Přejít na obsah


Fotka

Podivná tradička


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 10:45

Našel jsem prapodivnou kešku. Je tedy deaktivovaná, nikoli ale proto, že by na ní bylo revírníkem shledáno něco divného. No prostě to bývala tradička, owner ji předělal na mysterku, ale nezměnil typ. A prošlo to přes revírníka.

Mám za to, že keška, která není na výchozích souřadnicích nebo se musí pro její nalezení udělat něco navíc než pro ni prostě dojít, nesmí být tradička.

Anebo se mýlím?

https://coord.info/GC2967Y


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 11:06

Díváš se do 4 roky starých dat. Ta keš je od 2012-06-29 autorem archivovaná. Zřejmě autorovi došel čas na její opravu.
Skupec mu ji sice změnil a odarchivoval, ale pak to většinou bývá ve stavu disabled, autor měl mít tím pádem možnost ji předělat a uvolnit, ale k tomu už nedošlo.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 04 leden 2017 - 11:31

  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 11:08

2x archivovat, v červnu 2012 slíbit, že bude dearchivována v září a teď 4 a 1/2 roku po ní ani pes neštěkl - tak zatím nevím, co řešit. Předpokládám, že při dalším pokusu o obnovení se reviewer naštve a neunikne mu, že to tradička není.

Jinak by to teď byla samozřejmě mysterka.

P.S. ale taky se mi stalo, že jsem několik let odkládal návštěvu keše na kraji Žďáru n. Sáz. (jednou jsme spěchali na chatu, pak bylo na poli mokro, pak tam bylo obilí, pak foukal studený vítr, pršelo nebo chumelilo) - a když jednou bylo krásně a měli jsme dost času - - - tak už tam nebyla!!!


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 04 leden 2017 - 11:12

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#4 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 11:27

Díváš se do 4 roky starých dat. Ta keš je od 2012-06-29 autorem archivovaná.

Ale to já vím a píšu to. Ale mě jde o to, že byla změněna na mysterku a listing prošel přes revírníka jako tradička. 


  • 0

#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 11:37

Láďa: na kraji Žďáru nad Sázavou? Která to byla?
  • 0

#6 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 11:41

Nehledejme záhady tam, kde nejsou. Reviewer napsal: Odarchivace na žádost autora Změna typu cache. Je možné, že prostě ten typ změnit zapomněl. Někdy je přání otcem myšlenky. Skupec už revírníka nedělá a autor později keš sám znovu archivoval. Rozhodně si to v té době nemohl owner změnit sám, takže to vypadá spíš na revírníkovo opomenutí, než na cokoliv jiného.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 11:41

Mám za to, že keška, která není na výchozích souřadnicích nebo se musí pro její nalezení udělat něco navíc než pro ni prostě dojít, nesmí být tradička.


Nesmí. No a...?!? Je to skoro pět let a je v archivu. Tak ji nech v klidu odpočívat...


  • 0

#8 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 12:17

Tak jsem na to ze zvědavosti koukla a když jsem jí lovila v roce 2011, tak to byla multina :D


  • 0

#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 12:25

Ale to já vím a píšu to. Ale mě jde o to, že byla změněna na mysterku a listing prošel přes revírníka jako tradička.

Mně přijde, že ta poslední změna byla z mysterky na tradičku.

Edit: Listing už owner nepředělal.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 leden 2017 - 12:30

  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 12:33

Asi nejvíce by k tomu řekl autor nebo Skupec.

Je dost pravděpodobné, že autor po RW chtěl, aby předělal keš na tradičku a opět ji spustil, ten to tedy udělal, (u archivní keše nejde měnit listing), jenže autor se na to vyflákl a Skupec je v tom úplně nevinně a vůbec to není jeho opomenutí!

 

Takže neměli byste nikoho odsuzovat, když nevíte, jak to ve skutečnosti bylo.


  • 4

#11 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 12:36

Asi nejvíce by k tomu řekl autor nebo Skupec.
Je dost pravděpodobné, že autor po RW chtěl, aby předělal keš na tradičku a opět ji spustil, ten to tedy udělal, (u archivní keše nejde měnit listing), jenže autor se na to vyflákl a Skupec je v tom úplně nevinně a vůbec to není jeho opomenutí!
 
Takže neměli byste nikoho odsuzovat, když nevíte, jak to ve skutečnosti bylo.

Nemyslím, že by to mh.mail myslel zle.
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 12:37

Mimochodem, autor pak udělal tuhle keš: GC4D7FV, kde přímo zmiňuje, že se jedná o druhou verzi původní keše.

Takže to vypadá, že chtěl původní multinu (později mysterku) opravdu předělat na tradičku...


  • 1

#13 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 12:38

Romane, proč tak ostře? To, že jsem napsal, že mohlo jít o opomenutí, přece neznamená, že Skupce odsuzuji. Myslím, že se tu dělá z komára velbloud.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#14 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:13

tak vyražte za hranice - tradičku se stage sem v Německu viděl už 2x  ;) . Logy kde jsme na to poukázali owner smazal s tím že v Německu je to "richtig" :)  třeba tahle měla 1 stage na stromě - https://coord.info/GC2WZKF  u druhé jsme nevyluštili šifru na stage ......


  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:20

tak vyražte za hranice - tradičku se stage sem v Německu viděl už 2x  ;) . Logy kde jsme na to poukázali owner smazal s tím že v Německu je to "richtig" :)  třeba tahle měla 1 stage na stromě - https://coord.info/GC2WZKF  u druhé jsme nevyluštili šifru na stage ......

Nebál bych se na to dát NA, případně se na to zeptat přímo na HQ. Kde není žalobce....
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#16 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:24

Tradičku se stagí jsem kdysi našel i v Rakousku (na souřadnicích indicie, odtud projekce souřadnic).


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 13:32

Tradičku se stagí jsem kdysi našel i v Rakousku (na souřadnicích indicie, odtud projekce souřadnic).

Totéž. Ani ElKrawallo nebo Tafari by nemohli ignorovat informaci a zjevném porušení pravidel pro tradičky.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#18 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 15:23

Nebál bych se na to dát NA, případně se na to zeptat přímo na HQ. Kde není žalobce....

Hm. A proc by jako mel bejt zalobce a davat hned N/A log? Jiny kraj, jiny mrav. To je jako kdyby sem prijel nemec a zacal davat N/A logy na mysterky co jsou na uvodkach, s tim ze to maj bejt tradicky, jako vsude jinde jak je on zvyklej. Kdovi jakej to ma u konkretni kese duvod, nedeje se ta zas tak casto a muze se stat ze jim rozbijes nejakou babovicku kterou vubec nedokazes dohlednout.

 

Me se to taky samozrejme parkrat stalo, mam DNF na tradicce pac jsem nenasel druhou stage (ani netusim kolik jich to celkem melo), mam i FI na tradicce s nekolika stagema a lustenim v terenu. Mam odlovene i kese v brutalnich kolizich. Vesmes v Nemecku, tam se fakt da narazit na leccos. Ale nevidim zadnej duvod proc bych bez znalosti veci mel do takovy veci hodit vidle, kdyz ta kes ma treba stovku FI a nikdy to nikomu z mistnich nevadilo. Ono je teoreticky mozny ze ta kes na tech uvodkach nekde byla a treba jsem ji jen nenasel a ty stage by me treba postupne dovedly zas na ty uvodky, ale s nejakym hintem jak najit logbook, nebo neco takovyho. I u nas jsou kese co odporuji pravidlum, vedi to kaceri, vi to owner a mnohdy to vi i reviewer ale jsou s tim vsichni v pohode. A ted si predstav ze by k necemu takovymu prijel nejakej Nemec, dal tam N/A log, reviewera by donutil udelat neco co se stat nemelo a co nikdo nechtel a mozna by to nechtel ani ten nemec, kdyby tusil o co jde.


  • 6

#19 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 15:30

Když jsi tak chytrý, vysvětli mi text pravidel v geowiki ohledně tradiček...


  • 0

#20 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 15:59

To jako ja? A proc bych mel vysvetlovat text, ktery jsem nenapsal, ktery nechapu, ktery z meho pohledu obsahuje spoustu veci ktere nejsou pravda a ktery neni zavazny ani pro me, natoz pro nekoho treba v tom Nemecku, kdo ani netusi ze neco takoveho existuje?


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama