Přejít na obsah


Fotka

Duplicitní trackovací kód


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 18:26

Ahoj,

 

před časem jsem objednal tento coin, a nyní mi napsal jiný kačer, že si objednal coin a má stejné trackovací číslo, jako já. Setkali jste se s tím?

 

Je to z obchodu geocoinshop.de, jenže cizácky docela neumím, abych s nimi komunikoval, tak bych rád nejdřív zjistil informace u vás.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 18:35

Jste si jistí, že je opravdu stejné a že jen špatně nečtete nějaký znak ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 18:36

Svůj jsem zkontroloval a jemu jsem napsal, ať mi pošle fotku jeho coinu. S tím dotazem jsem mu poslal fotku mého....


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#4 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 22:27

Myslím, že tu dělá největší problém nula a písmeno O. Nula je taková hubenější...


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#5 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 22:32

Ani jedno naštěstí ve znaku není.

 

Navíc, už dávno jsem si všiml (doufám že správně), že O (písmeno) se nepoužívá. Vždy když se znak "0" nachází v kódu, tak vždy zadám 0 (nulu) a funguje to.

 

Ale díky...

 

p.s. Ještě fotku neposlal


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#6 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 23:46

Tohle je fakt zajimavy. Kdyz ti ho dokazal zalogovat, je dost pravdepodobny ze fakt to cislo ma v ruce. Poslat si navzajem fotky je dobrej napad, snad to vylouci eventualni omyl v interpretaci kodu. Jeste zjisti jestli se mu taky povedlo ho aktivovat. Asi spis ne, je mozny ze prave pri aktivaci narazil na to ze uz je ten kod aktivovanej u tebe a jemu se asi uz duplicitni aktivace nepovedla. Pokud se fakt ukaze ze mate totez trackovaci cislo, pak vezmete ty dve fotky a poslete je mailem na geocoinshop.de s nejakejma cislama objednavek jak jste to kupovali at si to muzou dohledat a pozadejte o vysvetleni. Vzhledem k tomu ze ten druhej je nemec tak at to asi s nima zkusi dojednat on, je to pro nej jednodussi. Nebo jim napiste oba.

 

V kazdym pripade je to zajmavy, jeste jsem o nicem takovym neslysel. Bylo by dobry kdybys tady zverejnil jak se to vyviji, resp. jak to dopadlo az se to nejak pohne, aby se ostatni poucili.


  • 1

#7 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 23:57

Ja zas dostal TB s kodem co dle GC webu neexistoval. Na radu Tiskare myslim jsem jim napsal, opravili to a funguje.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 7:00

Ani jedno naštěstí ve znaku není.

 

Navíc, už dávno jsem si všiml (doufám že správně), že O (písmeno) se nepoužívá. Vždy když se znak "0" nachází v kódu, tak vždy zadám 0 (nulu) a funguje to.

 

Ale díky...

 

p.s. Ještě fotku neposlal

Kdyz pominu prefixy HO (Hoblik) a OC (Oakcoins), kde je O jasne dane, tak jsem ted v rychlosti nasel u jedne mince O i mezi nahodnyma znakama. Nicmene je to starsi mince, takze to zrejme v minulosti neresili a az v dusledku problemu zrejme prestali O pouzivat. Nul jsem nasel mezi dalsima mincema asi 20, ale O uz zadne. Jinak receno zajimavy postreh, ale neplati na 100%.

 

 

Tohle je fakt zajimavy. Kdyz ti ho dokazal zalogovat, je dost pravdepodobny ze fakt to cislo ma v ruce. Poslat si navzajem fotky je dobrej napad, snad to vylouci eventualni omyl v interpretaci kodu. Jeste zjisti jestli se mu taky povedlo ho aktivovat. Asi spis ne, je mozny ze prave pri aktivaci narazil na to ze uz je ten kod aktivovanej u tebe a jemu se asi uz duplicitni aktivace nepovedla. Pokud se fakt ukaze ze mate totez trackovaci cislo, pak vezmete ty dve fotky a poslete je mailem na geocoinshop.de s nejakejma cislama objednavek jak jste to kupovali at si to muzou dohledat a pozadejte o vysvetleni. Vzhledem k tomu ze ten druhej je nemec tak at to asi s nima zkusi dojednat on, je to pro nej jednodussi. Nebo jim napiste oba.

 

V kazdym pripade je to zajmavy, jeste jsem o nicem takovym neslysel. Bylo by dobry kdybys tady zverejnil jak se to vyviji, resp. jak to dopadlo az se to nejak pohne, aby se ostatni poucili.

Aktivovat dve mince se stejnym kodem je absolutni blabol, ktery mne hned po ranu dostal do kolen. Jak by pak system odlisil, kterou chces logovat? I kdyz u GS by mozna byli schopeni zprasit i tak zakladni vec v databazi. Nejpravdepodobnejsi je proste chyba ve vyrobe - vygravirovani duplicitniho cisla. To se overi z fotek a geocoinshop.de pak posle nemcovi jiny kus. Jinak nemaji problem s komunikaci v anglictine (nebo to tak aspon v minulosti bylo).


  • 1

#9 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 7:23

Samozřejmě dám vědět, jak se věc vyvíjí. Právě napsal, že večer pošle fotku, tak pak to budu řešit s obchodem.

 

Mimochodem dotyčnému to nijak nevadí, protože hned jeho první emailová odpověď byla, že ho pošle na výlet, tak jestli mi nevadí, že mi ho budou logovat :)


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#10 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 7:53

Ahoj, to mi přijde jako nejhorší možnost. Listing GeoCoinu vlastněný tebou bude načítat kilometry GeoCoinu fyzicky vlastněného a vypuštěného tím německým kolegou. To je zbytečná komplikace na cestě k vyřešení.
  • 0

#11 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 7:57

Přesně tak. Nesouhlasil jsem, musí se to nějak vyřešit. Ještě stále věřím, že dotyčný vinou "dyslexie" špatně opsal kód.

 

A případně není nic jednoduššího, než ty logy smazat.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#12 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 10:39

Nadruhou stranu, vzhledem k vysoké úmrtnosti coinů, se to možná rychle vyřeší samo... ;)


  • 1

#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 11:02

 

Aktivovat dve mince se stejnym kodem je absolutni blabol, ktery mne hned po ranu dostal do kolen. Jak by pak system odlisil, kterou chces logovat? I kdyz u GS by mozna byli schopeni zprasit i tak zakladni vec v databazi. Nejpravdepodobnejsi je proste chyba ve vyrobe - vygravirovani duplicitniho cisla. To se overi z fotek a geocoinshop.de pak posle nemcovi jiny kus. Jinak nemaji problem s komunikaci v anglictine (nebo to tak aspon v minulosti bylo).

No vzyt jo, proto taky tam pisu ze to pravdepodobne aktivovany nema, protoze se mu to na ty aktivaci muselo seknout a tim na to prisel. Kdyby se povedlo aktivovat oba, byl bych stejne sokovanej jako ty. Ale presto bych to overil. Pritom jak to GS ma deravy jako cednik neni uplne vylouceny ani tohle.


  • 0

#14 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 12:33

V profilu u sebe ho nemá...


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#15 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 17:06

Me se stalo neco podobneho s jednim Anglicanem, ale kdyz jsem pritvrdil, at poslle foto atd (ja mu fiti neposlal), tak prestal komunikovat - spise fejk s pokusem o zdarma ziskani coinu, ale uvidi se casem
  • 0

#16 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 20:11

Nemusí to být fake, ale opravdu může jít o chybu. Kámošce se tohle stalo na jednom našem eshopu. Objednala si coina a když si ho chtěla zaregistrovat, zjistila, že už je aktivovaný někým jiným. Eshop pak coina bezproblému vyměnil.


  • 0

misha_in.png


#17 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2017 - 20:39

Tak opravdu je to chyba na straně obchodu či grounspeaku. Poslal fotku a kód je stejný a jde samozřejmě o úplně stejný coin.

 

Ale pověřím ho, ať si to vyřídí on - jednak je němec a jednak já mám minci mnohem déle a aktivovanou, tak je blbost, aby ji měnili mě...


  • 5

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#18 marek007

marek007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 20:46

Já mám u sebe už skoro 2 roky geocoin (mimochodem taky původem z Německa), který po světě cestuje ještě v jednom exempláři se stejným trackovacím číslem. Ověřil jsem si to tehdy u toho, kdo jej měl zrovna na sebe zalogovaný. Tož čekám, až se ten druhý exemnplář ztratí a pak pošlu do světa ten, který je teď u mne.


  • 0

#19 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 21:04

Tak se dotyčný právě ozval a dopadlo to stejně, jako v případě Misha.in

Posílají mu nový coin a strašně je to mrzý :)

 

Teda šlo to snáz, než jsem čekal, ani jsem vás tím nemusel otravovat...

 

Díky za pokec :)


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#20 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2017 - 21:25

Naopak, tohle je dobry vedet, taky se ukazalo ze to neni uplne vzacny a prihodilo se to vickrat, je videt ze to shopy normalne obratem poresej (asi prave proto ze to taky neresej poprve, evidentne se to stane nejvyse 3x za 100 let :). Takze jakypak otravovani, je to normalni regulerni uzitecny vlakno.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama