Přejít na obsah


Fotka

Mystery série Letem světem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2017 - 11:24

Chce se někdo přidat ke společnému lovu série Letem světem? Mám připravené finální souřadnice západní zeměkoule s písmeny L a S u Velkých Popovic. Je to na několik výprav, v mém případě pěších.

Hodlám se do toho pustit co nejdřív, možná už tuhle neděli, a během jara postupně dokončit. Východní zeměkouli u Ondřejova už mám slovenou a byla bezvadná.

 

Podmínkou spoluúčasti je, že parťák bude mít vlastními silami zjištěné finálky. Protože o plody své zhruba týdenní intenzivní domácí přípravy se jen tak dělit nehodlám. Nanejvýš tak leda vzájemně  porovnávat výsledky za účelem zjištění případných chyb. Nicméně u všech keší jsou ověřovátka, takže to asi nebude třeba.

 

Toto vlákno používejte klidně na domlouvání lovů i bez mojí účasti, je to vlákno veřejné.

 

Kdo neví o čem je řeč, tak zde je pupek celého projektu: https://coord.info/GC6Y27T


  • 0

#2 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2017 - 11:53

Východní zeměkouli u Ondřejova už mám slovenou a byla bezvadná.

 

V listingu se píše, že se jedná o klasické PETky poblíž lesních cest. Mohu se zeptat, v čem spočívá ta bezvadnost?


  • 3

#3 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2017 - 12:00

Taky by mě to zajímalo, neboť po té co jsem si přečet zmínku o petkách a kouknul na množství luštění, hodil jsem si všechno na soukromý ignore list....


  • 0

#4 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2017 - 12:23

Můžu se zeptat, co je špatného na PET? Když to porovnám s ostatníma krabicema, tak jsou výborné. Snesou hrubé zacházení, jsou vodotěsné, neprožerou je zvířata, nedá se v nich dělat bordel .... Bohužel se do nich nevejde coin nebo TBčko.


  • 3

#5 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2017 - 12:28

K prezentaci osobních názorů na různé způsoby hry bych vás odkázal na některá jiná vlákna na tomto fóru.

 

Abych ale sručně odpověděl na otázku: Za bezvadnou považuji kešku, která je na svém místě, je voděodolná, je v ní suchý čistý logbook s místem k zápisu a owner u ní aktivně provádí údržbu. To zmíněná série splňuje.


  • 6

#6 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2017 - 13:46

Whyski: Díky.


  • 0

#7 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2017 - 14:28

Whyski: Rovněž díky za odpověď.


  • 0

#8 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 14:21

Ale to by snad měl být standart. Jestli tomu tak není a za bezvadné považujeme něco, co je a má být zcela běžné, tak je něco špatně. Pro mě bezvadné je to, co splňuje výše uvedené + to má nějakou přidanou hodnotu. 

 

K prezentaci osobních názorů na různé způsoby hry bych vás odkázal na některá jiná vlákna na tomto fóru.

 

Abych ale sručně odpověděl na otázku: Za bezvadnou považuji kešku, která je na svém místě, je voděodolná, je v ní suchý čistý logbook s místem k zápisu a owner u ní aktivně provádí údržbu. To zmíněná série splňuje.


  • 1

#9 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 14:33

Ale to by snad měl být standart. Jestli tomu tak není a za bezvadné považujeme něco, co je a má být zcela běžné, tak je něco špatně. Pro mě bezvadné je to, co splňuje výše uvedené + to má nějakou přidanou hodnotu. 

Takže z toho budeme mít navíc i jazykové okénko. Podle toho, jak já jsem se učil česky, tak bezvadné znamená, že je něco bez vady. Kdyby každá z keší Letem světem byla vyhotovená z moduritu třeba ve tvaru nějaké významné památky stojící v té které zemi a navíc by byla bez vad, tak bych napsal, že série je úžasná, nebo fantastická. Ale jsou to jenom obyčejné petky, tak jsem napsal jenom, že je bezvadná.

A jakousi přidanou hodnotu  oproti obyčejnému silničnímu power trailu, který může být dle mých kritérií taky bezvadný, ta série má.


Tento příspěvek byl upraven od Whyski: 21 leden 2017 - 14:44

  • 3

#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 14:52

Takže to prostě znamená, že funguje bez závad. Já bych věděl o kačerovi z Benešova, který by se rád k někomu přidal. Ale o tomhle jsem s ním zatím nemluvil.
  • 0

#11 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 10:54

A jakousi přidanou hodnotu  oproti obyčejnému silničnímu power trailu, který může být dle mých kritérií taky bezvadný, ta série má.

Smím vědět jakou? Nechci vyvolávat flame, jen mě to zajímá.


  • 0

#12 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 12:01

Smím vědět jakou? Nechci vyvolávat flame, jen mě to zajímá.

 

Rozdíl mezi tím, jestli trávit celý den v autě nebo v lese přijde i mně dost zásadní


  • 5

#13 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 12:03

Smím vědět jakou? Nechci vyvolávat flame, jen mě to zajímá.

+zajímavé luštění (pro někoho)

+trasu si plánuješ sám podle svých schopností a času

+pohybuješ se v lese


  • 3

#14 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:13

Díky všem, za odpovědi, za mě je to spíš megalomanie, oslovilo mě luštění serií J jako jára, nebo nedaleké astro u ondřejova, nebo Šifra mistra kačera.


  • 0

#15 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:14

Provedu srovnání činnosti s nedalekým bezvadným PWT Čertova brázda.

 

ČB:

- nahraju do GPS kešky

- naložím do auta kolo, přijedu na začátek PWT nebo jiné vhodné místo

- jedu na kole a každých cca 200 m sesednu a jdu k nějakému stromu pro petku. Přitom dbám, aby mě nesejmulo nějaké auto. 

 

LS:

- podívám se na listingy a popřemýšlím o metodě, jak začít, systému jakým budu s daty pracovat, tak, aby to bylo co nejefektivnější

- seznámím se chtě nechtě s hromadou státních vlajek, se spoustou zemí a ostrovů, o kterých jsem nikdy neslyšel, částečně i bankovkami některých exotických končin, nebo s různými památkami v některých zemích

- získané souřadnice ve větším množství musím přiřadit ke správným keškám (osvědčil se mi Excel ze kterého se dají pohodlně přetahovat - kopírovat a vložit přímo do listingů1) což je dřina na několik večerů, náročná na pozornost 

- během blížícího se jara se několikrát vydám do dotyčných lesů. Budu si muset vybrat vhodné parkovací místo a určit nejvhodnější plán postupu, pač ono to tam není jen tak kolem dokola. V lese je hezky a nehrozí vám, že vás sramuje i s kolem nějaký splašený traktorista nebo kamion.

 

Já tam tu přidanou hodnotu vidím. Ta dřina okolo může někomu připadat jako opruz, v takovém případě může představovat přidanou hodnotu naopak bezopruznost či absence jakéhokoli luštění u PWT.

__________________________________________

 

1 Mimochodem, neví někdo o způsobu, jakým by se daly třeba z Excelu souřadnice jednotlivých bodů hromadně převést ke keškám nebo alespoň do GPX souboru?


  • 4

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:17

 

1 Mimochodem, neví někdo o způsobu, jakým by se daly třeba z Excelu souřadnice jednotlivých bodů hromadně převést ke keškám nebo alespoň do GPX souboru?

 

Vime, ale asi to nebude to, co bys chtel slyset: GeoGet.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:24

- získané souřadnice ve větším množství musím přiřadit ke správným keškám (osvědčil se mi Excel ze kterého se dají pohodlně přetahovat - kopírovat a vložit přímo do listingů1) což je dřina na několik večerů, náročná na pozornost 

 

__________________________________________

 

1 Mimochodem, neví někdo o způsobu, jakým by se daly třeba z Excelu souřadnice jednotlivých bodů hromadně převést ke keškám nebo alespoň do GPX souboru?

Já to dělám v Geogetu, nahraju si tam sérii a pak z excelu, kde mám náhradní databázi vyluštěných mysterek kopíruji souřadnice.
Vytvořím si pro něho nový waypoint. Jde to lehce- v excelu CTRL+C, v geogetu tlačítko vložit a zapsat.
Pak si to zkontroluji na mapě, kde se při najetí na libovolný bod rozhoupou i všechny ostatní k této dané kešce.


Vime, ale asi to nebude to, co bys chtel slyset: GeoGet.

Gord mě předběhl :-)


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 23 leden 2017 - 13:24

  • 0

#18 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:25

Vime, ale asi to nebude to, co bys chtel slyset: GeoGet.

Copak o to, GeoGet mám, ale tuhle funkci jsem tam neobjevil. Já už jsem to u LS udělal výše popsaným poněkud otrockým způsobem, ale třeba někdy pro příště by se mi to mohlo hodit.

 

davidb11

 

Ale to je pořád jedna po druhé, ne?. Já myslel hromadně, jedním vrzem. Představuju si to takhle.:

Mám v Excelu sloupec s GC kódy keší a vedle nich sloupce se souřadnicemi. V GeoGetu mám databázi se sérií a nějakým importem se mi podaří z .XLS přiřadit každé keši nový waypoint.  

Anebo aspoň takhle:

Mám v excelu sloupce se souřadnicemi (a třeba názvy keší). Nějakým způsobem se mi podaří udělat z něj GPX soubor, kde budou body (odpovídajících názvů) nahratelné rovnou do navigace.

 

Ještě doplním:

Vkládal jsem souřadnice tentokrát přímo do listingů, jelikož minule, když jsem si udělal waypointy v GeoGetu, a tyto nahrál do svého postaršího Garmina, tak jsem je tam měl pak označené jako FIxxxx a nebylo jednoduché poznat, kterou keš jsem našel.

Když si budu teďka připravovat body do Garmina, tak budu vidět názvy keší (států) přímo v něm. Logování doma na server bude jednodušší, poněvadž podle trasy a bodů vytažených z Garmina budu znát jak názvy nalezených keší, tak jejich pořadí. Jednotlivé vkládání souřadnic přímo do listingů nebylo o moc pracnější než jednotlivé vkládání waypointů do Geogetu.

Možná by bylo dobré označovat si v terénu nálezy ještě v Locusu, který mám taky v mobilu, jenže do mobilu nevejrám furt, protože bych ho zakrátko vytloukl i s powerbankou. V lese na sérii vejrám do Garmina, který vydrží v pohodě celý den. 

Ale to už jsou takové technické nuance, které jsou offtopic. Třeba by ale mohly někoho inspirovat k jeho vlastní metodě. :) 


Tento příspěvek byl upraven od Whyski: 23 leden 2017 - 13:49

  • 0

#19 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:26

Jinak série se mi moc líbí. Zkoušel jsem si 2 kešky vyluštit - jednalo se o nějaké ostrovní státečky.

Ale je to pro mě mimo (z Ostravy).

Kdyby to bylo aspoň u hlavní tratě vlaků, tak bych to nějak zkoulel, ale tady nemám šanci :-(

 

PS: Ale možná si to vyluštím když bude čas.


  • 0

#20 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:28

Copak o to, GeoGet mám, ale tuhle funkci jsem tam neobjevil. Já už jsem to u LS udělal výše popsaným poněkud otrockým způsobem, ale třeba někdy pro příště by se mi to mohlo hodit.

Klidně se ozvi, já to tak dělám.

Ale myslím, že ten můj popis je dostatečný.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama