Přejít na obsah


Fotka

Mystery série Letem světem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:44

Anebo aspoň takhle:
Mám v excelu sloupce se souřadnicemi (a třeba názvy keší). Nějakým způsobem se mi podaří udělat z něj GPX soubor, kde budou body (odpovídajících názvů) nahratelné rovnou do navigace.


GPX je textový soubor. Když budeš mít v Excelu sloupce se všemi nutnými údaji (jistě potřebuješ GC kód a souřadnice waypointu), tak pomocí skládání textových řetězců v něm GPX snadno spácháš...


  • 1

#22 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 13:50

Pro ty, co nemají GG - měl by to umět i http://www.gpsvisual...m/convert_input


  • 1

#23 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 14:01

kiReGPS & Vláček

 

Ano, to vypadá jako metoda, kterou jsem hledal. Asi si takhle vyrobím jednoduchý GPX soubor do toho Garmina. Data z listingů budou dobrá pro Locus (hledání hintů, což můj Garmin neumí).


  • 0

#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 15:37

Já to dělám v Geogetu, nahraju si tam sérii a pak z excelu, kde mám náhradní databázi vyluštěných mysterek kopíruji souřadnice.
Vytvořím si pro něho nový waypoint. Jde to lehce- v excelu CTRL+C, v geogetu tlačítko vložit a zapsat.
Pak si to zkontroluji na mapě, kde se při najetí na libovolný bod rozhoupou i všechny ostatní k této dané kešce.


Gord mě předběhl :-)

 

Tak to zrovna neni moc user friendly, takto jsem to na mysli nemel. Pro jednu kesku to jde, ale pro 200 uz tezko.

 

A databaze vylustenych mysterek v excelu, kdyz mas Geoget? To myslis vazne? ;-)


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 15:48

Copak o to, GeoGet mám, ale tuhle funkci jsem tam neobjevil. Já už jsem to u LS udělal výše popsaným poněkud otrockým způsobem, ale třeba někdy pro příště by se mi to mohlo hodit.

 

davidb11

 

Ale to je pořád jedna po druhé, ne?. Já myslel hromadně, jedním vrzem. Představuju si to takhle.:

Mám v Excelu sloupec s GC kódy keší a vedle nich sloupce se souřadnicemi. V GeoGetu mám databázi se sérií a nějakým importem se mi podaří z .XLS přiřadit každé keši nový waypoint.  

Anebo aspoň takhle:

Mám v excelu sloupce se souřadnicemi (a třeba názvy keší). Nějakým způsobem se mi podaří udělat z něj GPX soubor, kde budou body (odpovídajících názvů) nahratelné rovnou do navigace.

 

Ještě doplním:

Vkládal jsem souřadnice tentokrát přímo do listingů, jelikož minule, když jsem si udělal waypointy v GeoGetu, a tyto nahrál do svého postaršího Garmina, tak jsem je tam měl pak označené jako FIxxxx a nebylo jednoduché poznat, kterou keš jsem našel.

Když si budu teďka připravovat body do Garmina, tak budu vidět názvy keší (států) přímo v něm. Logování doma na server bude jednodušší, poněvadž podle trasy a bodů vytažených z Garmina budu znát jak názvy nalezených keší, tak jejich pořadí. Jednotlivé vkládání souřadnic přímo do listingů nebylo o moc pracnější než jednotlivé vkládání waypointů do Geogetu.

Možná by bylo dobré označovat si v terénu nálezy ještě v Locusu, který mám taky v mobilu, jenže do mobilu nevejrám furt, protože bych ho zakrátko vytloukl i s powerbankou. V lese na sérii vejrám do Garmina, který vydrží v pohodě celý den. 

Ale to už jsou takové technické nuance, které jsou offtopic. Třeba by ale mohly někoho inspirovat k jeho vlastní metodě. :)

 

Excel: export do CSV a tento soubor importovat pluginem CsvUniImport. Tak jsem to myslel ja. Meziproduktem je GPX soubor, ktery se importuje do GG, treba by sel dat do GPS. Ale proc, kdyz tam muzu dat z GG vsechno?

 

A z jakeho duvodu, kdyz pouzivas Geoget, si ty souradnice nedas rovnou do Geogetu, ale davas je do excelu? Neni to jedno, kam je zkopirujes z overovatka?

 

Priznam se, ze tvoje postupy me spis odrazuji nez abych je opisoval. Pripada mi, ze o moc sloziteji to uz delat nemuzes. ;-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 16:02

Ano, kdyz uz si vylustim kesku, tak si ty vylustene informace napisu rovnou do Geogetu. Napsat si je nekam jinam, treba do Excelu, a pak premyslet, jak je z toho nekam dostat, je zcela neuzitecne a zbytecne.


  • 0

#27 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 16:58

I pro tu mezifázi s Excelem mám vysvětlení. Předně je třeba říci, že se jednalo o množství 172 keší (východní zeměkoule + písmena L a S). Pak jde o to, že nejdřív jsem luštil souřadnice zeměpisné šířky u více keší např. z obrázků evropských vlajek a potom souřadnice délky z obrázků pamětihodností. Ty souřadnice jsou v .jpg nebo .png obrázku, takže nezbývá než je přepisovat ručně. Protože jsem nechtěl používat žádný "mezipapír" mj. z důvodu rizika chyby při dvojím ručním přepisování, tak jsem si nalezené souřadnice chtěl hned ukládat někam elektornicky. U těch vlajek, fotek, obrysů hranic atd. jsem si vytiskl obrázky a na ně si vždycky připsal tužkou zjištěný stát.
Do excelu se mi podařilo vysosat z geogetu seznam keší. Název každé sestává z čísla keše a z názvu země. Čísla a názvy zemí jsem si rozhodil do sloupců, protože to umožňuje seřazovat keše podle různě podle obou kritérií. To potřebujete, když v seznamu hledáte stát. 
Další dva sloupce byly zeměpisná šířka a zeměpisná délka. Buňky v těchto sloupcích jsem si vyplnil řetězci "N 49°" a "E 14°".  Za ně jsem vždycky naházel příslušných 5 cifer s desetinnou tečkou, podle ručních poznámek. V tom spočívalo velké zjednodušení toho ručně prováděného úkonu, kdy jsem nemusel opakovaně zadávat stupně. V tom excelu bylo potom velmi dobře vidět, co mám hotové a co ne. Mohl jsem si kešky libovolně uspořádat pro větší přehlednost. Když jsem hledal stát, u jehož vlaky byly nějaké souřadnice, vyplatilo se seřazení podle názvu států. Když jsem potom cpal souřadnice do listingů, bylo lepší seřazení podle čísla v sérii.
 

V Geogetu by nešlo seřadit keše dle názvů států, ale jen podle čísel keší. Keš se jmenuje např. "LS 111 - Lotyssko". Jednou jsem potřeboval zohlednit to "111", jindy to "Lotyssko". Čísla keší neodpovídají abecednímu pořadí států.
Domnívám se, že by v GG nebylo možné vložit jenom šířkové souřadnice a potom délkové, a pokud ano, tak se domnívám, že bych neměl přehled, kde mám co hotové. Jestliže v Geogetu vložím finálku, tak se sice jinak zbarví, ale já bych byl potřeboval, aby se zbarvila jinak po vložení šířky a jinak po vložení zbytku.

Je to moc dlouhé a možná se těžko někdo orientuje v tom, co jsem napsal. Shrnu to asi takhle. Hlavním důvodem proč jít přes Excel je, že nejdřív je potřeba zkompletovat souřadnice a pak teprv je někam vkládat. 


Tento příspěvek byl upraven od Whyski: 23 leden 2017 - 17:06

  • 0

#28 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 17:16

Zrovna ja v tomto konkretnim pripade excel nepouzil ... a ani me to nenapadlo. Jo, vytiskl jsem si vlajky, k nim napsal cislo kese a stat, ke ktere patri a pak kdyz jsem nasel druhou cast souradnic, hned jsem to zadal do GG, z GG na jedno kliknuti mysi overil a pokud bylo overeno, ze seznamu (ne z databaze) vymazal. Jasne, je mozne take souradnice zadat do overovatka a potom je pres CTRL+C/V zkopirovat do Geogetu. Tim take nemohu zanest chybu.

 

Pokud by me snad napadlo si to libovolne srovnat, nic mi v tom nebrani, protoze ikonka cervene lupy mi dost nazorne ukazuje, co uz ma vylustene finalove souradnice.

 

Nejak nevidim, jak by mi to mohl excel zjednodusit. Ale kdyz se ti libi tve slozite postupy, tak ja ti je vymlouvat nebudu.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 leden 2017 - 17:17

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#29 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 17:24

Kdyby to bylo aspoň u hlavní tratě vlaků, tak bych to nějak zkoulel, ale tady nemám šanci


Ono to ale je u hlavní trati, přestože to tak nevypadá. Skoro polovinu odlovíš tak, že dojedeš vlakem do Strančic (z Prahy každou půlhodinu mimo špičku) a pak za 12Kč a 8 minut jízdy busem (interval 30-60 minut) směr Velké Popovice. Takto se dá asi čtvrtina, druhá čtvrtina tak, že jedeš dál a dál... Hodně se pak dá busem ze Senohrab či od metra tuším že Háje.
  • 0

#30 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 17:34

Zrovna ja v tomto konkretnim pripade excel nepouzil ... a ani me to nenapadlo. Jo, vytiskl jsem si vlajky, k nim napsal cislo kese a stat, ke ktere patri a pak kdyz jsem nasel druhou cast souradnic, hned jsem to zadal do GG, z GG na jedno kliknuti mysi overil a pokud bylo overeno, ze seznamu (ne z databaze) vymazal. Jasne, je mozne take souradnice zadat do overovatka a potom je pres CTRL+C/V zkopirovat do Geogetu. Tim take nemohu zanest chybu.

 

Pokud by me snad napadlo si to libovolne srovnat, nic mi v tom nebrani, protoze ikonka cervene lupy mi dost nazorne ukazuje, co uz ma vylustene finalove souradnice.

 

Nejak nevidim, jak by mi to mohl excel zjednodusit. Ale kdyz se ti libi tve slozite postupy, tak ja ti je vymlouvat nebudu.

 

Tak já jsem třeba na ověřování předem rezignoval a ověřoval jsem jenom pár případů, kde jsem si nebyl jistý. Poněvadž ověřovat všechno se mi jevilo jako další, nikoli nutná, otročina. O tomto udělátku pro GG jsem totiž vůbec nevěděl. Díky za tip. A ta čevená lupa by se taky mohla hodit. Myslím, že bych si měl ještě naštudovat co se s GG všechno dá vyvádět. :)


  • 1

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 17:53

... krom toho si kuzes k jakekoliv kesi pridavat svoje informace jako tagy, ty si pak zobrazit v seznamu jako dalsi sloupce, a podle nich si i nechat seznam seradit.
  • 0

#32 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 18:21

A databaze vylustenych mysterek v excelu, kdyz mas Geoget? To myslis vazne? ;-)

Já to mám kvůli jiným PC, kde sem tam luštím.

Tam si nemůžu GG nainstalovat a zatím jsem nerozchodil USB verzi.
Ale v excelu mám jen kód a vyluštěné souřadnice.


  • 0

#33 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 18:27

Ono to ale je u hlavní trati, přestože to tak nevypadá. Skoro polovinu odlovíš tak, že dojedeš vlakem do Strančic (z Prahy každou půlhodinu mimo špičku) a pak za 12Kč a 8 minut jízdy busem (interval 30-60 minut) směr Velké Popovice. Takto se dá asi čtvrtina, druhá čtvrtina tak, že jedeš dál a dál... Hodně se pak dá busem ze Senohrab či od metra tuším že Háje.

No jo jenže pro mě z Ostravy je to na dlouho.
Já bych potřeboval kdyby to bylo někde okolo Kolína :-)


  • 0

#34 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 18:31

Když už jsme u toho, jak mám stáhnou ke keškám atributy, mám na to zvláštní sloupec, ale v poslední době mě to nějak nejde.
Stahuji vždy plný listing.
Ve sloupci mám vizualizační skript vis\attributeicon.ggv.pas.


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 23 leden 2017 - 18:34

  • 0

#35 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 18:38

Když už jsme u toho, jak mám stáhnou ke keškám atributy, mám na to zvláštní sloupec, ale v poslední době mě to nějak nejde.
Stahuji vždy plný listing.
Ve sloupci mám vizualizační skript vis\attributeicon.ggv.pas.

 

Podle dokumentace jsou attributy jen v PQ (a jen pokud mas nastavenou verzi 1.1) nebo ve FULL stahovani pres GC.Live. Mas nejakou konkretni kes u ktere se ti pres GC.Live nestahnou atributy?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#36 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 18:44

Podle dokumentace jsou attributy jen v PQ (a jen pokud mas nastavenou verzi 1.1) nebo ve FULL stahovani pres GC.Live. Mas nejakou konkretni kes u ktere se ti pres GC.Live nestahnou atributy?

Dělám to dobře? 

Přes Databáze-Import-Stáhnou kešky- tam si dát kód (GC5GVW1) a plný listing a ve sloupci Atributy nic?!
takže asi bude chyba v nastavení sloupce.


  • 0

#37 Whyski

Whyski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 19:04

Už by to chtělo trochu brzdit s off-topic tématy. Pokud jsme se bavili o metodách luštění konkrétní série Letem světem, tak bych to snesl. To může nějakému zájemci o sérii pomoci. I to železniční cestování k sérii je ještě celkem k tématu. Ale vocaď pocaď. Na obecné serepetičky Geogetu by bylo vhodné jít na příslušné vlákno. ;)


  • 0

#38 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2017 - 19:05

Už by to chtělo trochu brzdit s off-topic tématy. Na obecné serepetičky Geogetu by bylo vhodné jít na příslušné vlákno. ;)

Sorry, už to řeším přes SZ. 


  • 1

#39 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2017 - 19:37

Nějak se to tady zvrhlo :)

 

Zpět k tématu :) Vyluštěno mám, je někdo kdo by někdy jel?


  • 0

#40 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2017 - 22:54

To emichalek: Když s tím počkáš tak do začátku dubna...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama