Přejít na obsah


Fotka

Kolik keší se vejde do České republiky? (mysterka)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 13:31

Zdravim,
vcera, pri pohledu na mapu kesi, jsem nabyl dojmu, ze je tu krabicka na kazdem rohu a ze se sem zadne uz ani vejit snad nemohou. A tak me okamzite napadla otazka, kolik se teoreticky vejde do CR kesi? Uvazoval jsem o ctverci, s plochou 78866 km (podle wikipedie) a s dodrzenim 161 metru mezi keskami a dosel jsem k cislu 760 632. Protoze jsem mizerny v matematice a zemepisu (coz se ke geocachingu bajecne hodi), chtel bych vas pozadat, zda by jste se, pokud mate chut a cas, take pokusily s tuzkou a mapou na toto cislo prijit.
Ti, co maji hodne casu a hodne chuti, muzou odecist od plochy ctverce, ve ktery jsem promenil republiku, ruzne vojenske ujezdy a podobne. :-)
Dekuji pripadnym kacerum teoretikum, jako jsem ja, za dodane vysledky a postrehy.
Myškin

Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 30 leden 2017 - 13:33

  • 1

#2 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 13:44

Zdravim,
vcera, pri pohledu na mapu kesi, jsem nabyl dojmu, ze je tu krabicka na kazdem rohu a ze se sem zadne uz ani vejit snad nemohou. A tak me okamzite napadla otazka, kolik se teoreticky vejde do CR kesi? Uvazoval jsem o ctverci, s plochou 78866 km (podle wikipedie) a s dodrzenim 161 metru mezi keskami a dosel jsem k cislu 760 632. Protoze jsem mizerny v matematice a zemepisu (coz se ke geocachingu bajecne hodi), chtel bych vas pozadat, zda by jste se, pokud mate chut a cas, take pokusily s tuzkou a mapou na toto cislo prijit.
Ti, co maji hodne casu a hodne chuti, muzou odecist od plochy ctverce, ve ktery jsem promenil republiku, ruzne vojenske ujezdy a podobne. :-)
Dekuji pripadnym kacerum teoretikum, jako jsem ja, za dodane vysledky a postrehy.
Myškin

 

Zajímavá úvaha, ale...

 

1) na earth-cache a virtuálky, což jsou regulerní cache se ochranné vzdálenosti 161 m nevztahují.

2) fyzické stage jsou brány také jako cache a jejich vzdálenost u jedné cache může být menší než 161 m.

3) Nejefektivnější obrazec pro umístění keší v terénu není čtverec, ale šestiúhelník a ani ten není vzhledem k tvaru republiky odpovídající


  • 0

#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 13:57

Kdyby byly do čtverce 161x161 metrů, pak se jich do kilometru čtverečnýho vejde 38 a něco, do plochy republiky 3 042 552. Nejsou to čtverce, ale trojúhelníky. Středy jsou v síti (měřeno pravoúhle) cca 139 metrů od sebe. Pak jich je do kilometru čtverečnýho něco přes 51 a v republice 4 056 736. O keších s virtuálními souřadnicemi a fyzickými stagemi už psal Alke...


  • 3

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 14:13

No a pokud by se počítaly lovitelné archiválie, může jich být několikrát víc. Do toho ještě opencaching (i když ten od Garminu už skončil), Munze a různé lokální cachingy a Nevimcoještě a myslím, že můžeeme hledat pořád.


  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 16:37

to už se tady řešilo před lety, najdi si to


  • 0

#6 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 17:42

Kolik andělů se vejde na špičku jehly :o :ph34r: :) .

 

http://wiki.geocachi...a_špičku_jehly?

 

Vaše starosti a Rotschildovy peníze na mou hlavu...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 30 leden 2017 - 17:43

  • 6

#7 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 21:42

to už se tady řešilo před lety, najdi si to

Děkuji za upozornění, ale před založením tohoto tématu, jsem odpověď hledal, ale nic jsem nenalezl. Mohl by jsi mi, pokud víš kde se nachází, vložit sem odkaz?

Děkuji.

 

Kolik andělů se vejde na špičku jehly :o :ph34r: :) .

 

http://wiki.geocachi...a_špičku_jehly?

 

Vaše starosti a Rotschildovy peníze na mou hlavu...

Patrně jsi si nepřečetl pozorně otázku. Ta nezněla, kolik se vejde andělů na špičku jehly, ale kolik se vejde keší na území České republiky. Kdybych se ptal na anděly, zřejmě bych se obrátil na jiné internetové stránky. Protože jsem se tázal na kešky, zvolil jsem, pro mě zcela logicky, stránky geocaching.cz.

Dále zde musím napsat, že nejedná o starost, ale o čistě teoretickou úvahu či slovní matematickou úlohu. Něco podobného jako když vlak z bodu A vyrazí v 09:30 rychlostí 60 km/h a z bodu B  v 10:35 vlak rychlostí 85 km/h atd.

Pakliže nemáš nic relevantního k tomuto tématu, přijde mi zcela zbytečné, aby jsi se k němu vyjadřoval. Pakliže máš nutkavou potřebu se přesto vyjádřit, napočítej do deseti a pak nahý oběhni třikrát dům. To by mělo pomoci. Pokud ne, vyhledej odbornou pomoc, před kterou bych se, být tebou, rovněž zmínit o své touze po Rothschildových penězích.


  • 0

#8 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 22:04

Kdyby byly do čtverce 161x161 metrů, pak se jich do kilometru čtverečnýho vejde 38 a něco, do plochy republiky 3 042 552. Nejsou to čtverce, ale trojúhelníky. Středy jsou v síti (měřeno pravoúhle) cca 139 metrů od sebe. Pak jich je do kilometru čtverečnýho něco přes 51 a v republice 4 056 736. O keších s virtuálními souřadnicemi a fyzickými stagemi už psal Alke...

 

Mně to vyšlo dost jinak. V optimální, tj. trojúhelníkové síti zabírá jedna keška plochu dvou trojúhelníků o straně 161 metrů, tj. plochu cca 0,866x0,1612=0,0224 km2. Celkem se tedy vejde kešek 78866/0,0224 = 3513237.

Aha, už vidím v čem je chyba - ty středy jsou sice v jednom směru 139 metrů od sebe, ale v tom druhém stále 161.


  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 22:22

Děkuji za upozornění, ale před založením tohoto tématu, jsem odpověď hledal, ale nic jsem nenalezl. Mohl by jsi mi, pokud víš kde se nachází, vložit sem odkaz?

Děkuji.

...

Jsem já snad nějaký vyhledávač pro obecné použití?

http://www.geocachin...k-na-zeměkouli/


  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 23:26

Ještě vidím jeden problém. Vzdálenost 161 metrů se počítá vzduchem. V členitém terénu může být jiná. To by chtělo návrh na Groundspeak, aby se kolize počítaly ze skutečné vzdálenosti a pak by se vešlo keší víc.

A není to jen blbost. V Krumlově musel reviewer pustit keš s výjimkou, protože byla v kolizi. Jedna dole u řeky a druhá nahoře u zámecké zahrady. Pro kohokoli jiného než ptáka nebo horskou kozu byly kilometr od sebe.


  • 0

#11 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 7:19

Jsem já snad nějaký vyhledávač pro obecné použití?
http://www.geocachin...k-na-zeměkouli/


Zda jsi nejaky vyhledavac pro obecne pouziti to nevim, ale jde ti to velmi dobre. ;-)
Ted uz vim v cem jsem udelal chybu! Zadaval jsem slova jako maximalni, nejvice, v CR a proto jsem nic nenasel.
  • 0

#12 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 7:26

Ještě vidím jeden problém. Vzdálenost 161 metrů se počítá vzduchem. V členitém terénu může být jiná. To by chtělo návrh na Groundspeak, aby se kolize počítaly ze skutečné vzdálenosti a pak by se vešlo keší víc.
A není to jen blbost. V Krumlově musel reviewer pustit keš s výjimkou, protože byla v kolizi. Jedna dole u řeky a druhá nahoře u zámecké zahrady. Pro kohokoli jiného než ptáka nebo horskou kozu byly kilometr od sebe.


Jestli tomu dobre rozumim, z toho tedy plyne, ze se by se lisil maximalni pocet kesi ( nebo presneji receno pocet finalnich souradnich na kterych je ukryta kes) v Polabi od cleniteho terenu dejme tomu Jesenikach.
  • 0

#13 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 7:35

Mně to vyšlo dost jinak. V optimální, tj. trojúhelníkové síti zabírá jedna keška plochu dvou trojúhelníků o straně 161 metrů, tj. plochu cca 0,866x0,1612=0,0224 km2. Celkem se tedy vejde kešek 78866/0,0224 = 3513237.
Aha, už vidím v čem je chyba - ty středy jsou sice v jednom směru 139 metrů od sebe, ale v tom druhém stále 161.


Ja jsem si sit kesi predstavil takto (na obrazku), ale asi je to chybny usudek.

Přiložené miniatury

  • IMG_20170201_073341.jpg

  • 0

#14 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 7:52

Pokud jich chceš namačkat co nejvíc, je chybný... :)


  • 0

#15 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 8:20

Pokud jich chceš namačkat co nejvíc, je chybný... :)


A jak by takova sit kesi (bodu) pokud bych jich chtel dostat na plochu co nejvice, vypadala? Prosim, pokud je to mozne, i o nacrtek. Lepe tomu pak porozumim. Dekuji :-)
  • 0

#16 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 8:29

Jak už zde bylo napsáno, optimální je ta šestiúhelníková, resp. trojúhelníková síť.

sestiuhelnik.jpg


  • 0

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 8:33

Ja jsem si sit kesi predstavil takto (na obrazku), ale asi je to chybny usudek.

 

Místo čtverečkovaného papíru sis měl vzít trojúhelníčkový. :-)


  • 0

#18 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 8:34

Myškin: Má pravdu, Erik, nejhustěji kešky nacpeš k sobě v trojúhelníkovém rastru.

 

nejkratší vzdálenosti mezi keškama.png


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#19 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 16:59

Na rozdíl od této v podstatě akademické debaty jsem před 6 lety řešil podobný, ryze praktický úkol: navrhnout rozměry vitriny na CWG, aby se jich tam vešlo ce nejvíc a na okrajích nebylo zbytečné (myslím neesteticky vypadající) místo. Na fotce je výsledek. Mohu dodat i plánek. (Jestli ho ovšem najdu...)
Castorčina_CWG.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 01 únor 2017 - 17:04

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama