Přejít na obsah


Fotka

Kešky překonaly hranici GC70000


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 10:20

A první česká je http://coord.info/GC7001E a celosvětově první by měla být http://coord.info/GC7001R


Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 02 únor 2017 - 10:34

  • 0

#2 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 10:25

Vyborne! Tim mam program na vikend na dalsich sto lez zajisten :-D
  • 0

#3 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 10:26

A dokonce i s pěkným listningem,.....


  • 0

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 17:42

Hezké je pročítat názvy listingů předcházejících onomu GC70000 (respektive druhému hezkému GC6ZZZZ):

N 38° 42.000 W 009° 08.000

Test32

Test31

4

AAAAAAAAAAAAAAAAAAa

3

Test23

Test22

23

12

Test21

Yay

 
Test13

...to jsem zvědav, kolik listingů z poslední cca padesátky pípne :).


  • 1

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 0:26

Tím spíš si vážím babiček krabiček s šestipísmenným kódem. O těch ještě starších ani nemluvě, ale ty tady nemáme.


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 10 březen 2017 - 1:43

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 7:00

To je tak, když se v databázi nikdy nic nemaže, ale jen zneplatňuje. Zabraňuje to tomu, aby se zrušilo něco, co už někdo jiný použil, třeba jako odkaz jinam. Jenomže pak tam zůstává hromada smetí. Tady by se snad hodilo to, co měli v mailech na Seznamu, nutnost nově založenou věc do tří dnů potvrdit, jinak ji smažou.


  • 0

#7 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 7:36

Na Seznamu to ma význam, tam by se blokovaly případné atraktivní adresy. Ale u GC, kde je kód jen počítadlo... Jednoduše... jede se dál.
  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 7:41

Tak jestli dobře počítám, tak všech různých kódů by mělo být už přes 9 milionů.

počet možných kódů je variace s opakováním - tj. k-tice sestavená z n -prvků. Tj. n na k-tou.

V tom případě by se měl počet prvků do kódu GC70000 rovnat:

35 na 4 x 6 +

35 na 3 +

35 na 2 +

35 na 1

 

(35 jako 25 písmen abecedy - O se bere jako 0 + 10 čísel)

 

Teď nevím, kde dohledat, kolik bylo opravdu publikovaných keší (včetně archivovaných) na celém světě. Bylo by to asi docela zajímavé srovnání. Ale taky mi už jeden kód "retracly", protože jsem nevěděl, že keš nemůžu mít rozdělanou donekonečna a stále jsem si říkal - až bude čas.:-).

 

Kdysi uváděl GS na hlavní stránce počet aktivních keší, myslím, že to většinou bylo kolem 2-3 mil. před rokem až dvěmi (ale možná už to bude i déle). Nepředpokládám, že by archivovaných bylo stejně, podle poměru v ČR. Tj. toho odpadu (nepublikovaných) je docela velké procento... Ale to by nám asi zjistili leda RW. Na druhou stranu podle jejich zážitků co občas zaslechnu se ani nedivím, že tolik nepublikovaných keší...


  • 0

#9 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 9:13

výpočet je špatně, neboť do GCFFFF to bylo jen hexadecimální číslo (tedy číslice + A-F) a teprve od GCG000 je to jen 31 znaků (číslice + abeceda, kde jsou některá písmenka, která by mohla vést k záměně, vynechaná)
jinak to pořadové číslo v dekadické podobě si ukládá GeoGet do databáze, takže asi nejjednodušší je se tam na něj podívat
a tak tedy GC70000 má pořadové číslo 6055710

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 03 únor 2017 - 9:16

  • 3

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 9:21

On ten GC kod je sam o sobe jen jine vyjadreni toho poradoveho cisla. Takze z GC kodu lze zjistit poradove cislo, a naopak, poradove cislo jde prevest na GC kod.

A to poradove cislo se najde treba v kazdem PQ GPX.


  • 0

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 10:00

Díky za rozšíření obzorů :-) To je tak, když člověk předpokládá "jednoduchá" řešení... Uvažoval jsem, jestli není vynechaných více písmenek, než jen "O", ale nedohledával jsem to :-).


  • 0

#12 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 10:13

https://coord.info/GC3X5F7

Na konci listingu máš nějaká čísla. Tak během měsíce to budu aktualizovat o řady GC1xxxx - GC4xxxx, u dalších řad dochází stále k publikacím.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 10:43

Pěkný listing... Ještě si ho pamatovat. Jsou tam zajímavé údaje. Jen luštit ji asi nebudu. těch možností, co dosazovat je opravdu hodně, než abych zkoušel, na co jsi myslel, při jejím vytváření... A do těch míst asi ještě hodně dlouho nepojedeme...

 

Kde jsi zjistil, kolik z těch kódů bylo opravdu publikováno? Jen tak ze zvědavosti?


  • 0

#14 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 10:50

Natáhl jsem si publikované keše do GeoGetu. Pravda, trvalo mi to rok a půl a pro ty další řady to ještě není kompletní.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama