přímo "kačerovi" by nebyla keš lovitelná

 

 

Obávám se, že pokud by tyto okresní a vyšší keše měly být součástí gc.com, tak to neprojde přes reviewera. Myslím, že tento princip „výpočtu“ souřadnic odporuje pravidlům.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 11:50

MŮJ NÁVRH

------------------

OKRESNÍ KEŠE

- při vzniku keše by owner vyhlásil, kolik ulovených "obecních" je minimum pro ulovení okresky

- souřadnice by byly tajné, bez jejich poslání ownerem přímo "kačerovi" by nebyla keš lovitelná

- neexistoval by vzorec pro výpočet

- owner by měl povinnost po kačerovi požadovat seznam nebo bookmark jím odlovených obecních keší v okrese a sám by na základě toho vydal - poslal souřadnice okresky

- owner by měl povinnost na webu zveřejnit nicky těch, kterým poslal informaci o okresce

 

Co vím, tak takto to nejde schválit. Nelze zasílat souřadnice jakékoliv mysterky na vyžádání (to ti RW odmítne). Přípustné luštění je max. možné pouze automatickou odpovědí (tj. když odpovídá automat).

Pokud to chceš odlovit takto, je už lepší to udělat jako Challenge.

Je to pak jednodušší i pro správu - nález se uzná pouze těm, kteří mají opravdu splněnu podmínku.

 

Osobně jsem dost skeptický, hlavně kvůli megalomanskému projektu a anonymnímu zakladateli.


  • 3

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 12:16

Vždyť ty vyšší levely JSOU vlastně chalenge.

A jak naprogramovat automatickou odpověď pro podmínku ulovených xxx obecních keší, netuším. Mnohem jednodušší by toto bylo ručně, ono toho nebude moc. A klidně i mimo oficiální server. Jako je třeba výzva na tisícovky, kdo dokáže že jich našel padesát (?), pošleme mu CWG.

A podle názvů? Víte kolik je u nás Lhot, Újezdů, apod? To by se nedalo pořádně kontrolovat. Jak už tu byla zmínka o Radouni u JH, víte že Radouní je tam 5? Nebo zcela totožné názvy jako Branišov (2 poblíž sebe (!) u Pelhřimova, jeden u ČB)


  • 0

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 12:19

K dotazům a připomínkám:

 

...

 

GZ

Dvakrát jsem dal připomínku/dotaz na anonymitu, dvakrát bylo ignorováno.

Takže moje nedůvěra spíše posílila.


  • 1

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 12:21

Vždyť ty vyšší levely JSOU vlastně chalenge.

...

"vlastně challenge" NEJSOU challenge cache, to by musela být dodržena všechna pravida pro challenge, udělat checker atd.


  • 1

#39 GeoZemě.cz

GeoZemě.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 12:30

Dvakrát jsem dal připomínku/dotaz na anonymitu, dvakrát bylo ignorováno.

Takže moje nedůvěra spíše posílila.

 

Dr.Voto, ignorováno naschvál. Nemyslíme si, že je třeba to vysvětlovat. Pokud chceme zatím zůstat anonymní, tak to tak prostě je a není k tomu co víc dodat. Nevím tedy, co bys chtěl víc slyšet.


  • 0

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 12:54

V tomhle tom mám podobný názor jako Dr.Vota.

Pokud chcete zůstat anonymní, měli jste mu alespoň odpovědět.

 

Ale i tak si myslím, že není třeba zůstávat anonymní. Pokud bych něco podobného připravoval, určitě bych se za to nestyděl a dělal to pod svým jménem.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama