Přejít na obsah


Fotka

GeoZemě.cz - nová hra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#41 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 13:02

Mam takovy dojem, ze neco takoveho bude pouze pro kacery kteri jezdi autem a maji hodne, opravdu hodne casu. Pro me, co autem nejezdi, jsou nektere obce o vikendu nedostupne verejnou dopravou, takze si dokazu predstavit, ze bych nasel jen par kesi v oblasti kam jezdi MHD, ale jako celek by to pro me bylo nedostupne a prakticky neodlovitelne. Nic noveho by to v mem pripade neprineslo. Mnoho obci jsem poznal/projel na kole/prosel jiz nyni a pochybuji, ze vsecny maji, krome krabky , co nabidnout. Krome toho,je zde jiz mnoho kesi a diky kolizim muze dojit k tomu, ze kes bude mimo obec a tak k jeji navsteve ani nedojde.
Uvazoval bych mozna o odlovu cele serie, kdyby se jednalo o okresni mesta, ale i tak je to pri me frekvenci loveni jednou za tyden ukol na nekolik let.
  • 3

#42 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 13:51

Já autem nejezdím, pokud mě někdo nesveze, ale na MHD bych si nestěžoval, mám nožičky. Ale ani tak mi to jako moc dobrý nápad nepřipadá. Imho příliš megalomanské a zbytečné. Zakládat kešky v obcích, jsem pro. Každá obec je dost zajímavá, aby měla vlastní kešku. Ale proč taková megalomanská mašinerie, to nevím. Ale ani anonymitu bych jim nevyčítal. Nevím co by se na kvalitě nápadu mělo změnit tím, že by nám ukázali občanku. Myšlenka bude pořád stejná, ať za ní stojí kdokoliv.


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#43 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 13:56

...Myšlenka bude pořád stejná, ať za ní stojí kdokoliv.

no nevím, například nedávno tu měl někdo, kdo skrýval pravou identitu (resp. jich používal vícero), myšlenku na roční premium member za 600 Kč...takže s tím bych tak úplně nesouhlasil


  • 0

#44 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 14:06

Mě se taky anonymita moc nelíbí, copak vím jestli za tím nestojí jeden nadšenec kterého to za měsíc přestane bavit a projekt zanikne. Za těchto podmínek bych do toho svůj čas neinvestoval.


  • 2

#45 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 14:09

no nevím, například nedávno tu měl někdo, kdo skrýval pravou identitu (resp. jich používal vícero), myšlenku na roční premium member za 600 Kč...takže s tím bych tak úplně nesouhlasil

A ono to má být placené?

 

Mě se taky anonymita moc nelíbí, copak vím jestli za tím nestojí jeden nadšenec kterého to za měsíc přestane bavit a projekt zanikne. Za těchto podmínek bych do toho svůj čas neinvestoval.

Já bych investoval čas, pokud by mě to bavilo. Identita tvůrce s tím nějak nemá co dělat.


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#46 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 14:36

Pokud by to přispělo k tomu, aby vznikaly pěkné listingy obecních keší, pokud možno s místními zajímavostmi, které znají jen místní nebo spíš jeden nadšenec z místních, vítal bych to.

Jenomže se dají čekat listingy spíš jako spousta hesel ve Wikipedii, něco jako Keš je v obci blablabla, v roce 2010 zde žilo 625 obyvatel.

 

Zajímavé by ale byly třeba zaniklé obce, pokud by to neznamenalo ponořit se na dno přehrady nebo létat nad povrchovým dolem.


  • 0

#47 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 14:45

A ono to má být placené?

 

Já bych investoval čas, pokud by mě to bavilo. Identita tvůrce s tím nějak nemá co dělat.

evidentně netušíš, o čem je řeč...viz http://www.geocachin...km-něco-nového/


  • 0

#48 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 14:49

Asi opravdu netuším, jak souvisí posílání peněz nějakému kačerovi (kterého ostatně v té době nikdo nepvažoval za anonyma) s organizací nějaké bezplatné gc hry?


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#49 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 14:59

Mě se to líbí.Pokud by tenhle projekt fungoval,byla by to dlouhodobá výzva.


  • 0

#50 GeoZemě.cz

GeoZemě.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 15:20

Poznatky k diskusi:

 

1/ placené to není a nebude, nikdo o žádných platbách zmínka není, minimálně ne z naší strany,

 

2/ anonymita je na nás, nemyslíme si, že je třeba to někomu vysvětlovat, komu se to líbí, přidá se, komu ne, nemyslíme si, že by ho osobní znalost konkrétních osob přesvědčila,

 

3/ časová investice každého ownera je na něm - buď během pár minut změní listing a přidá odkaz na web a nám napíše, že hraje taky (stručně řečeno), nebo to neudělá. Kdo bude chtít spravovat okres či kraj, tak ten už anonymitu neřeší, aspoň podle toho, co nám chodí do e-mailu.

 

4/ ano, je to velký projekt, jsme na začátku a sbíráme připomínky. Díky za ně a díky za nápady, jak to upravit. Pár z Vás nám poslalo upravená pravidla, je vidět, že jste si dali dost práce s tím to nejen pročíst, ale i navrhnout úpravy.

 

5/ dáváme tomu čas do nového roku, během té doby vyhodnotíme připomínky a možná změníme pravidla tak, aby kešky přibývaly rychleji, resp. nebude přejmenovávání a možná i méně bonusových čísel, aby celý okres-kraj-republika, nestály na jedné nezaložené obci

 

#GZ


  • 0

#51 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 15:25

Tak jsem si prošel zatím dostupné informace a uvidím, co se z toho vyvrbí. Sám mám založených dost kešek odpovídajících uvedeným požadavkům, které jsou navíc jediné v dané obci (proto jsem je taky zakládal). Problém bych měl s jejich přejmenováním či s výraznou úpravou listingu, doplnění odkazu podobného, jako je třeba u obdobných projektů SPORE  či 100 sokolských keší nebo dosti podobný, ale méně ambiciozní MG by mi nevadilo. Mám ale obavu, že pokud tato akce bude založena jen na osobní iniciativě kačerů bez materiální podpory, jakou mají zmíněné projekty (u SPORE to je keška, kterou stačilo umístit a publikovat, u dalších navíc i bohatý obsah), tak to dopadne tak, že vedle pár pěkných kešek vzniknou i neudržované nevalné díkzabodovky (no, ale i taková rychlá drive-in tiktakovka za okapem obecního úřadu je lepší než nic).


  • 1

#52 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 18:45

Tak jsem si zběžně přečetl pravidla a mám pár připomínek:

 

Bonusová čísla jsou nesmysl. Daleko lepší je od okresních keší výše typ challenge. Udělat ověřovač s udržovaným bookmarkem keší a máš vystaráno. Jen udržovat ten bookmark ale bude na okresních úrovních docela otročina.

Pro založení challenge keše ale platí podmínka, že owner keše musí mít odlovené všechny keše, které do challenge spadají. To je celkem nereálné, proto je nutné předem požádat všechny revírníky, zda umožní založit challenge bez splnění této podmínky.

 

Pro okresy to znamená vytvořit 88 ověřovačů. Každý owner okresní a krajské keše by ho musel vytvořit. Bylo by tedy víc než  vhodné, aby někdo takový ověřovač vyrobil jako šablonu a jen do každého nasypat bookmark s obecními (okresními) kešemi.

 

Co v případě, že některá z keší bude disable proto, že se o ni owner nestará? Tím nelze splnit podmínku challenge pro okres. Dtto. okres/kraj. Potom by možná bylo vhodné podmínky maličko zmírnit s tím, že nebude nutné mít všechny obecní či okresní, ale bude postačovat mít odloveno např. 90%.  I stím by ale musel ověřovač nějak počítat.

 

Další, s předchozím související je, když budu mít odlovenou keš, která se v budoucnu půjde do archivu, aby zůstala na bookmarku. A velký problém nastane, pokud archivovanou keš nahradí nová, já sice budu mít všechny keše okresu či kraje odlovené, ale bude mi v tu chvíli chybět ta nově založená. Jak toto ošetřit v ověřovači mě nenapadá jinak, než právě tím procentem.


  • 0

#53 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 21:38

Ještě něco: Pokud by byla podmínka mít ODLOVENÉ všechny v okrese, nebude to splnitelné pro ZAKLADATELE těchto keší. Sám si svou nezaloguje. Podmínkou by bylo mít ODLOVENÉ nebo ZALOŽENÉ.

Vím to, chyběla mi jedna do jedné série, protože jsem se k tomu přifařil a jednu jsem založil. Stator v Geogetu už s tím počítá. Ověřovátko tady by taky muselo.

A jak se píše výše. Počítat s tím, že časem něco půjde do archivu a nová vznikne. Počítat tu archivní? Nebo jen novou? Jednu z nich? Nutit někoho ještě jednou na druhý konec okresu (nebo ještě hůře, na druhý konec vzdáleného okresu) by bylo dost otravné, navíc než se dostane k lovu okresní, zmizí třeba další.


  • 0

#54 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 8:38

S podobnymi problemy (archivace kesi, zmeny, ....) bojuji geopuzzle. A tam je tech puzzli jenom par v porovnani s temi 6000 v tomto projektu. Odlov vsech kesi mi pripada celkem nerealny pro drtivou vetsinu kaceru.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 prosinec 2016 - 8:38

  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#55 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 10:01

Plný souhlas s Gordem. Stačí se podívat do statistik, kdo má odloveno poctivě "jen" všechny okresy v republice - a to třeba jen jednou krabičkou. Tohle je projekt tak pro nudící se rentiéry - ale ti pravděpodobně nepojedou kešovat po každé okresce. A pak pro podvodníky - takže si už teď můžete zapsat FTF, STF a TTF a vyhlásit vítěze.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#56 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 12:51

Tak tak. Já mám odloveno 48 okresů a to jen díky tomu, že jsem plnil a splnil Challenge 360 ČR. Nedovedu si představit, že by někdo dokázal poctivě splnit třeba i kraj, natož republiku. No uvidíme, mě osobně to připadá dost megalomanský projekt. Kdyby nebylo nutné lovit jen ty konkrétní kešky, ale stejně jako třeba v challenge Města středočeského kraje mít odlovenou jakoukoli keš na katastru dané obce, to už by (možná) bylo splnitelné.


  • 0

#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 12:56

Tak prave s temi Mesty Stredoceskeho kraje jsem to srovnaval hned napoprve. Prectete si logy, ani tam to neni uplne v pohode, a to:

  • snad jedine Krasna Hora ma jedinou kesku
  • prostorovy rozsah je nesrovnatelny
  • pocetni rozsah je nesrovnatelny

 

 Ja bych do toho nesel ani jako organizator, ani jako majitel "vyssi" kesky a ani jako lovec. Tuto vyzvu budu naprosto v klidu ignorovat jako neodlovitelnou.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 prosinec 2016 - 12:57

  • 10

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 13:46

Tak tak. Já mám odloveno 48 okresů a to jen díky tomu, že jsem plnil a splnil Challenge 360 ČR. Nedovedu si představit, že by někdo dokázal poctivě splnit třeba i kraj, natož republiku. No uvidíme, mě osobně to připadá dost megalomanský projekt. Kdyby nebylo nutné lovit jen ty konkrétní kešky, ale stejně jako třeba v challenge Města středočeského kraje mít odlovenou jakoukoli keš na katastru dané obce, to už by (možná) bylo splnitelné.

 

Tak já mám okresů 68 (chybí 8), protože se účastním akcí (ne geo) či je pořádám v různých koutech republiky. Mít odlovené všechny obce v okrese nebo nějakém okolí mi přijde jako docela zajímavá výzva a až budu mít čas, tak se podívám, jak na tom jsem. Nicméně, to kterou kešku si odlovím, si chci určit já sám, ne že mi ji někdo přidělí. Navíc by se mi nelíbilo začínat v podstatě od nuly.


  • 3

#59 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 17:37

já myslím, že jako nápad dobrý, ale souhlas, že poněkud megalomanský a po cca roce života bude bojovat o přežití jako geo-puzzle....

 

Doporučoval bych udělat jeden ukázkový okres či v případě opravdu velkého elánu jeden kraj a pak se teprve pustit do zbytku republiky....


  • 1
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#60 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 21:45

viděl jsem už několik megalomantských projektů.

Turistický portál jako konkurence stávajícím - už ani nevím, jak se jmenoval.

Opencaching.com - Garminí trucpodnik proti GS - už neexistuje.

Geospy.org - tam jsem dělal i betatestera, ale ostrého provozu se už neúčastním tak nevím, nakonec je to možná úspěšné.

Poznejmisto - postupně snižují ze 4 fotek denně na 5 fotek týdně. Pokud to dělají ručně, i tak je to zápřah, tam by se ale určitě dalo publikování automatizovat.

 

On málokdo vydrží trvale dělat něco, co z počátku vypadá jako legrace. I revírníci toho většinou po 2-3 letech nechají. a ukočírovat takovouto megaakci a udržet ji v chodu alespoň tak 10 let, než první lovec najde regulérně tu celorepublikovou, je nad lidské síly. Za 10 let se každému změní situace - rodinná, pracovní, zdravotní, ale hlavně zájmová.


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama