Přejít na obsah


Fotka

Hromadný odlov mystery keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#41 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 14:06

plavcik: na to abys takove skupinky potkal stacilo do lesu u Brandysa prvnich par tydnu, ev. mesicu po publikaci Matrixu.

Typicky jeden vylezl, podal logbook, deset zalogovalo a pokracovali dal. Takhle prosli 1/4 a zbyle tri skupinky daly ten zbytek no a matrix za den byl kompletni.

 

No a pak jsou takovi co na ten strom vylezou bud vsichni a daji si nahore svacinku a nebo se u toho lana prostridaji a protahnou si trosku telo a o roli prvolezce ktery odnese zajisteni cesty se prostridaji.


  • 0

#42 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2017 - 23:25

plavcik: na to abys takove skupinky potkal stacilo do lesu u Brandysa prvnich par tydnu, ev. mesicu po publikaci Matrixu.

Typicky jeden vylezl, podal logbook, deset zalogovalo a pokracovali dal. Takhle prosli 1/4 a zbyle tri skupinky daly ten zbytek no a matrix za den byl kompletni.

 

No a pak jsou takovi co na ten strom vylezou bud vsichni a daji si nahore svacinku a nebo se u toho lana prostridaji a protahnou si trosku telo a o roli prvolezce ktery odnese zajisteni cesty se prostridaji.

 

Jenomže pochop, pak nejsou ty body a někomu jde hlavně o to. Co je víc, než bod? Piknik v koruně stromu? Kdepak. Zážitky? Kdepak. Ne, prostě ten bod, to je nejlepší, co z keše můžeš získat. Chápeš?  :) Víc bodů, víc kačer, ne? Někdo funguje takhle, takže v životě nepochopí, že někdo může fungovat jinak. Jistě, všichni sbíráme bodíky, ale přístup se liší. 


  • 3

#43 covering

covering

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2017 - 16:10

Poprasku, z čeho plyne tvoje přesvědčení (a některých dalších hráčů), že máš nárok na každou keš, která vyjde a musíš nutně odlovit všechno, co vyšlo. Ne, není na to právní ani jiný nárok. Tvůj problém řeší třeba ignorelist nebo nějaké z center závislostí.

Přijde mi to stejné, jako kdybys chtěl lepší zaměstnání za více peněz, ale místo toho, abys na sobě pracoval, tak začneš krást. Jistě, liší se společenská závažnost, ale princip je stejný.

A jistě máš nárok na zábavu. Ale co když ta tvoje forma zábavy kazí zábavu ze hry ownerovi nebo ostatním, kteří místo výmluv luští i s dopomocí. To tě asi nenapadlo, že?

Á, jediní spravedliví promluvili, tak až se bude házet těmi pomyslnými kameny, tak pozor, ať taky jednu ránu neschytáte :-)

Nějak mi uniká smysl toho, co píšete, a toho co děláte, viz https://www.geocachi...ka-08-zaskodnik

Tady jste se také jen část dne vezli, když Vaši kolegové například tak neuvěřitelně odhalili D5 mysterku, a to naprosto přesně a bez trápení... Gratuluji, tohle se jen tak někomu nepovede :-) Samozřejmě to není klasický velkoformátový finálhunt, ale princip je stejný, nemyslíte? :-)


  • 0

#44 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2017 - 21:24

Á, jediní spravedliví promluvili, tak až se bude házet těmi pomyslnými kameny, tak pozor, ať taky jednu ránu neschytáte :-)

Nějak mi uniká smysl toho, co píšete, a toho co děláte, viz https://www.geocachi...ka-08-zaskodnik

Tady jste se také jen část dne vezli, když Vaši kolegové například tak neuvěřitelně odhalili D5 mysterku, a to naprosto přesně a bez trápení... Gratuluji, tohle se jen tak někomu nepovede :-) Samozřejmě to není klasický velkoformátový finálhunt, ale princip je stejný, nemyslíte? :-)

 

Je škoda, že se někdo stydí za svůj názor a zařizuje si kvůli odpovědi anonymní nick. Zase je fajn vědět, že když už nepíšu univerzální logy, tak je alespoň někdo čte. Jinak nevím, jestli jsi v dané lokalitě byl. Asi ne, protože u této keše ti kačeři v logách fakt nekecají, že to najdou i bez souřadnic. Není v tom žádná magie, přečti si logy a podívej se na atributy, přijdeš na to jistě taky. Jinak skupina 3 dospělí kačeři, mudlobabička a tři děti, to fakt hustá finálková skupina. A k luštění těch ostatních. Vzhledem k tomu, že to mám na trase, kde jezdíme docela často, tak kromě té jedné (a ještě č. 7), je už mám nějakou dobu vyluštěné. Zjistil bys to taky z toho, že jednu ze série (č. 6) už mám nalezenou od loňska. Zcela přesně vyluštěno od 5.8.2016, chceš poslat mailovou komunikaci, která to dokazuje? Nebo chceš poslat video z odlovu jedné z těch T5, ať vidíš, jak vypadá odlov s dětmi a kolik času to zabere? Taky mám.

Příště prosím piš pod nějakým skutečným nickem s prolinkovaným profilem, který používáš na gc.com.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 22 květen 2017 - 21:38

  • 0

#45 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 5:43

Já mám odlovených 5 D5 mysterek a z toho 2 jsem brutla. U první to byla haluz, když jsme viděli někoho hledat a tak nějak nám došlo, že hledá keš, a druhou jsem taky našla podle atributů a logů .Ne že bych na to byla nějak pyšná, ale někdy se to tak sejde.Vidět zatím hned podvod mi přijde přehnané...


  • 4
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#46 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 8:39

Jenom taková technická, pokud někdo najde kešku, je jedno jakou a já ho vidím, tak si ji moho klidně zalogovat taky jako BF. Přesně to se mi stalo ne županovém eventu, vidím partu jak stojí na nějaké hromadě hlíny. Tak se tam jdu podívat a ejhle keška. Tak jsem se samozřejmě zapsal taky a nevidím v tom žádný problém. Problém je "obchodování se souřadnicemi" a nerespektování obtížnosti terénu. Myslím tím třeba - jeden vyleze, pošle logbook dolů a všichni se zapíšou. To jsou dvě věci, které jsou prostě špatné.


  • 3

#47 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 9:52

 ...vidím partu jak stojí na nějaké hromadě hlíny. Tak se tam jdu podívat a ejhle keška. Tak jsem se samozřejmě zapsal taky a nevidím v tom žádný problém. 

Proč je nerespektování obtížnosti v pořádku, ale nerespektování terénu je špatně?


  • 0

#48 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 10:07

Proč je nerespektování obtížnosti v pořádku, ale nerespektování terénu je špatně?

Já bych řekl, že je to umístěním krabičky.

U obtížnosti je t krabička na zemi (např.) u terénu je na stromě, takže by se logovat mělo na stromě.

EDIT: Taky když příjdeš k T5 a uvidíš tam někoho lézt, tak ti to taky dovolí se přidat a vylézt tam sám.

Stejně jako uvidíš skupinu kolem finálky D5.


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 23 květen 2017 - 10:11

  • -1

#49 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 10:18

davidb11: S kamarádem chodíme často ve dvou na kešky a u stromovek to děláme tak, že jeden vyleze a snese kešku dolů, v klidu zalogujeme, abychom nehoře neriskovali ztrátu tužky, obsahu kešky nebo pád a druhý to pak vynese. Z tvého pohledu logujeme špatně. ;)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#50 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 10:22

Pontiac_CZ:
Z toho co jsem napsal jo.

Ale tebou popsaná varianta je dle mého taky v pořádku :-)

Řešili jsme to podobně, jeden vracel kešku nahoru a druhý už chystal lano na další strom.

Ale nahoře byli oba/všichni.


  • 0

#51 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 23 květen 2017 - 10:27

Už dlhšiu dobu sledujem tieto nikam nevedúce diskusie na tému či je to alebo ono podvodom.

 

Základné pravidlo predsa je: Nájsť geocache (skrýšu) pomocou gps a zapísať sa do logbooku v nej umiestnenom.

 

Nikde na stránkach geocaching.com som nenašiel nič o rešpektovaní/nerešpektovaní terénu/obtiažnosti. Nič o spôsobe získania fináliek a pod. Jednoducho zadám súradnice do gps a keď nájdem geocache, tak sa do nej zapíšem. Nič viac.

 

Ľudia sú rôzni a preto aj spôsob hrania je rôzny. Avšak základné pravidlo dodržujú aj finálkári, aj hromadné odlovy aj kadekto iní. Namiesto "remcání" by stačilo začať myslieť pozitívne. :)


  • 3

#52 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 10:38

Proč je nerespektování obtížnosti v pořádku, ale nerespektování terénu je špatně?

 

Obtížnost je stejně velmi subjektivní. Co je pro někoho D5, může být pro někoho D2. Navíc to záleží na tom, jak to odhadne autor. Mnohé keše jsou z hlediska obtížnosti nadhodnocené, ale jsou i keše podhodnocené. Takže obtížnost stejně těžko můžeš respektovat. Ten terén je jasný. Když je to na stromě a potřebuješ lano, je to T5  :) Když tam půjdeš s někým a vyleze jeden a zapíše oba do logbooku, je to z pohledu pravidel v pořádku, jak napsal kolega ze Slovenska. V tom má pravdu. Navíc ani není napsáno, že se tam musíš zapsat osobně. Že základní pravidlo dodržují i finálkaři, není obecně pravda. Nebo možná dodržují, ale někteří na některých keších použili k zápisu do logbooku neviditelný inkoust  :P

Co občas působí trochu trapně je, že jsou i lidé, co mají zalogováno spousty T5 keší a přitom o nich víš, že mají závratě už ve dvou metrech nad zemí. Ale v pohodě, je to jejich věc.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 23 květen 2017 - 10:46

  • 0

#53 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 10:49

Že základní pravidlo dodržují i finálkaři, není obecně pravda. Nebo možná dodržují, ale někteří na některých keších použili k zápisu do logbooku neviditelný inkoust  :P

Tady (podle mě) mícháš dvě různé věci:

- finálkař získá souřadnice pokoutně někde na serveru, ale krabku najde a zapíše se. To je sice mimořádně odpudivé, ale pravidlo o zapsání do logbooku neporušuje...

- kdo v logbooku zapsaný není, pravidlo porušil a má zalogováno podvodem bez ohledu na to, jakým způsobem souřadnice získal.

 

 

 Když tam půjdeš s někým a vyleze jeden a zapíše oba do logbooku, je to z pohledu pravidel v pořádku

 

... a tohle (opět podle mě) v pořádku tedy není...


  • -1

#54 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 10:56

Obtížnost je stejně velmi subjektivní. Co je pro někoho D5, může být pro někoho D2. Navíc to záleží na tom, jak to odhadne autor. Mnohé keše jsou z hlediska obtížnosti nadhodnocené, ale jsou i keše podhodnocené. Takže obtížnost stejně těžko můžeš respektovat. Ten terén je jasný. Když je to na stromě a potřebuješ lano, je to T5  :) Když tam půjdeš

 

Tady (podle mě) mícháš dvě různé věci:

- finálkař získá souřadnice pokoutně někde na serveru, ale krabku najde a zapíše se. To je sice mimořádně odpudivé, ale pravidlo o zapsání do logbooku neporušuje...

- kdo v logbooku zapsaný není, pravidlo porušil a má zalogováno podvodem bez ohledu na to, jakým způsobem souřadnice získal.

 

 

 

... a tohle (opět podle mě) v pořádku tedy není...

 

z pohledu pravidel jo - je v logbooku. Z pohledu všeho ostatního (zejména morálky) to samozřejmě v pořádku není.

 

Že je terén vždy jasný, tím si taky nejsem tak jistý - už nejednou jsem se setkal se situací, kdy bych s ním klidně o hvězdičku hnul (ať nahoru nebo dolů). U T5 asi jo, u ostatních jak kdy.

 

Už dlhšiu dobu sledujem tieto nikam nevedúce diskusie na tému či je to alebo ono podvodom.

 

Základné pravidlo predsa je: Nájsť geocache (skrýšu) pomocou gps a zapísať sa do logbooku v nej umiestnenom.

 

Nikde na stránkach geocaching.com som nenašiel nič o rešpektovaní/nerešpektovaní terénu/obtiažnosti. Nič o spôsobe získania fináliek a pod. Jednoducho zadám súradnice do gps a keď nájdem geocache, tak sa do nej zapíšem. Nič viac.

 

Ľudia sú rôzni a preto aj spôsob hrania je rôzny. Avšak základné pravidlo dodržujú aj finálkári, aj hromadné odlovy aj kadekto iní. Namiesto "remcání" by stačilo začať myslieť pozitívne. :)

To tady psal myslím kdysi mh.mail, že distribuce finálek atd. je proti pravidlům - tzn. asi nemáš tak úplně pravdu. A jak už napsal bejcci, základní pravidlo také ne všichni dodržují.


  • 1

#55 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 10:56

Tady (podle mě) mícháš dvě různé věci:

- finálkař získá souřadnice pokoutně někde na serveru, ale krabku najde a zapíše se. To je sice mimořádně odpudivé, ale pravidlo o zapsání do logbooku neporušuje...

- kdo v logbooku zapsaný není, pravidlo porušil a má zalogováno podvodem bez ohledu na to, jakým způsobem souřadnice získal.

 

 

 

... a tohle (opět podle mě) v pořádku tedy není...

 

Pokud nejsi zapsaný ve fyzickém logbooku, nemáš nárok na FI log. Nepsal jsem, že je to jinak. Pouze jsem napsal, že někteří finálkaři kromě toho opravdu i podvádí a logují FI tam, kde zapsaní v logbooku nejsou.

 

Ale pravidla neřeší situaci, že tě někdo do logbooku zapíše. Je nick v logbooku? Ano, v pořádku, máš nárok na FI log z pohledu pravidel hry. 


  • 0

#56 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 23 květen 2017 - 11:06

z pohledu pravidel jo - je v logbooku. Z pohledu všeho ostatního (zejména morálky) to samozřejmě v pořádku není.

 

Jaká morálka?

Ak owner priradí T5 a pritom to bude 2m nad zemou, tak morálne v poriadku je, aby som nahodil lano, dal na seba T5 výbavu a potom to rukou dočiahol? V opačnom prípade bude zápis v logbooku nemorálny?

Prečo niektorí majú stále potrebu dopĺňať jednoduché všeobecne platné pravidlá o "čosi" navyše a vydávať to za "univerzálnu pravdu"?


  • 0

#57 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 11:12

"T5" neznamená automaticky "keš na vysokém stromě mimo dosah"

a stejně je to mimo téma, tak dost už o tom


  • 0

#58 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 11:20

Co občas působí trochu trapně je, že jsou i lidé, co mají zalogováno spousty T5 keší a přitom o nich víš, že mají závratě už ve dvou metrech nad zemí. Ale v pohodě, je to jejich věc.

 

Já mám taky zalogované T5 keše a na strom nevylezu. Ale jsou to třeba ostrovní keše (doplaval jsem, použil loď, přešel po ledě), eventy se zimním tábořením (nutnost speciálního vybavení pro přežití za mrazu a nebo třeba dvě D5/T5 challenge z Nového Zélandu, kde byla podmínka odlovu keší na jiných kontinentech a owner terén zdůvodnil tím, že je ke splnění podmínek nutnost letět letadlem (a to je to speciální vybavení) a kešky byly na zemi. Jo jednu stromovku mám, kam jsem nevylezl a krabička mi byla podána, ale to bylo jednak v mých kačerských začátcích a druhak byl u toho owner, který všechny nabádal, aby se zalogovali.


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#59 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 11:27

Už dlhšiu dobu sledujem tieto nikam nevedúce diskusie na tému či je to alebo ono podvodom.

 

Základné pravidlo predsa je: Nájsť geocache (skrýšu) pomocou gps a zapísať sa do logbooku v nej umiestnenom.

 

Nikde na stránkach geocaching.com som nenašiel nič o rešpektovaní/nerešpektovaní terénu/obtiažnosti. Nič o spôsobe získania fináliek a pod. Jednoducho zadám súradnice do gps a keď nájdem geocache, tak sa do nej zapíšem. Nič viac.

 

Ľudia sú rôzni a preto aj spôsob hrania je rôzny. Avšak základné pravidlo dodržujú aj finálkári, aj hromadné odlovy aj kadekto iní. Namiesto "remcání" by stačilo začať myslieť pozitívne. :)

V podstatě souhlasím. Jen je smutná jedna věc. Není to zas tak dlouho, co jsem logoval jednu keš. Když jsem se k ní blížil, zahlédl jsem jak se do ní logují dva lidé. Říkám si, nechám je v klidu zalogovat a poté si pro keš půjdu já. Ti dva odešli a já si šel zalogovat také tuhle keš. A co v logbooku nevidím... Poslední log od těchto dvou lidí obsahoval čtyři nicky. Doma jsem nakouknul do logů na internetu a jasně. Ti dva logovali další dva co lovili o nějaký ten kilometr jinde. A naopak tihle dva zase byli zapsáni v keších co logovala opačná dvojice. Log ve stylu: Udělali jsem si pěkný výlet ve čtyřech a odlovili při něm hezkých pár keší, vypadá bez toho aniž by člověk znal pozadí tohoto logování pěkně. V logbooku jsou zapsáni a i když se ví jak to doopravdy bylo, nemá majitel právo log smazat. Prostě i takhle se loví keše. I to se dá shovat pod "hromadný odlov". Každý z nás je součástí hry, kde když nepodvádíš, nemůžeš se rovnat některým "zkušeným kačerům" kteří dávají na obdiv kolik mají "odlovených" keší.

btw: asi jsem měl ze těmi dvěma hned jít a poslat je tam kam slunce nesvítí. Jim by to bylo asi jedno a já bych si alespoň ulevil.


  • 1

#60 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 11:49

Bůhví,  kde už jim byl konec. :) Ale je jasné, že počet nálezů o zkušenosti nesvědčí. Pokud už z něčeho se na ni dá usoudit, tak z toho, jak se kačer vyjadřuje v logách.


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama