Přejít na obsah


Fotka

Hromadný odlov mystery keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#21 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 7:48

V zásadě se můžu podepsat pod to, co napsala Jacka, když mi někdo ukáže nějakou keš, u níž luštění o ničem moc není, tak to loguju celkem bez výčitek.

 

Osobně mi to přijde také pokrytecké pohrdání prací autora a pokud už takovou keš odlovím, tak si ji pak alespoň doluštím zpětně (párkrát jsem se občas nachomýtl ke společnému lovu). Alespoň vím, co mi autor chtěl sdělit a můžu s čistým svědomím o keši říct, že jsem ji vyluštil.

 

Pod toto se schová totiž spousta luštění. Bodohoniči pak mohou argumentovat, že luštění o ničem není, co na tom, že takto nevyluštíš 99%. Vždyť 99% keší nemá luštění o ničem.


  • 2

#22 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 9:30

Teďka na přelomu roku jsem se dostal do nezáviděníhodný životní situace. No a aby mě kačemarád trochu rozveselil, pozval mě do Kolína na mysterky, které vyluštil. Byla to zvláštní zkušenost; vím, že nebejt těch vztahovejch trablů, tak že bych to neudělal, takhle mi to ale pomohlo uchovat psychickou integritu. Do logů jsem to samozřejmě napsal...

No a teď už se jen těším, až se mi zkonsoliduje životní rytmus a já se zase vpravím do luštění:)

 

Jinač jsem milovník středních cest a tudíž mi přijde vošajstlich jak honibodný vezení se na finálky, tak i horlivá "poctivost", která hraničí až s jakymsi fanatismem - podle mě ty oba extrémy vypovídaj především o osobnosti dotyčnejch...

 

geokačink forévr, Paha


  • 8

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#23 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 10:05

Ne nadarmo se říká: Zlatá střední cesta. Někdo to někdy interpretuje jako podporu průměrnosti, ale myslím, že je tím právě míněno, že extrémy na libovolnou stranu nejsou dobré. Chce to občas používat tu bouli, co se nám vytvořila na krku, a především tu šedomodrou huspeninu, co máme uvnitř ní.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#24 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 11:04

Osobně mi to přijde také pokrytecké pohrdání prací autora a pokud už takovou keš odlovím, tak si ji pak alespoň doluštím zpětně (párkrát jsem se občas nachomýtl ke společnému lovu). Alespoň vím, co mi autor chtěl sdělit a můžu s čistým svědomím o keši říct, že jsem ji vyluštil.

 

Pod toto se schová totiž spousta luštění. Bodohoniči pak mohou argumentovat, že luštění o ničem není, co na tom, že takto nevyluštíš 99%. Vždyť 99% keší nemá luštění o ničem.

Tvojí námitku beru a v zásadě s ní souhlasím, on každej má tu hranici nastavenou jinak no, mám tím na mysli třeba jak Jacka uvedla, D2 googlovací mysterky, kde někde opíšu pár letopočtů z nějakých stránek, přičemž za 5 minut už si z toho nebudu nic pamatovat. Je těžké to správně interpretovat. Může to být zase D2 se zajímavým listingem, kde se owner ptá na nějaké informace z něj, donutí čtenáře si jej přečíst, to zas si rád doluštím. Nedá se to zobecnit, prostě keš od keše. To o čem píšu, se týká těch nejjednodušších mysterek. (taky takové vlastním, když to někdo neluští, budiž, je mi to celkem fuk, většinou se to ani nedá z logu poznat. Když mi někdo vyfinálkaří D5 mysterku, kde to z logu jednoznačně poznám a ta keš v zásadě není o ničem jiném než o luštění (a OK, zdolání t4 stromu), tak mě to naštve.

Mirek Dušín taky nejsem, na jaře jsem absolvoval asi 3 krutě finálkařské kombajny, přičemž z těch mysterek toho moc nemám. No, zkusil jsem to a "už nikdy více". Vím, že taková hra (by) mě nebavila. 


  • 1

#25 Poprask

Poprask

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 11:36

Vždycky by to měla být zábava. Baví vás lovit hromadně tradičku? Těžko ji najde celá skupina a stejně je to zábava.  Když půjde skupina na mysterku, tak někoho bavilo to luštění a ostatní to mají jako tradičku, ale hlavně tu zábavu.

Že jeden z desíti se logne trapným tftc, nebo něco brutne, nebo se k nějakému výsledku nechá dokopat či je jen členem party úspěšnějších luštitelů? No a co, hlavně že je to stále zábava.

 

 

Já třeba ty těžké mysterky nemám rád. Hledět hodiny do textu a přemýšlet na co autor myslel, nebo co má v pravé kapse je ztráta času. Otazníčky na jinak vyčištěné mapě mě rozčilují a možná, až někdy potkám někoho kdo mě k výsledkům dokope, tak se jich rád zbavím, i když nebudu čistě ten, kdo to rozlouskne. Těch je stejně minimum. Většina se radí.


  • 3

#26 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 16:46

Milý Poprasku, kdyby to byl opravdu jeden z desíti, asi by to většinu ownerů nechalo v klidu. Že tě neodlovené otazníky na mapě iritují a chceš se jich zbavit i za cenu méně férového postupu, je tvoje mánie, nikoliv omluva. Nechat si poradit a sbírat "modré tradičky" je rozdíl.
  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#27 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 20:49

Poprasku, z čeho plyne tvoje přesvědčení (a některých dalších hráčů), že máš nárok na každou keš, která vyjde a musíš nutně odlovit všechno, co vyšlo. Ne, není na to právní ani jiný nárok. Tvůj problém řeší třeba ignorelist nebo nějaké z center závislostí.

Přijde mi to stejné, jako kdybys chtěl lepší zaměstnání za více peněz, ale místo toho, abys na sobě pracoval, tak začneš krást. Jistě, liší se společenská závažnost, ale princip je stejný.

A jistě máš nárok na zábavu. Ale co když ta tvoje forma zábavy kazí zábavu ze hry ownerovi nebo ostatním, kteří místo výmluv luští i s dopomocí. To tě asi nenapadlo, že?


  • 7

#28 Poprask

Poprask

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 16:18

Milý mh.maile, pokud je těch, kteří  neluští a logují, znatelně víc, než ten každý desátý, tak je třeba hledat chybu někde jinde.  Třeba v tom, že lidi nečtou co se píše, ale honem jednají. Například ty. Kde jsi z toho co jsem napsal, vyčetl, že se chci otazníčků na mapě zbavit neférově? Nesebral jsem jediný, který bych sám nerozlouskl, nebo nerozlouskl po nápovědě od ownera. Já jen neodsuzuju lidi, kteří jdou s partou lidí a baví se.

 

Milý bejcci, z čeho plyne tvé přesvědčení, že já jsem přesvědčený, že mám nárok na každou keš ... ? Jak jsem psal výše, nelovím co jsem nevylušti, ani se neúčastním hromadných lovů. Jen chápu, že v partě to může být fajn i když ne každý se na výsledku podílel stejnou měrou. Použiji tvé přirovnání k práci. Je spousta pracovních skupin, kde se někteří jen vezou. ;-)

 

Přemýšlím ale marně, jak skupina lidí, kteří se hezky zalogují, ale ne každý z nich poctivě vyluští, nebo poctivě nevyšplhá na strom, pokazí ownerovi nebo ostatním zábavu.


  • 2

#29 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 16:46

Taky přispěju do mlýna, než se tu pomlátíte ;) .

 

Jsem z Krumlovska a když jsem s keškama začínal, měl jsem tu jeden pár, jako takový "vzor". Psali hezké logy, měli fajn kešky, zkrátka jsem si říkal, že "to jsou oni". Tak jsem luštil mysterky a pokud si dobře pamatuju, bavilo mě to. Jak ale šel čas, tak jsem si začal všímat logů typu:

"Poradil mi, našel jsem."

"Díky radě Honzi nalezeno."

"S Vencou na telefonu objevena."

A právě že i u toho mého vzoru...

A jaký je tedy rozdíl, když půjdeš na hromadný odlov mysterky, nebo když ti někdo řekne souřadnice té mysterky?

Na ty hromadné lovy sice nechodím většinou není ani s kým), ale dnes už to mám tak, že co zvládnu lehce vyluštit, vyluštím, a s tím, s čím bych se měl hodiny trápit u PC, nemám problém, když mi někdo řekne postup, nebo kde jí přímo najdu. A stejně tak i já rád poradím. Jde přeci o zábavu a navíc - jsou mnohem horší věci v GC, než tyto prkotiny.


  • 2

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#30 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 19:06

Milý bejcci, z čeho plyne tvé přesvědčení, že já jsem přesvědčený, že mám nárok na každou keš ... ? Jak jsem psal výše, nelovím co jsem nevylušti, ani se neúčastním hromadných lovů. Jen chápu, že v partě to může být fajn i když ne každý se na výsledku podílel stejnou měrou. Použiji tvé přirovnání k práci. Je spousta pracovních skupin, kde se někteří jen vezou. ;-)

 

Přemýšlím ale marně, jak skupina lidí, kteří se hezky zalogují, ale ne každý z nich poctivě vyluští, nebo poctivě nevyšplhá na strom, pokazí ownerovi nebo ostatním zábavu.

 

Ale on je trochu rozdíl, když v té partě jsou tři lidi nebo když jich je tam třeba deset. Pak se dost z nich jenom veze. Máš pravdu v tom, že je to stejně jako u některých pracovních skupin. Tam to ovšem lze řešit absencí prémií :) A ten, kdo se jenom veze, napíše hezký log? Co by u náročnější keše (luštění či odlov) asi tak psal? Pokud se ti zážitek smrskne na to, že se zapíšeš do logbooku, který ti někdo podá a zapíšeš si GC kód keše, kterou pak na webu zaloguješ, co hezkého tam asi tak napíšeš. Díky za keš? Hezké logy se dají psát, pokud máš s keší nějaké zážitky, jinak těžko. Takže pokud owner udělá zajímavou keš, která ty zážitky slibuje a pak na to lovci kašlou, nemusí ho to těšit. Ano, lovci se sice okrádají o zážitky, ale ownera to může mrzet a byl by raději, kdyby mu přišel pouze jeden hezký log, než jeden hezký a k tomu dalších pět logů o ničem.

 

EDIT 29.1. Mrkni se třeba na GC2MJ75 a logy od 15. ledna 2017. Krásný příklad hromadného odlovu. Máš za úkol tam najít hezký log.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 29 leden 2017 - 19:00

  • 0

#31 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 19:47

Kde jsi z toho co jsem napsal, vyčetl, že se chci otazníčků na mapě zbavit neférově?


Co třeba z tohoto:
 

Otazníčky na jinak vyčištěné mapě mě rozčilují a možná, až někdy potkám někoho kdo mě k výsledkům dokope, tak se jich rád zbavím, i když nebudu čistě ten, kdo to rozlouskne.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#32 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 21:49

Taky přispěju do mlýna, než se tu pomlátíte ;) .

 

Jsem z Krumlovska a když jsem s keškama začínal, měl jsem tu jeden pár, jako takový "vzor". Psali hezké logy, měli fajn kešky, zkrátka jsem si říkal, že "to jsou oni". Tak jsem luštil mysterky a pokud si dobře pamatuju, bavilo mě to. Jak ale šel čas, tak jsem si začal všímat logů typu:

"Poradil mi, našel jsem."

"Díky radě Honzi nalezeno."

"S Vencou na telefonu objevena."

A právě že i u toho mého vzoru...

A jaký je tedy rozdíl, když půjdeš na hromadný odlov mysterky, nebo když ti někdo řekne souřadnice té mysterky?

Na ty hromadné lovy sice nechodím většinou není ani s kým), ale dnes už to mám tak, že co zvládnu lehce vyluštit, vyluštím, a s tím, s čím bych se měl hodiny trápit u PC, nemám problém, když mi někdo řekne postup, nebo kde jí přímo najdu. A stejně tak i já rád poradím. Jde přeci o zábavu a navíc - jsou mnohem horší věci v GC, než tyto prkotiny.

 

Tak ono je docela rozdíl, jestli dostaneš radu a "radu".

Pokud ti někdo řekne jako radu souřadnice mysterky, to pak toho z toho luštění moc nemáš.

Ale když ti upřesní, jakým směrem se dívat, často to stačí a ty si dokážeš tu mysterku po té radě doluštit sám. A o tom to je. Pokud dlouhou dobu luštím keš, kde se zaměřím na něco a pak dostanu radu, že jdu špatným směrem, často to stačí. A určitě to je něco jiného, než když mě někdo dovede na místo, kde je keš, protože pak vůbec nevím, o čem ta keš vlastně byla...


  • 0

#33 Poprask

Poprask

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 22:26

Co třeba z tohoto:
 

Jé, tak to jsem se špatně vyjádřil. Tady kolem, co tak čtu logy, tak tam bývá často použito slovo nakopnutí, ve smyslu nakopnout - poradit. Takže, protože nejsem žádný super luštič, a otazníčky co tu kolem visí jsou fakt pekelné, nebude stačit jen nakopnutí, ale doslova dokopání k výsledku. U jedné z prvních, podle ownera banálních šifer, jsem potřeboval tři nápovědy, než jsem se chytil. Takže nechat se dokopat je myšleno, nechat si trpělivě radit. Osobně si myslím, že těch co těžkou šifru dají bez porady je minimum.


  • 0

#34 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2017 - 0:16

Jako owner D5 keše pořád vidím ale fatální rozdíl v tom, když toho člověka k řešení dokopu a když mi to s čistým svědomím zfinálkaří.


  • 6

#35 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2017 - 0:08

takové to náhodné dovedení k finálce při nějaké socializaci s jinými kačery řeším asi tak jako se mají řešit challenge - write note a po doluštění změním na found it - ale v praxi jsem to vždy vyluštil dřív, než jsem se dokopal k logování, takže note nebylo potřeba - viz třeba můj log na Taxoftově Kafkovi

 

proti týmové spolupráci (tak max 4 lidi, ideálně 2, kde každý je skutečně platným členem týmu, ne ocásek) nic nemám, jeden třeba lépe luští, druhý lépe leze, třetí řídí auto, ale tak jako je pro mě fyzicky minimum podepsat se do keše (i kdyby mi někdo zdatnější měl cestu pěkně připravit), tak z hlediska luštění by pro mě bylo minimum nechat si luštění vysvětlit a v okamžiku logování prostě chápat princip luštění a být schopen to vyluštit znovu, i kdyby na to tedy původně přišel nikdo jiný z týmu - ale je to také teorie, zatím jsem byl ten luštič vždycky já 


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 06 únor 2017 - 0:11

  • 7

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#36 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2017 - 9:47

Tak ideální je, když s někým plánuju společný odlov, se připravit a keše v lokalitě si vyluštit. Když to nejde (obtížnost, nedostatek času) nebo se tam připlete finálka, o které bych nevěděla, že tam směřuje, volím možnost zapsat se a zpětně doluštit nebo si alespoň nechat vysvětlit řešení. Jen tedy neloguji nejdřív WN jako u challenge, protože u normálních mysterek by se mělo datum logu shodovat s datem v logbooku. V případě, že jsem neluštila, to v logu přiznám. Mám takových keší jen pár, naopak jsem to většinou spíš já, kdo má vyluštěno. Na T5 si vylezu taky, pokud jich nelovíme v jednom dni tolik, že bych už fyzicky nemohla. U nich by se ale zase spíš dalo přemýšlet, jestli mám právo logovat, když jsem nenahodila (což je většinou těžší než samotné lezení).


  • 0

#37 Braith

Braith

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2017 - 23:58

Zdravím.

Předem upozorňuji, že bych nerad rozvířil debatu, zda je správné si souřadnice finálek zjistit jinak než luštěním. Já jsem třeba takový, že pokud si mysterku sám nevyluštím, tak ji nelovím. Připadá mi pak hloupé i samotnému před sebou se chlubit něčím, co jsem očůral a navíc se okrádám i o to kouzlo hry. Zajímalo by mě, vy co to máte podobně jako já, jak to děláte, když jdete třeba s kamarádem, nebo v partě? Řeknete např. kamarádovi, že když bude cca 300m od keše, že ať jde sám a pak se pro vás staví, nebo jdete s ním a pak se nezapíšete? Já toto zatím neřešil, jelikož jsem většinou samotář, ale už jednou jsem dostal nabídky typu, hele, já něco vyluštím a vyrazíme. U multin je to jiná, to si mohou obejít všichni. A nebo co třeba keše T5, jeden to sundá pro všechny, nebo se zapíše jen ten, kdo si pro to vyleze?

Díky

ja si myslim že geocaching je o pohybu venkuv pirode a ne kazdy ma inteligenci aby mysterku odlovil v praze je prazakum hej tam maji an vyber ale amtka s detma ktera muže jen par kroku od domova tä v mistech kde je keší jen par je vdecna za jakoukoliv pomoc


  • -2

#38 Braith

Braith

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 0:08

Ale on je trochu rozdíl, když v té partě jsou tři lidi nebo když jich je tam třeba deset. Pak se dost z nich jenom veze. Máš pravdu v tom, že je to stejně jako u některých pracovních skupin. Tam to ovšem lze řešit absencí prémií :) A ten, kdo se jenom veze, napíše hezký log? Co by u náročnější keše (luštění či odlov) asi tak psal? Pokud se ti zážitek smrskne na to, že se zapíšeš do logbooku, který ti někdo podá a zapíšeš si GC kód keše, kterou pak na webu zaloguješ, co hezkého tam asi tak napíšeš. Díky za keš? Hezké logy se dají psát, pokud máš s keší nějaké zážitky, jinak těžko. Takže pokud owner udělá zajímavou keš, která ty zážitky slibuje a pak na to lovci kašlou, nemusí ho to těšit. Ano, lovci se sice okrádají o zážitky, ale ownera to může mrzet a byl by raději, kdyby mu přišel pouze jeden hezký log, než jeden hezký a k tomu dalších pět logů o ničem.

 

EDIT 29.1. Mrkni se třeba na GC2MJ75 a logy od 15. ledna 2017. Krásný příklad hromadného odlovu. Máš za úkol tam najít hezký log.

no jsi mimo realitu byl jsem an akci 4bp(4 beskydska piva) event a bylo nas cca 50 a smyslem akce bylo sejit se ujit x kilometru pres beskydkse vrcholy datse pivo a odlovit kešky . umíš si predstavit jak dlouho ybchom museli mit dovolenou v praci kdyyb na kazdy strom ke kazde kešce lezli  kazdy z 50 ti ucastniku zvlast?????????? samo ze jeden yvlezl ostatni logovalia pak to dal zpatky to same s mysterkama co jsme cestou lovili jeden vylustil nebo dva a ostatnich 48 slijen logovat!


 bejjci a jim podobní :

 

 

no jsi mimo realitu byl jsem an akci 4bp(4 beskydska piva) event a bylo nas cca 50 a smyslem akce bylo sejit se ujit x kilometru pres beskydkse vrcholy datse pivo a odlovit kešky . umíš si predstavit jak dlouho ybchom museli mit dovolenou v praci kdyyb na kazdy strom ke kazde kešce lezli  kazdy z 50 ti ucastniku zvlast?????????? samo ze jeden yvlezl ostatni logovalia pak to dal zpatky to same s mysterkama co jsme cestou lovili jeden vylustil nebo dva a ostatnich 48 slijen logovat!


  • -14

#39 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 0:23

no jsi mimo realitu byl jsem an akci 4bp(4 beskydska piva) event a bylo nas cca 50 a smyslem akce bylo sejit se ujit x kilometru pres beskydkse vrcholy datse pivo a odlovit kešky . umíš si predstavit jak dlouho ybchom museli mit dovolenou v praci kdyyb na kazdy strom ke kazde kešce lezli  kazdy z 50 ti ucastniku zvlast?????????? samo ze jeden yvlezl ostatni logovalia pak to dal zpatky to same s mysterkama co jsme cestou lovili jeden vylustil nebo dva a ostatnich 48 slijen logovat!


 bejjci a jim podobní :

 

 

no jsi mimo realitu byl jsem an akci 4bp(4 beskydska piva) event a bylo nas cca 50 a smyslem akce bylo sejit se ujit x kilometru pres beskydkse vrcholy datse pivo a odlovit kešky . umíš si predstavit jak dlouho ybchom museli mit dovolenou v praci kdyyb na kazdy strom ke kazde kešce lezli  kazdy z 50 ti ucastniku zvlast?????????? samo ze jeden yvlezl ostatni logovalia pak to dal zpatky to same s mysterkama co jsme cestou lovili jeden vylustil nebo dva a ostatnich 48 slijen logovat!

Tak to se skutecne mas cim chlubit.


  • 7

#40 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 6:53

Braith: hele a nebylo těm 48 mudlům, co na tom pivním výletě bylo, divné, ze co chvíli musejí stát frontu a zapisovat se do nějakého divného notysku, který jim někdo přinesl z lesa, křoví, stromu? ;-)

Normálně Ti nevěřím, že někde existuje skupina 50 kačerů, která takto smýšlí, veze se a loví společně....
Dáš sem odkaz na jednu z kešek, které jste takhle odlovili?

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 16 březen 2017 - 7:00

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama