Přejít na obsah


Fotka

Vyfiltrování keší z GPX souboru, které mí přátelé mají nemají odloveno


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 13:44

btw tu nepadlo, a mohlo by být imho použito k řešení problému: v gg je možno vypsat nicky uživatelů pro které chci uchovávat logy. tak bych měl v db i logy těch dětí/kamarádů a podle toho můžu filtrovat, ne?

 

To ale musis vsechny ty jejich logy taky naimportovat. Pokud nestajujes ty kese tak casto a tak dlouho, aby tam vsechny ty jejich logy byly, musel bys ke kazde kesi stahnout vsechny logy.

To je uz vazne rychlejsi pouzit to gc.live stahovani, co je v GG zabudovane.

 

Dokonce pokud kamaradum staci jen vedet, kde ktere kesky jsou, aniz by nutne museli mit i cely listing, tak mohou stahnout jen zakladni informace, tam ma i ten BM limit 10000 za den. Takze pak jim staci predat jen seznam GC kodu, a to rozhodne neporusuje vubec nic!


  • 1

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 15:24

Gorde, ano máš pravdu, ale kde je ta rozumná hranice? A c:geo... nevím proč se to tak nechalo rozjet, když plno lidí tvrdí jak je to nelegální. Třeba se někdy dočkáme nějakého opatření ze strany GS. Ale to jen hádám.

 

Prave, kde je hranice ... Ale ty, mi pripada, ze ji ted nastavujes pro kazdeho jinak. Jeden se tu opta na postup (ktery navic ani nebude nic porusovat, pokud nebude predavat GPX) a je mu (zrejme, nevim presne, cos smazal) nejaky navod smazan, druzi tu vesele doporucuji c:geo a nic se nedeje. Nehodlam polemizovat o tom, co porusuje ToU vic nebo min, ale pristup stejny nemas.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 16:49

GORD, HaLuMa:  c:geo doporučovat můžou, ono lze používat i bez porušování pravidel GS. A diskuse o způsobech, jak ho použít k porušování pravidel se tu, pokud vím, taky netoleruje (ale c:geo nesleduji, možná se pletu).


  • 0

#24 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 16:58

Prave, kde je hranice ... Ale ty, mi pripada, ze ji ted nastavujes pro kazdeho jinak. Jeden se tu opta na postup (ktery navic ani nebude nic porusovat, pokud nebude predavat GPX) a je mu (zrejme, nevim presne, cos smazal) nejaky navod smazan, druzi tu vesele doporucuji c:geo a nic se nedeje. Nehodlam polemizovat o tom, co porusuje ToU vic nebo min, ale pristup stejny nemas.

Kde je rozumna hranice? Jasne ze ne u spolecnejch dat na rodinny vylet s detmi. Na druhou stranu to o cem je tohle vlakno je uplne nekde jinde. Neslo ani o deti, ani o spolecny vylet na kese s kamarady. Na spolecny vylet by totiz nepotrebovali kazdy jiny GPX, kdyz by sli spolu. Nebo ty snad detem na spolecny rodinny vylet delas kazdemu jiny GPX? Neslo ani o jednorazovou akci ze potrebuje pomoct nekdo kdo zrovna nema pristup k netu, vyprselo mu PM a nestihl ho obnovit, vycerpal si pocet stazenejch GPX za de atd. Tohle vsechno se samozrejme da pochopit. Ale tady slo evidentne o systematicke dlouhodobe generovani GPX vetsi skupine kaceru kteri ani nechodi kesovat ani spolu, to vse z jednoho PM uctu. Kde presne je hranice taky nevim, zato vim ze tohle je za tou hranici urcite, at uz je kdekoliv.

 

To ze postup nebude nic porusovat kdyz se nebude predavat GPX je komentar dost mimo, kdyz uz hned z uvodnich prispevku je naprosto zrejmy ze jde prave o to rozdavani GPX ostatnim kteri nemaji PM (proto jsem se pro jistotu sikovne zeptal, aby mi tohle podezreni autor potvrdil, coz se stalo). To je podstata tohodle vlakna. A nezlob se na me, ale tohle je za tou hranici hodne daleko.


  • 0

#25 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 17:55

Prave, kde je hranice ... Ale ty, mi pripada, ze ji ted nastavujes pro kazdeho jinak. Jeden se tu opta na postup (ktery navic ani nebude nic porusovat, pokud nebude predavat GPX) a je mu (zrejme, nevim presne, cos smazal) nejaky navod smazan, druzi tu vesele doporucuji c:geo a nic se nedeje. Nehodlam polemizovat o tom, co porusuje ToU vic nebo min, ale pristup stejny nemas.

 

 

Připadá, ale není to tak. Tady to bylo podchyceno v počátku. U počátků c:gea jsem nebyl, jinak by to v případě porušování vypadalo dá se říci stejně. Více v SZ.


  • 0

#26 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 18:14

Proč to dělat "jednoduše", když se to dá udělat "složitě" ???

 

Viz. project-gc.com

 

Sice to není nejaktuálnější, kvůli rychlosti aktualizace, ale mi to úplně dostačuje.


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#27 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 18:24

 Ale tady slo evidentne o systematicke dlouhodobe generovani GPX vetsi skupine kaceru kteri ani nechodi kesovat ani spolu, to vse z jednoho PM uctu. Kde presne je hranice taky nevim, zato vim ze tohle je za tou hranici urcite, at uz je kdekoliv.

 

A já naivka měl za to, že se tu, v sekci o GeoGetu, jeho nepříliš zdatný uživatel dotazuje na možnosti filtrování skupiny bodů.

 

Ještě že byl jeho ďábelský plán včas odhalen :(


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 07 leden 2017 - 18:25

  • 3

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#28 luxan222

luxan222

    luxan222

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 18:24

Kdyz budu mit v rodine jeden PM ucet a deti budou BM, povazuji za legitimni vyhledat kese, ktere nema nikdo z rodiny nalezene a pripadne jim to dat jako GPX treba do GPS. Navic GC.Live ma funkci, ktera toto presne umoznuje, tak nevim, co na tom muze byt nelegalni, i kdyby ty BM ucty nebyly rodinne.

Přesně tak. Proč se nesložit na jeden PM účet a ten používat? Znám několik takových týmů.

 

To Modrak:
1. Vetsina kaceru pri registraci tohle ani necte tj ani netusi ze to tam je
2. A co treba parta kamaradu kteri se domluvi, slozi se na pm pro jednoho z nich. Ano stale to je poruseni bodu ktery uvadis, ale kazdy zaplatul podil tak proc nevyuzit vyhid (znam lidi kteri maji takto specialni profil kde ma kazdy prihlasovaci udaje k profilu s PM ale vlastni profil maji BM)
3. Tvoje moralizovani mu jeho problem nevyresi a spis ho na**re takže je naprosto zbytecne (nebo si snad budes hrat na bonzaka a psat na GS ze ten a ten porusuje to a to a ze chces spravedlnost?)

2. Jak píšu výše, proč se nesložit na jedno PM? Znám několik takových skupin.

 

Já na lov občas vyrážím s kamarádem a pro porovnání, kdo máme co odloveno a co ne používám gc-project. 

Je mi jasný, že teď bude hodně z vás hulákat, že je odpověď mimo dotaz, ale právě pro tyto účely je Porovnání mapy na gc-project určeno.

 

Porovnání mapy v mém případě nelze využít. Procházet každou keš zvlášt to mohu i bez toho. Ne díky.

Kdepak, ja tomu rozumim moc dobre. Jeden chudak tady zminil, ze chce pripravit vylet pro par kamaradu, a rad by jim predal GPX s naplanovanyma keskama. Ano GPX by jim predavat nemel, porusuje to TOU, o tom neni sporu.

 

Ale kdyz to jednou udela, jaka bude spolecenska skoda? Jaka bude v porovnani s tou armadou zdejsich priznivcu c:geo, ktere porusuje tytez TOU zcela zamerne a soustavne? Tady se toleruji mnohem vetsi prohresky proti pravidlum, takze si fakt myslim, ze v tomto pripade jsi zbytecne radikalni.

Presne tak.


  • 0

:) Garmin Oregon 600 | Xiaomi POCO X3 NFC :)


#29 luxan222

luxan222

    luxan222

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 18:28

 Ale tady slo evidentne o systematicke dlouhodobe generovani GPX vetsi skupine kaceru kteri ani nechodi kesovat ani spolu, to vse z jednoho PM uctu. Kde presne je hranice taky nevim, zato vim ze tohle je za tou hranici urcite, at uz je kdekoliv.

A to že nechodíme kešovat spolu jsi vzal kde? To by mne teda zajímalo... Musím tě vyvést z omylu, chodíme kešovat spolu.... 


  • 0

:) Garmin Oregon 600 | Xiaomi POCO X3 NFC :)


#30 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 18:43

project-gc.com

Porovnání mapy v mém případě nelze využít. Procházet každou keš zvlášt to mohu i bez toho. Ne díky.

 

A tedy děláš co? Jen to porovnáváš v jiném programu. A nebo nevíš, jak to funguje ani jak se s tím pracuje. To je moje vysvětlení.


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#31 luxan222

luxan222

    luxan222

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 18:46

A tedy děláš co? Jen to porovnáváš v jiném programu. A nebo nevíš, jak to funguje ani jak se s tím pracuje. To je moje vysvětlení.

Vím přesně jak project-gc funguje. Nelze z něj stahovat GPX nenalezených keší. Proto nelze pro mne použít. Ano s GG se učím.


  • 0

:) Garmin Oregon 600 | Xiaomi POCO X3 NFC :)


#32 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 18:48

A to si vzal kde, že se nedá stahovat gpx? Já to z něj stahuji běžně  :P

 

PS: ale jak víme všichni, každá sranda něco stojí  B)


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 07 leden 2017 - 18:53

  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#33 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 6:59

Tak to jsem samozrejme vedel, ale chtel jsem to slystet od tebe. delas vec ktera je protipravni, zneuzivas svuj ucet a jeste chces na verejnym foru radit jak to mas nejlip udelat.

Proboha co je na tom protiprávního??? Stáhnout si .gpx a upravit si ho k obrazu svému? Nejsi trochu papežtější než papež?


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#34 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 13:19

Proboha co je na tom protiprávního??? Stáhnout si .gpx a upravit si ho k obrazu svému? Nejsi trochu papežtější než papež?

Vis co je nejvetsi problem internetovejch diskuzi? Lidi co se ani nenamahaji seznamit s obsahem tematu, zato rychle postnout prvni kometar co je napadne jim jde dobre.


  • 3

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 13:29

Ano, druhým nešvarem je, když si někdo domýšlí věci, které nebyly vyřčeny. :P


  • 1

#36 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 17:08

Ano, druhým nešvarem je, když si někdo domýšlí věci, které nebyly vyřčeny. :P

Jestli narazis na me, tak si uvedom ze tu vec ktera nebyla vyrcena jsem si hned v zarodku primym dotazem overil a potvrdil, totiz to ze se GPX distribuuje lidem bez PM. Takze toto vyrceno bylo hned vzapeti primo autorem, nic si nedomyslim. Ja mam argumentaci podlozenou.

 

Je docela zarazejici, ze tady nekdo prokazatelne zneuziva GC ucet a prokazatelne data z nej distribuuje nepovolenym zpusobem, a kdyz ho na to upozornim, prakticky od vsech to schytam. Ze se takovy veci deji musi bejt jasny kazdymu, vcetne me. Ale clovek by cekal ze se tim nikdo moc nebude chlubit a ze se tezko najde nekdo kdo by takove pocinani verejne podporoval. Jenze opak je pravdou. Vetsina to schvaluje a jeste se divi v cem by mel bejt problem. Tak jsem si nejak vzpomnel na heslo ze sociku - kdo nekrade, okrada rodinu. Vypada to ze mnozi se tim ridi dodnes.


  • 3

#37 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 17:40

Přesně tak. Proč se nesložit na jeden PM účet a ten používat? Znám několik takových týmů.

2. Jak píšu výše, proč se nesložit na jedno PM? Znám několik takových skupin.

 

Tak tu otázku polož na groundspeeku ;). Myslím, že Ti ty "skupiny" nepoděkují.

A přeposlání upraveného GPX kamarádům  - a je jedno, jestli s nimi chodíš společně, nebo ne - je prostě v rozporu s podmínkami GS. A to, jak s tímto faktem naložíš, je v první řadě na Tobě. Ale z diskuze už sis určitě své vzal :) .


  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#38 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 5:09

Modrák:

Neni mi úplně jasný, proč ti na tom přeposlání GPX vadí zrovna to, že se přeposílá lidem bez PM. Ano, striktně vzato, nemáš nikomu, tedy ani PM,  poskytovat žádné souřadnice ze hry, ale to bys nemohl de facto pomalu ani s někým společně luštit mysterku po chatu nebo přes mail. Jestli je to kvůli PM keším, tak ty přece sám Zeměplk dovoluje logovat i BM a nedovoluje ownerům takové logy mazat, z čehož plyne, že s případem, že jim někdo poskytne souřadnice, celkem počítá a podporuje ho, nejspíš aby se dotyční namlsali a to PM si taky koupili (dovedení ke keši je taky poskytnutí souřadnic, ne?) Navíc ten, kdo se tu ptal, nic nepsal o tom, že jim tam ty PM keše chce dát taky, možná u nich v kraji ani žádný moc nejsou. Myslim, že ten zákaz poskytování souřadnic směřuje na lidi, kteří nemají u Zeměplku účet, aby se část hry nekonala někde za zeměplkovskými zády mimo jejich server například tím, že někdo bude data o keších hromadně přetahovat na jinej web a tam organizovat vlastní hru.

To, k jakýmu účelu dotyčnej chce kamarádům ty GPX generovat, je jen tvoje konstrukce, podle mě je pravděpodobný, že k společnejm výletům. (Tomu nasvědčuje fakt, že jeden s těch kolegů PM je, pro vlastní odlovy si to snadno a lehce vygeneruje sám.) Nicméně i já jako BM si umím vygenerovat GPX s kešema asi deseti způsoby, z čehož nejmíň třetina bude zcela legální. Možná mi to dá o něco víc práce než PM, ale zas to budu mít podle sebe a svýho plánu cesty. Takže fakt nevím, proč by vadilo někomu kvůli snazší organizaci poskytnout data, který si zcela legálně a Zeměplkem podporovaným způsobem může zjistit i sám. Sorry, Jirko, ale tady se mi zdá, že jsi papežštější než papež.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 09 leden 2017 - 5:58

  • -1

#39 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 6:38

No a mě se zdá, že je čím dál tím víc v módě ospravedlňovat si, že něco dělám proti pravidlům a navážet se do těch, kteří na to upozorní.

 

A o jaký ten legální způsob zjištění souřadnic pro BM se jedná?


  • 1

#40 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 6:55

A o jaký ten legální způsob zjištění souřadnic pro BM se jedná?

Překvapivě z listingu keše na zeměplkovským webu, Tomy :D.


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama