Přejít na obsah


Fotka

Leatherman SIGNAL - uživatelská recenze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 9:05

Tak jsem zase spatlal jeden článek o zajímavé hračce, která by se při geocachingu a pobytu v přírodě mohla hodit i vám. Více jako obvykle v článeku u mě na webu:

 

Leatherman Signal

 

P.S. - Příště pro změnu třeba zase nějaký ten tip na výlet. :)


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 9:17

Při pohledu na název jsem čekal nějakou navigační pomůcku.

 

Jinak je to pěkné, ale přijde mi to strašlivě předražené, šel bych do toho tak do pěti stovek...


  • 0

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 9:21

Při pohledu na název jsem čekal nějakou navigační pomůcku.

Jinak je to pěkné, ale přijde mi to strašlivě předražené, šel bych do toho tak do pěti stovek...

 

Jasně, drahé to určitě je - ale je potřeba to brát tak, že to není kudlička ze stánku, co vydží dvě sezóny. Tohle je ten druh "chlapské hračky", co se kupuje na celej život. Záruka 25 let mluví za vše ....


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 9:41

Za kvalitu se platí. Už skoro 25let nosím jednodušší Victorinox a paráda, drží. Na běžný věci naprosto ideální. Úsměvnou historku mám nějakých 5-8let zpátky, kdy jsem zachránil na Navalis v Praze gondoliéry, jelikož si zapomenuli vývrtku,...... Jéje, za záchranu jsem byl hýčkán skvělým vínem a sýrem.


  • 2

#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 9:52

Výrobky od Leathermanu jsou solidní. Před dvěma měsíci jsem si nechal k narozeninám nadělit model Surge. Do těch zmíněných pěti set by se možná nevešla ani použitá ocel, natož to precizní obrábění. Nosím ho od té doby a přijde dost často ke slovu (překvapivě nejvíc ty kleště, je zajímavé, jak často člověk potřebuje něco pevně chytit, ohnout kus plechu, vytahoval jsem z plastu rezavý hřebík atd, čili operace, nad kterými jsem dřív mávl rukou)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 10:18

Nosil jsem v kapse nůž s pilkou a dalšími nástroji, takový ten klasický z imitace parohu. Po 20 letech jsem ho ztratil (já vůl, nezašil jsem si díru v kapse). Posloužil mi mnohokrát. Nic jiného než krám za stovku-dvě v kapse nosit nebudu. Kleště, nůžky, šroubováčky - nosím extra, hodily se taky mnohokrát. Souhlasím s tím, že levný nůž se nedá nabrousit jako břitva, ale to mi nevadí, venku se neholím.


  • 4

#7 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 10:21

Samozřejmě , neviděl jsem to v reálu, takže neposoudím, zda cena odpovídá skutečné kvalitě nebo jen proslulosti značky.

Bohužel dle mých skromných zkušeností drobné náčiní snadno někam zapadne, zapomene se, někdo si je přivlastní, proto u takových věcí spíš upřednostňuju levnější "spotřební" kvalitu, které v případě ztráty není až taková škoda.

 

Ale ať si každý vybere podle vlastního gusta/stavu peněženky :) .


  • 2

#8 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 10:34

Proti ztrátě stačí jednoduchá věc. Stačí cca 40cm provázku (repka.....) o průměru 4mm. Když není blbu vzdorně zavíratelná kapsa (zip apod.), tak na zdrh k poutku a je klid.


  • 1

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 11:21

Kapso, dávat sem recenze na takovýhle věci je stejně nezodpovědný jako vodit před vejplatou dítě do hračkářství!!! :D


  • 9

#10 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 11:56

Jo, tohle je něco, co musím dostat jako překvapení od ježíška. Letos mě žena s ježíškem překvapila (doslova) praktickou kempovací Petromax petrolejkou, cenová hladina stejná. Když jsem četl tu recenzi, tak si ho snad i koupím sám. Mám jakýsi podobný nástroj c ceně kolem pár stovek. Tahám ho v batohu, je těžký na nošaní v kapse. Používám ho dost, ale je zatraceně neergonomický, kleště se po pár použitích viklají. Ale tehle Signál, to je špica jak říkají v zatáčce před Blavou. 


  • 2

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 15:57

Krása!!! Synek používá podobnou hračku a má ji v ruce denně. Hodila se nám i na výrobu nosítek o půlnoci v lese, když bylo nutno spěšně uřiznout dva mladé boučky. http://www.leatherma...an-oht-r-black/


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 16:06

Leatherman wawe sebou tahám už nějakých 15 let a nedám na něj dopustit. Pomohl už mnohokrát. Vzpomínám si jak jsme jednou byly na prohlídce pevnosti Dobrošov. Zaujala nás tam jedna stará cedulka. Jen tak mimochodem jsem  před průvodkyní prohodil, že se mě líbí. A ta neopatrně řekla, že pokud sebou běžně tahám šroubovák, tak ať si jí vezmu. To neměla říkat. 1f603.png

Jinak ta cedulka tam po této úsměvné příhodě zůstala.

 

 

IMG_20170125_145611.jpg


  • 4

#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 17:29

Krásná hračka nejen pro velké "kluky", ta by se mi do kabely zcela určitě ještě vešla. Trvale nosím jen podobný žabikuch jako mpik, super malé nářadí od jiné značky jsem někam "důkladně uklidila". :-(

Kolega občas v terénu něco jako na obrázku používá, příště se mrknu na značku - už jsem si několikrát říkala, jak je to praktické.


  • 1

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2017 - 19:12

Je to velmi praktická věc, ale nenajít to pod stromečkem, tak to taky nemám :-)


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2017 - 6:25

Přiznám se, že šroubovák a další věci jsem v terénu snad nikdy nepoužil/nepotřeboval. S nožem je to ale jiné a tak když jsem sháněl nůž, ptal jsem se na tipy kamarádů z armády  a ještě pár dalších lidí a pro "normální" použití mi byly doporučeny nože Moraknives (klasické) a nebo zavíráky Ontario. Nakonec vyhrál Ontario RAT I. ve verzi Coyote Brown...


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#16 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2017 - 18:22

Já jsem spokojený s Wenger Ranger Grip 179 Patagonian

16328-rangergrip179-wperx1000.jpg


  • 1

#17 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2017 - 20:41

Pro moje "jednouzarok" použití jsem se díval po nějaký levnější variantě a objevil jsem třeba tohle. Vím, je to jen blbá Čína, ale né každej z nás potřebuje do lesa kladivo za čtyři litry.

Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost?


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 26 leden 2017 - 20:43

  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2017 - 21:19

Nevím, jak bude fungovat ten šroubovák na bity. Řekl bych, že se brzy rozviklá, možná ale ne.

Stejně nechápu, proč na nožích a podobných nástrojích jsou šroubováky Philips, když se takové šrouby skoro nepoužívají, používají se Pozidrive. To vede k ničení šroubů i šroubováku samotného. Chtěl bych někde sehnat tu stopku na bity, ale provrtanou napříč. Nejde to, je kalená. Pak by stačilo prostrčit třeba hřebík a mám páku, kterou s normálním šroubovákem nemám. A ta stopka a pár bitů by se vešly kamkoliv a mohl bych mít s sebou pořádné šroubováky a neničit nože a podobné multifunkční nástroje.


  • 0

#19 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2017 - 23:01

Pro moje "jednouzarok" použití jsem se díval po nějaký levnější variantě a objevil jsem třeba tohle. Vím, je to jen blbá Čína, ale né každej z nás potřebuje do lesa kladivo za čtyři litry.

Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost?

I ta levná Čína vypadá profi vedle toho co vlastním já. To vypadá skoro jako home made.

 

IMG_20170126_224727.jpg  IMG_20170126_225226.jpg  


  • 1

#20 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 7:40

Některé z těch laciných nožů a nebo nástrojů vypadají dobře a i snad použitelně (vypadá skoro stejně jako ten značkový, je levnější a jak si někdo říká, mne to stačí), ale jen do doby, než ho doopravdy potřebujete použít. Pak je to dost často k zlosti ... ale je to každého volba.

edit: Píši to všeobecně, nehodnotím kvalitu, zde nalinkovaných nožů a nástrojů.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 27 leden 2017 - 7:44

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama