Přejít na obsah


Fotka

Hromadný odlov mystery keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#1 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2016 - 20:27

Zdravím.

Předem upozorňuji, že bych nerad rozvířil debatu, zda je správné si souřadnice finálek zjistit jinak než luštěním. Já jsem třeba takový, že pokud si mysterku sám nevyluštím, tak ji nelovím. Připadá mi pak hloupé i samotnému před sebou se chlubit něčím, co jsem očůral a navíc se okrádám i o to kouzlo hry. Zajímalo by mě, vy co to máte podobně jako já, jak to děláte, když jdete třeba s kamarádem, nebo v partě? Řeknete např. kamarádovi, že když bude cca 300m od keše, že ať jde sám a pak se pro vás staví, nebo jdete s ním a pak se nezapíšete? Já toto zatím neřešil, jelikož jsem většinou samotář, ale už jednou jsem dostal nabídky typu, hele, já něco vyluštím a vyrazíme. U multin je to jiná, to si mohou obejít všichni. A nebo co třeba keše T5, jeden to sundá pro všechny, nebo se zapíše jen ten, kdo si pro to vyleze?

Díky


  • 1

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2016 - 20:41

jdu si udělat popcorn


  • 18

#3 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2016 - 20:44

Nabízím výměnu za mandle v čokoládě. Týká se popcornu :wub: , ne finálek.  ;)

 

Oprava: mandle v čokoládě se skořicí - a o ty se jen tak s někým nedělím! B)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 30 prosinec 2016 - 20:45

  • 2

#4 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2016 - 20:53

jdu si udělat popcorn


Tak tohle mě dostalo, jo na to kino se taky těším.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#5 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2016 - 21:07

Ale vážně.. ze skoro 1400 keší mám asi 15 kousků, kdy jsem se s někým, většinou po eventu svezla, a jednu, kdy jsem chtěla od kámoše jemné nakopnutí a on mi poslal přímo souřadnice. S tím jedním procentem nemám problém, ale kdyby mi někdo nabídl, ať s ním jdu na celodenní odlov mysterek, o kterých nic nevím, nebavilo by mě to a odmítla bych.
  • 3
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#6 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2016 - 23:22

jdu si udělat popcorn


:-D bohuzel si to vystihnul
  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#7 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2016 - 21:47

Děkuji za odpověď. To jsem přesně chtěl vědět.


  • 0

#8 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2017 - 0:26

Zajdi na nějaký event, kde je poblíž pár mysterek a nebo T5. Stačí sledovat hloučky u finálek. U T5 jeden leze, 20-30 loguje. Jedna štola, dva tam vlezou loguje jich 9, atd. Pak jsou party, který vyráží na keše a pár lidí to táhne (leze, plave, luští) a ostatní se bez zardění logují také (a dost často aniž by uměli/ chtěli luštit či lézt). 


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 01 leden 2017 - 0:43

  • 3

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2017 - 7:00

Já se přiznám, že to zas až tak striktně neberu. Jsem týmovej typ a ráda praacuju v týmu, ale v týmu 2-3 lidí, ne ve stádě :D. Zároveň mám docela ráda obížnější keše, jak luštěním, tak terénem. A považuju za normální, že u opravdu mastný multimysterky, kterou člověk luští půl roku doma  a pak ještě dělá v terénu minimálně celej den, to třeba jeden vyluští (nebo ideálně oba spolu si vyměňují nápady např. po skype, až na to přijdou) a druhej je zas třeba zdatnější a víc se angažuje v tý terénní části. Nebo že dva jdou společně sérii stromovek a v lezení se střídají. A tedy, přiznám bez mučení, že když jdu na keše s někým, kdo má vyluštěnou nějakou zaokapovku u základní školy s otázkami typu: "v kterém roce náš pěvecký sbor vyhrál celostátní soutěž angažované písně", tak takovou zaloguju bez luštění celkem bez výčitek, protože jsem ráda, že tohle nemusím luštit :D. Nicméně bez takovýho bodu bych se taky celkem bez lítosti obešla, kdyby na to přišlo.


  • 13

#10 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2017 - 11:17

Na Novej rok je to hezké počteníčko. Škoda, že v reálném světě bez klávesnice to je úplně jinak. Já mám bohužel smůlu, protože lovím převážně sám, nebo s manželkou. Takže co nevyluštím, to nemám. Nemám ale problém se zeptat kamarádů jak na to, nebo napsat ownerovi keše. Jediná věc, kterou dodržuju úplně natvrdo je, když nemám keš v ruce, neloguju FI. Na druhou stranu, v partě je to vždy lepší. Hlavně takové ty extrémní např. Oblacovy keše jsou pro jednoho děsnej vopruz, v partě je to prostě mnohem lepší. A je upřímě jedno, kdo vyluštil začátek, kdo dal ty stromy nebo slanění, prostě všichni mají FI. Když vypíchnu jednu věc, co tady zazněly. Event a místy se tvoří hloučky lidí - tak tam je to úplně jednoduché, každej co pochopí co hlouček znamená si může v pohodě logovat FI - luštěno BF. Je to naprosto regulérní. Nevědět, že tyto názory tady šíří několik jedinců, tak bych měl depku. Tohle forum, stejně jako mnoho jiných si žije svým vlastním, poměrně čitelným životem. Věřím, že pár nicků si tady dělá svůj sociálně psychlogický průzkum. A pro ten zbytek: doufám přátelé, že ve svém osobním životě jste stejně nekompromisní a hlavně odvážní a dokážete třeba šéfovi říci že je debil, protože..... A na závěr bych vám všem chtěl popřát hodně těch "plastů" do Nového roku. 


  • 10

#11 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2017 - 22:08

Mám to podobný jako Jacka. Vše si teda luštím sám (prostě mně to baví) a i často sám po keších chodím, přesto jsem také spíše týmový typ. A leccos pak děláme v tom mini týmu společně - luštíme, lovíme, lezeme. A na některý věci je i blbost jít sám. U T5 se klidně střídáme, ale neloguji keše na které bych sám nedolezl. Mám panický strach z výšek a tak jen vyjímečně vylezu výše než 15-18m. 

No a u některých příspěvků (nejen zde) se také musím pousmát, přeci jen některé ty nicky znám osobně :-D


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 01 leden 2017 - 23:33

  • 2

#12 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2017 - 23:25

Já jsem na rozdíl od kolegů spíše tentononc socially awkward. A tak si skoro všechno luštím, lovím a lezu sám, případně  s dětmi. Občas se ale, hlavně při odlovu něčeho těžkého, do nějakého týmu nachomýtnu. Buď on-line při luštění nebo v terénu. A někdy se tak i k nějaké ne úplně zasloužené keši dostanu. A to pak buď loguji nebo neloguji  s ohledem na vynaložené úsilí, lenost, náladu, počasí atd. Ale hlavně tak, abych si nepřipadal jako podvodník. Jak prosté :)


  • 8

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 0:12

Občas se ale, hlavně při odlovu něčeho těžkého, do nějakého týmu nachomýtnu. Buď on-line při luštění nebo v terénu. A někdy se tak i k nějaké ne úplně zasloužené keši dostanu. A to pak buď loguji nebo neloguji  s ohledem na vynaložené úsilí, lenost, náladu, počasí atd. Ale hlavně tak, abych si nepřipadal jako podvodník. Jak prosté :)

Jo,stane se, že tu a tam k nějaký keši člověk přijde jako slepej k houslím. Tak zásadová, abych nikdy nic takovýho nezalogovala, teda nejsem. Ale obvykle to pak aspoň po pravdě napíšu do logu.


  • 10

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 8:17

Vzhledem k tomu, že většinou jezdíme na kešky jen s Danou (manželkou), tak jedině kdo mi pomůže s luštěním, pokud na to doma po poradě nestačíme je, když si někomu řeknu o nakopnutí (autorovi atp.), takže stejně si keš musím doluštit sám (s Danou).

Párkrát se mi stalo, že jsme se nachomýtli na nějakém eventu k odlovu. Ovšem to jsem si vždy snažil poctivě keš dořešit. Ke všem keším mám poznámky, jak se došlo k souřadnicím. Člověk se poučí a tím keš splní to, co autor chtěl.

 

U terénních kešek - ano, zde je lepší (zábavnější) jet na ně v týmu. Jeden naviguje, druhý čte listing, třetí zapisuje poznámky, čtvrtý počítá. Zde si myslím, že pokud to je opravdu parta, kde všichni se snaží a všichni dávají pozor a snaží se "luštit" tak nikdo není ochuzen o "zážitek" a o to, jak se luští a jak se došlo ke keši - a to je podle mě důležité.

 

To samé je u např. u T5-kových a podobných multin atp. Pár podobných jsem jich lovil. Většinou se jednalo o několik stage, kde se lidi střídali, až na finálku se třeba dolezli všichni. U některých jsme naopak zkoušeli některé úseky všichni, podle toho, jak jsme měli čas.

Často jsem lezl v doprovodu autorů. Někde i na místech v partě, že autor řekl, že stačí, když se dotyčný pokusí vylézt alespoň kousek ke keši. Naštěstí to jsem zvládl až ke keši ;-).

Taky jsem asi 2x nelezl. Jednalo se o eventy, kde bylo opravdu hodně lidí a málo času.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 02 leden 2017 - 8:22

  • 0

#15 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 17:54

Jednou jsem nasel jednu mysterku a to tak, ze jsem ji nehledal, ani jsem nevedel, ze existuje. Byl jsem na keskach kousek od jedne vesnice, jdu po ceste pres louku a vidim lehhce vyslapanou cestu ke stromu u cesty. A to me trklo, asi jako vetsinu z nas. A byla tam, ve sterbine stromu. Podle nazvu jsem ji nasel na webu a zalogoval. Do logu jsem popsal muj nahodny zpusob "reseni" :) A popravde mi to jako podvod ani trochu neprijde.
  • 10
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 18:13

Stejnym nebo velmi podobnym zpusobem jsem taky par kesek nasel. Dokonce ve dne jednu nocni. Neumis si predstavit, jak se jeji autor branil memu logu a jak vselijak me nazyval.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:46

Stejnym nebo velmi podobnym zpusobem jsem taky par kesek nasel. Dokonce ve dne jednu nocni. Neumis si predstavit, jak se jeji autor branil memu logu a jak vselijak me nazyval.

Už jsem jednou cestou od tradičky zahlédl v lese nějaké odrazky a asi 500m je ve dne sledoval, bohužel jsem tehdy stopu ztratil. Vůbec bych na takovém nálezu nic špatného neviděl, naopak - ve dne je to ještě obtížnější! Stejně tak BF na multi/mysterce, pokud to neudělal owner příliš zřejmé.

 

Jinak bych proti hromadnému odlovu mysterky nic neměl, jenom bych stejně chtěl vědět, jak k tomu řešitel došel. Ale lovím sám, tak se mi to nestává, jenom jednou na Alvarezovi 6 (GC1BFN1) jsem se náhodou sešel s dalšími cachery a luštění v terénu jsme dělali společně.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#18 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 22:43

Já se pamatuji na jeden zábavný hromadný odlov keše, tam šlo dokonce o STF. Musely se vypočítat dvě stage, a podle zjištěných indicií najít finálka. Tedy...z domova to vypadalo jinak, mysleli jsme, že nám vyšly dvě možnosti finálních souřadnic, tak že se podíváme na obě, a na jednom z těch míst to bude - nakonec jsme zjistili, že to bylo ještě na třetím. Už z domova nás vyrážela banda asi 5 kačerů, prošli jsme ta 2 místa, jedno se ukázalo být tou stage, ale druhé směřovalo beznadějně do oranice, a i když jsme to překontrolovali, kde nic tu nic. Tak jsme se bezradně vraceli zpátky, a potkali jsme jiné kačery, kteří zase nespočítali správně tu naši první stage, ale měli indicie z té druhé. Tak jsme dali hlavy (indicie) dohromady, a v poklidu šli všichni na finálku, kde jsme zalogovali hromadné STF :D .


  • 1

#19 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 1:01

V zásadě se můžu podepsat pod to, co napsala Jacka, když mi někdo ukáže nějakou keš, u níž luštění o ničem moc není, tak to loguju celkem bez výčitek. Když je ta keš trochu těžší, tak se snažím dopátrat řešení, protože prostě chci znát princip, prostě chci vědět, co jsem lovil. U keší cca D3,5 se to láme a ty si ukazovat nenechávám, protože vím, že tam už je ta keš především o tom luštění a když si ji jen tak s někým najdu a zaloguju, tak o to hlavní přijdu. 

Pokud plánuju s někým expedici někam, tak většinou provádím dělbu práce, jakože si luštění rozdělíme přibližně půl na půl nebo dle obtížnosti ten poměr nějak uzpůsobím. Ale vždy chci mít o mysterkách, které luštil ten druhý, nějaký přehled.

Co se týče stromů, na ty lezu málokdy, takže tam ty zkušenosti, jak to se mnou funguje moc nemám, nicméně vždy si prosazuju, že chci lézt. O tom to přeci je, ne? Kromě jedný multimystery, kde bylo 5 stromů, tak tam jsme byli skupina a lezl jsem jen dva.


  • 1

#20 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 7:16

Pokud někoho baví tupý sběr keší (bodů) bez toho, že by vůbec tušil, jaké keše sbírá, tak je to celkem jeho problém. Mě ale tato forma hry přijde nudná. Co mi ale vadí, je to, že v logu pak většina píše, jak to luštila (i když je všeobecně známo, že daný kačer by něco takového nedal ani s nápovědou) nebo má sérii stromových T5 a je známo, že má závratě už ve 2 metrech nad zemí. Nebo ta forma, kdy se skupina rozběhne po oblasti a každý něco zaloguje hromadnou samolepkou a všichni pak logují všechno a když se někdo ozve, členové skupiny se vztekají, že přece byl každý všude i když to fyzicky nelze stihnout. Lovíš takto? Pravidla to umožňují. Tak se ale v logu pochlub, stejně je to poznat. Nepiš pokrytecky, že to bylo jinak.
  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama