Přejít na obsah


Fotka

Změna mikra na směnárnu.

mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
18 odpovědí na toto téma

#1 Geocaching Praha

Geocaching Praha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2016 - 16:13

Ahoj.

 

Máme v Praze keš která má 50 FP bohužel nám ji nikdo při jubilejní 50 zničil.

Přemýšlíme že uděláme z mikra střední všehosměnárnu. Byla by ve vedlejší ulici ul. Hvozdíková u Tenisu.

Myslíte že máme nechat mikro a stejné provedení nebo střední keš a jiné provedení.

Jak by jste to vyřešili vy?


Tento příspěvek byl upraven od Geocaching Praha: 25 prosinec 2016 - 18:59

  • 1

#2 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2016 - 18:55

Já bych ji klidně zvětšil. Větší keše jsou často lepší :)  Jinak doporučuji opravit pravopisné chyby (pár jich tam je) 


  • 3

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2016 - 21:50

archiv a založit novou, když to budou takové změny


  • 7

#4 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 5:41

Někdo tu keš může mít nalezenou v rámci nějaké challenge, D/T, či mu bude chybět v plnění něčeho jiného. Jako archivovaná mu zůstane, když ji premístíš a ještě změníš velikost, možná ze to dost lidí naštve.
I já bych byl pro archiv a založení nové.
  • 4

#5 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 8:19

A nebo nech velikost mikro, i když krabička bude o něco větší, bude to sice pak jak s tím sovětským trpaslíkem, ale nikomu to vadit nebude :D

To mne spíše štve, když hledám smólku, a najdu filmovku nebo malou tiktakovku.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 26 prosinec 2016 - 8:20

  • 0

#6 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 8:43

Ale on ji chce i přesunout, tím se může dostat do jiného stupně pro nějakou challenge. Já vím že podle pravidel GS ji posunout může,ale...
  • 0

#7 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 9:03

Ale on ji chce i přesunout, tím se může dostat do jiného stupně pro nějakou challenge. Já vím že podle pravidel GS ji posunout může,ale...

Kvůli jedné challenge nebo statistice aby se ne(s)měly dělat přesuny? To je naprosto běžná věc (od špatného zaměření v prvopočátku přes posuny kvůli poškození úkrytu či ztrátě až po změny situace na místě), jakých jsem v rámci možností udělal mnoho (někdy to udělají i hledači), a i přesun delší se schválením reviewera jsem myslím jednou udělal. Těžko bude někdo zjišťovat, jestli posun o 1 metr nebo 100 či 200 způsobí, že keška padne do jiného úhlového sektoru pro něčí HC či nějakou challenge.


  • 5

#8 Geocaching Praha

Geocaching Praha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 10:06

Jen pro info.

Všehosměnárnou myslím: Keška s možností výměny CWG,GC,TB atd.

 

 


  • 1

#9 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 10:22

Ale on ji chce i přesunout, tím se může dostat do jiného stupně pro nějakou challenge. Já vím že podle pravidel GS ji posunout může,ale...

Mimo téma: Aha, tak teď mi došlo, jak se mi mohla vybarvit jedna výseč do 360°pražské challenge, i když jsem měla na kešce DNF.


  • 0

#10 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 15:23

Nechapu proc by se nemohla kes upravit v souladu s praviidly. 


  • -1
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 17:51

Mimo téma: Aha, tak teď mi došlo, jak se mi mohla vybarvit jedna výseč do 360°pražské challenge, i když jsem měla na kešce DNF.

Jak to myslíš? Do challengí se počítají pouze nalezené keše...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 22:40

Pochopila jsem Evču tak, že se jí do výseče, kde měla DNF, díky posunu dostala jiná keš, kterou má nalezenou.

Osobně s přesuny keší nemám problém, protože challenge cíleně nelovím - jen občas při debatě o některé zjistím, že bych ji i splněnou měla nebo chybí jen málo. Když o tom přemýšlím tak doktorova varianta archivovat a založit novou by byla z hlediska challengí lepší varianta?


  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 7:22

Lidi neblbněte.

Kdybychom šli do detailů, tak bychom kvůli challengím museli nechávat stav keše přesně tak, jak byl v době publikace, protože co kdyby někde byl někdo, kdo má odlovenou tuto keš, kterou potřebuje do nějaké challenge, která náhodou potřebuje správný: název, atribut, typ, obtížnost, velikost, terén, jméno vlastníka a kdo ví co ještě.

 

A to je NESMYSL!!!

 

Lovci challenge a statistik se musí smířit s tím, že se občas typy keší, obtížnosti, jejich názvy prostě mění, jak se proměňuje i okolní prostředí. Nemůže být v autorových silách kvůli tomu, že někde třeba zničili původní úkryt pro regularku tam dát opět regularku, když vedle je místo na pěknou smallku nebo zase naopak.

A archivovat keš jen kvůli změně velikosti a přesunu, protože to "rozhodí" pár statistik pro challenge mi přijde zbytečné.


  • 4

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 9:43

A archivovat keš jen kvůli změně velikosti a přesunu, protože to "rozhodí" pár statistik pro challenge mi přijde zbytečné.

Počkej, není to jen změna velikosti a přesun. Co z té keše vůbec zůstane ? Podle toho co tu čtu tak vlastně jen GC kod. A v tom případě by snad neměl být problém tomu dát nový, ne ? Je to prostě naprosto jiná, nová keš !
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 11:43

Já se obávám, že jste trochu nekonzistentní. Před časem tu probíhaly vášnivé diskuze o tom, že určité „historické“ keše by se neměly nechat archivovat, ale zachovat za každou cenu i přesto, že se o ně owner už nestará (protože třeba už vůbec nekešuje). Argumentovalo se tím, že keše s tak krátkým kódem jsou vzácnou relikvií a že by se tedy ostatní kačeři měli semknout a starat se o tyto keše a svépomocí je udržovat při životě. Nejednou se u takové keše změnilo její provedení, ale protože k listingu nikdo nemá práva a owner nereaguje, zůstaly atributy keše původní, maximálně se o změně zmínilo ve WN logu.

Nyní tady naprosto vážně probíhá debata, že s atributy keše by se už nikdy nemělo hýbat, ale v případě nutnosti takových změn by měl owner původní keš archivovat a místo ní založit jinou s upravenými atributy. Argumentuje se tím, že změna by mohla někomu rozhodit statistiky nebo plnění challenge.

 

Ty názory jdou jaksi proti sobě a podle mého názoru jsou v obou případech v rozporu se zdravým rozumem. U „historicky cenných keší“ je archivace zapovězena a je nabádáno k udržení keše (spíše jejího GC kódu) při životě i v situacích, kdy je keš humusoidní, na špatném místě, kdy její atributy neodpovídají skutečnosti, anebo se několikrát změnily (v případě, že owner je aktivní). U těch ostatních je zase nabádáno k tomu, aby nedocházelo k žádným změnám a radši se to řešilo archivací a následným založením keše nové. V obou případech je hlavním důvodem především ono známé „protože já to tak chci, protože mně to zrovna takhle vyhovuje“.

 

Osobně si myslím, že keše, které jsou v nevyhovujícím stavu a o které se jejich owner z libovolného důvodu nestará, by měly být archivovány a měly by uvolnit prostor případným novým keším bez ohledu na délku jejich kódu (na to přece existuje pravidlo). Stejně tak owner, který se o keš stará a chce řešit její problémy, ať tak činí v souladu s pravidly a s aktuálními potřebami, bez ohledu na to, jestli to bude mít nějaké vedlejší efekty pro nějaké obskurní statistiky nebo challenge.


  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#16 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 12:35

Opět souhlas. jak je to dávno, co se tu diskutovalo na téma finálkáři a archivace. Tam bylo v zásadě normální kešku přesunout a případně upravit, ale hlavně nearchivovat. A teď je vše naopak. Je snad někde v pravidlech, že se to nesmí? Není a dokonce s povolením revírníka tu keš můžu poslat dál než těch 161 metrů. Zvětšení velikosti krabky je snad jenom pozitivní. Snad jediná vyjímka by v rámci slušnosti měla být u extrémních keší. Změnit T5 na třeba T2 lze taky, ale už to opravdu není ta původní keš, kde záleželo na obtížnosti. Co je však ale důležité všechny úpravy keše jsou plně v možnostech ownera a ostatní si můžou o tom kafrat na fóru jak chtějí. :-)


  • 1

#17 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 13:09

Atributy keše včetně D/T by vždy měly odpovídat aktuálnímu stavu keše a jejímu uložení, protože jsou určeny těm, kteří keš teprve BUDOU lovit. Ti mají nárok na správné údaje.


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2016 - 14:13

My se tady bavíme o nějaké historické keši? Já teda netuším, protože bych se třeba i podíval, ale owner jaksi nemá správně prolinkovaný profil...

 

Když to beru podle zásady co nejméně uškodit:

1) přesun a změna uškodí množství většímu než malému kačerů, co ji mají odlovenou kvůli nějaké challenge (může ovlivnit dvě paprskovky, a nejméně jednu kalendářovku - co je tristní, protože to může znamenat odložení splnění třeba o další rok, a málem bych zapomněl na různé challenge podle názvu)

2) archiv a založení nové uškodí...komu vlastně? Nikomu?

 

Takže pro mne je volba jasná. Pokud chce owner ovšem dělat naschvály ostatním...jistě že obě varianty jsou podle psaných pravidel.


  • 1

#19 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2017 - 15:57

Lidi neblbněte.

Kdybychom šli do detailů, tak bychom kvůli challengím museli nechávat stav keše přesně tak, jak byl v době publikace, protože co kdyby někde byl někdo, kdo má odlovenou tuto keš, kterou potřebuje do nějaké challenge, která náhodou potřebuje správný: název, atribut, typ, obtížnost, velikost, terén, jméno vlastníka a kdo ví co ještě.

 

A to je NESMYSL!!!

 

Lovci challenge a statistik se musí smířit s tím, že se občas typy keší, obtížnosti, jejich názvy prostě mění, jak se proměňuje i okolní prostředí. Nemůže být v autorových silách kvůli tomu, že někde třeba zničili původní úkryt pro regularku tam dát opět regularku, když vedle je místo na pěknou smallku nebo zase naopak.

A archivovat keš jen kvůli změně velikosti a přesunu, protože to "rozhodí" pár statistik pro challenge mi přijde zbytečné.

 

Změna velikosti, přemístění... jako sorry, ale to už je úplně jiná keš.


  • 0

misha_in.png






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama